Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2014 o 10:26, Rizzan napisał:

Jeśli chodzi o JRPGi to na 3DSa są zapowiedziane Persona Q i Conception 2. Może także
kiedyś do nas trafią Shin Megami Tensei IV i Etrian Odyssey Untold: Millenium Girl.

Conception 2 ma podobno się pojawić u nas tylko w wersji cyfrowej w e-shopie, takie informacji przynajmniej były podane na koncie twittera AtlusUSA.
@Piotrbov
Bardzo chciałbym aby to była prawda. Brak jakichkolwiek informacji poza tym, że ma być jednak boli. Szykuje się na roczne, jak nie większą obsuwę od premiery w USA. Liczę, że w końcu przy następnym grach Atlusa może dostaniem taką samą datę premiery albo troche szybciej niż rok poźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po demie FFXIII Lightning Returns? Mi osobiście nie podoba się udziwniony system walki i przymus ciągłego wykupywania przedmiotów leczących, których można mieć tylko ograniczoną ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 14:18, maniekk napisał:

Jak wrażenia po demie FFXIII Lightning Returns? Mi osobiście nie podoba się udziwniony
system walki i przymus ciągłego wykupywania przedmiotów leczących, których można mieć
tylko ograniczoną ilość.


Ja mam takie wrażenie że gra przyjdzie za dwa dni do mnie a ja sam nie wiem co myśleć. System wygląda na przekombinowany ale nawet nie chciało mi się czytać tego samouczka więc może to ma jakiś ukryty sens.
Na przedmioty nawet nie zwróciłem uwagi bo podczas demka nie musiałem ich używać ale jeśli jest tak jak mówisz to bleh. Podoba mi się grafika i stroje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, ale zapomnialem napisac, ze mam na mysli tytuly zapowiedziane tylko na ps4 czy xbox1, bo z tego co widze to bieda jest w zapowiedziach(chyba, ze sie myle?) i i gracz lubiacy (jakiekolwiek) rpgi zbyt wielkiego wyboru nie ma, ze zbytnio planowac kupno nowszych konsoli nie ma sensu dla kilku gier (potencjal konsoli jest nie przecze, ale ujawni sie dopiero za iles lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2014 o 17:07, LastOrder napisał:

Ja mam takie wrażenie że gra przyjdzie za dwa dni do mnie a ja sam nie wiem co myśleć.
System wygląda na przekombinowany ale nawet nie chciało mi się czytać tego samouczka
więc może to ma jakiś ukryty sens.
Na przedmioty nawet nie zwróciłem uwagi bo podczas demka nie musiałem ich używać ale
jeśli jest tak jak mówisz to bleh. Podoba mi się grafika i stroje.



Za mocno zręcznościowy styl walki, nie ma czasu się zastanowić, a ze wskaźnikiem staggera, to przegięli. Pierwsze walki mogą być trochę trudniejsze, zanim się będzie można połapać co na kogo działa.
Co do przedmiotów, to zaraz na początku dema jest tutorial zakupów sklepie i jest mowa o tym, że potionów można mieć ograniczoną ilość.

Jak dla mnie to za mocno poszli w kierunku przyśpieszenia rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 dni i konsola zapłacze z przegrzania:) Tales of Symphonia Chronicles zarządzi na dyskach fanów jRPG. Ja nieśpiesznie planuje jakiś miesiąc na obie części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece romance dawn.
Craftowal ktos z was cos, bo udalo mi sie to tylko raz. I nie rozumiem idei z syntetykami. Mam pelno krzaczkowatych itemow i chcialbym cos znimi zrobic. Gram raz na kilka miesiecy sobie for fun. Szkoda tylko, ze gra ma okrojona fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:45, Darnok_Rukia napisał:

8 kwietnia Persona 4 na PS3 w wersji Classic za 40 zł. Idealna okazja dla chcących nadrobić
grę.

W Juropie też? Bo póki co widziałem tylko ogłoszenia dotyczące amerykańskiego PS Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:47, ww3pl napisał:

> 8 kwietnia Persona 4 na PS3 w wersji Classic za 40 zł. Idealna okazja dla chcących
nadrobić
> grę.
W Juropie też? Bo póki co widziałem tylko ogłoszenia dotyczące amerykańskiego PS Store.


No tak sorry. Nie sprecyzowałem. Pewnie z miesiąc poczekamy ale jak już dawno ograłem więc kibicuję innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:49, Darnok_Rukia napisał:

No tak sorry. Nie sprecyzowałem. Pewnie z miesiąc poczekamy ale jak już dawno ograłem
więc kibicuję innym.

Jeśli sprawa będzie wyglądać jak z Persona 3, to poczekamy jakieś dwa lata, a nie miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 16:54, ww3pl napisał:

Jeśli sprawa będzie wyglądać jak z Persona 3, to poczekamy jakieś dwa lata, a nie miesiąc.


Seria na topie wśród jrpg plus budowanie bazy fanów przed 5 . Nie bój się będzie wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 17:15, Darnok_Rukia napisał:


Seria na topie wśród jrpg plus budowanie bazy fanów przed 5 . Nie bój się będzie wcześniej.

>
Tylko to cały czas Atlus. Chyba wszyscy wiedzą jak to wygląda w Europie z ich grami? O SMT4 (w zeszłym roku miał być wkrótce, teraz to jest "skomplikowane") cały czas nic nie wiadomo, Arena to jedna z niewielu gier z region lockiem na ps3/360, remake Devil Survivor dostaliśmy po prawie dwóch latach i jeszcze wymagał poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mości Panowie, nieobecność tej zacnej gry w europejskim sklepie nie jest dla Nas żadną przeszkodą, jeżeli gra znajduje się w sklepie amerykańskim. Kupujemy zdrapkę i problem z główki. Sam tydzień temu kupiłem sobie tak Chrono Cross - klasyk PSX, drugą najlepszą grę i drugie najlepsze jRPG, w jakie grałem - i mam już przegrane 15 godzin. Nigdy oficjalnie nie wydane w Europie, a ostatni raz grałem z 13 lat temu, wiecie jakie były czasy, za małolata na bazarach się kupowało gry na PSX. Bardzo miło wrócić do tej gry po latach, na oryginalnej kopii. Personę 4 również zgarniam stamtąd od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2014 o 19:09, Siriondel napisał:

drugą najlepszą
grę i drugie najlepsze jRPG, w jakie grałem

Tak z ciekawości - co jest pierwsze? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować