Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 02.12.2007 o 16:36, NuGGet napisał:

Mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre jRPG na PS2? :) Dzisiaj zakupiłem konsolę, i do szczęścia
brakuje mi tylko dobrego RPG :)

Specem nie jestem ale założę się że nie pożałujesz jeśli zainwestujesz w Final Fantasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2007 o 16:43, Hubi Koshi napisał:

Specem nie jestem ale założę się że nie pożałujesz jeśli zainwestujesz w Final Fantasy.

Tylko pytanie, w którą część najlepiej zainwestować :) Słyszałem że co nowsza część, to coraz lepsze gra :) Zastanawiam się nad FF X-2, ale w temacie o PS2, mówią że akurat ta część FF jest nie za dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 16:40, nieszczescie napisał:

> Dla mnie jRPG są beznadziejne jak Star Wars

Ja w życiu nie widziałem jrpg o nazwie Star Wars

Wiem że nie widziałeś powiedziałem tak bo Star Wars też jest dla mnie beznadziejny jak jRPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 16:36, NuGGet napisał:

Mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre jRPG na PS2? :) Dzisiaj zakupiłem konsolę, i do szczęścia
brakuje mi tylko dobrego RPG :)


O panie :) za dużo tego ... ale na pewno musisz zagrać w Final Fantasy X (49 zł) - pozycja obowiązkowa, genialna, piękna i pokazująca czym jRPGi są :) z nowszych i bardziej znanych warto kupić Dragon Questa VIII za 70 zł chyba czy rogue galaxy, na które szkoda mi kasy bo to wydatek rzędu 200 zł :/ FFX-2 to powiedzmy kontynuacja FF X, więc najpierw zaopatrz się w FF X :)

Do reszty kłócącej się nie wiadomo o co ... won

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2007 o 16:52, Taikun napisał:

O panie :) za dużo tego ... ale na pewno musisz zagrać w Final Fantasy X (49 zł) - pozycja
obowiązkowa, genialna, piękna i pokazująca czym jRPGi są :) z nowszych i bardziej znanych warto
kupić Dragon Questa VIII za 70 zł chyba czy rogue galaxy, na które szkoda mi kasy bo to wydatek
rzędu 200 zł :/ FFX-2 to powiedzmy kontynuacja FF X, więc najpierw zaopatrz się w FF X :)

O to widzę że właśnie dzięki Tobie będę wiedział jakiego mam kupić jRPG ^^ Jak w FFX kosztuje tylko 49 złotych, to raczej nie mam się nad czym zastanawiać tylko kupić grę :) Tylko na 100% na początku nie połapie się co i jak, te jRPG zawsze mają strasznie zakręconą fabułę, a szczególnie FF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 16:58, NuGGet napisał:

O to widzę że właśnie dzięki Tobie będę wiedział jakiego mam kupić jRPG ^^ Jak w FFX kosztuje
tylko 49 złotych, to raczej nie mam się nad czym zastanawiać tylko kupić grę :) Tylko na 100%
na początku nie połapie się co i jak, te jRPG zawsze mają strasznie zakręconą fabułę, a szczególnie
FF :)


Final Fantasy X nie ma aż tak zakręconej fabuły :) ona jest po prostu piękna, możesz mieć problemy z połapaniem się w systemie levelowania, ale jeśli dokładnie obejrzysz tutoriale nie powinno być problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.12.2007 o 17:01, Taikun napisał:

Final Fantasy X nie ma aż tak zakręconej fabuły :) ona jest po prostu piękna, możesz mieć problemy
z połapaniem się w systemie levelowania, ale jeśli dokładnie obejrzysz tutoriale nie powinno
być problemów ;)

Na razie jedyne FF w jakie grałem, to FF7, jeszcze na poczciwym PSX :) I tam fabuła była jakaś kosmiczna ;P
Ale i tak mi się podobała, chyba dlatego że lubię takie pokręcone gry :P
No i zawsze mi się podobały miecze z Final Fantasy :P Rękojeść malutka, a ostrze większe od postaci którą gramy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:01, Taikun napisał:

> O to widzę że właśnie dzięki Tobie będę wiedział jakiego mam kupić jRPG ^^ Jak w FFX kosztuje

> tylko 49 złotych, to raczej nie mam się nad czym zastanawiać tylko kupić grę :) Tylko
na 100%
> na początku nie połapie się co i jak, te jRPG zawsze mają strasznie zakręconą fabułę,
a szczególnie
> FF :)

Final Fantasy X nie ma aż tak zakręconej fabuły :) ona jest po prostu piękna, możesz mieć problemy
z połapaniem się w systemie levelowania, ale jeśli dokładnie obejrzysz tutoriale nie powinno
być problemów ;)

A jak myslisz na PS3 odpali? bo chetnie bym w to zagral w te dlugie zimowe wieczory:D...jak mi naprawia TV xD

Dnia 02.12.2007 o 17:01, Taikun napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:13, Mateusz9214 napisał:

A jak myslisz na PS3 odpali? bo chetnie bym w to zagral w te dlugie zimowe wieczory:D...jak
mi naprawia TV xD
>


FFXII odpala, wydaje mi się że na tej wersji PS3 za 1999 zł X też powinien śmignąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:15, Taikun napisał:

> A jak myslisz na PS3 odpali? bo chetnie bym w to zagral w te dlugie zimowe wieczory:D...jak

> mi naprawia TV xD
> >
>

FFXII odpala, wydaje mi się że na tej wersji PS3 za 1999 zł X też powinien śmignąć :)

spokojnie mam SP wiec mam wsteczna kompatybilnosc a jak myslisz FFX odpali i lepiej zaczać od X czy XII?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 17:17, Mateusz9214 napisał:

spokojnie mam SP wiec mam wsteczna kompatybilnosc a jak myslisz FFX odpali i lepiej zaczać
od X czy XII?


Wydaje mi się że X odpali i lepiej zacząć od X :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat przy FF X-2 miałbyś fabułę jeszcze bardziej zakręconą ponieważ jest to sequel FF X. Brak znajomości historii z FF X = wiele niezrozumiałych scen i wywodów postaci. FF XII komuś raczkującemu w tym gatunku też bym nie polecił, nie miałem JESZCZE okazji zagrać, ale swobodne poruszanie się przed atakiem mnie przynajmniej wydaję się dziwne, ale mam nadzieję, że sprawdzi siię u mnie.

Graficznie FF X wypada nieźle, chociaż śmieszą mnie niektóre miny głównego bohatera bo kojarzą mi się z kaczką ;-) Kolejka ruchów jest ustawiona inaczej, nie ma wskaźnika ATB, który musi się wypełnić aby postać mogła zaatakować. Dzięki temu spokojniej można przeprowadzić walkę i jest więcej czasu do namysłu. Za to system rozwoju może Cię przyprawić o ciarki bo nie ma typowego levelowania i nabijania xpków. Zamiast tego cały system rozwijania postaci został zastąpiony przez AP, za pomocą których zdobywasz kolejne "Ruchy po sferze" (nie pamiętam akurat właściwej nazwy). Po sferze tej możesz poruszać się przez te całe zdobywane "punkty" i wykupywac umiejętności i wzmocnienia za pomocą pomniejszych sfer znajdywanych przy pokonanych przeciwnikach. Na ogół postać każda ma wyznaczony "własny" teren z odpowiednimi dla niej umiejętnościami, lecz można później się przenosić albo odblokowywać drogi i dzięki temu, mimo, że tylko jedna postać jest typowym czarnym magiem (nastawionym na zadawanie obrażeń przy pomocy czarów elementarnych) to każda postać może w ten sposób atakować. Ale raczej jest to niepraktyczne i lepiej wyszukiwac miejsca gdzie pełno jest sfer wzmacniających odpowiednie współczynniki postaci np. siła dla wojowników, magia dla magów itd.

Wygląda to początkowo nieźle zakręcone i sam przez parę minut potrafiłem wyszukiwać odpowiednich dróg dla postaci, żeby znaleźć najsilniejsze umiejętności dedykowane jej. Ale idzie obczaić wszystko. :-)

@glizda101, a mnie wyjątkowo śmieszą osoby dla których odmienne zdanie innej osoby jest nie do zaakaceptowania i zrzucają to na nieznajomość omawianego tytułu :D
Mam ci wysłac pocztą zaświadczenie, że grę przeszedłem? Wybacz nie zrobię tego bo naprawdę nie obchodzi mnie czy jakiś gramowicz mi wierzy itd. itp.

@Tomek1120, no to ty znajomością się właśnie popisałeś. Naprawdę, ty i twoje teksty o grach/konsolach kiedyś wymiataliście bo można było się pośmiać, ale teraz jest to już tylko żałosne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 16:36, NuGGet napisał:

Mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre jRPG na PS2? :) Dzisiaj zakupiłem konsolę, i do szczęścia
brakuje mi tylko dobrego RPG :)


Ja zdecydowanie polecam Final Fantasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawsze chciałem pograć w FFX, przeszełem 8 cała. Niestety nieposiadam konsoli:( uwielbiam japonskie gry, niestety niewiele ich jest w europiexP teraz gram w Devil may cry 3, małe pocieszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 16:33, przemas15 napisał:

Dla mnie jRPG są beznadziejne jak Star Wars

Ale o jakim gatunku mowa? Są różne rodzaje gier spod znaku SW, Empire at War, battlefront, Kotor, Jedi Knights, Republic Commando, racer, czy chociażby BfN.
No i kluczowe pytanie- czy kiedykolwiek grałes, albo chociaz widziales na oczy jRPG?
Co do tematu, nigdy nie zdarzyło mi się zagrac w jRPG na piecu, jedynie pocinalem na ps2, ogólnie wrazenia pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 18:19, Rusell napisał:

> Dla mnie jRPG są beznadziejne jak Star Wars
Ale o jakim gatunku mowa? Są różne rodzaje gier spod znaku SW, Empire at War, battlefront,
Kotor, Jedi Knights, Republic Commando, racer, czy chociażby BfN.
No i kluczowe pytanie- czy kiedykolwiek grałes, albo chociaz widziales na oczy jRPG?
Co do tematu, nigdy nie zdarzyło mi się zagrac w jRPG na piecu, jedynie pocinalem na ps2, ogólnie
wrazenia pozytywne

Grałem jRPG i mi się nie podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować