Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Możliwe, że słowem kluczowym jest "w tej postaci". Czyli, że misja będzie w wersji pełnej, nie okrojonej.

I jeszcze jeden smaczek - cytaty z wypowiedzi Toma Angelo na ekranach ładowania. Tylko gra się ładuje dość szybko i często nie ma czasu się z nimi zapoznać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 12:22, Liqid napisał:

W demie otrzymujemy jak każdy wie jedną misję, która według napisów na początku nie pojawia
się w grze.


Nic takiego tam nie pisze. Piszę że misja została przeprojektowana na potrzeby dema i w finalnej części może się trochę różnić od tego co widzimy w demie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja od siebie dodam kilka słów. Na grę wyczekiwałem od kiedy z rumieńcami na twarzy kończyłem jedynkę, podstawówkowym brzdącem jeszcze będąc. W wyczekiwaniu na demo chcicałem nawet wstać po 9:00, no ale niestety- wrodzone lenistwo zwyciężyło ;)
No i jak z wyczekiwaniami? Na demku NIE ZAWIODŁEM SIĘ w żadnym razie! A jeśli gra będzie równie dobra, co i demo, to Panie i Panowie- mamy grę roku!
Zacznijmy od audio-video owej gry. Dźwięki są niesamowite, zarówno te otoczenia, jak i muzyka. Radio buduje klimat, aż przez moment dech zapiął w piersiach- poczciwy rock''n''roll, a w tle przepiękny krajobraz Empire Bay. Muzyka przygrywająca momentom akcji też jest niczego sobie. W pewnym momencie potrafiłem się zatrzymać i posłuchać przez chwilę niesamowitej orkiestry. Głosy postaci są znakomite- oddają emocję (wide

Spoiler

postrzał Henrego czy płacz Prosiaka

) i nie są przy tym sztuczne i drewniane.
Natomiast jak wygląda sprawa video? Cóż, zmartwiłem się nieco na początku, kiedy przez ustawiony na maxa PhysX, gra strasznie się ścinała (moja maszyna: Intel Core2Duo E8400 3.0 GHz, 3 GB RAM, GeForxce 260GTX), jednak po zmianie na medium, gra zaczęła działać szybciej, a ja, jako-tako większych różnic nie znalazłem.
PhysX sprawdza się wspaniale i nawet przyłapałem siebie raz, że nie strzelam do wrogów, tylko do betonowych kolumn, by obejrzeć odpadające kawałki betonu. Na pochwałę zasługują także cut-scenki i realistyczne animacje twarzy.
No i został nam świat. Co tu dużo mówić- jest piękny i niesamowity. Interakcja z otoczeniem, ludzie "mający swoje wirtualne życie" czy charakterystyczne miejscówki czynią Empire Bay podobne do miasta z jedynki. Interakcja z policją jest wreszcie należyta, zaczepieni przechodnie różnie reagują, no i w końcu można na spokojnie przejeżdżać przez czerwone światło :) Nawet samochody jeżdżące po ulicy są czasem lekko uszkodzone. Widziałem taki jeden, którego nawet nie drasnąłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 12:53, Wujek-Alfred napisał:

Ja mam tylko nadzieje że zrobią coś z tym modelem jazdy, to jest straszne !


E tam ,wystarczy się przyzwyczaić do nowego modelu jazdy (podobnie jak w GTA IV). No i nie zapominaj, że samochody tamtych lat nie były tak zwrotne jak te współczesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wam trwała ta konfiguracja początkowa po uruchomieniu dema? Mi już chyba 20 minut jest na etapie 1/4 i nic. I co się stanie jak w ciągu tych 10 minut nie dojadę do misji? Wywali z dema, a ja nie będę mógł już jej przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem na temat wrażeń z dema. Bez owijania w bawełnę - zawiodłem się. Cała magia z pierwszej Mafii zniknęła bezpowrotnie. Broń nie daje już takiego kopa, w ogóle nie czuć, że się strzela, jak to miało miejsce w jedynce, gdzie prawie miałem wrażenie, że trzymam danego gnata w łapie. Kolejną wadą (moim zdaniem) jest poziom trudności. Gra jest BANALNA,a trzeba zauważyć, że grałem na X''ie (bez autoaimu, żebyście się nie czepiali, że to dlatego ;D), a jak wiadomo padem trudniej się celuje niż myszką. Dwa strzały i po kolesiu (nieważne czy w nogę, czy w brzuch). Można to tłumaczyć tym, że twórcy stawiają na realizm, ale w takim razie dlaczego ja przyjąłem na klatę serię z Thomsona bez problemu? Nie wiem na jakim grałem poziomie trudności, ale bodaj na tvgry.pl oglądałem filmik z tego samego dema i tam przedstawiający grał na hardzie i mówił, że ani razu nie zginął... Grafika średnia, ale nie kuje w oczy, więc jest spoko. No, może powinni poprawić rozdzielczość tekstur w oddali, bo wyglądają naprawdę słabo, dopóki się do nich nie podejdzie. Może to przez ograniczenia X''a, w co jednak wątpię, gdyż widziałem wiele lepiej wyglądających gier. Model jazdy jest w porządku - normalny, w symulacje się nie bawiłem, więc nie wiem. Klimat natomiast nie dorasta do pięt pierwszej Mafii, przynajmniej ja tak uważam. Do tego miasto jest dosyć puste w porównaniu do np. GTA IV. Dla mnie demo to tak 6/10. Grę może kupię jak stanieje, ale i to nie na bank. Szkoda, bo zapowiadało się tak dobrze.

PS Zapomniałem wspomnieć, że na Xboxie gra widocznie zwalniała w pewnych momentach i tak na oko było z 10fps. Wystarczy spojrzeć w stronę światła przechodzącego przez szyby, żeby mieć pokaz slajdów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 13:53, Hartus napisał:

Ile wam trwała ta konfiguracja początkowa po uruchomieniu dema? Mi już chyba 20 minut
jest na etapie 1/4 i nic. I co się stanie jak w ciągu tych 10 minut nie dojadę do misji?
Wywali z dema, a ja nie będę mógł już jej przejść?

Można grać tyle razy ile się chce.
Konfiguracja całości u mnie trwała ok. 4 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 14:06, Yoruaaw napisał:

> Ile wam trwała ta konfiguracja początkowa po uruchomieniu dema? Mi już chyba 20
minut
> jest na etapie 1/4 i nic. I co się stanie jak w ciągu tych 10 minut nie dojadę do
misji?
> Wywali z dema, a ja nie będę mógł już jej przejść?
Można grać tyle razy ile się chce.
Konfiguracja całości u mnie trwała ok. 4 minut.

Czyli rozbijamy się po mieście, mija 10 minut gra się wyłącza, odpalamy demo ponownie i znowu mamy 10 minut? :) Co do etapów. Wyłączyłem i włączyłem to ponownie i już przeskoczył na 2/4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demo mogę powiedzieć jedno- Rewelacja. Fajnie się strzela, prowadzenie pojazdów jest bardzo realistyczne, grafika naprawdę ładna i chodzi z prędkością 30 fps już nie najmłodszym sprzęcie. Z błędów mogę wymienić tylko to że raz przeniknąłem przez latarnie a z uwag to tylko to że krew jest za jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Cenegi pojawiła się w końcu edycja kolekcjonerska, ale jest jeden poważny wręcz problem. EK jedynie na konsole i to jeszcze w cenie, która w żaden sposób nie zachęca do nabycia ... porażka. Mam przez to rozumieć, że nie będzie w naszym kraju EK na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najniższe ustawienia, 20 FPSów, w czasie akcji 14 FPSsów... :( I wszystko jasne. Nie pogram sobie. Myślicie, że wyjdą patche optymalizujące? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 14:59, Damianuss1 napisał:

W sklepie Cenegi pojawiła się w końcu edycja kolekcjonerska, ale jest jeden poważny wręcz
problem. EK jedynie na konsole i to jeszcze w cenie, która w żaden sposób nie zachęca
do nabycia ... porażka. Mam przez to rozumieć, że nie będzie w naszym kraju EK na PC?

Cena jest taka że bardziej opłaca się ściągać EK z UK. Za około 250 zł z przesyłką można ściągnąć bo teraz funk trochę gorzej stoi.
Hartus -> to raczej nie kwestia optymalizacji, prawdopodobnie masz sprzęt za słaby. Raczej nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie będą patche optymalizujące jak to było z Battlefieldem BC2 .A propo jednego BUS jeździ po mieście a ludzie do niego nie wsiadają haha jaki żal tyle gre robili a ludzie nie wsiadają mam nadzieję że to naprawią. MateuszHejter może rozdzielczośc masz złą w stosunku do twojego monitora ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja spróbowałem dema na PS3. Wrażenia mieszane ze wskazaniem do góry. Z wad pod kątem platformy należy wymienić konfigurację celowania - ciekawe co za inteligent zrobił aim i strzelanie pod tymi niewygodnymi triggerami, zamiast pod normalnymi przyciskami. Ogólnie system celowania mi nie przypada do gustu, celowniki wyglądają jak z czasów PSX. Ale strzelanie jest niezłe, system osłon rewelacyjny, animacja daje radę. Miasto piękne i bogate, fizyka działa i na PS3. Od strony dźwiękowej - muzyka wstępnie świetna, zaś voice acting średnio na jeża. Przeciwnicy głupsi niż w Alpha Protocol :P
Jestem zainteresowany kupnem, ale sprawdzę jeszcze jak sytuacja na PC. Liczy się klimat i grywalność, a tego Mafia 2 z pewnością ma pod dostatkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem sprowadzania sobie rzeczy z innych krajów. Na Ultimie jest taniej i chyba tam zmówię konsolową EK skoro na PC w naszym kraju jej nie będzie. Z tym zaczekam jeszcze do premiery gry.

Jeśli chodzi o demo Mafii 2. U mnie porażka jeśli chodzi o ustawienia. Na najniższych max ~20fps :P. Niby da się grać, ale w tym przypadku konsola będzie o wiele lepszym wyborem. Sama gra bardzo mi się podoba, trochę irytujący model jazdy, ale myślę, że da się do tego przyzwyczaić. Pozostaje czekać na samą premierę gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaba optymalizacja i dupa nie pogram sobie :/ (komp w podpisie)
O dziwo GTA IV na tych low/medium chodziło bez przeszkód przy 25-30FPS w Mafii można zapomnieć więcej niż 20 na low nie wyciągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować