Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Miałem po weekendzie kupić "fizyczny nośnik" ale nie wytrzymałem, wersja steam już pobrana =)
Gra działa cudnie, oczywiście physxa nie pociągnę na pojedynczym GTXie 260 w pełni [muszę kupić okazyjnie 8800 jakaś i ustawić jako dedykowana na physa, wydatek niewielki a efekty piękne]

Aczkolwiek giera ma chyba memmory leak, lub jest zwyczajnie tak lekko źle skonstruowana w kwestii ładowania obszaru. Mianowicie widać lekkie spadki frame rateu [z 60 na 30-45] podczas jazdy samochodem, tak jak by gra w locie doczytywała obszar na który mamy wjechać [lub jak by miała typowy memmory leak].
Jak w jakimś patchu to skorygują, to będzie druga idealna optymalizacja zaraz po batmanie =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:37, Pietro87 napisał:

Aczkolwiek giera ma chyba memmory leak, lub jest zwyczajnie tak lekko źle skonstruowana
w kwestii ładowania obszaru. Mianowicie widać lekkie spadki frame rateu [z 60 na 30-45]
podczas jazdy samochodem, tak jak by gra w locie doczytywała obszar na który mamy wjechać
[lub jak by miała typowy memmory leak].
Jak w jakimś patchu to skorygują, to będzie druga idealna optymalizacja zaraz po batmanie
=)

Mam to samo /Radeon 4850. Byłem pewien, że to wina sterowników ATI, ale jak widać się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:20, The_Deker_10 napisał:

3 godzinki temu wróciłem z Media Marktu z grą Mafia II i powiem wam że gra działa pięknie
wszystko jest super, oby tak dalej ...


Co? Już premiera? Ta gierka miała wyjsć za rok, tak mi się zdawało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:22, Woo-Cash napisał:

Co? Już premiera? Ta gierka miała wyjsć za rok, tak mi się zdawało ;D


Premiera w naszym kraju była wczoraj :P

8 lat czekania to mało? Nie zauważyłeś, że od dobrego miesiąca serwisy o grach lub z grami praktycznie mówiły albo o Mafii 2 lub StarCrafcie 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:25, kris2005a napisał:

8 lat czekania to mało? Nie zauważyłeś, że od dobrego miesiąca serwisy o grach lub z
grami praktycznie mówiły albo o Mafii 2 lub StarCrafcie 2?


Szczerze mówiąc, przymierzałem sie do sprzedarzy konsoli. Ale teraz będę musiał zmienić buisnes plan. Bo grafika powala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:27, Woo-Cash napisał:

Szczerze mówiąc, przymierzałem sie do sprzedarzy konsoli. Ale teraz będę musiał zmienić
buisnes plan. Bo grafika powala...


Najlepsza grafika jest na Pc. Mam swoją Mafię II na pc i jest znakomita na najwyższych ustawieniach. Grałem na XBOX360 u znajomego i jakoś nie grafika w porównaniu do pc mnie nie zachwyciła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:33, kris2005a napisał:

Najlepsza grafika jest na Pc. Mam swoją Mafię II na pc i jest znakomita na najwyższych
ustawieniach. Grałem na XBOX360 u znajomego i jakoś nie grafika w porównaniu do pc mnie
nie zachwyciła!


A jak z moim kompem? C2D 2,2, 9500GT, 2GB Ram starczy na płynną grę w minimalnych, średnich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się zwaliło u mnie.
Nie da się wczytać gry, jak chcę zacząć od nowa wyskakuje błąd.
A jak odinstaluję to chyba coś będzie z cd-keyem?
Aha, odpaliła gra od nowa, ale nie chce się zapisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:38, Woo-Cash napisał:

A jak z moim kompem? C2D 2,2, 9500GT, 2GB Ram starczy na płynną grę w minimalnych, średnich?


W sumie powinno dać Ci to najwyższe detale ale o Psyhix zapomnij. Wiem co mówię bo na stacjonarnym pc mam kartę GT8600. Ale w sumie to nie korzystam z niego bo w końcu mam nowego, dobrego laptopa (Intel Core 2 Duo (2,20 GHZ), 4 Gb Ram i Geforce GT240M (1 GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 22:53, Jcl napisał:

Nie da się wczytać gry, jak chcę zacząć od nowa wyskakuje błąd.
A jak odinstaluję to chyba coś będzie z cd-keyem?

Mhm. Jak wyłączysz komputer to spali Ci się płyta główna, a jak wyjdziesz z domu to zapadnie się on pod ziemię. Mniej więcej tak to działa. ;] Tak na poważnie, to zdefragmentuj przez Steam pliki gry oraz sprawdź ich spójność. To takie podstawowe czynności, które zawsze się wykonuje przy "awariach" na Steamie. Chyba, że już to zrobiłeś... W takim razie nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WYDAJE MI SIE ZE MAFIA POTRXEBUJE WIECEJ NIZ 2 GB RAMU PRZY WIN 7 JA MAM 4 RDZENIE PO 2,8 GRAFE AT ASUSI 4870 SERIES 1 GB I NA NAJWYŻSZYCH DETALACH PRZY JEZDZIE SAMOCHODEM NIERAZ SIE PRZYTNIE , MOZE PRZY 4 GB RAMU BYŁO BY OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najbardziej emocjonującym momentem w grze była

Spoiler

śmierć Henrego. Przyzwyczaiłem się do tej postaci, aż nagle tak, jak się wydawało, bez powodu i nagle zginęła. Pierwsze co pomyślałem to "OMFG!", "co teraz będzie?!", "gdzie jest krzyż?!". Ale potem się okazało, że Heniu był zwykłym kapusiem. I przestałem tej postaci żałować. Warto dodać, że śmierć Henryka pokazali niezwykle brutalnie. To był też IMO najbrutalniejszy moment w grze.

Przydałoby się więcej takich akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograsz spokojnie.
Rozdziałka 1280/720+ [lub 1280/960+ zależy czy masz panoramę czy "kwadrat"], physx wyłącz, cienie średnie, anizo zjechać na x8, wyłączyć AA i okluzję otoczenia i jedziesz płynnie bez problemów ^^

Ja z wszystkim na full + physx na wysokich wyciągnąłem na pojedynczym gtxie 260 30-20 klatek, przy zadymie oczywiście by się niemiłosiernie pewnie posypał frame rate, ale to i tak świadczy o świetnej optymalizacji [jasna sprawa gram bez physa, tylko go testowałem =P, bez niego stałe 60+ klatek, a dam sobie obciąć palec u nogi, że jak bym wpakował GF''a 8800 jako akcelerator pod samą fizykę latało by na max apexie w 60+ fps]


@omka66

To nie jest wina niewyrabiającej pamięci czy innego podzespołu. Gra albo jest tak skonstruowana, że doczytuje zbyt dużo obszaru w locie [przez co zamula zasoby] albo ma memmory leak [to może naprawić prosty patch], ja i kolega który tu w temacie się też podpisał [byverter] mamy to samo, ot podczas doczytywania danych, własnie głównie podczas jazdy samochodem bo wtedy przemierza się teren najszybciej, frame rate lekko skacze w dół [u mnie z 60 na 30-45 fps, skok trwa jakieś 0.5-2 sekund, bogu dzięki nie ma upierdliwych stutteringów]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej pól nocy już zarwałem przy Mafii 2. A Jak usłyszałem utwór Let it snow to już wiedziałem,że ta gra musi być znakomita. I jak dotychczas mam więcej pozytywnych niż negatywnych odczuć.
Co prawda chwilami gra mocno spowalnia,ale też dziwi mnie fakt że nie widzę zbytniej różnicy przy zmianie detali :|, gdzie ta zaskakująca grafika?
Tymczasem rozdział trzeci i pędzę dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 21:08, RamiroPL napisał:

Wydaje mi się, że twój kod powinien być w karcie zamówień przy twoim zamówieniu na Mafię.
Sprawdź.

Tak jest ale bonus w postaci poradnika do internetowej gry mafia wars - to chyba jakiś żart:) (sprawdzm codziennie czy nie dodali)
Ps dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grając praktycznie cała noc w Mafię II wyrobiłem sobie o niej swoje zdanie.
Gra jest po prostu świetna, dopracowana w każdym calu. A grafika to po prostu cudo !!
Na prawdę jest to produkcja której moim zdaniem nic prędko nie przebije ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko tylko się pochawalę i poinformuję - w Empiku w Arkadii Mafia 2 zostały 2 sztuki na x360 po 199zł ale metkowali ją 2 razy po zerwałem w domu stara metkę a tam 249zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować