Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2014 o 16:45, Darnok_Rukia napisał:

8 kwietnia Persona 4 na PS3 w wersji Classic za 40 zł. Idealna okazja dla chcących nadrobić
grę.

WOW, to chyba jedna z lepszych wieści jakie ostatnio idzie usłyszeć ;]
Nie muszę kupować vity, żeby ograć tego szpila xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 20:43, Kadaj napisał:

> drugą najlepszą
> grę i drugie najlepsze jRPG, w jakie grałem
Tak z ciekawości - co jest pierwsze? ^^

Na pewno jRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 17:02, LastOrder napisał:

I jak ktoś się bawił ściąganiem P4 ?

No ja właśnie ściągam z US PSN. Na naszym się nie ukazało. Chrzanić ich. Gra zajmuje 4,1 GB. Wersja PS2 Classics.

A tak bardziej ogólnie, to dziś zrobiłem sobie maniakalne zakupy jPRG, bo oprócz Persony kupiłem sobie tę kolekcję FFX / X-2 na PS3. I myślę, czy Lightning Returns nie wziąć, bo na cyfrową wersję jest promocja i kosztuje 99 złotych. Przewiduję, że przez najbliższe dwa miesiące będzie w co grać. Ale najpierw będzie trzeba odbyć negocjacje z narzeczoną na ten temat :P
A była szansa, że kupka wstydu zostanie w końcu ruszona jakoś. Tej szansy już nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak działa FFX/X-2 w porównaniu z wersją PS2 - bo taką niedawno pożyczyłem i nie wiem, czy jest sens specjalnie kupować odświeżonego wydania na PS3.

... I przez to PS2 czuję się trochę głupio, bo kupiłem je niecały rok temu "Bo w Personę pogram i FF X".

Persona 3 trafiła na europejski PSN w lutym, premierę FFX/X-2 HD mamy za sobą. Yay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - gdzie te zdrapki kupujesz? Na allegro? Sam znalazłem pcgamesupply i się szczerze zastanawiam nad wcześniejszym dostępem do Persony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2014 o 14:09, SiDi napisał:

Z ciekawości - gdzie te zdrapki kupujesz? Na allegro?

Nom. Jest tam chyba dwóch sprzedawców w tej chwili, nazw nie podam, ale powiem, że jeden sprzedaje o całe 20 groszy drożej od drugiego. Polecam jednak tę "droższą" aukcję, bo z tymi drugimi miałem już przejścia w stylu niedostarczonych w obiecanym czasie kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem tak ze cztery godziny w FF X-2. FF X raczej nawet nie włączę, bo wg mnie ta gra jest gameplayowym i fabularnym dziadostwem jakich naprawdę mało, natomiast FF X-2 uwielbiam. A co najlepsze, prawie nic z niej nie pamiętam, natomiast z FF X pamiętam dość sporo. O ironio losu.

Także w porównaniu z wersją PS2 gra działa właściwie tak samo pod względem wydajnościowym, natomiast wydaje mi się, że - nazwijmy to responsiveness - jest poprawione. Mam wrażenie, że gra lepiej reaguje na wydawane komendy i ogólnie jest taka przyjemniejsza w obyciu dzięki temu. Wizualnie to jest oczywiście kosmos, obraz i czcionki ostre jak brzytwa, menu wygląda pięknie, a poprawki w proporcjach modeli, w systemie oświetlenia, w cząsteczkach, to bardzo wysoka półka jeśli chodzi o porty z PS2. Wszystko ładnie wygląda w 16:9, każde ujęcie kamery poprawiono pod kątem tego formatu obrazu, wstawki filmowe w HD, no wszystko super.
Generalnie przyłożono się, żeby zrobić to dobrze, także chyba warto. Wrażenia są znacznie lepsze niż na PS2. No i do FF X-2 mamy dołączone Last Mission, czyli coś, co jak dotąd było dostępne tylko w KKW.
Jestem zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 01:10, nightfaler napisał:

A to trza mi zdrapki na hamerykański store? Nie dam rady zapłacić kartą?

Dasz radę. Amerykańską :P Można też założyć US PayPala z jakiś lewym adresem w US, a następnie przelewać kasę z polskiego PP na tego US, a z niego doładować portfel PSN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Adres na amazonie musi być amerykański, natomiast na końcu już można płacić własną kartą. Tak też kupowałem tam digital cd-keye na gry steamowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 01:22, Xar0ne napisał:

Mój ulubiony jRPG to zdecydowanie Final Fantasy IX <3
Polecam!


Przyjemny scenariusz, zajefajna muzyka i strasznie słabe postacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2014 o 09:07, Siriondel napisał:

Final Fantasy 8. Moja najlepsza w historii świata ever.

Zacząłem grać, obym się nie zawiódł ;p
Trochę nie podoba mi się mechanika, ale zobaczymy.
Od razu jakieś tipy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, mechanika jest IMO najlepszą w całej serii :) System sztukowania czarów od wrogów może nie jest rewelacyjny, ale mechanika summonów i ich umiejętności oraz podpinanie czarów pod statystyki i w ogóle wszystko. No po prostu mój jRPGowy raj, ale wiem, że ludzie się odbijali od gry, bo sprawa z tymi czarami może być męcząca.

Tipy na początek? Przede wszystkim poświęć czas na skumanie dość skomplikowanej mechaniki, bo postacie w tej grze mają mega słabe staty i czary trzeba podpinać. Naucz GFa Quezacotla umiejętności Card i Card-RF jak najszybciej (nie wahaj się zmieniać wrogów w karty), a potem skup się na właśnie na tych, które pozwalają podpinać czary pod staty, czyli HP-J, Str-J i tym podobne. Rozkładaj GFy pomiędzy drużyną tak, żeby każda postać mogła łączyć z czarami jak najwięcej statystyk. Zawsze za pomocą komendy Draw sprawdzaj zasób czarów każdego napotkanego wroga (i przede wszystkim każdego bossa, bo niektóre mają nowe summony do wyssania, które potem można zdobyć pod sam koniec gry, jeśli je ominiesz!) i wysysaj na maksa, jeśli jesteś w stanie i masz cierpliwość. Tak na początek. Aha, możesz też nauczyć GFy umiejętności Boost, żeby zwiększyć ich potencjał obrażeń, co przydaje się na początku bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

A no właśnie, mechanika jest IMO najlepszą w całej serii :) System sztukowania czarów
od wrogów może nie jest rewelacyjny,

Właśnie do niego biłem ;P Jest tragiczny xD

Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

ale mechanika summonów i ich umiejętności oraz podpinanie
czarów pod statystyki i w ogóle wszystko.

To jest ciekawe jednak, ograniczona lista komend potrafi zirytować

Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

Tipy na początek? Przede wszystkim poświęć czas na skumanie dość skomplikowanej mechaniki,
bo postacie w tej grze mają mega słabe staty i czary trzeba podpinać.

Póki co limit breakerów nie ogarniam, one włączają się same kiedy mam mało życia? I dodatkowo przy ganblejdach mogę boostować normalny atak, tak?

Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

Naucz GFa Quezacotla

Długo myślałem o co Ci biega ;P Eh po co zmieniałem im defaultowe nazwy...

Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

umiejętności Card i Card-RF jak najszybciej (nie wahaj się zmieniać wrogów w karty),

A to ciekawe, chciałem kompletnie ten wątek olać.

Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

Zawsze za pomocą komendy Draw sprawdzaj zasób
czarów każdego napotkanego wroga (i przede wszystkim każdego bossa, bo niektóre mają
nowe summony do wyssania, które potem można zdobyć pod sam koniec gry, jeśli je ominiesz!)

I właśnie drawem się jej wysysa? Skąd mam wiedzieć kiedy został wyssany, a kiedy nie(nowy summon)?

Dnia 20.04.2014 o 18:32, Siriondel napisał:

Najlepiej żebyś jak najszybciej pokonał Diablosa.

;(


I wracam do oglądania cutscenki z "balem".
P.S. główny bohater całą grę będzie taki antyspołeczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować