Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

OH MY GOD. Kupiłem ffx 7, grałem przez 3 godziny, miałem włączoną funkcje zapisu w chmurze. Wyszedłem z gry, potem chce ponownie zagrać, a tu nic nie zapisało. WHAAAT THE FUUUU...
Ma ktoś zwykłe savy do podesłania? Gdzie cloud spotyka tą kwiaciarkę w kościele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za double posta, ale chciałem powiedzieć, że udało mi się znaleźć save''y na internecie. Całe szczęście, bo naprawdę straciłem cały zapał jak tylko przyszło mi namyśl, że będę musiał powtarzać 3 godziny gameplay''u :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2014 o 20:15, FratelloAgito napisał:

Krótka piłka, chce się zabrać za serie Agarest. Czy mogę się zabrać wpierw za Agarest
Zero? Czy może wpierw zagrać Agarest: Generations of War?


Nie musisz zabierać się za pierwszą część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał PS Vita i był fanem Jrpg może rzucić okiem na bieżącą promocję PSN. Jest trochę japońskich gier po dobrych cenach. Ja kupiłem np. Disgaea 4 a Promise Revisited za niecałe 60 zł . Co moim zdaniem jest zbrodnią za taką grę dać tak mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość sporo ciekawych JRPG zapowiada się w kolejnym roku.

Final Fantasy XV - PS4, Xbox One
Final Fantasy Type-0 HD - PS4, Xbox One
Tales of Zestiria - PS3
Persona 5 - PS3, PS4
Bravely Second - 3DS
Xenoblade Chronicles X - WiiU
Xenoblade Chronicles 3DS - New 3DS
Rebirth 2 - PS Vita
Yakuza 5 - PS3
SMT vs Fire Emblem - Wii U
Atelier Shallie - PS3
Bloodborne - PS4
Eiyuu Senki - PS3
Disgaea 5 - PS4

BTW Grał ktoś w Fairy Fencer F i/lub Tears to Tiara II ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2014 o 08:28, SiDi napisał:

Dość sporo ciekawych JRPG zapowiada się w kolejnym roku.

Final Fantasy XV - PS4, Xbox One
Final Fantasy Type-0 HD - PS4, Xbox One
Tales of Zestiria - PS3
Persona 5 - PS3, PS4
Bravely Second - 3DS
Xenoblade Chronicles X - WiiU
Xenoblade Chronicles 3DS - New 3DS
Rebirth 2 - PS Vita
Yakuza 5 - PS3
SMT vs Fire Emblem - Wii U
Atelier Shallie - PS3
Bloodborne - PS4
Eiyuu Senki - PS3
Disgaea 5 - PS4


No ciekawie :) A na pewno czegoś jeszcze zapomniałeś np. Kingdom Hearts 3 xD . Mało na Vite wymieniłeś . Tak czy tak PERSONA 5 i tyle w temacie dla mnie. Dokładka w postaci FF XV i mi na cały rok wrażeń powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, dzieje się, dzieje. Noo, Persona 5! Czyli jednak ją na ps3 przygotowywali. Jeszcze może Yakuzą 5 się zainteresuje ale poza tym reszta to już chyba na nową konsolę Sony.
Ciekaw jestem bardzo jak PS4 wyjdzie po względem jRPG. Generalnie ten gatunek jest w odwrocie od dłuższego czasu, ciekawe czy będzie renesans gatunku czy też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.12.2014 o 20:14, SiDi napisał:

Fairy Fencer F oraz Hypedismension Neptunia pojawią się na steamie w kolejnym roku.


A teraz na PS Store jest nawet zniżka na Fairy Fencer F. Byłem bliski na zakup przez play-asia, ale wstrzymywałem się jeszcze i jak widać to nawet dobrze - circa 40 złoty zaoszczędzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Legend of Heroes: Trails in the Sky skończone.

Jedno z lepszych jrpgów w jakie miałem przyjemność zagram. Z niecierpliwością czekam na Second Chapter.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 14:23, SiDi napisał:

The Legend of Heroes: Trails in the Sky skończone.

Jedno z lepszych jrpgów w jakie miałem przyjemność zagram. Z niecierpliwością czekam
na Second Chapter.


Kurczę dzięki za przypomnienie o tej grze :) Grałem trochę na PSP . Było nawet przyjemnie ale jak odłożyłem tak wrócić nie mogłem. W sumie większość ją bardzo chwali ale jeszcze nie odkryłem za co . Fabuła się potem jakoś fajnie rozkręca bo było nieśpiesznie na początku ?

Z drugiej beczki czy tylko mnie kręci uniwersum Kingdom Hearts ? Nikt nie gra w 2.5 HD Remix ? Ja się oderwać nie mogę. Wciągam się bardziej niż z dwa lata temu jak grałem na PS2. A jeszcze Birth By Sleep czyli zupełnie nowa przygoda przede mną. Ogólnie bardzo dobra składanka i jedno z najlepszych jrpg na PS3. Można tylko smucić że remaster musi ciągnąć nasz wózek. Ale na PS4 już widzę kilka masakrycznych tytułów dla których kupię nowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 19:00, LastOrder napisał:

W sumie większość ją bardzo chwali ale jeszcze
nie odkryłem za co . Fabuła się potem jakoś fajnie rozkręca bo było nieśpiesznie na początku
?


Co do początku to masz trochę racji. Dość powolnie wszystko się działo, natomiast później jest wiele niezłych zmian oraz twistów fabularnych, wszystko wyjaśnione w klarowny sposób i sama gra kończy się ze świetnym cliffhangerem. Dla mnie Second Chapter to must buy gdy tylko pojawi się na PC. Warto dodać, że jakieś problemy z tłumaczeniem się pojawiły, więc niestety będziemy musieli jeszcze trochę poczekać na drugą część (podobno najobszerniejsza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2015 o 19:00, LastOrder napisał:

Z drugiej beczki czy tylko mnie kręci uniwersum Kingdom Hearts ? /.../

Nie, nie jesteś sam, tez uwielbiam to uniwersum, choć w Remixy nie gram ze względu na brak PS3. W swoim czasie ograłem jednak praktycznie wszystko co zawierają, więc nie jest źle ;] Muszę się jeszcze kiedyś zabrać za 358/2 Days, bo mam DSa.
Birth By Sleep jest fajne zwłaszcza pod względem gameplayu - postacie mają masę ataków oraz innych trików i przyjemnie sieje się zniszczenie w szeregach przeciwników ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odkryłem, ze Trails in the Sky jest tez gogu i teraz nie wiem czy brac ze steama czy gog, bo na gogu dodaja artworki i inne drobiazgi, ale zawsze cos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 16:28, Sarinew napisał:

Ostatnio odkryłem, ze Trails in the Sky jest tez gogu i teraz nie wiem czy brac ze steama
czy gog, bo na gogu dodaja artworki i inne drobiazgi, ale zawsze cos ;)


Ja tam wolę steam ze względu na achievementy, licznik przegranych godzin, no i fakt, że wszystkie gry mam w jednym miejscu. Tym bardziej, że jeszcze do 19 ta gra będzie kosztować 11,19 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 16:28, Sarinew napisał:

Ostatnio odkryłem, ze Trails in the Sky jest tez gogu i teraz nie wiem czy brac ze steama
czy gog, bo na gogu dodaja artworki i inne drobiazgi, ale zawsze cos ;)


Bierz tam gdzie dla Ciebie wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2015 o 16:36, Rizzan napisał:

że wszystkie gry mam w jednym miejscu. Tym bardziej, że jeszcze do 19 ta gra będzie kosztować
11,19 euro.


W trakcie wyprzedazy byla tez wieksza znizka, poczekam na jej powrot do nastepnej wyprzedazy, a moze na kolejna zimowa. A moze na pakiet zbiorczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że posucha w tym temacie. Jakby już każdy skończył wszystkie jrpgi ;)

Wczoraj udało mi się w końcu zakończyć przygodę z Tales of Xillia, a ciągnęła się ona od sierpnia zeszłego roku. Zaraz po skończeniu Tales of Graces F byłem zachwycony systemem walki, że od razu wziąłem się za kolejną grę z tej serii i niestety gdzieś w połowie się wypaliłem :( Powróciłem do niej dopiero w zeszłym tygodniu i w końcu ukończyłem ją. Nie rozumiem tylko jak grupa mogła cały czas przyjmować do siebie z powrotem wiadomo_kogo po tylu ewidentnych zdradach i notabene po pewnym incydencie pod koniec gry. Niewyobrażalny idiotyzm...

Aktualnie gram w Fairy Fencer F. Widać, że robiło to Compile Heart, gdyż tradycyjnie gra ma pewne problemy z FPSami. Póki co wrażenia pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować