Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 23.12.2015 o 12:55, Fun_g_1_2_3 napisał:

Że na steamie zaczęła się wyprzedaż to wielką tajemnicą nie jest i tu konkretny problem
-> na co wydać pozostałe 9??
Co będzie lepszym wyborem? Fairy Fancer F za 8,39? czy Valkyria Chronicles za 6,79?+coś
taniego o czym jeszcze nie wiem?!? A może jakieś lepsze propozycję do podanej kwoty?

W FFF nie grałem ale za te pieniądze Valkyrię zdecydowanie warto. Gra może nie jest idealna, ale wciąga na tyle że zupełnie zapomina się o drobnych niedoróbkach. Mi chyba najbardziej nie podobało się że jedynym aspektem wpływającym na ocenę po przejściu misji była ilość tur w jakiej ją ukończyliśmy.

Dnia 23.12.2015 o 12:55, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jaka jest ich długość? Gdzieś czytałem, że FFF to jakieś 12 godziny gry, ale nie wiem
czy to na zasadzie "byle do przodu" czy "prawie wszystko zrobione". Ogólnie szukam czegoś
dłuższego, a najlepiej żeby można było zagrać kilka razy i się nie zanudzić. Gdzie jest
mniej liniowa rozgrywka, która pozwala robić wiele rzeczy w dowolnej kolejności? Która
gra oferuje więcej możliwości - swobodny rozwój postaci, ulepszanie ekwipunku, znajdźki
na mapie? Ocena w obu przypadkach jest na poziomie 92%, a opinie w komentarzach są w
miarę dobre.

Jesli chodzi o długość to mi przejście wraz ze wszystkimi pobocznymi zadaniami zajęło 38 godzin, a jeśli komuś nadal jest mało to można bawić się w New Game+ i różne dodatkowe wyzwania np. zdobywanie medali za rozmaite specjalne osiągnięcia czy uzupełnianie rysopisów swoich postaci (postaci jest bardzo dużo i jeśli jakaś postać bierze udział w walce to pojawiają się nowe wpisy w jej rysopisie). Ah i nie przejmuj się tym ze postaci jest dużo - tutaj nie zdobywa się doświadczenia jak w innych RPG a podnosi poziom całej klasy. Np podnosisz poziom zwiadowców i automatycznie wszyscy zwiadowcy dostają nowe perki (ale statystyki nie ulegają zmianie, te może podnieść tylko lepszy ekwipunek) Główna fabuła jest maksymalnie liniowa - kolejne misje odpalamy z poziomu charakterystycznego dla tej gry menu i nie ma tu za wiele do kombinowania poza tym że czasem pojawiają się opcjonalne misje lub sceny. Jesli chodzi o rozwijanie postaci i ekwipunku, to jest odrobinę swobody, ale niewiele, ale imo nie przeszkadza to zbytnio. Swoboda w tej grze polega raczej na tym jak zabierzesz się za przechodzenie kolejnej misji.

Dnia 23.12.2015 o 12:55, Fun_g_1_2_3 napisał:

Jak wygląda rozgrywka to mniej więcej się orientuje z oglądanych gameplayów. Jednak już
nie jeden raz się przekonałem, że wrażenia z oglądania cudzej gry i grania w nią są zupełnie
odmienne. No i tematyka obu gier jest "trochę" i stąd ten dylemat :P

Ja ogólnie VC bardzo polecam bo bardzo miło mi się w tę grę grało, a gdybyś chciał jeszcze trzecią opcje to sprawdź sobie The Legend of Heroes: Trails in the Sky, która jest teraz za 7,99. O tym nie będę się rozpisywał bo już kilka razy to tu robiłem więc w razie czego możesz sobie wyszukać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2015 o 16:44, Kadaj napisał:

Final Fantasy IX na PC. *_*

Niesamowicie mnie to zaskoczyło. Najwyraźniej seria przestaje być takim exem kojarzonym tylko z Playstation. Wychodzi na to, że każda ze starszych gier z PSone może wyjść na PC. Mam oryginał na PS, mam wersję z PSN, a teraz ponownie wrócę do tego magicznego świata na PC. Jedna z bardziej niedocenionych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2016 o 00:43, Damianuss1 napisał:

Najwyraźniej seria przestaje być takim exem kojarzonym
tylko z Playstation.

Oj tam, Square zawsze szło tam gdzie więcej kasy/możliwości, nie trzymając się jednego producenta sprzętu. ;p
Exami Sony zostają już tylko X (plus X-2) i XII. Ciekawe kiedy i one zawitają na inne platformy.

Dnia 01.01.2016 o 00:43, Damianuss1 napisał:

Jedna z bardziej niedocenionych części.

Ja akurat bardzo lubię dziewiątkę, jak zresztą wszystkie części z PSX. Każda była inna i na swój sposób fajna. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2016 o 00:57, Kadaj napisał:

Oj tam, Square zawsze szło tam gdzie więcej kasy/możliwości, nie trzymając się jednego
producenta sprzętu. ;p

Nie siej propagandy, teraz jakby nie patrzeć jest to Square-Enix i od mniej-więcej fuzji projekt biznesowy się zmienił.

Dnia 01.01.2016 o 00:57, Kadaj napisał:

Exami Sony zostają już tylko X (plus X-2) i XII. Ciekawe kiedy i one zawitają na inne
platformy.

W sumie kontynuacja XII wyszła na Nintendo DS ale wiem że to trochę naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tales of Symphonia oraz Disgaea 1 - maja byc dostepne na steamie juz w lutym i Tales of Berseria tez maja trafic na pc/steama i ps4 , a o informacji o ToB troche dali.

Legend of Heroes: Trails of Cold Steel ma miec premiere jeszcze w styczniu, a limitowanie wydanie jest tylko w sklepie co tylko funty przyjmuje :P

Czy ktos wie czy Tales of Zesteria kody na skiny ciuszkow dodawane do preorderow mialy jakis limit czasowy na wykorzystanie jak pozostale dlc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2016 o 14:11, Sarinew napisał:

Tales of Symphonia oraz Disgaea 1 - maja byc dostepne na steamie juz w lutym i Tales
of Berseria tez maja trafic na pc/steama i ps4 , a o informacji o ToB troche dali.


Co do Berserii. Wszystko wygląda fajnie ale znowu musieli wpleść jakieś dziecko do fabuły, które rozpuści serce naszej bohaterki. Ach... Ileż można . Grafika stoi w miejscu po raz kolejny. Ale wygląda na 60 klatek na sekundę przynajmniej na PS4.
Tak czy tak czekam bo Talesa można kupić w ciemno bo to gwarant dobrej zabawy.

Dnia 10.01.2016 o 14:11, Sarinew napisał:

Czy ktos wie czy Tales of Zesteria kody na skiny ciuszkow dodawane do preorderow mialy
jakis limit czasowy na wykorzystanie jak pozostale dlc?


Chyba ciuchy nie . Pewnie będziesz z PL zamawiał ( bo czemu nie ) to dopytaj czy DLC na stroje są na pewno w środku.
W moim pre orderze nie była choć w ofercie była taka informacja. Nie kłóciłem się nawet bo to nie koniec świata ale warto się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj ponad 5 godzin w Ni no Kuni na PS3. Ta gra jest świetna, klimatyczna i wciągająca, a wygląda i brzmi pięknie. Taki znacznie ulepszony i podrasowany DS''owy Dragon Quest 9 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2016 o 02:37, Kosmitus napisał:

Pograłem dzisiaj ponad 5 godzin w Ni no Kuni na PS3. Ta gra jest świetna, klimatyczna
i wciągająca, a wygląda i brzmi pięknie. Taki znacznie ulepszony i podrasowany DS''owy
Dragon Quest 9 ;]


Czyli taki lekki i podrasowny grind fest? ;) Dragon mnie tym zabił przy pierwszym podejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2016 o 18:22, maniekk napisał:

Czyli taki lekki i podrasowny grind fest? ;) Dragon mnie tym zabił przy pierwszym podejściu.

Nope, bardziej chodzi mi o klimat i niektóre elementy rozgrywki poza samą walką która tutaj nie jest turowa. Samych walk wydaje mi się jest znacznie mniej niż w DQ, a misje poboczne jak do tej pory nie wymagały grindu (poza jedną gdzie trzeba było złapać potworka mającego na to dosyć niską szansę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra która znana jest w Japonii pod nazwą Genei Ibun Roku #FE na zachodzie ma sie nazywać Tokyo Mirage Sessions #FE i ma mieć swoją premierę 24 czerwca. Oprócz tego wiadomo, ze gra ma mieć oryginalny Japoński dubbing.

https://www.youtube.com/watch?v=79c39eB7Rws

Oprócz tego SE zaprezentowało dzisiaj pierwszy anglojęzyczny trailer z Star Ocean V, którego głównym celem miało być pokazanie angielskich głosów:

https://youtu.be/REut5VLhcu0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Japonii gra znana pod tytułem Ikenie to Yuki no Setsuna, na zachodzie będzie nazywała sie I am Setsuna i swoją premierę będzie maila w lecie na PS4 oraz PC. I tylko w wersji cyfrowej...

Link do strony:
http://www.iamsetsuna.com/us/

Oraz najnowsza gra z serii Tales of doczekała sie nowego trailera, w którym można posłuchać utworu wykonanego przez zespół FLOW.

https://www.youtube.com/watch?v=MhqkWpfeSbM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2016 o 19:28, DenebV201 napisał:

W Japonii gra znana pod tytułem Ikenie to Yuki no Setsuna, na zachodzie będzie nazywała
sie I am Setsuna i swoją premierę będzie maila w lecie na PS4 oraz PC. I tylko w wersji
cyfrowej...

Link do strony:
http://www.iamsetsuna.com/us/

Wygląda jak coś w stylu Trails in the Sky, może być fajne.

Dnia 14.03.2016 o 19:28, DenebV201 napisał:

Oraz najnowsza gra z serii Tales of doczekała sie nowego trailera, w którym można posłuchać
utworu wykonanego przez zespół FLOW.

https://www.youtube.com/watch?v=MhqkWpfeSbM

Piękne ;] Wizerunek bohaterki mocno kojarzy mi się z Sando z Shin Angyo Onshii
http://vignette2.wikia.nocookie.net/vsbattles/images/7/73/Sando.jpg/revision/latest?cb=20150529001729
http://truyentranhtuan.com/manga/shin-angyo-onshi-nhom-blogtruyen-com/14/shin-angyo-onshi-001.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2016 o 19:53, Kosmitus napisał:

Wygląda jak coś w stylu Trails in the Sky, może być fajne.


Gra jest bardziej duchowym spadkobiercą Chrono Triggera. Poza tym to jest bardziej indie niż gra typu AAA, wiec cena będzie na pewno niższa niż zwykle gry na PS4.

Dnia 14.03.2016 o 19:53, Kosmitus napisał:


Racja bardzo podobna do niej, zwłaszcza ta ręka :) Oglądając kolejne trailery mam coraz większa ochotę kupić i zagrać w Tales of Zestiria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2016 o 22:57, DenebV201 napisał:

Gra jest bardziej duchowym spadkobiercą Chrono Triggera.

Jak teraz dokładniej oglądam trailer to racja, jak mogłem tego nie zauważyć o_O
https://www.youtube.com/watch?v=I4zdf_qONYg
Choćby ten atak z X, albo grób przy urwisku mówią same za siebie...

Dnia 14.03.2016 o 22:57, DenebV201 napisał:

Poza tym to jest bardziej indie
niż gra typu AAA, wiec cena będzie na pewno niższa niż zwykle gry na PS4.

Cool ;]

Dnia 14.03.2016 o 22:57, DenebV201 napisał:

Racja bardzo podobna do niej, zwłaszcza ta ręka :)

Ręka, długie czarne włosy, skąpe ciuszki i jeszcze ta peleryna/płaszcz. Sando wypisz wymaluj ;]

Dnia 14.03.2016 o 22:57, DenebV201 napisał:

Oglądając kolejne trailery mam coraz
większa ochotę kupić i zagrać w Tales of Zestiria.

A ja jakoś parę miesięcy temu kupiłem PS3 i nadrabiam rozmaite tytuły, m.i. właśnie Talesy. Skończyłem po dosyć dokładnym ograniu Tales od Graces (porobiłem w tam prawie wszystko co się dało poza dodatkowym superdungeonem bo on wymagał już zbyt dużo grindu jak na mój gust). Teraz cisnę w Ni no Kuni ale w między czasie hypuję się na Xille ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2016 o 23:43, Kosmitus napisał:

A ja jakoś parę miesięcy temu kupiłem PS3 i nadrabiam rozmaite tytuły, m.i. właśnie Talesy.
Skończyłem po dosyć dokładnym ograniu Tales od Graces (porobiłem w tam prawie wszystko
co się dało poza dodatkowym superdungeonem bo on wymagał już zbyt dużo grindu jak na
mój gust). Teraz cisnę w Ni no Kuni ale w między czasie hypuję się na Xille ;]


Aktualnie cisnę Bravely Second. Xillia była moją pierwszą grą z serii Tales of i zawsze będzie czymś szczególnym dla mnie. Jakiś czas temu kupiłem WiiU i na razie mam tylko Xenoblades Chronicles X, ale mam ochotę pograć w gry z Wii jak The Last Story czy Pandora''s Tower. Tylko to pierwsze jest dość cieżko dostępne w Europie i ceny są wysokie na eBayu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2016 o 08:52, DenebV201 napisał:

Aktualnie cisnę Bravely Second. Xillia była moją pierwszą grą z serii Tales of i zawsze
będzie czymś szczególnym dla mnie.

Moim pierwszym Talesem było Tales of the Abyss na PS2 i nadal jest to jedna z moich ulubionych gier na tę konsolę. Potem było bodajże Tales of Eternia na PSP, potem długo nic i teraz właśnie robię powrót do tej serii bo Abyss mnie wtedy urzekło.

Dnia 15.03.2016 o 08:52, DenebV201 napisał:

Jakiś czas temu kupiłem WiiU i na razie mam tylko
Xenoblades Chronicles X, ale mam ochotę pograć w gry z Wii jak The Last Story czy Pandora''s
Tower. Tylko to pierwsze jest dość cieżko dostępne w Europie i ceny są wysokie na eBayu.

Ach, Xenoblade, gra dla której byłbym skłonny kupić Wii. Nie robię tego chyba tylko dlatego że już zupełnie nie wiedziałbym wtedy za która grę złapać najpierw xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tales of Berseria ma ukazać się 18 sierpnia w Japonii, czyli jeżeli dopisze nam szczęście to może u nas ukaże się jeszcze przed końcem roku, obstawiam na listopad. Dodatkowo Bamco wydało nowy trailer, jest to głównie wersja rozszerzona poprzedniego:

https://www.youtube.com/watch?v=oUKwtySJIpI

Nadal czekam na jakiś gameplay...

Jeszcze 1 Lipca w Europie zostanie wydane Star Ocean 5. Oczywiście gra będzie posiadała Japońskie i Angielskie głosy.

https://www.youtube.com/watch?v=dqihD0mH1qQ

Z innych newsów, to w tym tygodniu (sobotę) ma być koncert z muzyką z gry Nier, na którym mają pojawić się nowe informacje na temat Nier Automata.
Oprócz tego Square Enix zaktualizowało stronę gry i dodało próbkę utworu przewodniego do gry:
http://www.jp.square-enix.com/nier-new/teaser_assets/audio/theme_short.mp3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwszy post od pół roku :) Ale i okoliczność specjalna. Co prawda widzę że trochę to siadło na forum ale może.
Ktoś pomoże w zakupie PreOrdera Persony 5 na Amazonie. Nie chciałbym zrobić jakiejś gafy przy zamówieniu a na pewno ktoś coś ściągał nie tylko Japońszczyznę z USA.

konradtrr@gmail.com

Jakoś się dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować