Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 16.10.2015 o 20:47, LastOrder napisał:

Miałem taki fajny długi post o pierwszych wrażeniach z Disgaea 5

Jak już przy Disgaea5 jesteśmy. Na sklepie zauważyłem, że dostępny jest season pass do tej gry. Wymieniona tam zawartość lekko mnie zdziwiła. Są tam nazwy z poprzednich części tej serii. O co w tym chodzi? Swoją drogą myślałem, że do tych typowo japońskich gier nie uświadczę jakiś wrednych sizonpassów rodem z EA, ale widać się myliłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 22:10, Damianuss1 napisał:

> Są tam nazwy z poprzednich części
tej serii. O co w tym chodzi? Swoją drogą myślałem, że do tych typowo japońskich gier
nie uświadczę jakiś wrednych sizonpassów rodem z EA, ale widać się myliłem.

Gry od Nippon Ichi zawsze mają DLC z postaciami z poprzednich odsłon serii i ewentualnie scenariusze, w których walczysz przeciwko nim. Później wydają grę ze wszystkimi dodatkami na przenośnych konsolach. Taka jest polityka firmy, robią to odkąd na konsolach zawitały sklepiki z cyfrówkami. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 20:47, LastOrder napisał:

Grafika hmmm. Nie jest dobrze . Nawet nie chcę wiedzieć jak wygląda to na PS3 ale pewnie
podobnie.


Podobnie, wersja na ps4 cechuje sie głownie wyższą rozdzielczością, tekstury są takie same. Jeszcze wersja na ps3 miała problemy z kamerą, co podobno zostało naprawione w patchu wydanym w dniu premiery wersji na ps4 i chyba na ps3, ale tego nie jestem pewny.

Co do japońskich gier, to nie zapominajcie o Nier 2, robionym przez SE i PlatiniumGames.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 22:55, Lex napisał:

Gry od Nippon Ichi zawsze mają DLC z postaciami z poprzednich odsłon serii

Zaraza jakby to powiedział Geralt. Mam nadzieję, że bez tego i tak będę bawić się dobrze chociaż jeśli gra mi się spodoba to pewnie kupię tą przepustkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 23:53, Damianuss1 napisał:

> Gry od Nippon Ichi zawsze mają DLC z postaciami z poprzednich odsłon serii
Zaraza jakby to powiedział Geralt. Mam nadzieję, że bez tego i tak będę bawić się dobrze
chociaż jeśli gra mi się spodoba to pewnie kupię tą przepustkę.


Masz na avatarze głównego bohatera. Jak ci się może nie podobać gra :P ? Tamete DLC są głównie dla fanów poprzedników.


Czekałem na te premiery od czasu zakupu konsoli w maju. Mam nadzieję że teraz będzie coraz lepiej. Trochę szkoda Disgaei bo dwa dni rozkopałem i muszę odpuścić ale jednak action RPG będzie miało pierwszeństwo nad tactital .

20151018183622250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2015 o 18:38, LastOrder napisał:

Masz na avatarze głównego bohatera. Jak ci się może nie podobać gra :P ? Tamete DLC są
głównie dla fanów poprzedników.

Walnąłem go sobie zaraz jak nowe forum weszło. Stary avek wydał mi się jakiś rozpikselowany przez tą zmianę. Rysunki postaci podobały mi się jeszcze zanim kupiłem grę :P. Stoi u mnie na półce i czeka. Liczę, że jutro w końcu zacznę. Widzę, że masz też Zestirię. Cholera szkoda, że nie ma demka tej gry. Może przekonałbym się tak jak do Disgaea5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tales of Zestiria na PC.
Graficznie średnio, ale pograłem z godzinkę i technicznie wydaje się być bez zarzutu (nie crashuje, jest płynnie). Porównując do premierowego stanu FF XIII i Type-0 HD, które się nawet uruchomić nie chciały, wypada świetnie. ;d

2015102001593615

20151020015943500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę Zestira naprawdę wciąga. Dawno nie czułem tak silnego syndromu jeszcze jednej godziny. Zaskakująco spoko charaktery wyszły tym razem Namco. Stary dobry Tales po prostu. Trochę z dupy była ta nagła wymiana

Spoiler

Alishy w grupie na Rose

ale nie narzekam. W internetach na stronach jrpg ostro jechali na tą grę a nie widzę jakiś większych powodów do tego. Nie wiem nawet na jakim etapie jestem a minęło 16 H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwia mnie dlce do Zestira, bo kody 2 dlc dla konsol (a 1 do PC) mozna pobrac z strony namco,a jeszcze oprocz tego dodaja darmowe skity/skecze, ktore sie uruchamia z ekwipunku i moga byc spoilerowe(?). Dziwne to troche jak sie o tym czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tematu Nocne Marki, ale odpiszę tutaj bo godzina nie ta ;p

Dnia 20.10.2015 o 01:59, Kadaj napisał:

Poza tym dotarłem do podstawowego zakończenia drugiej Neptunii. Jej, jaka świetna seria. <3

Sam gram właśnie w pierwszą część i nie powiem, przyjemna gra ^^ Właśnie na coś takiego liczyłem - radosne i przyjemne jRPG w sam raz by przy się nim odprężyć i odpocząć. Powiedz, dużo tam jest różnych zakończeń i co wpływa na to jakie się otrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 13:34, Kosmitus napisał:

Powiedz,
dużo tam jest różnych zakończeń i co wpływa na to jakie się otrzyma?

Pierwsza część ma tylko 2 ("Normal" i "True"). Dla tego drugiego trzeba mieć Shares na określonych procentach, nie pamiętam już jakich.

W drugiej jest za to coś koło dziesięciu - z tego co widziałem zależności dotyczą postaci zwerbowanych do drużyny, Shares i Lily Rank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to nikogo wiele nie zainteresuje ale na PS4 wyjdzie nowa część Valkyria Chronicles. Ja się jaram niemiłosiernie. PS4 ziemią obiecaną fanów jrpg. Na dodatek wyjedzie remaster pierwszej części jakby ktoś nie grał :)

http://www.siliconera.com/2015/11/19/valkyria-azure-revolution-gets-its-first-teaser-trailer/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2015 o 11:06, LastOrder napisał:

Pewnie to nikogo wiele nie zainteresuje ale na PS4 wyjdzie nowa część Valkyria Chronicles.
Ja się jaram niemiłosiernie. PS4 ziemią obiecaną fanów jrpg. Na dodatek wyjedzie remaster
pierwszej części jakby ktoś nie grał :)

http://www.siliconera.com/2015/11/19/valkyria-azure-revolution-gets-its-first-teaser-trailer/


Lepiej powiedzieć, że to bardziej spinoff. Prawda obie gry są z tego samego uniwersum, tylko że Valkyria Azure będzie Action RPG zamiast Strategic RPG jak standardowa Valkyria. Niemniej jednak czekam na nową grę bardzo, dodatkowo przechodzę teraz pierwszą część na PS3 i jeżeli Sega kiedyś grę wyda u nas to na pewno kupię Remaster i nową część. Mam nadzieję, że grę dość szybko wydadzą :P

Ja na przykład jeszcze czekam bardzo na Ikenie to Yuki no Setsuna . Bardzo podoba mi się grafika i cały gameplay. Mam nadzieję, że SE szybko grę wyda u nas.

Więcej info: http://gematsu.com/2015/09/ikenie-to-yuki-no-setsuna-tgs-2015-details-gameplay


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2015 o 20:14, LastOrder napisał:

http://gematsu.com/2015/12/final-fantasy-vii-remake-debut-gameplay-trailer-pc-port-available-ps4

Pierwszy gameplaye z remake FF VII !!!!!!!!!!!!!!!
Wygląda zaj.e. System walki wygląda jak z FF XV na szybko . Nie mam pytań.



Bardziej gameplay chyba będzie przypominał mix Kingdom Hearts i Crisis Cora. Nie zapominajmy o zapowiedzianym także Ni no Kuni 2 .

Więcej info: http://gematsu.com/2015/12/ni-no-kuni-ii-revenant-kingdom-announced-ps4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2015 o 20:14, LastOrder napisał:

http://gematsu.com/2015/12/final-fantasy-vii-remake-debut-gameplay-trailer-pc-port-available-ps4

Pierwszy gameplaye z remake FF VII !!!!!!!!!!!!!!!
Wygląda zaj.e. System walki wygląda jak z FF XV na szybko . Nie mam pytań.


Biggs! Wedge! Jessie!!
Barret jaki madafaka :) A Wedge przypomina Prosiaczka z Władcy Much :D

Widzę jednak że raczej idzie w wersję świata znaną z Advent Children. Obawiam się że klimat pójdzie w długą zastąpiony wodotryskami. To tylko jednak obawy.

No i ogromna szkoda że nie nawiązano do modeli postaci znanych z oryginału... Na pewno dziwnie mi się to będzie oglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh damn właśnie obejrzałem materiały z Fire Emblem Fates. Od razu zakochałem się w tej grze na nowo, tego własnie chciałem po Awakening :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że na steamie zaczęła się wyprzedaż to wielką tajemnicą nie jest i tu konkretny problem -> na co wydać pozostałe 9€?
Co będzie lepszym wyborem? Fairy Fancer F za 8,39€ czy Valkyria Chronicles za 6,79€+coś taniego o czym jeszcze nie wiem?!? A może jakieś lepsze propozycję do podanej kwoty?

Jaka jest ich długość? Gdzieś czytałem, że FFF to jakieś 12 godziny gry, ale nie wiem czy to na zasadzie "byle do przodu" czy "prawie wszystko zrobione". Ogólnie szukam czegoś dłuższego, a najlepiej żeby można było zagrać kilka razy i się nie zanudzić. Gdzie jest mniej liniowa rozgrywka, która pozwala robić wiele rzeczy w dowolnej kolejności? Która gra oferuje więcej możliwości - swobodny rozwój postaci, ulepszanie ekwipunku, znajdźki na mapie? Ocena w obu przypadkach jest na poziomie 92%, a opinie w komentarzach są w miarę dobre.

Jak wygląda rozgrywka to mniej więcej się orientuje z oglądanych gameplayów. Jednak już nie jeden raz się przekonałem, że wrażenia z oglądania cudzej gry i grania w nią są zupełnie odmienne. No i tematyka obu gier jest "trochę" i stąd ten dylemat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2015 o 12:55, Fun_g_1_2_3 napisał:

A może jakieś lepsze propozycję do podanej kwoty?

A w Neptunię grałeś? : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2015 o 13:21, Kadaj napisał:

A w Neptunię grałeś? : >

Jeszcze nie, ale mam to od jakiegoś czasu upatrzone ^.^
Jednak z tym wolę poczekać, a może za rok będzie 3w1 za jakieś 12€ w wyprzedaży. Wyjdzie nieco taniej niż kupować 3 części osobno za 6+8+12 €

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować