Zaloguj się, aby obserwować  
loytar

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy (temat ogólny)

402 postów w tym temacie

Dnia 27.03.2008 o 18:51, Furion III napisał:

Mam pytanie, zakupiłem ostatnio NN2 i bardzo mi sie podoba i teraz planuje kupić dodatek
Maskę Zdrajcy.
Czy opłaca sie go kupować?


Oczywiście chociaż jest bardziej wymagająca od podstawki. Ale niestety nie mogę nić o tym powiedzieć bo bardzo straci się na rozgrywce. Ale kupuj, chociaż dosyć trudno gra się evilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:04, Furion III napisał:

A czy chodzi lepiej od podstawki (chodzi o optymalizacje)?


Troszeczkę lepiej chodzi, jednak zmiana nie jest bardzo widoczna. Za to trochę popsuli pracę kamery. Za to fabuła i towarzysze są o wiele mroczniejsi i bardziej tajemniczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2008 o 19:04, Furion III napisał:

A czy chodzi lepiej od podstawki (chodzi o optymalizacje)?


IMO chodzi i wygląda dużo lepiej. Serio. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w Śnie Czarodzieja.
Gadałem z diabłem, Farasem i przeczytałem cały pakt, ale nie mam takiej opcji w rozmowie żeby zakończyć tą sprawę. Chodzi chyba o to, że diabeł spełnił jego dwie pierwsze usługi w odstępie paru dni, chociaż w umowie jest napisane, że może on spełnić jedną korzyść na rok.Niestety nie mam takiej opcji w rozmowie i nie mam pojęcia co zrobić.
Czy to jakiś błąd?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2008 o 20:44, MetaL2 napisał:

Mam problem w Śnie Czarodzieja.
Gadałem z diabłem, Farasem i przeczytałem cały pakt, ale nie mam takiej opcji w rozmowie
żeby zakończyć tą sprawę. Chodzi chyba o to, że diabeł spełnił jego dwie pierwsze usługi
w odstępie paru dni, chociaż w umowie jest napisane, że może on spełnić jedną korzyść
na rok.Niestety nie mam takiej opcji w rozmowie i nie mam pojęcia co zrobić.
Czy to jakiś błąd?? Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.


Musisz porozmawiać z czarodziejem o wszystkich korzyściach jakie dostał od Farasa, a w szczegółności o spełnieniu dowolnego życzenia. Wtedy się okaże, że diabeł popełnił oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po ukończeniu Maski i muszę przyznać, że jest to bardzo dobra gra. Chyba pierwszy cRPG z mroczną, smutną i dobrą fabułą od czasów Tormenta (Wiedźmin również ma świetną fabułę, ale tak smutna to ona nie jest). Nie spodziewałem się czegoś aż tak dobrego - epicka opowieść, dobrze nakreślone postacie towarzyszy, nie wszystko jest od razu podawane na talerzu i aż chce się poznawać te tajemnice. No i decyzje mają naprawdę duży wpływ na zakończenie - udało mi się na razie uzyskać całkowity happy end i takie już niezbyt szczęśliwe zakończenie. Szkoda jedynie, że nie dowiadujemy się zbyt dużo o towarzyszach z podstawki.

SPOILER
Mam dwa pytania co do zakończeń: jeśli przed Wrotami powiemy Safiyii, że kochamy Elanee to jest to ujęte w zakończeniu?
Drugie - można dowiedzieć się czegoś więcej o postaciach z podstawki? U mnie wspominano, że bohater odnalazł Deaghuna, a na ślubie z Czerwoną Czarodziejką pojawili się Neeshka i Khelgar. Da się jakoś osiągnąć coś więcej? Zaznaczam, że wszystkie wspomnienia z warowni przeżyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 20:29, Łowca Gier napisał:

Jestem świeżo po ukończeniu Maski i muszę przyznać, że jest to bardzo dobra gra. Chyba
pierwszy cRPG z mroczną, smutną i dobrą fabułą od czasów Tormenta (Wiedźmin również ma
świetną fabułę, ale tak smutna to ona nie jest). Nie spodziewałem się czegoś aż tak dobrego
- epicka opowieść, dobrze nakreślone postacie towarzyszy, nie wszystko jest od razu podawane
na talerzu i aż chce się poznawać te tajemnice. No i decyzje mają naprawdę duży wpływ
na zakończenie - udało mi się na razie uzyskać całkowity happy end i takie już niezbyt
szczęśliwe zakończenie. Szkoda jedynie, że nie dowiadujemy się zbyt dużo o towarzyszach
z podstawki.

SPOILER
Mam dwa pytania co do zakończeń: jeśli przed Wrotami powiemy Safiyii, że kochamy Elanee
to jest to ujęte w zakończeniu?
Drugie - można dowiedzieć się czegoś więcej o postaciach z podstawki? U mnie wspominano,
że bohater odnalazł Deaghuna, a na ślubie z Czerwoną Czarodziejką pojawili się Neeshka
i Khelgar. Da się jakoś osiągnąć coś więcej? Zaznaczam, że wszystkie wspomnienia z warowni
przeżyły.

Jesli powiemy, że kochamy Elanee, to po prostu Safiya nie bedzie z nami . Nikt nie trafił na zakończenie z Elanee.
Co do towarzyszy - trzeba było gadac z Ammonem w akademii Thay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:24, Asthariel napisał:

Jesli powiemy, że kochamy Elanee, to po prostu Safiya nie bedzie z nami . Nikt nie trafił
na zakończenie z Elanee.


OK, dzięki.

Dnia 20.04.2008 o 21:24, Asthariel napisał:

Co do towarzyszy - trzeba było gadac z Ammonem w akademii Thay.


Gadałem z nim, nawet przez chwilę mi towarzyszył. Rzecz w tym, że chodziło mi o późniejsze losy tej kompanii (po zakończaniu zabawy z klątwą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. a mianowicie. kupiłem Neverwinter nights i maskę zdrajcy w złotej edycji. zainstalowałem podstawę i zaraz po tym dodatek włączyłem aktualizacje i spatchowalo mi grę do wersji 1.10.1115. dalej sie nie da bo błąd wywala. zacząłem sobie grac wszytko pięknie ładnie. uratowałem shandre z rąk gythianki i kiedy wróciliśmy do gospody i po całej tej rozmowie zaczyna sie wczytywanie to pierwszy ekran wczytywania przechodzi bez przeszkód a potem podczas drugiego wczytywania pasek wczytywania dochodzi do polowy pisze ze obszar został wczytany i w tym momencie wywala mi do Windowsa bez żadnej wiadomości błędu czy czego tam jeszcze. co na to poradzić bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. sprawdziłem czy savey mam ok sposobem który jest podany tutaj na gram.pl i wszystko z nimi w porządku. HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 23:29, Agares86 napisał:

Witam mam problem i już nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. a mianowicie. kupiłem Neverwinter
nights i maskę zdrajcy w złotej edycji. zainstalowałem podstawę i zaraz po tym dodatek
włączyłem aktualizacje i spatchowalo mi grę do wersji 1.10.1115. dalej sie nie da bo
błąd wywala. zacząłem sobie grac wszytko pięknie ładnie. uratowałem shandre z rąk gythianki
i kiedy wróciliśmy do gospody i po całej tej rozmowie zaczyna sie wczytywanie to pierwszy
ekran wczytywania przechodzi bez przeszkód a potem podczas drugiego wczytywania pasek
wczytywania dochodzi do polowy pisze ze obszar został wczytany i w tym momencie wywala
mi do Windowsa bez żadnej wiadomości błędu czy czego tam jeszcze. co na to poradzić bo
nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. sprawdziłem czy savey mam ok sposobem który jest
podany tutaj na gram.pl i wszystko z nimi w porządku. HELP



Może masz tak że jak pobrałeś aktualizacje z neta to jest jakiś błąd i nieda sie grać kiedyś miałem podobnie ale z warcraftem, i to był problem wtedy ale też może być błąd na płycie, ale szczerze w to wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

posta wyżej pisałem niemając spatchowanej podstawowej wersji gry. odinstalowałem grę zainstalowałem tylko podstawkę niepatchowalem ale sprawdziłem czy działa w taki sposób niestety nie. gra sie zawieszała. po spatchowaniu patchem dodanym na pylcie dodatkowej i ściągniętym jeszcze nowszym patchu ze strony gram.pl dalej gra sie zawieszała wiec doinstalowałem dodatek i sprawdziłem i gra dalej wywala do windowsa w tym miejscu. napisałem do pomocy technicznej to mi odpisali ze mógł wystąpić błąd saveu związany z lokalizacja i muszę grac z wcześniejszego savea którego nie mam czyli muszę zacząć od nowa:/. no i napisali mi jeszcze żebym grał w czystym bootowaniu żeby wykluczyć działanie jakiś innych programów. wiec jak dojde jeszcze raz do tego samego miejsca tym razem zrobię sobie chyba po 3 rożne savy które będę kolejno co jakiś czas nadpisywał tak żeby każdy był w innym miejscu i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie:)
W czasie gry w podstawkę (najlepiej gdzieś w czasie walki z Królem Cieni) otwórz opcje i kliknij na przycisku "Eksport postaci" - Twoja postać zostanie wyeksportowana.
Zacznij nową grę i kliknij na przycisk "Wybór postaci" - pojawi się cała lista postaci które możesz wybrać, pośród nich będzie też imię twojego bohatera. Wybierz go i zacznij nową grę.
W Masce Zdrajcy Twoja postać zachowuje wszystkie swoje cechy fizyczne, umiejętności i atuty (także te historyczne - z wyjątkiem mocy rytuału oczyszczenia) oraz przedmioty które ma wyekwipowane (z wyjątkiem broni), traci natomiast wszystko co znajdowało się w ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Blady Mistrz otrzymuje zaklęcia tak jak czarownik ale na poziomach nieparzystych czy też tylko zwiększa się liczba możliwości użycia czaru na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem - Biały Mistrz na poziomach nieparzystych uczy się nowych czarów tak jak czarownik.
Jeśli masz wątpliwości w takich sytuacjach to najlepiej odpal Maskę Zdrajcy, wybierz nową grę po czym skorzystaj z tych 18 poziomów które dostajesz na starcie aby sprawdzić jak wygląda taka rzecz w praktyce:)

EDIT: W Masce Zdrajcy jest w sumie 5 towarzyszy których możesz zwerbować, w jednej grze możesz jednak zyskać tylko 4 z nich. Dość kiepskim rozwiązaniem jest według mnie to że w swojej drużynie możesz mieć jednocześnie tylko 3 postacie co oznacza że będziesz musiał wybierać kogo wyrzucić. W różnych sytuacjach przydają się różne postacie więc przygotuj się na trochę "wachlowania" towarzyszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 18:36, Karharot napisał:

Przed chwilą sprawdziłem - Biały Mistrz na poziomach nieparzystych uczy się nowych czarów
tak jak czarownik.
Jeśli masz wątpliwości w takich sytuacjach to najlepiej odpal Maskę Zdrajcy, wybierz
nową grę po czym skorzystaj z tych 18 poziomów które dostajesz na starcie aby sprawdzić
jak wygląda taka rzecz w praktyce:)



A czy dostaje ich więcej by wyrównać ilość czarów i by zrekompensować czekanie na kolejny poziom??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 18:40, Thalanthas napisał:

A czy dostaje ich więcej by wyrównać ilość czarów i by zrekompensować czekanie na kolejny
poziom??


Nie wydaje mi się. Musisz się pogodzić z tym że jako spellcaster Biały Mistrz pod każdym względem awansuje 2 razy wolniej od czarownika, w zamian jednak dostaje inne potężne umiejętności. Musisz sam wybrać co wolisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować