Zaloguj się, aby obserwować  
Nobi_Nowy

Green Day - o nich

81 postów w tym temacie

Skład :
* Billie Joe Armstrong (Billie Joe) - gitara i śpiew
* Michael Ryan Pritchard (Mike Dirnt) - gitara basowa
* Frank Edwin Wright III (Tre Cool) - perkusja
Dyskografia :
# 1.039/Smoothed Out Slappy Hours (1990)
# Kerplunk! (1992)
# Dookie (1994)
# Insomniac (1995)
# Nimrod (1997)
# Warning: (2000)
# International Superhits! (2001)
# Shenanigans (2002)
# American Idiot (2004)
# Bullet in a Bible (2005, zapis koncertu w londyńskim Milton Keynes Bowl
Teledyski :
* 1994 Longview
* 1994 Basket Case
* 1994 When I Come Around
* 1995 Geek Stink Breath
* 1995 Stuck With Me
* 1995 Brian Stew
* 1995 Walking Contradiction
* 1997 Hitchin'' A Ride
* 1998 Time of your life
* 1998 Reduntant
* 1998 Nice Guys Finish Last
* 1999 Last Ride In
* 2000 Minority
* 2001 Warning
* 2001 Waiting
* 2002 Macy''s Day Parade
* 2004 American Idiot
* 2004 Boulevard of Broken Dreams
* 2005 Holiday
* 2005 Wake Me Up When September Ends
* 2005 Jesus of Suburbia
I ich Historia :
W 1982 roku dwoje dziesięciolatków z Berkeley spotkało się w przydrożnej knajpce. Zaczęli rozmawiać ze sobą o heavy metalu. Byli to Billie Joe Armstrong i Mike Dirnt. Początkowo duet spotykał się w domu i grał utwory np. Van Halena. Tak zaczęła się historia grupy Sweet Children 1988, która póżniej zmieniła nazwę na Green Day. Od początku członkiem grupy był perkusista John Kiffmeyer(Al Sobrante). Opuścił on jednak zespół po wydaniu "1,039/Smoothed Out Slappy Hours". Tak więc na następnej płycie w roli perkusisty słyszymy już Tre Coola, który z zespołem gra do dziś. Płytę Dookie, która przyniosła im sławę, wydali z wytwórnią Reprise Record. Nie spodobało się to środowisku punkowemu, które uznało to za zaprzedanie się kapeli. Urządzano pikiety przed koncertami. Billie odpowiadał: Jedyne, o co nam chodzi, to grać rock''n''roll - muzykę która przemawiałaby do ludzi. Wywodzimy sie z ruchu punkowego, ale nie biegamy po ulicach z tabliczką "punk rock" na piersi. Proponujemy piosenki dla ludzi którzy maja takie same ideały co my. Piosenki które, być może, pomogą niektórym z nich pozbierać sie do kupy i zobaczyć świat w innym świetle. Od czasu Dookie do American Idiot żaden album Green Day nie sprzedał sie zbyt dobrze. Wydawało się, że zespół zaczyna się rozpadać, gdyż po Nimrodzie nastąpiła znaczna przerwa w nagrywaniu. Billie powiedział, że potrzebowali po prostu czasu dla rodzin. Kolejnym niepokojącym wydarzeniem było wydanie kolejno 2 albumów typu "best of": International Superhits i Shenanigans(na której zawarto piosenki nie umieszcone na poprzednich kompilacjach). Na prawdziwy sukces trzeba było czekać aż do 2004 roku, kiedy to grupa wróciła z płytą American Idiot. Przyniosła ona kapeli sukces na skalę światową. Została ona entuzjastycznie przyjęta przed dawnych fanów, ale też zyskała wielu nowych. Krytycy opisywali ją jako punk-operę wszech czasów. Powstała ona jednak całkiem przypadkowo, gdyż materiał do następnego krążka Green Day został ukradziony ze studia nagraniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 20:54, pawn77 napisał:

się rozpisałeś:)
ale ja bardzo lubie Green Day! to mój ulubiony zespół



Bardzo to mój także ulubiony zespół , ale lubie także HIM i Bloodhound GAng
wejdź wyszukaj Him i tam jest mój post .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 20:52, Nobi Nowy napisał:

Skład :
* Billie Joe Armstrong (Billie Joe) - gitara i śpiew
* Michael Ryan Pritchard (Mike Dirnt) - gitara basowa
* Frank Edwin Wright III (Tre Cool) - perkusja
Dyskografia :
# 1.039/Smoothed Out Slappy Hours (1990)
# Kerplunk! (1992)
# Dookie (1994)
# Insomniac (1995)
# Nimrod (1997)
# Warning: (2000)
# International Superhits! (2001)
# Shenanigans (2002)
# American Idiot (2004)
# Bullet in a Bible (2005, zapis koncertu w londyńskim Milton Keynes Bowl
Teledyski :
* 1994 Longview
* 1994 Basket Case
* 1994 When I Come Around
* 1995 Geek Stink Breath
* 1995 Stuck With Me
* 1995 Brian Stew
* 1995 Walking Contradiction
* 1997 Hitchin'' A Ride
* 1998 Time of your life
* 1998 Reduntant
* 1998 Nice Guys Finish Last
* 1999 Last Ride In
* 2000 Minority
* 2001 Warning
* 2001 Waiting
* 2002 Macy''s Day Parade
* 2004 American Idiot
* 2004 Boulevard of Broken Dreams
* 2005 Holiday
* 2005 Wake Me Up When September Ends
* 2005 Jesus of Suburbia
I ich Historia :
W 1982 roku dwoje dziesięciolatków z Berkeley spotkało się w przydrożnej knajpce. Zaczęli rozmawiać
ze sobą o heavy metalu. Byli to Billie Joe Armstrong i Mike Dirnt. Początkowo duet spotykał
się w domu i grał utwory np. Van Halena. Tak zaczęła się historia grupy Sweet Children 1988,
która póżniej zmieniła nazwę na Green Day. Od początku członkiem grupy był perkusista John
Kiffmeyer(Al Sobrante). Opuścił on jednak zespół po wydaniu "1,039/Smoothed Out Slappy Hours".
Tak więc na następnej płycie w roli perkusisty słyszymy już Tre Coola, który z zespołem gra
do dziś. Płytę Dookie, która przyniosła im sławę, wydali z wytwórnią Reprise Record. Nie spodobało
się to środowisku punkowemu, które uznało to za zaprzedanie się kapeli. Urządzano pikiety przed
koncertami. Billie odpowiadał: Jedyne, o co nam chodzi, to grać rock''n''roll - muzykę która
przemawiałaby do ludzi. Wywodzimy sie z ruchu punkowego, ale nie biegamy po ulicach z tabliczką
"punk rock" na piersi. Proponujemy piosenki dla ludzi którzy maja takie same ideały co my.
Piosenki które, być może, pomogą niektórym z nich pozbierać sie do kupy i zobaczyć świat w
innym świetle. Od czasu Dookie do American Idiot żaden album Green Day nie sprzedał sie zbyt
dobrze. Wydawało się, że zespół zaczyna się rozpadać, gdyż po Nimrodzie nastąpiła znaczna przerwa
w nagrywaniu. Billie powiedział, że potrzebowali po prostu czasu dla rodzin. Kolejnym niepokojącym
wydarzeniem było wydanie kolejno 2 albumów typu "best of": International Superhits i Shenanigans(na
której zawarto piosenki nie umieszcone na poprzednich kompilacjach). Na prawdziwy sukces trzeba
było czekać aż do 2004 roku, kiedy to grupa wróciła z płytą American Idiot. Przyniosła ona
kapeli sukces na skalę światową. Została ona entuzjastycznie przyjęta przed dawnych fanów,
ale też zyskała wielu nowych. Krytycy opisywali ją jako punk-operę wszech czasów. Powstała
ona jednak całkiem przypadkowo, gdyż materiał do następnego krążka Green Day został ukradziony
ze studia nagraniowego.



Uważam że Green day jest fajny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 20:21, maciekstaar napisał:

Uważam że Green day jest fajny!!!!


Tylko czy tych parę słów wymaga cytowania całego posta?? Postaraj się ciąć cytaty, aby forum było bardziej przejrzyste :)

A wracając do tematu, również uważam że Green Day fajnie gra. Mają różne style grania, od muzyki cięższej, do łagodniejszej. Właśnie za tą różnorodność ich lubię. Grają także rytmicznie, przyjemnie się ich słucha. Najbardziej do gustu przypadła mi właśnie ich ostatnia płyta, mianowicie American Idiot, z trackiem tytułowym, Wake Me Up oraz St. Jimmy. Ogólnie cały zespół bardzo mi się podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie lubie Green day :/ Poprostu sa komercyjni i tyle jak ktos zna ich stare albumy (ktore były nawet spoko) ale np american idiot to plyta bardzo komercyjna !!! Poprostu ich nie lubie i tyle:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2005 o 20:54, pawn77 napisał:

się rozpisałeś:)
ale ja bardzo lubie Green Day! to mój ulubiony zespół


no i bravo :d GD żądzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 19:49, Tarno napisał:

nie lubie Green day :/ Poprostu sa komercyjni i tyle jak ktos zna ich stare albumy (ktore były
nawet spoko) ale np american idiot to plyta bardzo komercyjna !!! Poprostu ich nie lubie i
tyle:|



Ja cię proszę , nie nadużywaj pewnych pojęć dobrze ?? Co to niby znaczy "komercyjni" ?? Kolesie poszli w swoją stronę i tyle,a to ,ze to już nie jest tradycyjny kalifornijski punk to już zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku, strasznie mało coś postów w tym temacie. Aż tak mało fanów jest? Ja nie wierzę, ten zespół należy do jednych z moich ulubionych :). Jakie Wasze są ulubione utwory? Ja najbardziej lubię Holiday, jakoś tak, wpada w ucho, nie za ciężkie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Holiday" jest bardzo fajny, także "Whake me up", też "American Idiot" ogólnie fajny zespolik, bardzo lubię ich muzykę. Fanów mało, ale nie jest to popularna grupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 14:02, Liqid napisał:

Fanów mało, ale nie jest to popularna grupa.

Mało popularna nie mów, przecież do dziś ma ogrom fanów :). To, że na forum nie ma ich sporo - to swoją drogą :P. Ale jak dla mnie Green Day jest na tyle popularny, że każdy choć raz słyszał słówko o niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi, co tu wchodzi tak uważa, ale proszę, ścinaj teksty...:P

Green Day wisi u mnie na ścianie stoi na biórku i w szafce z płytami. Uwielbiam ich, podoba mi się to, że nie grają takiego rocka, o byle czym, tylko o problemach życia, itp... No po prostu rewelka!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować