Zaloguj się, aby obserwować  
loytar

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy (temat ogólny)

402 postów w tym temacie

Tak, pożeranie duszy

Dnia 16.02.2008 o 18:52, Erykknesz napisał:

o ile dobrze pamiętam powoduje przybliżenie postaci do charakteru zły.


No i bardzo dobrze.Chciałem używać Stłumienia i odpoczynku na zmianę , aż osiągnę 100% paska energii duchowej , bo miałem już dość mocno wyczerpany , ale po kilku próbach zauważyłem zmianę charakteru postaci.Jeżeli Pożeranie Dusz działa w odwrotną stronę , to będę miał sposób na przywrócenie takiego charakteru , jaki jest wymagany u druida.Oczywiście dopiero wtedy , gdy za bardzo ulegnie zmianie.Na razie mieszczę się w wymaganiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 09:46, Rambo1985 napisał:

Czy oprócz koloru pudełka, czymś się różnią Czarna i Biała Edycja Neverwinter Nights
2

Tak, jeszcze kolorem okładki instrukcji i poradnika ;) Ale poza tym wszystko jest takie same, możesz się więc kierować tym, które pudełko będzie lepiej wyglądać na półce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam "problem''(?): wychodzę z zatopionego miasta od Śniących Wiedźm i chciałbym doładowac sobie trochę energii duchowej. Akurat na audiencję czekaja przyjaźnie nastawione telthory. Więc atut: prowokowanie duchów i tutaj error: nie mogę użyć atutu ostatecznego odpoczynku (pisze że niewłaściwy cel). A próbując użyć atutu pożarcie ducha na tym samym telthorze jest ok-pożarty. Co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoiler
Kończę właśnie Maskę Zdrajcy.Jestem we śnie , w Warowni na Rozdrożach i spotkałem swoich towarzyszy z podstawki.Wszystkich oprócz Elanee.Dlaczego nie ma jej w Warowni? Nie powinna w ogóle tam się pojawić , czy tylko w mojej grze porobiło się w ten sposób?A może romans z Safiyą ma na to jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytaniem w Masce zdrajcy, w świątyni Myrkula (ta w sferze cieni), wszyscy towarzysze zaczynają sie tłuc na wzajem, czy to jakiś bug? -.-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:26, Szympek napisał:

Mam pytaniem w Masce zdrajcy, w świątyni Myrkula (ta w sferze cieni), wszyscy towarzysze
zaczynają sie tłuc na wzajem, czy to jakiś bug? -.-"

Bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:54, KrzychW napisał:

spoiler
Kończę właśnie Maskę Zdrajcy.Jestem we śnie , w Warowni na Rozdrożach i spotkałem swoich
towarzyszy z podstawki.Wszystkich oprócz Elanee.Dlaczego nie ma jej w Warowni? Nie powinna
w ogóle tam się pojawić , czy tylko w mojej grze porobiło się w ten sposób?A może romans
z Safiyą ma na to jakiś wpływ?

Ja ją miałem w warowni , ale nie romansowałem z Safiyą , bo powiedziałem , że moje serce nalezy do elfki , więc to chyba od tego zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:54, KrzychW napisał:

Dlaczego nie ma jej w Warowni? Nie powinna
w ogóle tam się pojawić , czy tylko w mojej grze porobiło się w ten sposób?A może romans
z Safiyą ma na to jakiś wpływ?


Elanee pojawia się/powinna się pojawić, jeśli w rozmowie z Ammonem Jerro nie wybierze się opcji dialogowej o tym, że odeszła ona z drużyny w bajorze umarłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:29, Asthariel napisał:

Ja ją miałem w warowni , ale nie romansowałem z Safiyą , bo powiedziałem , że moje serce
nalezy do elfki , więc to chyba od tego zależy.


Moim zdaniem masz rację i to chyba właśnie ten fakt jest przyczyną braku Elanee.Widocznie twórcy nie chcieli wstawiać do gry sceny , gdy dwie panie kłócą się o głównego bohatera.:-)

---->Zelgadis
W rozmowie z Ammonem specjalnie ominąłem tą kwestię , ponieważ romansowałem z Elfką w podstawce.Najwyraźniej Asthariel ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:47, KrzychW napisał:

Moim zdaniem masz rację i to chyba właśnie ten fakt jest przyczyną braku Elanee.Widocznie
twórcy nie chcieli wstawiać do gry sceny , gdy dwie panie kłócą się o głównego bohatera.:-)

Końcówkę przechodziłem dwa razy, najpierw wybierając romans z Safiyą, a potem z ciekawości mówiąc jej że nadal kocham Elanee (i przy okazji wymieniłem Kaelyn na Okku). W obydwu przypadkach Elanee była w Warowni, a jej teksty również niczym się nie różniły. Być może po prostu u ciebie zginęła (wszyscy przeżyli jeśli miałeś 100% energii duchowej przed opuszczeniem Warowni; śmierć jednej osoby odejmuje 10), albo to bug. W każdym razie nie masz czego żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie

Dnia 23.02.2008 o 20:22, Raylin napisał:

masz czego żałować.


Nie sądziłem , że tracę z tego powodu jakiś istotny kawałek gry.Zresztą na wszelki wypadek zajrzałem do poradnika.Zastanawiałem się tylko , czy brak Elanee to zamierzony zabieg twórców , czy też błąd w mojej grze.Gdy wychodziłem z Warowni , pasek miałem na 100%.Pomimo tego jestem pewny , że Elfki tam nie było.Specjalnie szukałem jej przez dłuższą chwilę , a jest mało prawdopodobne , abym na tak małym terenie kogoś przegapił.
spoiler
A jeżeli chodzi o końcówkę gry , to bardzo nieprzyjemnie zaskoczyła mnie Kaelyn.Dobra do bólu , ale w końcu fanatyzm religijny całkiem jej namieszał w łepetynie i zachciało się mordować towarzyszy.Oj , brzydko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 17:47, KrzychW napisał:

W rozmowie z Ammonem specjalnie ominąłem tą kwestię , ponieważ romansowałem z Elfką w
podstawce.Najwyraźniej Asthariel ma rację.

Hm, bardzo możliwe. Ja nie miałem romansu z Safiyą, więc podejżewałem, że w rozmowie z Ammonem decyduje się, czy Elanee ma sie pojawiać czy nie...

Dnia 22.02.2008 o 17:47, KrzychW napisał:

Widocznie twórcy nie chcieli wstawiać do gry sceny , gdy dwie panie kłócą się o głównego bohatera.:-)

W sumie, czemu nie... Byłoby to pewne urozmaicenie ;) Ale niestety Obsidian to nie BioWare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wyedytować posta, więc dopiszę do powyższego:

Wydaje mi się, że jest właśnie tak, jak napisał Raylin. Czyli w obu przypadkach Elanee jest w Warowni. W końcu jest jedynie wspomnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

**spoiler**

Dnia 24.02.2008 o 17:00, KrzychW napisał:

A jeżeli chodzi o końcówkę gry , to bardzo nieprzyjemnie zaskoczyła mnie Kaelyn.Dobra
do bólu , ale w końcu fanatyzm religijny całkiem jej namieszał w łepetynie i zachciało
się mordować towarzyszy.Oj , brzydko.

Mógłbyś napisać o tym coś więcej? Wiem, że zakończenie jej różniło się w zależności od tego czy zabiło się lisza, ale że wcześniej nie sprawdzałem tego w poradniku, a specjalnie dla niej nie chciało mi się trzeci raz przechodzić końcówki, to tej wersji nie znam. Ja lisza nie zabiłem (dlatego że pierwszą książkę zniszczyłem, powiedziałem mu o tym i drugiej nie znalazłem; a zabić można go dopiero jeśli powie się mu o tym za jednym razem) i u mnie Kaelyn skończyła inaczej - zbierała ochotników do kolejnej krucjaty (i dzięki mojemu przykładowi zgłaszało się ich całe mnóstwo), ale kiedy próbowała pozyskać Rammaqu ten zwabił ją w zasadzkę, wybił całą Menażerię (która znowu z nią podróżowała), a jej udało się uciec. Wróciła wtedy do nieba (do stryja czy kogo ona tam miała) i przez resztę życia już nigdy się nie odzywała mając w pamięci, że jej działania doprowadziły do śmierci wielu osób, w tym jej rodzeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i przez

Dnia 25.02.2008 o 16:31, Raylin napisał:

resztę życia już nigdy się nie odzywała mając w pamięci, że jej działania doprowadziły
do śmierci wielu osób, w tym jej rodzeństwa.


spoiler
No , to przynajmniej jeżeli chodzi o rodzeństwo Kaelyn , kończą źle bez względu na wybór zakończenia.
Ja pod bramą Miasta Sądu zdecydowałem , że nie interesuje mnie krucjata , tylko doprowadzenie do porządku sprawy z Pożeraczem Dusz. Stanąłem po stronie obrońców miasta.W tym momencie Kaelyn odłaczyła się od drużyny i znikła , a ja zacząłem walkę ze smoczycą.Następnie szukałem w kryptach Lisza i po zwycięskiej kolejnej walce , udałem się do świątyni.Po kolejnej walce , tym razem z Zaobem , otrzymałem wiadomość od skryby , że pod Ścianą Niewiernych mogę pogadać z Kelemvorem.Właśnie w momencie , gdy wychodziłem ze światyni , Kaelyn atakuje mnie razem ze swoim rodzeństwem.
Dalej , to już chyba jest podobnie w obydwu przypadkach.Wyrywanie duszyze Ściany i kolejne walki z człowiekiem bez twarzy.No , a na koniec bla , bla , bla , żyli z Safiyą długo i szczęśliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:
Czy to całe pożeranie dusz jest konieczne?
Bo teraz gram w podstawkę paladynem(dobrym) i chce nim ukończyć dodatek (jako dobry paladyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować