Zaloguj się, aby obserwować  
ADih

Niski kurs dolara = wielkie zakupy ?

29 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2007 o 21:08, ADih napisał:

Kuszą mnie ceny laptopów, np firma Dell sprzedawała jeszcze wczoraj lapki za 399$ ! I to naprawdę
niezłe konfiguracje...


Kuszące ceny...ale mnie zniesmaczył fakt tego zasilania przeklętego :P.Czemu oni akurat muszą mieć te 120v (chyba :P).

Dnia 24.11.2007 o 21:08, ADih napisał:

Nic nie gwarantuje nagłego skoku kursu dolara...


Na tym to polega ;).Jeśli nie zaryzykujesz nic nie zyskasz...w najgorszym wypadku stracisz xD.To trzeba wyczuć :P (dolar teraz stoi po około 2,5 zł...to jest naprawdę jakieś chore :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko (dla przestrogi, w razie konieczności reklamowania sprzętu - czego oczywiście nikomu nie życzę):
Wysłałem Wiedxmina EK do US - masa paczki nie przekroczyła 5 kg - przesyłka polecona zwykła (ubezpieczona na 350 pln) - koszt 96 pln (albo 94 - nie pamietam dokładnie). Paczka bedzie u adresata dopiero po 4-6 tygodniach...
Teraz niech każdy policzy (cennik poczty polskiej) ile zapłaci za w miare szybkie dostarczenie reklamowanego towaru... (poczta lotnicza, ubezpieczenie, tak z 5-6 kg minimum - cennik na stronie PP) - porażka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:28, axe1971 napisał:

A ja tylko (dla przestrogi, w razie konieczności reklamowania sprzętu - czego oczywiście nikomu
nie życzę):
Wysłałem Wiedxmina EK do US - masa paczki nie przekroczyła 5 kg - przesyłka polecona zwykła
(ubezpieczona na 350 pln) - koszt 96 pln (albo 94 - nie pamietam dokładnie). Paczka
bedzie u adresata dopiero po 4-6 tygodniach...
Teraz niech każdy policzy (cennik poczty polskiej) ile zapłaci za w miare szybkie dostarczenie
reklamowanego towaru... (poczta lotnicza, ubezpieczenie, tak z 5-6 kg minimum - cennik na stronie
PP) - porażka :(


WOW! Ceny szokują...
Ale przypominam że cena przesyłki zależy od sklepu, kitbag.com często wiele promocji, markowe koszulki, przesyłka 3 koszulek wyniosła mnie ok 15 Euro, szły z Manchesteru... czy to dużo ? Sporo sklepów daje wysyłki free nawet do Europy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> WOW! Ceny szokują...

Dnia 24.11.2007 o 21:45, ADih napisał:

Ale przypominam że zależy to od sklepu, kitbag.com często wiele promocji, markowe koszulki,
przesyłka 3 koszulek wyniosła mnie ok 15 Euro, szły z Manchesteru... czy to dużo ? Sporo sklepów
daje wysyłki free nawet do Europy :D

Zgadza się :) ale w przypadku gdy to Ty musisz cos odesłać to... No właśnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:47, axe1971 napisał:

Zgadza się :) ale w przypadku gdy to Ty musisz cos odesłać to... No właśnie :(


Istnieje również coś takiego jak gwarancja międzynarodowa, ponoć przy zakupie notebooka można coś takiego nabyć, czasami dodatkowo płacąc , a czasem jest to ponoć wliczone w koszta, MSI, Toshiba, HP ponoć na coś takiego przystają, niewiem jak wygląda sytuacja z innymi firmami, chyba trzeba porozsyłać maile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:51, ADih napisał:

Istnieje również coś takiego jak gwarancja międzynarodowa, ponoć przy zakupie notebooka można
coś takiego nabyć, czasami dodatkowo płacąc , a czasem jest to ponoć wliczone w koszta, MSI,
Toshiba, HP ponoć na coś takiego przystają, niewiem jak wygląda sytuacja z innymi firmami,
chyba trzeba porozsyłać maile :)

Nie mam pojecia jakie sa warunki takiej gwarancji, ale wydaje mi się, że dotyczy to raczej poszczególnych rynków: tzn. osobno Europa, USA, Azja i Oceania itd. - coś jak strefy w odtwarzaczach CD i DVD :)
Wątpie czy np. HP w Polsce przyjmie do naprawy gwarancyjnej drukarke kupiona w USA z napięciem 110 V ;p Głowy jednak nie dam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 21:10, Falconer napisał:

A jak nie chcecie nic kupować to kupcie kilka tysięcy dolarów a potem gdy kurs jego wzrośnie,
to sprzedajcie. Zysk... CzystyZysk - gwarantowany. :) Komu jak komu, ale mi możecie ufać, bo
znam się na CzystymZysku. :))


Kurs dolara spada od siedmiu lat już. I nic nie wskazuje na to, żeby teraz gwałtownie (lub inaczej) poszedł w górę... Dość powiedzieć, że kiedyś bodajże $ był droższy od Euro. A teraz??? Osłabił się zupełnie...

HumanGhost - Dzięki za odpowiedź...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - nie opłaca się kupować wszystkiego co jest tańsze. Opłaca się kupować oryginalne perfumy, biżuterię czy rzeczy luksusowe. Głupotą jest kupowanie gier, które sa dostępne w Polsce czy Europie po podobnych cenach. Ryzykiem jest kupowanie elektroniki, szczególnie tej droższej. Natomiast opłacalne jest ogólnie kupowanie tego co jest w naszym kraju niedostępne, czego jeszcze nie ma na rynku lub w ogóle nie będzie, np. przedmioty kolekcjonerskie: numuzmatykę, karty kolekcjonerskie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować