Zaloguj się, aby obserwować  
Luk_Der_Ritter

Hellsing - anime, manga - temt ogólny.

38 postów w tym temacie

(Temat nie dla ludzi poniżej 12 lat)
Zna ktoś z was Hellsinga? Kiedyś na kanale Hyper była emitowana seria telewizyjna (13 odcinków, około 20 min), oprócz tego jest jeszcze seria OVA, ok 90min (ale z tego co wiem w Polsce nikt jej nie rozprowadzał) no i manga (można znaleźć skany po angielsku), ale wszystko można ściągać legalnie (często są umieszczone całe odcinki lub fragmenty na YouTube oraz Video Google.)

Skoro tego tematu nie ma w wyszukiwarce, to otwieram temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2007 o 18:32, Luk Zombi napisał:

(Temat nie dla ludzi poniżej 12 lat)
Zna ktoś z was Hellsinga? Kiedyś na kanale Hyper była emitowana seria telewizyjna (13 odcinków,
około 20 min), oprócz tego jest jeszcze seria OVA, ok 90min (ale z tego co wiem w Polsce nikt
jej nie rozprowadzał) no i manga (można znaleźć skany po angielsku), ale wszystko można ściągać
legalnie (często są umieszczone całe odcinki lub fragmenty na YouTube oraz Video Google.)

Skoro tego tematu nie ma w wyszukiwarce, to otwieram temat.

Ale jest temat ogólny o anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat Ogólny naturalnie istnieje, ale jak już wspomniał Luk są jeszcze tematy szczegółowe o OP, Naruto, Bleachu, Dragonballu, a jak ktoś chce to moze nawet otworzyc temat o Dr Slump (brrr xP).

Seria mi się bardzo spodobała, dzieki temu że oglądałem ją z pięć razy przestałem sie bać horrorów (przynajmniej tych "materialnych", a więc nie duchów), ale teraz uważam, że anime nie dorównuje mandze - historia o walce z organizacją Millenium jest o wiele ciekawsza (chociaż ostatnio można w niej zauważyć pewną stagnację) od tych bzdur z Incognito pod koniec anime :/ Inną rzeczą przemawiającą za tym tytułem jest fakt, że w miarę wiernie (nie tak jak film Coppoli) oddaje i kontynuuje historię z "Draculi" Brama Stokera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 10:34, Alamut napisał:

Seria mi się bardzo spodobała, dzieki temu że oglądałem ją z pięć razy przestałem sie bać horrorów
(przynajmniej tych "materialnych", a więc nie duchów), ale teraz uważam, że anime nie dorównuje
mandze - historia o walce z organizacją Millenium jest o wiele ciekawsza (chociaż ostatnio
można w niej zauważyć pewną stagnację) od tych bzdur z Incognito pod koniec anime :/ Inną rzeczą
przemawiającą za tym tytułem jest fakt, że w miarę wiernie (nie tak jak film Coppoli) oddaje
i kontynuuje historię z "Draculi" Brama Stokera.


Właśnie Incognito wydaje się być jakby wyrwany z innej bajki XD Najlepsze sceny walki są kiedy do walki wkracza Jego Szalona Eminencja ojciec Tad...eee... Aleksander Anderson XD Szczególnie w serii OVA gdzie walki są dłuższe, dynamiczniejsze, i bardziej krwawe, oraz bohaterowie wykorzystują więcej mocy. Jestem ciekaw tylko jednego -skąd Anderson bierze te wszystkie bagnety/miecze?

20071126133608

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 13:43, Luk Zombi napisał:

> Mam pytanie. A nie lepiej wypowiedzieć się od razu w temacie mang i anime?

Patrz mój drugi post na tej stronie.


Ale możesz wypowiadać się w temacie ogólnym o anime :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Hellsing jest taki sobie, co nie znaczy ze zły. Jednym z dużych plusów jest postać Alucarda, która bardzo mi się spodobała (co widać po avku).Całe anime to jednak jak dla mnie "nieco wyższy stan średni". Może ta seria OVA bardziej mi się spodoba. Jak będzie okazja to pewnie obejrzę.

BTW Też uważam że lepiej się nie rozdrabniać na osobne wątki dla każdej serii. Byle tylko w głównym wątku spoilery oznaczać, żeby problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 14:09, Kosmitus napisał:

Uważam że Hellsing jest taki sobie, co nie znaczy ze zły. Jednym z dużych plusów jest postać
Alucarda, która bardzo mi się spodobała (co widać po avku).Całe anime to jednak jak dla mnie
"nieco wyższy stan średni". Może ta seria OVA bardziej mi się spodoba. Jak będzie okazja to
pewnie obejrzę.

BTW Też uważam że lepiej się nie rozdrabniać na osobne wątki dla każdej serii. Byle tylko w
głównym wątku spoilery oznaczać, żeby problemów nie było.


Właśnie seria telewizyjna jest taka sobie, za to OVA jest świetna - dłuższa, ciekawsza, lepsze walki w końcu wychodzi główny wątek całego Hellsinga - walka z organizacją Millenium.A Alucard się sporo zmienił - stał się brutalniejszy (akcja w windzie w OVA 3, kiedy resztki jego sumienia i "człowieczeństwa" poszły się... powiedzmy kochać), pojawiają się nowi wrogowie, zaskakuje też pewna zdrada, ale jako że nie oglądałeś OAV nie będę psuł Ci przyjemności z oglądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie ?? Biorąc pod uwagę że radośnie i bez zastanowienia wydawałem po 20 zeta czy coś koło tego na kolejne tomiki Hellsinga to możecie się już chyba domyślać mojej odpowiedzi. Manga jest naprawdę świetna, psychodeliczna, mordercza, groteskowa do granic dobrego smaku i Odrobinkę obrazoburcza (Ach ta kochana Trzynastka i Ojciec Aleksander Andersen :-)) Naprawdę świetnie się czyta, fajny acz nieco Chory humor (Alucard siadający sobie na schodkach i popijający przez słomkę krew do transfuzji podczas gdy Victoria eksterminuje wampirzydła... Po prostu cudowna scena)
Jeśli zaś o anime chodzi... są dwie rzeczy które tak naprawdę mogę pochwalić.
1. Opening i Ending, spodobała mi się muza, a i sama aranżacja jest niczego sobie.
2. Wykorzystanie Ludzi do walki z wampirami, uśmiechało mi się że w końcu żołnierze Hellsing się pojawiają i choć trochę eksterminują wampiry.
Poza tym... Nie szczególnie mi się podobało. Obdarli Hellsinga z tego wspaniałego groteskowego klimatu, a postacie np. Alucarda czy Integry są miejscami zwyczajnie drętwe, coś co w mandze nigdy nie ma miejsca. Integra jest ostatecznie jednym z głównych powodów do uśmiechów, Ach te jej złowrogie psychodeliczne uśmiechy XD
Mówiąc krótko, Manga jest odlotowa, Anime takie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:15, Hubi Koshi napisał:

Moje zdanie ?? Biorąc pod uwagę że radośnie i bez zastanowienia wydawałem po 20 zeta czy coś
koło tego na kolejne tomiki Hellsinga to możecie się już chyba domyślać mojej odpowiedzi. Manga
jest naprawdę świetna, psychodeliczna, mordercza, groteskowa do granic dobrego smaku i Odrobinkę
obrazoburcza (Ach ta kochana Trzynastka i Ojciec Aleksander Andersen :-)) Naprawdę świetnie
się czyta, fajny acz nieco Chory humor (Alucard siadający sobie na schodkach i popijający przez
słomkę krew do transfuzji podczas gdy Victoria eksterminuje wampirzydła... Po prostu cudowna
scena)
Jeśli zaś o anime chodzi... są dwie rzeczy które tak naprawdę mogę pochwalić.
1. Opening i Ending, spodobała mi się muza, a i sama aranżacja jest niczego sobie.
2. Wykorzystanie Ludzi do walki z wampirami, uśmiechało mi się że w końcu żołnierze Hellsing
się pojawiają i choć trochę eksterminują wampiry.
Poza tym... Nie szczególnie mi się podobało. Obdarli Hellsinga z tego wspaniałego groteskowego
klimatu, a postacie np. Alucarda czy Integry są miejscami zwyczajnie drętwe, coś co w mandze
nigdy nie ma miejsca. Integra jest ostatecznie jednym z głównych powodów do uśmiechów, Ach
te jej złowrogie psychodeliczne uśmiechy XD
Mówiąc krótko, Manga jest odlotowa, Anime takie sobie.


Ooooo, a gdzie można dostać mangę?? BTW Chorego humoru "Nie jęcz, urwałem ci tylko nogi XD"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 15:24, Luk Zombi napisał:

Ooooo, a gdzie można dostać mangę?? BTW Chorego humoru "Nie jęcz, urwałem ci tylko nogi XD"

No bez żartów :-) Przecież JP Fantastica już od dawna wydaje w Polsce Hellsinga, ja zacząłem go kupować jak jeszcze w Liceum byłem (jakieś 3-4 lata temu)
http://www.jpf.com.pl/
A tu masz stronkę wydawnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta bajka jest wypas choć krótka ;/ tylko 13 odcinków pamietam jak leciała o późnej porze na Hyperze stwierdziłem ze musze ją miec i udało mi sie dorwac w rmvb w zajebistej jakosci chyba juz lepszych nie znajde :D:D postac Alucarda mnie rozwala zawsze robi wszytskim na przekór kiedy przeciwnik mysli ze go zabije on zawsze pokazuje swój pazur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj jak w rmvb znalazłeś, to na pewno nie jet to najlepsza jakość. Sam posiadam wersję ogm z dwiema ścieżkami dźwiękowymi (ang/jap), teraz poszukuję OVA w dobrej jakości, bo jak u kumpla zobaczyłem to prawe zaśliniłem mu dywan xD. Te najnowsze odcinki są tak wypasione, że trzeba je zobaczyć koniecznie. Tylko jest w nich mnuuustwo krwi. Jak to mój kumpel kiedyś powiedział przy oglądaniu Elfen Lied "krew leje się jak soczek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo powinien do mnie wreszcie dotrzeć pierwszy tom mangi "Hellsing", teraz natomiast wypowiem się na temat anime, które prawdę mówiąc jest genialne. Podoba mi się ten mroczny klimat, którego nie doświadczysz nigdzie indziej ;p, fajny jest też styl rysunków (widać że twórcy się przyłożyli), a także ścieżka dźwiękowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2007 o 13:36, Luk Zombi napisał:

> Seria mi się bardzo spodobała, dzieki temu że oglądałem ją z pięć razy przestałem
sie bać horrorów
> (przynajmniej tych "materialnych", a więc nie duchów), ale teraz uważam, że anime
nie dorównuje
> mandze - historia o walce z organizacją Millenium jest o wiele ciekawsza (chociaż
ostatnio
> można w niej zauważyć pewną stagnację) od tych bzdur z Incognito pod koniec anime
:/ Inną rzeczą
> przemawiającą za tym tytułem jest fakt, że w miarę wiernie (nie tak jak film Coppoli)
oddaje
> i kontynuuje historię z "Draculi" Brama Stokera.

Właśnie Incognito wydaje się być jakby wyrwany z innej bajki XD Najlepsze sceny walki
są kiedy do walki wkracza Jego Szalona Eminencja ojciec Tad...eee... Aleksander Anderson
XD Szczególnie w serii OVA gdzie walki są dłuższe, dynamiczniejsze, i bardziej krwawe,
oraz bohaterowie wykorzystują więcej mocy. Jestem ciekaw tylko jednego -skąd Anderson
bierze te wszystkie bagnety/miecze?



W którymś tomie mangi autor wspominał, by ,,nie pytać się, skąd Andersem bierze te wszystkie bagnety... jeśli nadal ktoś ma wątpliwości, to załóżmy, że jest on z czwartego wymiaru" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować