Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2015 o 21:59, LastOrder napisał:

Ale co jak co . PS4 jak i Vita jawi się jako ziemia obiecana fanów japońskich RPG . Nawet
nie chce mi się wymieniac tego wszystkiego co pokazali na TGS.


Akurat w tym nie ma nic dziwnego ;) Wspierają swoje rodzinne konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.siliconera.com/2015/09/19/check-out-persona-5s-opening-theme-and-video/

Muzyka z opening P5. Hmm nie wiem co powiedzieć . Dreszcze mnie przeszły ale jakoś nie jest tak fajnie jak w poprzednikach. Przynajmniej na razie . Pewnie się coś poprawi . Nawet nie wiem o czym ona śpiewa . Ale wiemy kto będzie kolejną muzyczną twarzą serii.
Do tego anime na podstawie gry od razu. Atlus idzie w promocję mocno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat przy podsumowaniach konsol ps4/xbox bedzie popularne zdanie "owa generacja charakteryzowala sie czestym przekladaniem premier z roznych powodow np. downgrade, czy inne "dopracowanie" gry ." ;)

Szalenstwo, ze kilka jrpg ma byc na ps3/ps4/psVita,-ale szkoda, ze wersje zlokalizowane moga ograniczyc do ps4/vita lub tylko do ps4 (no i ile z tych gier bedzie na pc-steam? ) a jeszcze sie premiery skumulowaly na 2016(17?), nie wiem jak inni gracze, ale widzac kilka jrpgow to wybiore jeden na kilka miesiecy zamiast zlapac je wszystkie, bo zawsze mozna je kupic pozniej (a bonusy preorderowe czasami tez sie da zalezy od tytulu),

W Vicie cos tam usuneli, ze tworcy maja wiecej Ramu do wykorzystania- nie pamietam juz szczegolow- ciekawe czy te nowe tytuly z tego skorzystaja? Jak nowe tytuly z vity beda tez na psTV to bedzie tania alternatywa dla vity czy ps4 w zaleznosci od sytuacji np. jakby wydanie gier na dwie konsole ps4 i vita sie utrzymalo sie na dluzej.


Jaka strone polecacie do sprawdzenia zapowiedzianych premier jrpgow ? Bo niedlugo ma byc ToZ (ktos na to czeka? ) i Disgaea 5 i chyba nic wiecej do marca''2016, a ploty sa, ze wtedy ma byc premiera FF15, hmm, ale skoro opoznianie premiery jest wrecz w normie/oczekiwane, to pewnie pozniej. A jeszcze jest szansa na wydanie pc-steam ;) Czekam na fale postow, gdy oglosza angielski dubbing do 15 i remake 7 ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 20:10, Sarinew napisał:

Jaka strone polecacie do sprawdzenia zapowiedzianych premier jrpgow ? Bo niedlugo ma
byc ToZ (ktos na to czeka? ) i Disgaea 5 i chyba nic wiecej do marca''2016, a ploty sa,
ze wtedy ma byc premiera FF15, hmm, ale skoro opoznianie premiery jest wrecz w normie/oczekiwane,
to pewnie pozniej. A jeszcze jest szansa na wydanie pc-steam ;) Czekam na fale postow,
gdy oglosza angielski dubbing do 15 i remake 7 ;P


Jaką stonkę? Nie rozumiem pytania :) Jeśli internetowe to Siliconera oraz Gematsu.
Pre order na ToZ i Disgaea 5 juz złożone więc tak ktoś czeka :) Na ten rok chyba jeszce z ciekawszych wychodzi The Legend of Heroes : Trails of Cold Steel na PS3 i Vite .
Pierwsze słyszę plotkę o marcu w związku z FF 15 . Życzę sobie tego ale niemożliwe .
Tak jak mówisz kumulacja jest ogromna aż głowa i portfel boli jak myślę co tytułów wyjdzie . Szkoda tylko że wydając gry zarówno na PS4 i Vite cierpi technologia . Widząc taki projekt Setsuna na E3 liczyłem na rozmach godny FF . A tak nie wyobrażam sobie w to grać na PS4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2015 o 21:28, LastOrder napisał:

Jaką stonkę? Nie rozumiem pytania :) Jeśli internetowe to Siliconera oraz Gematsu.

tak, internetowe strony z roznymi newsami "jrpgowymi", bo na polskich serwisach to raczej malo pisza, tylko raczej wieksze newsy, chyba, ze jest jakis polski serwis jrpgowy o biezacych sprawach ?? chyba wlasnie nie ma?

Dnia 20.09.2015 o 21:28, LastOrder napisał:

Pre order na ToZ i Disgaea 5 juz złożone więc tak ktoś czeka :)

A mam dylemat czy brac preorder(y), a zamiast tego moze brac rozne niszowe "sredniaki" po 80 za sztuke. A moze strzelic focha na nowe gry i w zaleglosci grac, hmm ;P co by tu zrobic.

Dnia 20.09.2015 o 21:28, LastOrder napisał:

z ciekawszych wychodzi The Legend of Heroes : Trails of Cold Steel na PS3 i Vite .

A faktycznie, a jeszcze 2 czesc innej serii trails ma wyjsc kiedys.

Dnia 20.09.2015 o 21:28, LastOrder napisał:

. Szkoda tylko że wydając gry zarówno na PS4 i Vite cierpi technologia .

Pytanie tylko jak dlugo sie to utrzyma, z tego co czytam to ps4 w JP nie sprzedaje sie tak dobrze jak chca(i plotki sa, ze dlatego cene obniza), oraz "duzo" japonskich graczy siedzi na mobilnych konsolach czyli np. vita. jak jest prawda tego nie wiem.
Majac ps4 i vita mozna grac na vitcie gry z ps4 zastanawiam sie czy tutaj nie ma jakies przyczyny ps4&vita (+ ps3) (hmm, ukryc ps4 w szafie/piwnicy/pod biurkiem w pracy i pocinac w gre na vicie czy do tego dążą?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2015 o 11:35, Damianuss1 napisał:

przy okazji spytam czy ta seria Tales of jest jakoś ze sobą powiązana?


Nie jest. Jedynie Tales of Xillia i Tales of Xillia 2.
Star Ocean 5 wychodzi w następnym roku, tak samo Persona 5. Widziałem, że interesują Cię tylko na ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2015 o 22:57, Damianuss1 napisał:

Tak właściwie to na PS3 też może coś być chociaż preferuję czwórkę. Na Personę czekam,
ograłem 3 na PSP i bardzo mi się podobało.


Na ps4 z jrpg jak dla mnie obecnie ubogo, bo Final Fantasy X/X-2 HD, Final Fantasy Type-0 HD(+demo FF15) , Natural Doctrine, Omega Quintet. sa jeszcze japonskie tytuly jak Deception IV czy Toukiden Kiwami, ale jrpgami nie sa jak dla mnie. Plus te 3 gry co sie pojawia w tym miesiacu.
A czesc tytulow co sie pojawi 2016 to nie wiadomo kiedy w naszym regionie ;) A

Jak zainteresowales sie Tales to mozesz sprawdzic na ps3 pudelko Tales of Graces F & Tales of Symphonia Chronicles, czyli sa tam 3 gry, a cena jest do 100 zł.
Na ps3 masz wiekszy/szeroki wybor jrpgow wykonanych na "rozny sposob", a czesc studiow po prostu nie wydala jeszcze gry zrobionej w "ich stylu" na ps4 jak gust, compile heart itd (a na ps3 zrobili troche gier, wiec teraz sie czeka co wysmaza z glownych serii a raczej kiedy wydadza, bo trailery/zapowiedzi juz sa, a nawet sa 2 przypadki dwoch gier na ps4 ktore rozbudowanymi wersjami gier z ps3) itd.
W sumie nie wiem czy szukasz gry na teraz czy planujesz na "przyszlosc" ? albo moze wrocic do psp? albo na komorke, bo ostatnio tam tez jest troche portow jrpg-taktykow. ( na pc tez wyszlo pare)

-niezwiazne z powyzszym- takie tam wywody -
Z pkt. widzenia osoby, ktora kupuje pudelko z 1 reki i lubi "miec wiecej za mniej"-(a moze to inaczej sie nazywa) to w Tales of Zestiria irytuje ten "wiekszy" dlc z teminem waznosci 1 miesiac, bo zakupu w sklepie za bardzo nie mozna odlozyc, bo nie wiadomo czy sklepy obniza cene o ten nieaktywny dlc, a w uzywkach kod na 3 skille arte moze byc zuzyty, w skrocie kupic teraz, bo pozniej sie nie oplaci jako tako(np. do 6m), chyba, ze w promocji za kilka lat na psn- a nawet wtedy dlc moze byc nieprzecenialne, a cene moga dac nawet <30 zł
Napisalbym, ze

Spoiler

zEAowana gra, bo sa smoki i shepard i "platny" epilog :P ?!?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2015 o 11:35, Damianuss1 napisał:

To podaj te 10 tytułów jeśli znajdziesz czas :), będę wdzięczny. 2016 już za pasem. I
przy okazji spytam czy ta seria Tales of jest jakoś ze sobą powiązana?


Dorwałem się do laptopa więc zaczynamy. Może 10 to popłynąłem ale wymienię tytuły które wyjdą na zachodzie w 2016 i powinny być co najmniej przyzwoite.

Niepodważalne hity:
Persona 5
Final Fantasy XV

Mocny pretendent
Star Ocean 5

I reszta (mogą cierpieć trochę na grafikę ponieważ dużo powstaje obecnie zarówno na PS4 jak i Vite ale widzę potencjał)

Digimon Cyber Sleuth ( wersja Pokemonów od Sony)
Project Setsuna (klasyczny jrpg od Square )
Land of No Night (wygląda na średniaka ale widzę potencjał w historii i formule taki hack and slash od Japońców)
Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue (głupia nazwa) . Zderzenie światów Disney z Final Fantasy .Może gdzieś słyszałeś. Jeśli nie grałeś w poprzednie części to nie ma sensu chyba ruszać ale do mojej litani się nada. Ja czekam bardzo :)
Odin Sphere Lifthrasir . Remaster gry z PS2 z co wiadomo podbitą grafą z usprawnieniami. Grałem w oryginał i było bardzo w porządku.

Więcej grzechów nie pamiętam bądź nie wymieniłem z różnych powodów . W razie pytań polecam się . Nie sadzę że wszystko z tego na premierę trzeba będzie wziąć ale po przecenach będzie perfecto. Persona i tak pozamiata na poletku JRPG w 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Persona i FFXV to dla mnie must have. Z serią Persona jestem obeznany tylko z 3 częścią co prawda, ale już wiem, że 5 mi się spodoba. Ten Star Ocean mam na oku. Czy znam KH? Powiem tylko tyle, że znam :). Zainteresował mnie ten Odin Sphere. Podobają mi się postaci, fajna oprawa. Między innymi to samo podoba mi się właśnie w Disgaea5.

A tak na boku.
Tak patrzę na tą Zestirię i ...matko, ale te postaci są brzydkie :P. Nie no serio, w porównaniu do bohaterów poprzednich odsłon wygląda to dziwnie. Główny heros z zbyt szerokim rozstawem oczu, no mam wrażenie, że bardzo przeciętnie to wygląda. Chciałbym spróbować w to zagrać. Szkoda, że nie ma dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam, że martwię się o nowe Final Fantasy, że powstanie z tego jakiś action slasher. Teraz męczę Chrono Triggera i widzę jaką droge przeszły rpgi od tur do live action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2015 o 14:40, Damianuss1 napisał:

Tak patrzę na tą Zestirię i ...matko, ale te postaci są brzydkie :P. Nie no serio, w
porównaniu do bohaterów poprzednich odsłon wygląda to dziwnie. Główny heros z zbyt szerokim
rozstawem oczu, no mam wrażenie, że bardzo przeciętnie to wygląda. Chciałbym spróbować
w to zagrać. Szkoda, że nie ma dema.


Rodowód PS3 choć napewno można to było zrobić lepiej . Ciekawe kiedy Namco zdecyduje się porzucić PS3 na rzecz ulepszenia technologii .
Odprzedam ci jak przejdę . Jak grałeś w jakiegoś Talesa wcześniej to pewnie będzie podobnie . Oby system walki był modny bo od tego zależy cały fun. Bo chyba pierwsze to zacznę od tego a Listopad Disgaea 5 I Fallout 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> martwię się o nowe Final Fantasy, że powstanie z tego jakiś action slasher

Walka w FF 15 musi byc action, taki jest wymog branzy jezeli gra ma sprzedac w oczach tzw casuali/przecietnego klienta, a powiedzialbym, ze dazenie do action w serii FF widac w type 0, FF13 i dalej.(a moze nawet wczesniej proby juz byly?) A zeby odejsc calkowicie od turowej walki to nie mieli kiedy**, skoro po FF 13 to w sumie nastał okres "ciszy", bo (13-2, 13-3 nie byly raczej nastawione na zawojowanie swiata?) A walka "action" z sterowaniem 1 postaci wymaga "dobrego AI sojusznikow". i jeszcze postawili na ladnie wykonane modele postaci, a jest jakis trend, ze gry z taka lepsza grafa to walke musza miec "real-time".
No i ciekawe czy po premierze beda jeczec w SE, ze tyle kasy poszlo na gre, a sie nie sprzedaje :P Ile dlc bedzie ?eh:/
Jak jest w demie FF 15? jest przelaczenie na innych czlonkow ekipy czy jakies rozkazy czy AI steruje nimi caly czas? Czy sa jakies podobienstwa do walk w Tales? A zreszta action action nie rowny, bo moga zrobic actiona, ktory ma wrogow lej jak chcesz i takich co trzeba sposobem typu debuff.
**a moze sie myle, bo nie mam kalendarze starych premier pod reka?*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 15:30, Sarinew napisał:

Jak jest w demie FF 15? jest przelaczenie na innych czlonkow ekipy czy jakies rozkazy
czy AI steruje nimi caly czas? Czy sa jakies podobienstwa do walk w Tales? A zreszta
action action nie rowny, bo moga zrobic actiona, ktory ma wrogow lej jak chcesz i takich
co trzeba sposobem typu debuff.
**a moze sie myle, bo nie mam kalendarze starych premier pod reka?*


Cały czas grasz Noctisem ( główny bohater ewentualnie EMO dla niektórych ) . Resztą steruje AI . Interakcja może nastąpić podczas dłuższego wspólnego naparzania wroga możemy odpalić specjala który zwiększa combo oraz obrażenia. Oczywiście leczenie oraz obrona naszego herosa w sytuacjach krytycznych przy małej ilości HP.
Czy podobna do Talesów ? Hmm chyba tak . Dynamiczna gra akcji z walką. Można znaleźć wiele zamienników nie tylko na poletku JRPG.
Mi się demko podobało. System walki właśnie mi podpasował . Teleporty mieczem , kontry, boskie uniki i zmiana broni w locie. Żeby tylko towarzysze zbyt szybko nie zaczęli irytować to będzie ok.
FF 7 to świętość ale lubię nowości . W turach potłukę wrogów w P5. A tu może być dynamiczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2015 o 17:29, LastOrder napisał:



Dziś obejrzałem gameplay z dema i mam mieszane uczucia. Czy nasi partnerzy są nieśmiertelni? Bo Bahamut ich tłukł a ci nic, żadnego umierania. Nie widziałem żadnej koordynacji w walce. Nie można na nich jakoś wpływać, żeby np. truli/debuff na przeciwniku robili? Najlepsze jest to chowanie się za kamieniami lub teleportacja za pomocą miecza, co powoduje odnawianie się zdrowia i magii :) To po diabła są potrzebne potiony w tej grze? :)
A jak z bronią? Tworzymy, zdobywamy, czy spada nam z przysłowiowego nieba? :)

Nieźle, że jest cykl dnia i nocy i można zjeść danie poprawiające statsy. Mimo wszystko mam wrażenie, że do tej gry bardziej będą potrzebne zręczne palce niż jakaś taktyka walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki fajny długi post o pierwszych wrażeniach z Disgaea 5 ale po dodaniu gdzieś się zagubił w czeluściach forum.
Dziś przyszła Tales of Zestiria. I kurczę bardzo fajnie się gra :) Czuję lekki powiew świeżości . Po pierwsze już dawno w żadnego Talesa nie grałem a po drugie dwie Xillie pod rząd mogły lekko przesycić mnie formułą.
Nareszcie japońskie głosy od razu można wybrać . Trailerów nie oglądałem ale na pewno dubbing jest syty.
D5 też będzie gruba ale pierwsze skończę ToZ. W razie pytań proszę pytać.
Grafika hmmm. Nie jest dobrze . Nawet nie chcę wiedzieć jak wygląda to na PS3 ale pewnie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować