Zaloguj się, aby obserwować  
loytar

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy (temat ogólny)

402 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2008 o 12:09, KrzychW napisał:

U mnie właśnie Safiya zajmuje się zaklinaniem.Niestety , pomimo tego , że do rzucenia
Kwasowej Strzały Maelfa potrzeba czarodzieja 2 poziomu , a Safiya jest już czarodziejem
z o wiele wyższym levelem , tego zaklęcia rzucić nie może.Nie znalazłem również możliwości
zaklęcia broni na obrażenia od błyskawic.Moja postać i Gaan znają co prawda odpowiednie
czary , ale nie mają rozwiniętej potrzebnej umiejętności.Z kolei w książce zaklęć Safiyi
, nie ma żadnych błyskawic do nauczenia się.W tej chwili mogę zastosować tylko dodatkowe
obrażenia od ognia i mrozu.:-(



Safiya jest Czerwonym Czarodziejem, co powoduje, że ma jedną szkołę magii wybraną jako zakazaną, tą szkoła jest chyba Przywołanie, już nie pamiętam dokładnie.

Jeśli chodzi o Elektryczność na 6 poziomie czarów bodajże ma ona zaklęcie wyładowanie łańcuchowe - trzeba je sobie wybrać podczas awansowania o ile pamiętam - i tym zaklęciem można umagicznić broń. Sam tak zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 12:11, Asthariel napisał:

Hm , a przypadkiem nie da się jednej broni dać tylko 3 ulepszenia? nie bawiłem sie tym
w MoB , wiec nie wiem. BTW czy w podstawce też są zmienione reguły zaklinania?


Też jest takie ograniczenie, ale tutaj problem polega na czymś innym. Czarodziejka ma zakazaną szkołę magii, w której znajdują się akurat potrzebne zaklęcia do zaklęcia kwasem broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 12:13, Night Elf napisał:

Jeśli chodzi o Elektryczność na 6 poziomie czarów bodajże ma ona zaklęcie wyładowanie
łańcuchowe - trzeba je sobie wybrać podczas awansowania o ile pamiętam - i tym zaklęciem
można umagicznić broń. Sam tak zrobiłem.


W opisie Lśniącej Esencji Powietrza , potrzebnej do zaklęcia broni na obrażenia od elektryczności , wymienione są tylko czary : Wezwanie Błyskawic i Błyskawica.Jeżeli w Twoim przypadku podzałało Wyładowanie Łańcuchowe , to może i w przypadku zaklinania na obrażenia od kwasu , podziała jakiś inny czar "kwasowy".Zaraz pokombinuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 12:20, KrzychW napisał:

> Jeśli chodzi o Elektryczność na 6 poziomie czarów bodajże ma ona zaklęcie wyładowanie

> łańcuchowe - trzeba je sobie wybrać podczas awansowania o ile pamiętam - i tym zaklęciem

> można umagicznić broń. Sam tak zrobiłem.

W opisie Lśniącej Esencji Powietrza , potrzebnej do zaklęcia broni na obrażenia od elektryczności
, wymienione są tylko czary : Wezwanie Błyskawic i Błyskawica.Jeżeli w Twoim przypadku
podzałało Wyładowanie Łańcuchowe , to może i w przypadku zaklinania na obrażenia od kwasu
, podziała jakiś inny czar "kwasowy".Zaraz pokombinuję.


Błyskawica, to czar z 3 poziomu czaru i ona go na 99% ma... a jak nie to można go wybrać. Tu nie chodzi o elektryczną odmiane Kuli Ognia, tylko o błyskawice która leci po lini.

Cóż ja się nie bawiłem w lśniące, ale nieskazitelne, tam trzeba już użyć czaru Wyładowanie Łańcuchowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 12:36, Night Elf napisał:

Cóż ja się nie bawiłem w lśniące, ale nieskazitelne, tam trzeba już użyć czaru Wyładowanie
Łańcuchowe!


Safiya ma akurat 21 poziom doświadczenia i mogę użyć tylko 4 lśniących esencji.Musiałbym czekać aż do 24 poziomu , żeby wykorzystać 1 nieskazitelną.Trochę długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 12:56, KrzychW napisał:

> Cóż ja się nie bawiłem w lśniące, ale nieskazitelne, tam trzeba już użyć czaru Wyładowanie

> Łańcuchowe!

Safiya ma akurat 21 poziom doświadczenia i mogę użyć tylko 4 lśniących esencji.Musiałbym
czekać aż do 24 poziomu , żeby wykorzystać 1 nieskazitelną.Trochę długo.


Jak tam chcesz, Mi po prostu nie było to potrzebne.

Ale jak już mowiłem powinna mieć odpowiedni czar na 3 poziomie zaklęć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 13:08, Night Elf napisał:

Jak tam chcesz, Mi po prostu nie było to potrzebne.


Faktycznie , konieczności nie ma.Na dodatek gram Druidem , więc i tak najmocniejszą stroną mojej postaci są zaklęcia.Sejmitar , którego w tej chwili używam ma +7 , więc jakieś obrażenia zadaje , a dodać troszkę innych bonusików chcę dlatego , że zaklęta broń...ładniej wyglada.Kwas pięknie skapuje po ostrzu , aż chce się patrzeć. :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wybraliscie zakonczenie tego dodatku??? Ja uwolnilem swoja dusze. I jaki byl filmik jesli sie zostalo Zjadaczem Dusz i uwolnilo sie Acachiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:42, dzawora napisał:

Jakie wybraliscie zakonczenie tego dodatku??? Ja uwolnilem swoja dusze. I jaki byl filmik
jesli sie zostalo Zjadaczem Dusz i uwolnilo sie Acachiego???


Ciężko by było, całą drużyna ciebie atakuje, ja gran magiem więc ciężko było mi przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2008 o 11:42, dzawora napisał:

Jakie wybraliscie zakonczenie tego dodatku??? Ja uwolnilem swoja dusze. I jaki byl filmik
jesli sie zostalo Zjadaczem Dusz i uwolnilo sie Acachiego???


Jak piszesz o zakończeniu , to może napisz na początku wypowiedzi coś takiego : SPOILER.Nie wszyscy grę już ukończyli.Niektórzy grają i sami chcą sie przekonać jaki jest koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler?
Mam pewien problem z działaniem zdolności Zjadacza Dusz.Próbuję wykorzystać na duchach Pożarcie Duszy , lub Wieczny Odpoczynek , ale niestety nic się nie dzieje.Paski łaknienia i energii duchowej pozostają bez zmian i nie widzę , aby atakowane duchy odnosiły jakieś obrażenia.Do tej pory jedyne udane doładowanie paska energii miało miejsce przy piecu , ale wynikało z fabuły , a nie z wykorzystania atutów.Co robię nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieczny Odpoczynek?

Pożerać duchy można tylko wtedy jeśli są agresywne i do tego masz umiejętność Prowokowanie Duchów. Możesz pożerać duchy, żywiołaki oraz niektóre nieumarłe istoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pożerać duchy można tylko wtedy jeśli są agresywne i do tego masz umiejętność Prowokowanie
> Duchów. Możesz pożerać duchy, żywiołaki oraz niektóre nieumarłe istoty.

No i takie właśnie staram się pożerać.Jednak nawet po sprowokowaniu , nie zawsze widzę efekt moich działań.Raz , po pożarciu duszy , pasek energii duchowej wzrasta , innym razem , nie.Na szczęście stłumienie zawsze działa prawidowo , więc postać jakoś się trzyma.Muszę się tylko strasznie pilnować z pauzowaniem gry i robić to gdy tylko można.

Atut Wieczny Odpoczynek można uzyskać po odpowiednim poprowadzeniu dialogu z duchem pilnującym Wielkiego Pieca w krypcie w Cienistym Mulsantirze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 10:20, KrzychW napisał:

Atut Wieczny Odpoczynek można uzyskać po odpowiednim poprowadzeniu dialogu z duchem pilnującym
Wielkiego Pieca w krypcie w Cienistym Mulsantirze.


Uuu tego nie wiedziałem, jeszcze chyba nigdy od niego nie dostałem atutu...


Cóż to nie wiem, co masz nie tak, mi pozarcie dobrze działało, czasami tylko niektore istoty nie byly traktowane jak duchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 10:43, Night Elf napisał:

Uuu tego nie wiedziałem, jeszcze chyba nigdy od niego nie dostałem atutu...



Gdybym nie zajrzał troszkę do poradnika dołączonego do gry , to być może także nie udałoby mi się zdobyć tego atutu.Wieczny Odpoczynek to całkiem ciekawa umiejętność , ponieważ działa podobnie jak Pożarcie Duszy , ale w przeciwieństwie do tej ostatniej , nie zwiększa paska łaknienia.Co prawda pasek energii duchowej tylko na początku wydaje się bardzo niebezpieczny.Ja na razie użyłem chyba 2 razy Stłumienia , do tego doszło uzupełnianie energii w trakcie fabuły i w związku z tym , nie pożarłem jeszcze ani jednej duszy! O , jaki ze mnie Pożeracz Dusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 12:04, KrzychW napisał:

> Uuu tego nie wiedziałem, jeszcze chyba nigdy od niego nie dostałem atutu...


Gdybym nie zajrzał troszkę do poradnika dołączonego do gry , to być może także nie udałoby
mi się zdobyć tego atutu.Wieczny Odpoczynek to całkiem ciekawa umiejętność , ponieważ
działa podobnie jak Pożarcie Duszy , ale w przeciwieństwie do tej ostatniej , nie zwiększa
paska łaknienia.Co prawda pasek energii duchowej tylko na początku wydaje się bardzo
niebezpieczny.Ja na razie użyłem chyba 2 razy Stłumienia , do tego doszło uzupełnianie
energii w trakcie fabuły i w związku z tym , nie pożarłem jeszcze ani jednej duszy! O
, jaki ze mnie Pożeracz Dusz.


No brak zwiekszania łaknienia to przydatna umiejętność... ja grając teraz jako zły, pochłaniałem wszystko dookoła i miałem max łaknienie, co powodowało, ze nawet jak mialem 100% paska dusz, to idac z Mulsantiru do zatopionych ruin powodowało, ze ginełem ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i miałem max łaknienie, co powodowało, ze nawet jak mialem 100% paska
> dusz, to idac z Mulsantiru do zatopionych ruin powodowało, ze ginełem ;d

Ja na razie łaknienie kontroluję i mam taki poziom , jaki dostałem na samym początku II aktu, więc z podróżami nie powinno być większych kłopotów.Gram po raz pierwszy w Maskę Zdrajcy , więc nie wiem , co przyniesie dalszy ciąg fabuły , ale do tej pory Głodzik co prawda przeszkadza , jednak nie w takim stopniu , aby utrudniać rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem natury technicznej:

W zaawansowanych opcjach graficznych przy próbie ustawienia cieni na wyższej jakości gra wywala czarny ekran i migający kursor. Nic więcej nie da się z tym zrobić. Pomaga tylko reinstalacja gry. W związku z tym nie wiem, nawet o jaką dokładnie wartość i którego rodzaju cieniowania chodzi, bo reinstalowałem grę dopiero 2 razy i mam już tego absolutnie dosyć.

Próbuję grać AMD Athlon X2 5600+, GF8800GT 512MB, 2GB RAM, WinVista64 - wszystko z najnowszymi sterownikami i patchami.

W niższych ustawieniach gra mi wcześniej działała, tyle że chciałbym wreszcie zobaczyć, jak ona powinna wyglądać w maksymalnych detalach.

Inne zmiany wprowadzają się normalnie, tyle że w ogóle w plikach ini w folderze z grą nie sa pokazywane np. pomimo wprowadzenia rozdzielczości 1280x1024 to w plikach ini wyświetla mi się 1024x768. Nie mam już pomysłów co tu robić. Jeśli ktoś z was spotkał się z podobnym problemem, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania dotyczące fabuły.
1.Czy jest możliwość wykonania questa z Anyą , córką Janiika , jeżeli nie mamy w druzynie Gaana? Po rozmowie próbuję wejść do jej snów , ale pomimo posiadania odpowiednich umiejętności , nic z tego nie wychodzi.
2.Zauważyłem , że używanie Stłumienia , powoduje zmianę charakteru w stronę dobrego praworządnego.Nie bardzo mogę sobie na to pozwolić , ponieważ gram Druidem i od pewnej chwili nie będę mógł awansować w tej klasie , o czym zresztą zaczęły mnie informować napisy w grze.Czy przeciwne działania , czyli Pożeranie Dusz , mogą spowodować odwrotne skutki dla charakteru postaci? Na razie tej umiejętnosci użyłem tylko 2 razy i nie zauważyłem żadnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2008 o 16:50, KrzychW napisał:

Mam dwa pytania dotyczące fabuły.
1.Czy jest możliwość wykonania questa z Anyą , córką Janiika , jeżeli nie mamy w druzynie
Gaana? Po rozmowie próbuję wejść do jej snów , ale pomimo posiadania odpowiednich umiejętności
, nic z tego nie wychodzi.
2.Zauważyłem , że używanie Stłumienia , powoduje zmianę charakteru w stronę dobrego praworządnego.Nie
bardzo mogę sobie na to pozwolić , ponieważ gram Druidem i od pewnej chwili nie będę
mógł awansować w tej klasie , o czym zresztą zaczęły mnie informować napisy w grze.Czy
przeciwne działania , czyli Pożeranie Dusz , mogą spowodować odwrotne skutki dla charakteru
postaci? Na razie tej umiejętnosci użyłem tylko 2 razy i nie zauważyłem żadnych zmian.

Możesz zabić Anye, ale to ci doda dużo punktów do charakteru zły.Tak, pożeranie duszy o ile dobrze pamiętam powoduje przybliżenie postaci do charakteru zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować