Zaloguj się, aby obserwować  
loytar

Neverwinter Nights 2: Maska Zdrajcy (temat ogólny)

402 postów w tym temacie

Cześć.
Właśnie przeszedłem dodatek i muszę przyznać, że odczuwam pewien niedosyt, rzekłbym głód ;). Jakoś tak zakończenie nie przypadło mi do gustu. Spodziewałem się, że spotkam więcej postaci z podstawowej części gry, ale niestety. No nic, pozostaje czekać na kolejny dodatek ;) Chociaż wg mnie, nowy dodatek, jeśli taki powstanie, raczej nie będzie dotyczył bezpośrednio postaci, którą aktualnie graliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 14:36, Lidadu napisał:

Cześć.
Właśnie przeszedłem dodatek i muszę przyznać, że odczuwam pewien niedosyt, rzekłbym głód ;).
Jakoś tak zakończenie nie przypadło mi do gustu. Spodziewałem się, że spotkam więcej postaci
z podstawowej części gry, ale niestety. No nic, pozostaje czekać na kolejny dodatek ;) Chociaż
wg mnie, nowy dodatek, jeśli taki powstanie, raczej nie będzie dotyczył bezpośrednio postaci,
którą aktualnie graliśmy.


Tak będzie na 100%, w końcu ktoś może chcieć grać tylko w dodatek, więc jakby był ten dodatek mocno połączony z poprzednim dodatkiem lub podstawową częścią to nie wiedziałby co jest grane i nie czułby kontekstu. A co do samej gry to brak czegoś tego nie wiem jak to opisać. W ogóle poroniony pomysł z tym licznikiem dusz, gracz musi się spieszyć z zadaniami itd... żeby mu za mocno nie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam duuuuży problem gram w Maskę Zdrajcy i pod koniec jak 1 rozdziału jak budzi się we mnie Mroczny Głód to jak zapisze grę i po jakimś czasie ją odczytam to moja postać natychmiast umiera bo energia duchowa spada do zera zupełnie jakby spadała jak miałem wyłączona grę (bez sensu nie?) i nie wiem co zrobić tak się grac nie da chciałem zaktualizować grę ale nie działa aktualizacja a na stronce nie ma nowych patchy do Maski (mam patcha 1.10.1115 Polish) to chyba jakiś błąd NE WIEM może poprawka by to poprawiła ale nie mogę żadnej znaleźć jeśli ktoś wie co z tym należy zrobić (reinstall nie pomaga, gra od nowa też nie) to proszę niech mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rafael Urbano - no niestety nie potrafię pomóc, jeśli znasz angielski, to może skocz na oficjalne forum NWN2

pat-i-mat - zgadzam się, ten licznik mnie trochę stresował, nie mogłem na luzie grać, głupi pomysł. Chociaż po pewnym czasie gry, przestałem się tym przejmować.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze wszystkim mam pytanie jak zakończyć sprawe z córką Janika (studnia lurene) zakochaną w Gannie. Byłem juz na Sabacie Śniących zdobyłem oko jędzy w dzienniku mam wpis że dzieki niemu będę mógł skończyć to zadanie. Oka nie moge użyć, odpoczynek nic nie daje, w rozmowie z Ganem nie ma żadnych nowych opcji dialogowych, a laska mówi tylko żebym przyszedł jak bedzie pora jej snu chyba że jestem tym fałszywym Ganem czy coś takiego.
Może nie jest to najważniejszy quest ale nie lubię zostawiac po sobie niezakończonych spraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2008 o 19:39, Lidadu napisał:

Rafael Urbano - no niestety nie potrafię pomóc, jeśli znasz angielski, to może skocz na oficjalne
forum NWN2

pat-i-mat - zgadzam się, ten licznik mnie trochę stresował, nie mogłem na luzie grać, głupi
pomysł. Chociaż po pewnym czasie gry, przestałem się tym przejmować.

pozdrawiam


To też fakt po pewnym czasie można się przyzwyczaić.

Plusy: Sama gra dostarcza sporych możliwości. Wpływ na towarzyszy to wypas. W ogóle pomysł ze strefą cienia i możliwością wejścia w sny to bardzo dobry pomysł. Lokacje rozbudowane. Same rozmowy z towarzyszami bardzo fajnie rozwiązane z tym wpływem.

Teraz czego brak: zagadek logicznych, w NWN1 dodatku SoU zaraz na początku gry były zagadki na myślenie bardzo je lubię, tutaj mi ich kompletnie jest brak. Fajnym pomysłem byłoby zbudowanie labiryntu ale bez mapy i już ciekawiej się robi. No i brak takiego klimatu co budują dialogi, nie wiem jak to nazwać. Że podczas gry staram się wybierać opcje dialogowe, które dadzą mi jakieś korzyści a nie takie które uważam za słuszne. Minusem wielkim jest brak w drużynie sześciu towarzyszy, w podstawce nie dali rozumiem, że mogli nie zdarzyć, ale w dodatku mogli dać więcej a nie tylko trzech. No i gra jest bardzo łatwa w sensie walki z przeciwnikami, ale np: nie do przejścia czasami jest przekonać kogoś o czymś [Blef/zastraszenie/dyplomacja] od tych czynników nie powinni użalezniać zakończenie jakiegoś zadania. A było tak w przypadku Imrill, gdzie trzeba było przekonać dwa duchy o tym, ze wiedźma odeszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jakoś se poradziłem (niezupełnie ale jakoś) i mam pytanie czy w tej grze są jakieś wstawki filmowe (chociaż takie jak w 1 części) znalazłem na youtubie te walkę tego maga z królem cieni a w grze mi sie nie wyświetlają (jeśli są) więc może ktoś mi powie czy są a jak są to ewentualnie co robić jak sie nie chcą wyświetlać bo to na youtubie było fajne (nie jestem pewien ale to chyba było intro (nie wiem czy finalne)) z góry dzięx za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2008 o 16:55, Rafael Urbano napisał:

Witam jakoś se poradziłem (niezupełnie ale jakoś) i mam pytanie czy w tej grze są jakieś wstawki
filmowe


Są cut scenki , ale wykonane na silniku gry.Nie oczekuj przerywników o jakości prawdziwie filmowej.

Co to znaczy gapiostwo.Pisałem o NWN 2 , a nie Masce Zdrajcy , w którą jeszcze nie grałem.Sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było finalne intro. W grze żadnych podobnych filmików nie ma. Na koniec tylko jest swego rodzaju pokaz slajdów, z opisem losów bohaterów gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Maskę Zdrajcy i mam w związku z tym kilka pytań:

1.Czy dodatek dodaje jakieś nowe przedmioty, klasy i rasy do podstawki??

2.Do jakiej wersji gry patch''uje dodatek??

3.Jakie są nowe rasy i klasy w dodatku??

4.Czy jest poprawiona grafika??

5.Czy są jakieś błędy przez które nie da się przejść gry??

6.Czy jest poprawiony błąd przez który towarzysze nie chcą podążać za głównym bohaterem??

To wszystko o co chciałem się zapytać.
Z góry dziękuje i pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 18:34, MetaL2 napisał:

Właśnie zamówiłem Maskę Zdrajcy i mam w związku z tym kilka pytań:

1.Czy dodatek dodaje jakieś nowe przedmioty, klasy i rasy do podstawki??

2.Do jakiej wersji gry patch''uje dodatek??

3.Jakie są nowe rasy i klasy w dodatku??

4.Czy jest poprawiona grafika??

5.Czy są jakieś błędy przez które nie da się przejść gry??

6.Czy jest poprawiony błąd przez który towarzysze nie chcą podążać za głównym bohaterem??

To wszystko o co chciałem się zapytać.
Z góry dziękuje i pozdrawiam!!


1) Tak dodaje masę nowych przedmiotów, ras, klas (dwie podstawowe - szaman dusz i ulubieniec bogów i masę nowych klas prestiżowych typu Czerwony Czarodziej z Thay).
2) do wersji 1.10.1115
3) Rasa to Genasi (kilka odmian odpowiednich do żywiołów), klasy podałem wyżej.
4) Tak jest poprawiona grafa :)
5) Nie ma takowych, choć gra kilka błędów ma, ale da się je rozwiązać
6) Bug nie jest poprawiony ale da się go ominąć, wyłączając tryb marionetek lub wykorzystując rozkaz "Za mną"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla oczekujących na kolejny dodatek - twórcy napisali , że nie bedzie , bedą co najwyżej płatne z neta , np. Mysteries of Westgate.
MoB ma dla mnie jedną wadę - zamiast romansu z Kaelyn jest Safiya :-_(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jestem spokojny.Jeszcze raz dzięki wielkie.Zatem muszę jeszcze gdzieś do środy albo czwartku poczekać na
moją Maskę.Już nie mogę się doczekać.

Asthariel

Kurcze, jeśli to prawda to nie dobrze.Chyba że CDP będzie je wydawał po polsku tak jak Kingmaker do jedynki to nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie:

Czy dodatek Maska Zdrajcy optymalizuje silnik graficzny podstawowego NWN2? I jakie jeszcze nowości czekają mnie w całej podstawce po zainstalowaniu dodatku?

Sorki - na moje pytanie była już częściowo odpowiedź wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Maske ale mam pytania :

1.Jak wykorzystać esencje Myrkula ?- bo jakoś niewychodzi mi to i niewiem, może coś zle robie , spróbowałem już z atutem Przekucie ducha i Przekształtowanie ducha ale niema efektów
2.Przekucie ducha to potężniejsza wersja przekształtowania ducha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2008 o 22:22, Arhont napisał:

Przeszedłem Maske ale mam pytania :

1.Jak wykorzystać esencje Myrkula ?- bo jakoś niewychodzi mi to i niewiem, może coś zle robie
, spróbowałem już z atutem Przekucie ducha i Przekształtowanie ducha ale niema efektów
2.Przekucie ducha to potężniejsza wersja przekształtowania ducha ?


Też się nad tym zastanawiałem i nie wiem, kombinowałem na różnych broniach i lipa zawsze to samo "Nieprawidłowa receptura"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 18:24, rafekx 12 napisał:

Czesc mam pytanie ja można wchłaniać[po 1 akcie] dusze chodzi o to z mrocznym głodem.Czy do
tego trzeba zabijać wrogów i przejmować ich dusze? z góry thx za odpowiedź


Musisz dobić kogoś by miał status "Na skraju śmierci" - potem odesłać resztę drużyny by tego nie dobiła i wyssać z niego duszę specjalną umiejętnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2008 o 18:29, Marcin321 napisał:

> Czesc mam pytanie ja można wchłaniać[po 1 akcie] dusze chodzi o to z mrocznym głodem.Czy
do
> tego trzeba zabijać wrogów i przejmować ich dusze? z góry thx za odpowiedź

Musisz dobić kogoś by miał status "Na skraju śmierci" - potem odesłać resztę drużyny by tego
nie dobiła i wyssać z niego duszę specjalną umiejętnością.

a kiedy tą umiejętnosc zdobyć i gdzie bo ta energia spada ciagle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować