Zaloguj się, aby obserwować  
ADih

Niski kurs dolara = wielkie zakupy ?

29 postów w tym temacie

Jak wszyscy wiemy kurs dolara leci na kark na łeb. Szaleństwo świątecznych zakupów powoli zaczyna dawać o sobie znać, wystarczy rozejrzeć się, ogromna ilość osób zamierza kupować perfumy, gadżety, elektronikę, ba nawet samochody za granicą.

Czy są na forum osoby mające doświadczenie z zakupami za granicą ? Wystarczy przejrzeć oferty chociażby z amazon i już widać jak duże różnice są w cenach. Jak wygląda sprawa przesyłek, w jakich sklepach warto robić zakupy, jakie omijać szerokim łukiem. Piszcie o swoich doświadczeniach na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo mi niedawno przyszło do głowy. Po przeliczeniu kursu i doliczeniu kosztów rpzesyłki z USA i tak wiele rzeczy wychodzi znacznie taniej. Takie PS3 wychodzi o 500zł taniej, czyli niemal 1/3 ceny. To juz jest coś.
Przeklinam mój bank, że nie oferuje przelewów za granicę.

EDIT: Zapomniałem. Niestety nadal sa problemy z gwarancją jeśłi chodzi o elektronikę. Nawet jak dana firma ma przedstawicielstwo w Polsce to i tak trzeba by wysyłać uszkodzony sprzęt na własny koszt do Stanów. A to już takie fajne nie jest. A wiadomo, że elektronika psuje się zawsze w najgorszych momentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 09:01, HumanGhost napisał:

To samo mi niedawno przyszło do głowy. Po przeliczeniu kursu i doliczeniu kosztów rpzesyłki
z USA i tak wiele rzeczy wychodzi znacznie taniej. Takie PS3 wychodzi o 500zł taniej, czyli
niemal 1/3 ceny. To juz jest coś.
Przeklinam mój bank, że nie oferuje przelewów za granicę.


No to jest już różnica ;). Wczoraj właśnie czytałem metro w szkole i coś było napisane o zakupach świątecznych za granicą ;). Tam pisało ,że niektóre przedmioty są tańsze o 50% niż w Polsce xD...naprawdę kuszące to jest ;).

Dnia 24.11.2007 o 09:01, HumanGhost napisał:

EDIT: Zapomniałem. Niestety nadal są problemy z gwarancją jeśli chodzi o elektronikę. Nawet
jak dana firma ma przedstawicielstwo w Polsce to i tak trzeba by wysyłać uszkodzony sprzęt
na własny koszt do Stanów. A to już takie fajne nie jest. A wiadomo, że elektronika psuje się
zawsze w najgorszych momentach.


I tu jest najgorsze ryzyko :P.W najgorszym wypadku po kilku dniach...pach...elektronika pada i musisz wysyłać do USA sprzęt...i wszystkie zaoszczędzone pieniądze na kupnie taniej przepadają :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 09:01, HumanGhost napisał:

EDIT: Zapomniałem. Niestety nadal sa problemy z gwarancją jeśłi chodzi o elektronikę. Nawet
jak dana firma ma przedstawicielstwo w Polsce to i tak trzeba by wysyłać uszkodzony sprzęt
na własny koszt do Stanów. A to już takie fajne nie jest. A wiadomo, że elektronika psuje się
zawsze w najgorszych momentach.

Jeszcze jedno: o gwarancji zapomnij jesli przerabiasz sprzęt na "europejskie" napięcie. A jesli nie - korzystasz z transformatora (kolejny minusik ;)
zapomnialem dopisać - koszty przesyłki za ocean oraz czas oczekiwania na powrót sprzetu praktycznie uniemozliwiaja skorzystanie z gwarancji w USA :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już o tym mowa...może ktoś by tu podrzucił kilka sklepów internetowych ze stanów ;). Jakoś nie mogę nic ciekawego znaleźć, a ojciec po zobaczeniu w TVN o tym ,że można nieźle zaoszczędzić ,męczy mnie teraz xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, znalazłem coś takiego: http://www.daktyl.com/ Pobieraja prowizję w wysokości 20%, wiec może byc cięzko z tą opłacalnością. Ale jesli ktoś zamierza zrobić duuuże zakupy co sa zniżki. Warto przejrzeć chyba.

Nertis: są tam też linki bezpośrednie do sklepów amerykańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam chciałem załozyc ten temat bo chce kupic ps3 albo xbox za granica bo jak adih napisał tam jest nawet 500zł tyle że trzeb jeszcze doliczyć przesyłke i najgorzej jak sie zepsuje sprzet bo wtedy trzeba sprzet wysłać do usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 09:01, HumanGhost napisał:

To samo mi niedawno przyszło do głowy. Po przeliczeniu kursu i doliczeniu kosztów rpzesyłki
z USA i tak wiele rzeczy wychodzi znacznie taniej. Takie PS3 wychodzi o 500zł taniej, czyli
niemal 1/3 ceny. To juz jest coś.
Przeklinam mój bank, że nie oferuje przelewów za granicę.


No właśnie. Doliczyłeś koszty przesyłki. Błagam odpowiedz gdzie mogę znaleźć coś o kosztach przesyłki. W różnych wypowiedziach z wielu forów czytam, że cena jest zależna od tego jak szybko chcesz mieć przesyłkę... Czy naprawdę tak jest???

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty przesyłki to rózne są. Zależy od wielu czynników - jaką wybierzesz firmę, jaki rodzaj przesyłki. Jak u nas w kraju. Trzeba isę umawiac ze sprzedawcą bezpośrednio. Zależy też co kupujesz. Niekiedy też przesyłka jest za free, też takie cos widziałem. Na e-bay na przykład jest przesyłka do Polski za darmo niekiegy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty przesyłki z tego co zdołałem ustalić są narzucone przez firmy , sklepy sprzedające sprzęt i różnią się czasami baardzo. Jakiś miesiąc temu kupowałem koszulki ze sklepu kitbag.com , przesyłka wyniosła mnie ok 15 Euro , paczka doszła do mnie po ok 1,5 tygodnia. A powiem że było warto bo nie zdarzyło mi się do tej pory kupić markowy ciuch za np. 3 Euro :)

Jeśli ma ktoś doświadczenie w zakupach przez internet w sklepach zagranicznych proszę o opinie i komentarze. Troszkę przeszukałem neta i okazuje się że są takie 2 dni przed świętami , w których to sklepy robią porządne przeceny, jest to 23 listopad , a więc wczorajszy piątek - zwany Czarnym Piątkiem, a następnym takim dniem jest najbliższy poniedziałek tj. 26 listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby latać do stanów po telewizor bo tam taniej?? xD Tam taniej ale koszty przesyłki lub dojazdu wyrównują ceny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 19:26, Nertis napisał:

Jak już o tym mowa...może ktoś by tu podrzucił kilka sklepów internetowych ze stanów ;).


Tak,. przydałby się. :)

Chyba zacznę kupować :D. Nawet nie myślałem, że ten spadek wartości Dolara to taka pozytywna rzecz. Chociaż... Czy Nostradamus nie pisał coś o ogromnym spadku wartości dolara w XXI wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:00, Falconer napisał:

Tak,. przydałby się. :)

Chyba zacznę kupować :D. Nawet nie myślałem, że ten spadek wartości Dolara to taka pozytywna
rzecz. Chociaż... Czy Nostradamus nie pisał coś o ogromnym spadku wartości dolara w XXI wieku?


Ja jak coś chciałbym zamówić jakiegoś notebook''a ;)...ale dodać wszystkie koszty (wysyłka + problem z zasilaniem :P) to wychodzi to tak średnio :P.
Na górze HumanGhost podał dość ciekawą stronę :P...można się też jeszcze pobawić przez e-bay ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:00, Falconer napisał:

Chyba zacznę kupować :D. Nawet nie myślałem, że ten spadek wartości Dolara to taka pozytywna
rzecz. Chociaż... Czy Nostradamus nie pisał coś o ogromnym spadku wartości dolara w XXI wieku?

Wg mnie to jest mylne wrażenie. Otóż niby nagle wszystko zaczęło spadać? Nie, to gospodarka jako tako w Polsce wzrosła, więc i złotówka rośnie. Analogicznie więc inne waluty muszą spadać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mamy cud gospodarczy Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska :))

Może mi ktoś przypomnieć po ile teraz jest Dolar? To znaczy przez ile pomnożyć cenę produktu aby wyszła cena w zł. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym z chęcią łyknął jakąś grę na konsolę, ale rodzic mi nie pozwala kupować za granicą, bo to niby nie bezpieczne i jeszcze ciocia się wtrąciła, że mogą ukraść konto czy coś... ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:06, Mr.M napisał:

ja bym z chęcią łyknął jakąś grę na konsolę, ale rodzic mi nie pozwala kupować za granicą,
bo to niby nie bezpieczne i jeszcze ciocia się wtrąciła, że mogą ukraść konto czy coś... ><


Co do gier, wliczając koszty przesyłki wątpie aby był to opłacalny interes... no chyba że większa ilość ;)
Kuszą mnie ceny laptopów, np firma Dell sprzedawała jeszcze wczoraj lapki za 399$ ! I to naprawdę niezłe konfiguracje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak nie chcecie nic kupować to kupcie kilka tysięcy dolarów a potem gdy kurs jego wzrośnie, to sprzedajcie. Zysk... CzystyZysk - gwarantowany. :) Komu jak komu, ale mi możecie ufać, bo znam się na CzystymZysku. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:10, Falconer napisał:

A jak nie chcecie nic kupować to kupcie kilka tysięcy dolarów a potem gdy kurs jego wzrośnie,
to sprzedajcie. Zysk... CzystyZysk - gwarantowany. :) Komu jak komu, ale mi możecie ufać, bo
znam się na CzystymZysku. :))


Nic nie gwarantuje nagłego skoku kursu dolara...
Kto wie, może właśnie na takim poziomie będzie się trzymał, kiedyś tak samo się mówiło... kup duuuużo za 3,1 zł bo przeciez to tak tanio, pozniej sprzedasz z zyskiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować