Zaloguj się, aby obserwować  
Firnomir

The Orange Box...

522 postów w tym temacie

Mam problem. Czy może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega sprezentowanie gry przez konto Steam dla osoby, która nie posiada konta Steam?

Przykład:

Użytkownicy platformy Steam, którzy poprzednio zakupili Half-Life 2 lub Half-Life 2: Episode One, a później zakupili The Orange Box otrzymają za darmo możliwość przekazania jednej kopii każdej z zakupionych uprzednio gier komuś innemu (jeśli odbiorca nie posiada konta STEAM także może otrzymać grę, jednak zarejestrować ją dla siebie będzie mógł dopiero po uprzedniej rejestracji w systemie).
źródło: Wikipedia.

Natomiast mój problem polega na tym, że posiadam grę Half- Life 2, a obecnie chciałbym kupić Orange Box. Oczywiście istnieje możliwość sprzedania tej gry, ale obawiam się o konto na Steamie, ponieważ nikt może nie zechcieć kupić takowej gry.
Dlatego też zastanawiam się na oddaniu tej gry komuś znajomemu za pewną opłatą. Chciałbym się dowiedzieć więcej o takiej możliwości. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:47, Modok napisał:

Ta osoba musi założyć konto i ty wtedy możesz mu dać Half-life 1 łatwe:)


Wtedy ja nie będę mieć tej gry? A on będzie mógł ją ściągnąć poprzez Steam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz ją miał , jak kiedyś kupiłeś np. grę z Half-Life 2 i potem np. Orange Box a jak wiadomo w Orange Box też jest HL2 to już masz dwie kopie tej gry i jedną możesz komuś podarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 14:46, Iqor napisał:

> Ta osoba musi założyć konto i ty wtedy możesz mu dać Half-life 1 łatwe:)

Wtedy ja nie będę mieć tej gry? A on będzie mógł ją ściągnąć poprzez Steam?


Będziesz, to jest tylko oddanie gry która Ci się zdublowała na koncie, bo wcześniej miałeś już HL2. Nic Ci nie zniknie:) Na liście gier (tej rozwiniętej) będziesz miał opcję "gift" przy grze. Wysyłasz tam maila do osoby której chcesz sprezentować czy też odsprzedać za drobną opłatą dwóch piw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc w skrócie zostanie mi ta jedna gra- Half- Life2 ?
I nie ma to znaczenia, która (?)

Przykład:

Mam Half- Life 2, kupuje Orange Box i daję w prezencie grę Half- Life 2 (ale nie tą z Orange Box). Pragnę przez to powiedzieć, że chcę zatrzymać Orange Box, a dać komuś samą grę Half- Life 2. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz ;) Ciężko było mi to wszystko wyrazić w słowach.

PS. Czy Orange Box jest wyszczególnione w osobnej rubryce, żeby wiedzieć, który Half- Life jest który?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nic nie jest wyszczególnione, kupujesz OB i masz nadal jednego HL 2 na liście, tyle że z możliwością dania gifta przy nim:) Tak to działa. Nic się na dysku ani na liście nie dubluje, ale Steam będzie "wiedział" że masz dwie takie gry już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma znaczenia :D. Tak czy siak, STEAM pozwoli Ci oddać tą kopie, którą dostałeś kupując OB. Half life 2 którego kupiłeś, nie będzie się różnił od tego, którego już masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 20:52, Iqor napisał:


Wytłumaczę CI to tak. Kupując Orange Box, nie instalujesz go jako jednej gry, ale jako kilka, czyli to co masz napisane na pudełku.
Więc jeśli masz już HL2, i kupisz Orange Box, to wtedy wychodzi że masz 2x HL2, prawda? Więc możesz "dać" komuś kto ma steam tego hl2, i ta osoba go sobie ściągnie, a ty bedziesz miał po prostu już 1x HL2

Rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 20:52, Iqor napisał:

A skąd będę wiedział, którego Half- Life'' a oddaję?

Tak jak napisał Rumcajs52, dajesz tylko komuś możliwość ściągnięcia HL2 ze Steam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2008 o 21:02, Rumcajs52 napisał:

Więc możesz "dać" komuś kto ma steam


Ten ktoś nie musi mieć konta, wysyła się na pocztę tego gifta:) Wiem, bo robiłem tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować