Zaloguj się, aby obserwować  
Jar_Jar_Binks

Mafia 2 - Temat Ogólny [M]

2830 postów w tym temacie

Właśnie te zakończenie.

Spoiler

Jakieś takie dziwne, jedno zdanie Leo: "...Joe nie był w naszej umowie.." i? ... koniec. Obraz miasta w deszczowej aurze, żadnej jakiejś dłuższej gadki.

Po prostu czegoś mi tutaj brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 15:13, Eff3ctiv3 napisał:

Właśnie te zakończenie.

Spoiler

Jakieś takie dziwne, jedno zdanie Leo: "...Joe nie był w naszej
umowie.." i? ... koniec. Obraz miasta w deszczowej aurze, żadnej jakiejś dłuższej gadki.


Po prostu czegoś mi tutaj brakowało.


Zdecydowanie za szybko się skończyło no i nie zszokowało tak jak z jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 15:13, Eff3ctiv3 napisał:

Właśnie te zakończenie.

Spoiler

Jakieś takie dziwne, jedno zdanie Leo: "...Joe nie był w naszej
umowie.." i? ... koniec. Obraz miasta w deszczowej aurze, żadnej jakiejś dłuższej gadki.


Po prostu czegoś mi tutaj brakowało.


Bo zakończenie miało być smutne, pozostawić nam sporo do refleksji. Moim zdaniem zrobili je genialnie, typowy happy end zdecydowanie nie pasuje do klimatu Mafii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2010 o 15:50, JackXPPL napisał:


Bo zakończenie miało być smutne, pozostawić nam sporo do refleksji. Moim zdaniem zrobili
je genialnie, typowy happy end zdecydowanie nie pasuje do klimatu Mafii.

Nie chodzi mi o to, że brakowało tu happy endu tylko,

Spoiler

że ta rozmowa z Leo była zbyt krótka. Nie podobało mi się , że akurat zakończyli zdaniem: Joe nie był w naszej umowie

i tyle. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 15:55, Eff3ctiv3 napisał:

Nie chodzi mi o to, że brakowało tu happy endu tylko,

Spoiler

że ta rozmowa z Leo była zbyt
krótka. Nie podobało mi się , że akurat zakończyli zdaniem: Joe nie był w naszej umowie


i tyle. Pozdrawiam.


Bo oni tą fabułę odcięli. Dalej miało coś jeszcze być, ale postanowili, że nie chce im się dalej robić, ewentualnie wypuszczą DLC. Przecież scenariusz Mafii 2 liczył 700 stron, a jedynki 500. W rzeczywistości jednak druga część jest krótsza i wcale nie bardziej szczegółowo opisana. Myślę, że za miesiąc-dwa będzie już jakiś DLC kontynuujący główny wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz rację, jak tu nie móc się z Tobą zgodzić. Gra według mnie powinna trwać conajmniej dwa razy tyle, a tutaj psikus w ogóle nie przyjemny :/ Zrozumiałbym to zakończenie gdyby jak już wspomniałem, gra trwała conajmniej dwa razy tyle bo wtedy to gracz musiałby pomyśleć co dalej się wydarzyło bo jest naprawdę sporo możliwości, jak dalszy ciąg przygód Vito się potoczył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2010 o 16:50, sinir napisał:

Bo oni tą fabułę odcięli. Dalej miało coś jeszcze być, ale postanowili, że nie chce im
się dalej robić, ewentualnie wypuszczą DLC. Przecież scenariusz Mafii 2 liczył 700 stron,
a jedynki 500. W rzeczywistości jednak druga część jest krótsza i wcale nie bardziej
szczegółowo opisana. Myślę, że za miesiąc-dwa będzie już jakiś DLC kontynuujący główny
wątek.


No cóż, taka już moda żeby zarabiać na kolejnych DLC. Po co wydać jeden produkt, skoro można zarobić więcej wydając dwa lub trzy? Wszystko jak zwykle rozbija się o kasę. Żeby chociaż Mafia II kosztowała powiedzmy 79 PLN to zupełnie inaczej by to wyglądało. I chętnie kupowaliby ludzie DLC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, w ogóle gra wygląda jak wykastrowana do potęgi.
Tak jak o tym kiedyś pisali na gamespocie, że twórcy proponują sprzedawanie gier niepełnych, zawierających tylko "podstawowy" gameplay, a resztę "dodatkowych atrakcji" można będzie dokupować, ta gra wygląda jak prototyp tego pomysłu wprowadzony w życie.
Fabuła ucięta jak w połowie, bo końcówka to w zasadzie jak by wstęp jeszcze do dobrych 3-5 rozdziałów jak na moje oko.
Free roamu nie ma, pobocznych misji tak samo.

O ile w takim GTA4 pomijając zwaloną optymalizację dostawało się produkt cholernie bogaty w kwestii świata gry, to tu potencjał był [i jest] gigantyczny, a finalnie gra wygląda tragicznie. Raptem 15 liniowych rozdziałów, z bardzo dobrą fabułą, ciekawymi postaciami i cholernym niedosytem...

Shame on 2K....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie uważałem że Mafia 2 przebije GTA IV pod każdym względem. Wszystkie zapowiedzi tej gry to zapowiadały. Jednak po przejściu gry mam strasznie mieszane uczucia. Mafia 1 jest jedną z moich ulubionych gier, od czasu do czasu odpalam sobie jakąś strzelaninę, np na parkingu, porcie, lotnisku, żeby się zrelaksować przez 15 minut. Tutaj nie mam nawet porządnych savów takich jak w Mafii 1, gdzie włączałem save''a tuż przed strzelaniną, w Mafii 2 muszę ładować cały rozdział od początku jeździć po mieście itp. W dodatku irytuje mnie to, że ludzie z 2K od paru dni nic nie piszą na oficjalnym forum, na którym oczywiście każdy skarży się na to jak ta gra jest zrobiona. W dodatku te 10 aut i strojów co były dodawane do preorderów są w plikach gry ale zablokowane. Piraci nie płacą za grę a DLC mają. Tak nie traktuje się legalnych graczy, którzy zapłacili niemałe pieniądze za tą grę.

2K powinno wypuścić w ciągu paru tygodni darmowego patcha "Director''s Cut", tak powinna się sprawa tej gry rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już w 14 rozdziale, więc chyba już końcówka gry.
Ależ nawiązanie do 1 części!
Ale nie będę zdradzał, bo tutaj każde słowo może zepsuć komuś przyjemność.
Powiem tak: spekulację się sprawdziły, troszeczkę inaczej ale jednak. Myślę, że to zdanie nie powinno nikomu nic popsuć ;P

Spoiler

Tommy! Ale on inaczej wygląda niż w jedynce ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z demka jak najbardziej poztywne. Jakby bardziej skupiam sie na fabule(mimo, że to tylko demo), zamiast na "sandboxowości" znanej chociażby z GTA. Nie ma co ukrywać - gry stają się coraz lepsze, bardziej realistyczne, wymagajace, a jednocześnie przyjemniejsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podać wszystkie teksty "na podryw"? Tylko jeden utkwił mi w pamięci:

Spoiler

"Jeśli twoja lewa noga to Boże Narodzenie, a prawa to Wielkanoc, wpadnę między świętami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zaskoczenie w 14 rozdziale na początku trzeba przyznać. Teraz jestem w momencie gdy

Spoiler

okazuje się kto nam zabil ojca. Walka jest lajtowa do momentu wejścia do magazynu. Wtedy jest już cholernie trudno

. Próbowałem już 5 razy i dupa zawsze tam ginę:(. Ma ktoś jakiś dobry sposób na ten etap? Gram na średnim poziomie i dopiero w tym etapie gry mam spore problemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 20:37, Grinczar napisał:

Spoiler

"Jeśli twoja lewa noga to Boże Narodzenie, a prawa to Wielkanoc, wpadnę między świętami".



Prawie działa o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 20:47, Ziggy napisał:

Próbowałem już 5 razy i dupa zawsze tam ginę:(.


Też miałem z tym momentem problemy. Zginąłem aż 3 razy(!) na 13 w całej grze. Grałem na trudnym poziomie. Najlepiej znaleźć dwie osłony, które są blisko siebie. Zaraz obok wejścia do magazynu. Najpierw należy zlikwidować gości z Tomkami, potem człowieka rzucającego mołotowy. Kiedy ten ostatni w trakcie strzelania rzuci w naszą stronę butelkę, szybko przejdź do drugiej osłony i strzelaj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 20:47, Ziggy napisał:

Niezłe zaskoczenie w 14 rozdziale na początku trzeba przyznać. Teraz jestem w momencie
gdy

Spoiler

okazuje się kto nam zabil ojca. Walka jest lajtowa do momentu wejścia do magazynu.
Wtedy jest już cholernie trudno

. Próbowałem już 5 razy i dupa zawsze tam ginę:(.
Ma ktoś jakiś dobry sposób na ten etap? Gram na średnim poziomie i dopiero w tym etapie
gry mam spore problemy :)

mam sposób, ogarnij zeza, i nie daj sie trafić z koktajli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Ja wparowywałem od razu do osłony, zdejmowałem bodajże dwóch po prawo z Tommy Gunami, potem leciałem wprost przed siebie, bo strzelać z góry mogą tylko od strony wejścia portowego, tam dokładnie na przeciwko nic nie zrobią, unikając Mołotowów, i tam czekałem, aż pojawi się kolejna dwójka z pistoletami. Potem już bez większego stresu po schodach, został 1 Tommy i grubas - bez problemu ich załatwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że DLC już zostało zapowiedziane. Czyli - moim zdaniem - w tej chwili tej gry nie opłaca się w ogóle kupować, lepiej za to trochę poczekać i za jakiś czas zaopatrzyć się od razu w wersje Game of the Year która praktycznie na bank się pojawi. Wiele osób już swego czasu w podobnych okolicznościach umoczyło z Falloutem 3, bo teraz 4 dodatki kosztują praktycznie tyle samo co jeszcze obszerniejsza wersja GOTY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jak najbardziej dobra, jest jednak jedno ale mianowicie: Grając w mafie nie czułem przynależności do rodziny tak jak to miało miejsce w pierwszej - wykonywałem misje dla kogoś, a nie dla rodziny. Co więcej słabe rozwinięcie postaci.

Spoiler

Tak naprawdę dobrze poznaliśmy Vito i Joe. Bardzo mi tego brakowało np przy panu Tomasino. okazało się że jest kretem i pracuje dla federalnych. Ale zaraz.. to był człowiek honoru, tak samo jak jego ojciec,trzeba przyznać że jego zdrada była jak dla mnie piorunująca - duży plus ale ogromny za brak wyjaśnień. Pracuje dla federalnych i morduje? handluje narkotykami? coś tu nie tak. Osobiście byłem wściekły, że Tomasino nie został lepiej przedstawiony i wyjaśniony, po prostu bum i już. Pamiętacie zdradę Franka? Consiliere pana Salierii z pierwszej mafii. Zdradził ale na miłość boską świetnie to zostało wyjaśnione, tutaj już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować