Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wydawcy przeciwko używkom

49 postów w tym temacie

Taa... nalepiej używane książki/czasopisma/gry/samochody itd. palić tańcząc wokół nich wesoło, bo grupka osób na tym więcej zarobi. To się nazywa liczenie się z klientem, jego finansami i potrzebami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ale durni wydawcy. Gdyby ceny były niższe to nie opłacalne byłoby kupowanie używek. A poza tym to się nie potrzebnie czepiają i tak maja kase. Chcieliby tylko więcej i więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech no... tentego na drzewo! Przecież gram.pl dało wPLN przez co gry sa tańsze, tak? A ONI na tym nie tracą, tak? No to wiecej osob dzieki temu kupuje nowe gry. I używki równoważą się z wirtualną kasą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla nas jest to problem raczej teoretyczny, nie spotkałem jeszcze sklepu który prowadził by handel używanymi grami na większą skalę (czasami w jakimś komisie się trafi używana gierka czy dwie, ale generalnie niewiele tego widzę,był jeden sklepik u mnie w okolicy który się w tym specjalizował, ale teraz jest tam sklep meblowy). Kilka tego typu punktów było w czasach kiedy najpopularniejszą maszynką do grania było c64, ale kopie które się wtedy wymieniało do legalnych sie nie zaliczały. Natomiast jeżeli chodzi o sklepy które tym się zajmują na zachodzie to tak jak już było mówione, można próbować z tym walczyć ale nie wiadomo czy straty nie były by większe od zysków. Samego handlu używanymi grami raczej nie zablokują, musieli by chyba legitymować przy każdym zakupie gry i wpisywać do bazy danych, a potem rewizja i jeżeli znajdą egzemplarz zarejestrowany na kogoś innego to w dyby ;) Nawet jeżeli to jest faktycznie problem, to jest to problem wydawców. Zamiast kombinować powinni pomyślec nad czymś co zachęciło by do kupna nowego egzemplarza, jakiś jednorazowy bonus który można wykorzystać jedynie posiadając oryginał, albo coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanie że nic z tego nie mają jest tyle warte co ta pusta flaszka przede mną ... :D
Gdyby nie było używek, więcej osób szukałoby piratów, bo na drogie oryginały byłoby ich nie stać. Więc wtedy by tracili. No to jak z tym jest? Naprawdę nic na tym nie zyskują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech obniżą ceny to więcej sprzedadzą z pierwszej ręki. Niższa cena = większy popyt . stara żydowska zasad, Po co kupować używane skoro nowe jest niewiele droższe; po co za grosze wyzbywać się używanych gier - temat do przemyśleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" za to ani grosza nie mają z całego interesu wydawcy i developerzy"

chyba, że wydawca/dystrybutor jest jednoczesnie "sklepem" z uzywkami ;-)
jak CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 10:04, Michał N napisał:

Niech obniżą ceny to więcej sprzedadzą z pierwszej ręki. Niższa cena = większy popyt . stara
żydowska zasad, Po co kupować używane skoro nowe jest niewiele droższe; po co za grosze wyzbywać
się używanych gier - temat do przemyśleń.


Niższa cena = większy popyt? W uproszczonym modelu to prawda. Ale problem w tym, że cena może spadać szybciej niż popyt wzrastać. I może się okazać, że po odjęciu kosztów wydawca zarobił… mniej.

Możesz jednak zaryzykować własne pieniądze i udowodnić, że jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowałem na początku teraz interes popłaca i to nieżle. z początku się bałem ale ilość klientów przerosła moje oczekiwania. ceny niższe o kilka złotych (2-6) na każdym produkcie potrafią ściągnąć klientów nawet z innych miast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2005 o 10:56, Michał N napisał:

Ryzykowałem na początku teraz interes popłaca i to nieżle. z początku się bałem ale ilość klientów
przerosła moje oczekiwania. ceny niższe o kilka złotych (2-6) na każdym produkcie potrafią
ściągnąć klientów nawet z innych miast


Gratulacje, ale ja mam na myśli inną branże (wydawania gier). Nie w każdym segmencie rynku ten pomysł się sprawdza. Gdyby tak było, eXtra Gra nadal by funkcjonowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować