Zaloguj się, aby obserwować  
loytar

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy (temat ogólny)

402 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2007 o 18:56, cmurder napisał:

opłaca sieę już kupić podstawkę , chodzi mi o to czy nie ma juz z nią problemów na dobrym sprzęcie?

A akieś były? Nie, nie ma problemów , poza tym nie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 18:45, Ravath napisał:

Ale o tym mieli pomyśleć do cholery *przed* premierą. Nie po to zamawiam pre-ordera by go dostać
później od wszystkich innych !


" Dobrze gada, polać mu ! "
dlatego ja nie zamawiam nic w pre-orderze bo sie po prostu nie opłaca a grę w najlepszym wypadku dostaniesz w dniu premiery. Przecież MM albo Empik w kazdym większym mieście jest wiec po co się stresować czekając na kuriera z paczuszką jak można samemu bezstresowo sprawę załatwić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 18:58, Szymon666 napisał:

> Ale o tym mieli pomyśleć do cholery *przed* premierą. Nie po to zamawiam pre-ordera by
go dostać
> później od wszystkich innych !

" Dobrze gada, polać mu ! "
dlatego ja nie zamawiam nic w pre-orderze bo sie po prostu nie opłaca a grę w najlepszym wypadku
dostaniesz w dniu premiery. Przecież MM albo Empik w kazdym większym mieście jest wiec po co
się stresować czekając na kuriera z paczuszką jak można samemu bezstresowo sprawę załatwić:D


To rzuć okiem tu. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=30895&u=59#end
Chociaż to powinno się znaleźć w tym ''temacie ogólnym''.
Jednak uważam że jeżeli ktoś z CDP zajrzy gdziekolwiek, to raczej do komentarzy, niż do tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2007 o 13:24, jaceloth napisał:

mnie najbardziej interesuje, czy rzekome podobieństwo do klimatu tormenta, to marketingowy
bełkot, czy prawda.

Jest podobny klimat, ale nie jest imho tak samo wciągający. Ja już mam dodatek zakończony (dzięki Amazonowi :) ) i ... cóż są aspekty gdzie rozczarowuje. Jak na dodatek do tak dużej i nie ukrywajmy dobrej pod względem cRPGowości gry jak NWN2 jest skandalicznie mało nawiązań do podstawki. Oczywiście jest ona wymieniana w wielu miejscach, są dialogi w których gracz znający NWN2 może wybrać wypowiedzi odnoszące się do postaci lub wydarzeń z tej gry, no ale to by było na tyle. Po tym jak dobre pod względem interakcji w drużynie i budowania takich wirtualnych ''więzi'' między postaciami spodziewałem sie kontynuacji tego w dodatku lub choćby tego, że będzie to motywacją niektórych działań. A tu nic takiego nie ma... po prostu był jeden zestaw NPC, a że się nam NWN2 skończyło to da sie nowych i już. Wielka szkoda, chociaż wątki fabularne związane z nowymi postaciami są bardzo klimatyczne i ciekawe to jednak czegoś tu brakuje. Tym bardziej, że są miejsca, gdzie gra zdaje się sugerować, że już w następnej lokacji kogoś spotkamy, a tu nic. Przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mi się tylko wydaje ale z ustawień kamery zniknął tzw. tryb swobodny, bo kamera trzyma mi się nad postacią i naciskanie * nic nie daje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dodatek zakończony (dzięki Amazonowi :) )
ja jeszcze nie dostałem swojego tzw. pre ordera.grrr...

i ... cóż są aspekty gdzie rozczarowuje. Jak na dodatek do tak dużej i nie ukrywajmy

Dnia 08.12.2007 o 19:50, Graffis napisał:

dobrej pod względem cRPGowości gry jak NWN2 jest skandalicznie mało nawiązań do podstawki.

poszli na łatwiznę. to chyba jest najtrudniejsza rzecz - stworzyć spójną fabułę, w której wiele postaci, wątków mniej lub bardziej wiąże sie ze sobą. najczęściej mamy sytuację - wątek podstawowy i niezwiązane kompletnie z tym questy poboczne. pod tym względem świetny jest wiedźmin, a wcześniej pierwszy gothic.

Dnia 08.12.2007 o 19:50, Graffis napisał:

między postaciami spodziewałem sie kontynuacji tego w dodatku lub choćby tego, że będzie to
motywacją niektórych działań. A tu nic takiego nie ma...

mi również podobało się to co było w NWN2. jeśli tak jest jak piszesz, to hmmm... krok wstecz.

>po prostu był jeden zestaw NPC, a że się nam NWN2 skończyło to da sie nowych i już.
nigdy nie zapomnę tego, jak w tronie bhaala pojawił się sarevok. zdziwienie, mieszane uczucia, ale to fajna sprawa była przyłączyć go do drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - czy nadal obowiazuje mozliwosc wydania dodatkowych wPLN dla posiadaczy podstawki?

W piatek jeszcze to bylo, dzis chcialem zamowic, a tu zdziwko - moge wydac tylko 13 wPLN, zamiast 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 15:18, costi napisał:

Mam pytanko - czy nadal obowiazuje mozliwosc wydania dodatkowych wPLN dla posiadaczy podstawki?

W piatek jeszcze to bylo, dzis chcialem zamowic, a tu zdziwko - moge wydac tylko 13 wPLN, zamiast
20...

To było możliwe tylko w preorderach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdążyłam pograć tylko trochę, bo niestety mam bardzo mało czasu, ale jak na razie mi się raczej podoba. Mam tylko jedno zasadnicze pytanie - czy ktoś z was wie, czy jak się użyje postaci z pierwszej oficjalnej kampanii NVN2, to ona się ładuje z całym ekwipunkiem?
Niestety wszystkie stare save''y straciłam, ale może w takim razie, przejdę podstawkę jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak po załadowaniu postaci masz ze sobą cały ekwipunek. Nie wiem jak to się ma do Miecza Gith ale chyba go tracisz. Lepiej od razu przechodź dodatek :P

SPOILER
jaceloth -> fakt niewiele jest nawiązań do podstawki ale pojawia się kilka fajnych (wątek Bishopa i Ammona Jerro, Miecza Gith czy opowieść gargulców o tym kto przeżył finałową walkę z Królem), szkoda że nie pojawia się więcej starych znajomych i nie ma kontynuacji wątku Króla Cieni, tylko pojawia się zupełnie nowy wątek, który choć mocno klimatyczny i wciągający to jednak trochę zawodzi, widać że twórcy robili fabułę pod osoby, które nie ukończyły głównego wątku z podstawki.
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w polskiej instrukcji brakuje strony (chyba 32) z opisem epickiego łowcy i łotrzyka, etc.
:D Ale w PDFie angielskim już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 18:19, Marcin321 napisał:

Tak po załadowaniu postaci masz ze sobą cały ekwipunek. Nie wiem jak to się ma do Miecza Gith
ale chyba go tracisz. Lepiej od razu przechodź dodatek :P

Czy ja wiem, czy to dobre rozwiązanie? Jak dla mnie liczy się zbliżenie cRPG do prawdziwego RPG, a to jakby samo z siebie sugeruje korzystanie z tej same postaci. Nie zdradzając zaś za wiele - tak miecz się traci.

Dnia 09.12.2007 o 18:19, Marcin321 napisał:

widać że twórcy robili fabułę pod osoby, które nie ukończyły głównego wątku z podstawki.

QFT.
I straszna szkoda, że bardzo ciekawa historia podstawki, równie wciągająca (niemal dosłownie) fabuła dodatku są ze sobą prawie w ogóle nie powiązane. Żal tak bardzo klimatycznych motywów, postaci, miejsc i zdarzeń. Są bardzo dobre tak w podstawce jak i w dodatku, ale mogły być wspaniałe - zabrakło łącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani 2-ka ani dodatek nie są podobne do pierwszego Neverwintera. Jeśli miałbym wskazywać podobieństwo to bardziej do KotOR-a (bardziej do 2-giej części) czy Wiedźmina (ale tutaj jest naprawdę niewielkie podobieństwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Czy w grze spotyka sie kogoś więcej ze starych znajomych (towarzyszy z podstawki) czy tylko Ammona Jerro?Jeśli powiedzie sie nam uratowanie go i wyprowadzenie z akademii to mówi, iż wspomoże nas w walce przed Bramą (żeby nie zdradzać fabuły nie powiem dokładnie jaką) i spotka sie tam z nami, a w moim przypadku nic takiego nie miało miejsca?Jakiś bug czy może coś jeszcze trzeba zrobić?Gdzieś iść albo coś?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie GDZIE w Lublinie można kupić "Maskę"?? Szukam już swojego egzemplarza gry bezskutecznie już od 4 dni. Sprawdzałem zarówno w Empiku w Plazie jak i w MM i jak widać, bezowocnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować