Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2013 o 20:12, LastOrder napisał:

Jak to wykonać?Czego nie słyszałem o takiej opcji.I tak w ogóle to nie prościej zapisać
stan gry przed próbą a jak nie wyjdzie to ponownie wczytać grę.


To przeniesienie umiejętności jednego stworka na drugiego. Problem w tym, że nie wszystkie się da no i niestety przydałby się wykaz jaki potworek na jakim poziomie dostaje umiejętności. No i do tego farmienie odpowiednich materiałów, żeby tego stworka wylevelować.
Generalnie pochłaniacz czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 21:28, Sarinew napisał:

Czy ktos napisal, ze Tales of Xillia ma jap dub+ang dub? Bo ma tylko to drugie.P Chyba,
ze kupujesz jakies importy nie-europejskie? Zreszta jakies europejskie wydanie jrpg ma
jap dub?? Za pare miesiecy wydadza Tales of Symphonia Chronicles, gdzie wyjatkowo (w
Tales zwykle tego nie ma?) bedzie do wyboru angielski i jap.


Star Ocean 4 na PS3 ma wybór głosów co jest zbawieniem bo tu angielski ssie.Ale i tak gra to moim zdaniem straszny średniak. Valkyria Chronicles posiada oraz chyba Disgaea ale tu już nawet nie można mówić o wydawaniu gier w Europie.Aha i zapowiedziano patch dodający do Lighting Returns Japońskie głosy.I żeby nie było nie czepiam się tylko szukam jakiś pozytywów:)
Namco to cwaniaki,mają już nagrane głosy z oryginalnych gier z Game Cube i Wii więc nie tylko oszczędzą na aktorach to jeszcze powiedzą że robią innowację bo pierwszy raz dodadzą możliwość wyboru głosów.

SiDi
Bierz Graces F.Kupa radochy i być może nawet lepiej się bawiłem niż przy Xilli. Z głosów to tylko taka mała dziewczynka z różowymi włosami woła o pomstę do nieba a reszta jest do przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 09:36, Darnok_Rukia napisał:

SiDi
Bierz Graces F.Kupa radochy i być może nawet lepiej się bawiłem niż przy Xilli. Z głosów
to tylko taka mała dziewczynka z różowymi włosami woła o pomstę do nieba a reszta jest
do przyzwyczajenia.


No właśnie jako odbiorca anime od ponad 6 lat nie zdzierżyłbym gdybym miał grać z angielskim dubbingiem. Obejrzałem pierwsze 20 minut gameplaya Xilli na tubie i stwierdzam, że nie jest ciekawie. Milla może i jest boginią w ciele człowieka, ale głos powinna mieć według mnie inny. Jude też kiepsko wypadł :( Uważam też, że napisy powinni tworzyć fani japońskiej kultury, bo te angielskie są (a dopiero w kilka tytułów zagrałem) są tworzone pod angielski voice acting, czyli często to co mówi się po japońsku ma nijak do tego co napisy wyświetlają. Wynająć jakichś porządnych subberów, którzy mają doświadczenie w tłumaczeniu anime i basta. Co do Disgaea 4 - na bank jest wybór, bo miałem taką możliwość.

Skończyłem Ni No Kuni (ok 50h z wszystkimi zleceniami na potwory oraz pominięciem kilku zadań pobocznych). Teraz kolega z pracy polecił mi Resonance of Fate. Warte zainteresowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 10:29, SiDi napisał:

Obejrzałem pierwsze 20 minut gameplaya Xilli na tubie i stwierdzam, że nie
jest ciekawie. Milla może i jest boginią w ciele człowieka, ale głos powinna mieć według
mnie inny. Jude też kiepsko wypadł.


A daj spokój Milla to kompletna porażka i każde jej wypowiedziane słowo to ból. Jude to inna sprawa bo jak 30 letni gość może dobrze podłożyć głos do 15 latka. Ja się niechętnie godzę na politykę Namco ale co zrobić.Wolę jednak pograć niż uczyć się japońskiego od podstaw...

Dnia 29.12.2013 o 10:29, SiDi napisał:

Skończyłem Ni No Kuni (ok 50h z wszystkimi zleceniami na potwory oraz pominięciem kilku
zadań pobocznych). Teraz kolega z pracy polecił mi Resonance of Fate. Warte zainteresowania?


Resonance of Fate też miałem kupować ale podobno to hardkorowa gra i nie wiem czy dam radę.Dosyć trudna i trzeba się nagrindować. Od twórców Valkyrie Profile 2 jeśli przypadkiem grałeś.I od tej gry też niestety szybko się odbiłem.Podoba mi się design. Kiedyś też wezmę ale jeszcze nie teraz.

Fajne to Nino ku Ni.Są pozytywne recenzje ale jakoś bohaterowie mnie nie przekonują.Możesz zarekomendować że warto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, głos Milli mocno mi się podobał, nawet jeśli z początku uderzył mnie swoją sztucznością - całość pasowała do jej osobowości "patrzcie, jestem bozią i I cannot into human speech", jej dziwny głos też szybko zaczął mi się podobać. Prawdopodobnie kwestia czasu i przyzwyczajenia.

Poza tym, jeśli dobrze kojarzę, wersją na PS3 miała do wyboru japońskie głosy, ale mogę się mylić.

Co do Ni no Kuni - tylko mi gra zajęła ponad 110 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2013 o 10:57, ww3pl napisał:

Poza tym, jeśli dobrze kojarzę, wersją na PS3 miała do wyboru japońskie głosy, ale mogę
się mylić.

Już wyżej mi Sarinew uświadomił, że byłem w błędy myśląc tak jak Ty.

Dnia 29.12.2013 o 10:57, ww3pl napisał:

Co do Ni no Kuni - tylko mi gra zajęła ponad 110 godzin?

To dużo chyba sobie biegałeś po wszystkim :P Mnie zajęła ~50h przejście głównego wątku oraz wszystkich pobocznych misji do głównego wątku/wykonanie wszystkich zleceń na potworki. Po przejściu gry gra proponuje wczytanie save tuż przed LAST FIGHT i dodaje kilka zadań pobocznych, więc powiedzmy, że maks na 70h się zatrzymam ;)

Darknok_Rukia
Główny bohater, Oliver wydaje się małym "cioto klockiem", ale idzie się przyzwyczaić. Warto mieć cały czas na uwadze, że to jest dziecko, czyli nie tak jak w ogromnej masie japońskich produkcji próbują zrobić z 15 letniego chłopaka znawcę światów mającego doświadczenia życiowego jak dziadkowie. Muzyka jest świetna - z tego co czytam w instrukcji to tworzyła ją filharmonia tokijska. Fabularnie jest świetnie, kilka razy udało się mnie całkowicie zaskoczyć. W kilku momentach da się przewidzieć co będzie, ponieważ gra pokazuje nam również kilka dodatkowych rzeczy, ale bohaterowie nie mają prawa wiedzieć skąd/co się to bierze/się dzieje. Bardzo mi się podobało, że w grze jest coś takiego jak "The Wizard''s Companion", czyli książka (z grafiką/obrazkami) opisująca dosłownie wszystko w tej grze. Z tego co czytam to ma to ponad 300 stron, a wersja kolekcjonerska zawiera tę książkę. Podobno wersja kolekcjonerska UK jest gorsza niż amerykańska wersja.
Niestety nie mam smykałki do recenzji japońskich tytułów jak ww3pl (jego recenzja jest gdzieś na gramie), ale szczerze polecam grę. Zwłaszcza, że teraz będzie w PSN za jakieś 35 złoty(!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłeś ukryty quest, w którym powtarzają się

Spoiler

wszyscy poprzedni bossowie, a na samym końcu czeka Cię walka z władcą wymiarów

?
A Ni no Kuni nie recenzowałem już ja, z japońszczyzny dostałem do tej pory głównie Tales of Xillia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 00:47, maniekk napisał:

To przeniesienie umiejętności jednego stworka na drugiego. Problem w tym, nie wszystkie
się da no i niestety przydałby się wykaz jaki potworek na jakim poziomie dostaje umiejętności.
No i do tego farmienie odpowiednich materiałów, żeby tego stworka wylevelować.
Generalnie pochłaniacz czasu.

Aż wstyd przyznać ale gra mi się bardzo podoba .Na razie chcę zebrać wszystkie fragmenty.I tak na końcu się okaże że nie pokonam tego wielkiego dinozaura na Archylte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 11:26, SiDi napisał:

Fuck you. Zajrzałem w spoiler! I moja odpowiedź to nie! Ten ukryty quest dostaje się
jako Errand?

Fakju, bo zepsułem zabawę? Oj no, wybacz - mogłem uprzedzić, że lepiej spoiler rozwijać słowo po słowie.

Jeśli fakju, bo teraz musisz poświęcić kolejne godziny na grę - it''s a jRPG, dude.

Nie wiem, czy dobrze Ci wszystko opisałem, ale sam quest znajdziesz tutaj: http://www.supercheats.com/ni-no-kuni-wrath-of-the-white-witch/walkthrough/errand-131-guardian-of-worlds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 11:12, SiDi napisał:

Główny bohater, Oliver wydaje się małym "cioto klockiem", ale idzie się przyzwyczaić.


Dzięki takiego wyrażenia jeszcze nie widziałem.Udało cię mnie rozśmieszyć:)
Jeśli fabuła daję rady to biorę.W ostatnich jrpg jakich grałem ten element kuleje.Co prawda pierwsze pójdzie The Last of Us ale Ni no Kuni ląduję na drugim miejscu.Niestety pozostaję zwykłe pudełko bo zanim ta gra by się mi ściągła do tego nie mam tyle miejsca na dysku PS3. Ale trzeba przyznać cena zacna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2013 o 11:27, LastOrder napisał:

Aż wstyd przyznać ale gra mi się bardzo podoba .Na razie chcę zebrać wszystkie fragmenty.I
tak na końcu się okaże że nie pokonam tego wielkiego dinozaura na Archylte


Chodzi o tego ze skorupą na grzbiecie i wyglądającego jak żółw? Jeszcze nie próbowałem, ale to pewnie będzie przeciwnik opcjonalny jak w XIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:41, maniekk napisał:

Chodzi o tego ze skorupą na grzbiecie i wyglądającego jak żółw? Jeszcze nie próbowałem,
ale to pewnie będzie przeciwnik opcjonalny jak w XIII.


Gre już przeszdłem ale jest quest w grze który wymaga uzupełnienia kompedium przeciwników w 100%.Czyli albo sobie dam spokój z tym fragmentem albo pokombinuję.Ale w sumie mam dużą radochę z gry więc może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2013 o 21:35, LastOrder napisał:

Gre już przeszdłem ale jest quest w grze który wymaga uzupełnienia kompedium przeciwników
w 100%.Czyli albo sobie dam spokój z tym fragmentem albo pokombinuję.Ale w sumie mam
dużą radochę z gry więc może.


No to do tego questu tym bardziej przydałby się guide, gdzie jaki stworek występuje. Nie wyobrażam sobie biegania po całej grze za jakimś rarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jakby coś dorwałem oficjalny guide od Piggyback, ponad 300 stron. Opisali wszystko co się da :) Nie wiedziałem, że ta odmiana Cactuara - Gigantuar występuje tylko w jednej sztuce jak już dostaniesz jego kryształ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VALKYRIA CHRONICLES II / PSP za 10 zl bez kosztow przesylki w
best-play.pl/psp-valkyria-chronicles-ii-psp-sale/p,295469
(promo http://best-play.pl/szukanie_produktu/SALE/1 )
pisze tutaj, bo gracz siedzacy w temacie predzej tutaj przeczyta niz w "specjalnym temacie";)

A kupowanie gier na spolke/sloty na psn to działa nawet w promocjach? To wtedy kupowanie roznych tytulow wychodzi ze 2 razy taniej ? np. Tales of graces z 13 dlc w promo 60, a na dwoch to 30 zł i kazdy z nich ma dlc? lololo, dobrze mysle? Co ta sprzedaz cyfrowa wyrabia z cenami:P
(ale zdaje sie, ze dlc jest jeszcze wiecej :P )


Z ksiazek do FF to czytalem ostatnio o serii Ultimania, grube cegly dostepne tylko po japonsku, a angielskie tlumaczenie to robia fani;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:18, Sarinew napisał:

Z ksiazek do FF to czytalem ostatnio o serii Ultimania, grube cegly dostepne tylko po
japonsku, a angielskie tlumaczenie to robia fani;)


Patrz jak wczoraj grałem w XIII-2 to w samej grze jest quiz i jedno z pytań dotyczyło tej książki.Oczywiście myślałem sobie że to coś wymyślonego a tu naprawdę takie coś.Lubię takie smaczki:) Żeby nie było na pytanie strzelałem i źle odpowiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 22:08, SiDi napisał:

Właśnie zauważyłem, że za niecałe 6 dyszek jest Tales of Graces Knight Edition jako wersja

Pytanie czy na prawdę warto?
Vesperię będę bronił całym ciałem, spędziłęm przy tej grze kilkaset godzin i nie żałuje ani jednej minuty. Jednak przy innych grach z serii już mam mieszane uczucia Abyss nie dał mi się ograć. Moja płyta coś leciała w kulki, a Symphonia zniszczyła mnie zbyt pizdowatym bohaterem. Graces widzę prezentuje podobnie kiczowaty dizajn.. Jak tam wypadają protagoniści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 00:17, nightfaler napisał:

> Właśnie zauważyłem, że za niecałe 6 dyszek jest Tales of Graces Knight Edition jako
wersja
Pytanie czy na prawdę warto?


Nie wiem, nie grałem. Ale jest to jakieś 30-40 zł mniej niż to co widuję w sklepach naszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować