Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 01.09.2014 o 18:45, LastOrder napisał:

Persona Personą ale The Legend of Heroes: Trails in the Sky pojawiło się na Steamie.
Może wreszcie skończę bo na PSP grałem chwilkę i był to bardzo mocny jrpg.

przeszedłem na PSP cała. Bardzo fajna gra. Osobiście czekam na kontynuuację, żeby ją przejśc na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2014 o 18:45, LastOrder napisał:

Persona Personą ale The Legend of Heroes: Trails in the Sky pojawiło się na Steamie.
Może wreszcie skończę bo na PSP grałem chwilkę i był to bardzo mocny jrpg.


A to już jakiś miesiąc temu się pojawiła ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2014 o 18:32, Kopiec napisał:

http://store.steampowered.com/app/292120/

Final Fantasy 13 na steamie!


Ło ja pierniczę :) Co prawda grę już dawno przeszedłem ale kupię żeby wesprzeć ideę.

W ogóle SE ostro ciśnie. Genialny gameplaye z FF XV i niezły remaster Type 0. Finale znów mnie poruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie badają grunt pod Final Fantasy XV na PC.
Aha- konferencja prasowa potwierdziła, że CAŁA trylogia Lightning wyjdzie na PC, zaczynając od czystej 13tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak w Breath of Fire 4 używać skilli pozyskanych od stworków? Przykładowo nauczyłem się "rest" od eye goo, ale w bitwie nie mogę go użyć, mimo, że menu postaci jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W końcu zabrałem się za jakiś jRPG. Wybór padł na FF XIII. Wizualnie super, muzyka świetna. Na razie mam godzinę rozgrywki, lecz martwi mnie system walki i generalnie gameplay. Lubię gry łatwe, ale na razie wszystko robi się automatycznie, moja rola jako gracza sprowadza się do poruszania postaci po tunelach, wciskania X podczas walki oraz oglądania filmików. Trochę przeraża taka rozgrywka, a raczej oglądanie animacji przez 50h. Tutaj pytanie: czy będzie tak przez cały czas, czy raczej gra powoli się rozkręca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... W sumie rozkręca, dochodzą nowe opcje taktyczne w walce (summony), walki stają sie trudniejsze, Po jakichś 10h świat staję się trochę otwarty. Ale, specyfika jRPG jest taka, że wszystko między cutscenkami... To tło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka już specyfika gatunku ;P Ja właśnie teraz ogrywam FFIX, tu też się nic nie dzieje ;P Chodzę po tunelach, od walki do walki. Ale świat, tak ciekawie wykreowany, że warto ;). I o to właśnie chodzi w serii Final Fantasy. Gameplay ma być tłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 23:42, FratelloAgito napisał:

Tego się nie spodziewałem.
Me happy ;)

Dnia 27.10.2014 o 23:42, FratelloAgito napisał:

Może mi się zdaje, ale ostatnio coraz więcej japońskich produkcji robią ogólnie dostępne
na PC.

Nic tylko się cieszyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo że grę na PS3 posiadam i dwa razy przeszedłem wątpię, abym kupował jeszcze raz na PC. Tak jak już w tym temacie pisałem - gdy gracz odkryje, że rozkazy Willkinsa są overpowered to grę przechodzi się w 2-3 tury za pomocą jednej lub dwóch postaci :D Jest tryb NG+, ale przeciwnicy właściwie nie są w ogóle silniejsi i jeszcze łatwiej się przechodzi. Mimo wszystko dobry znak, że jrpg wychodzą na PCty. Może w przyszłości będą jednocześnie wychodzić na konsolę Sony oraz na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 23:42, FratelloAgito napisał:

Może mi się zdaje, ale ostatnio coraz więcej japońskich produkcji robią ogólnie dostępne
na PC.

No bo jak Japończyki widzą, że Finale i wannabe VNki robione w garażu idą jak burza na Steam to czemu się pod to nie podpiąć?

Chociaż bardziej bym się ucieszył, jakby SEGA w końcu wrzuciła na Steam JSRF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2014 o 23:42, FratelloAgito napisał:

Pierwsza Valkyria zmierza na PCta

Pomyliłeś nazwy.

luzac Chyba nie... wcześniejsze finale na PC też były a jakoś lawiny za sobą nie pociągnęły. Wątpię by ta produkcja wywołała szał, aczkolwiek sam ją sprawdzę - ciężko dostać pudełkową wersję na ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować