Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

P.S. główny bohater całą grę będzie taki antyspołeczny?


Będzie aż nagle jak od magicznej różdżki

Spoiler

się zakocha i zmieni.



I tak jak mówił Pierogi_z_Cukrem bij Diabolosa jak najwcześniej bo potem będziesz płakał przy jego zdobywaniu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

Właśnie do niego biłem ;P Jest tragiczny xD

Hmmm... no nie mogę się zgodzić osobiście, ale doskonale rozumiem ten punkt widzenia. Sprawa jest męcząca i nudna, walczysz z jednym mobem 30 minut, żeby naładować 100 sztuk całej drużynie. Na szczęście dla sprytnego gracza trwa to tylko, ja wiem, do ok. 1/4 gry, potem statystyka magii jest na tyle wysoka, że czary wysysa się szybko, a w ogóle to na takim poziomie już lepiej przerabiać je z przedmiotów (tak, to też można robić). Wtedy kilka szybkich kliknięć w menu załatwia sprawę i wypełnia do setki, oczywiście jeśli masz przedmioty. A jak nie masz, możesz je farmić, co już jest typowo jRPGowe, także nie można się przyczepić ;P

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

To jest ciekawe jednak, ograniczona lista komend potrafi zirytować

To prawda, ale ja się przyzwyczaiłem szybko. Komend specjalnych nie ma za dużo, a często są mało użyteczne (poza jedną, Recover, ale to duuuużo później), także można latać w sumie przez większość gry z GF / Draw / Magic. Na początku, kiedy nie masz dostępu do czaru Life, można jednej postaci założyć Item, żeby w razie czego mieć dostęp do Phoenix Downów. A jeszcze trochę później można wywalić GF na rzecz jakiejś specjalnej komendy, kiedy już jakieś zdobędziesz.

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

Póki co limit breakerów nie ogarniam, one włączają się same kiedy mam mało życia? I dodatkowo
przy ganblejdach mogę boostować normalny atak, tak?

Tak, standardowo załączają się, kiedy postać ma poniżej 1/3 HP, czasem już poniżej 1/2, kiedy jest obłożona kupą niemiłych statusów. Jak Ci się nie pokaże w okienku komendy, możesz szybko klikać trójkąt żeby zmienić postać i tak do oporu, aż pojawi się limit. Im mniej HP, tym większa szansa na limit i tym mocniejsze jego działanie.

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

Eh po co zmieniałem im defaultowe nazwy...

No co Ty, domyślne nazwy są zajebiaszcze! ;P

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

A to ciekawe, chciałem kompletnie ten wątek olać.

Wątek kart w FF8, to IMO najlepszy wątek poboczny w całej serii. Sama gra w nie jest super, ale nawiązując do tematu, z kart można robić użyteczne przedmioty, które potem można zamienić na czary (i zaoszczędzić czas albo zdobyć przedwcześnie jakiś czar i ułatwić sobie sprawę) lub nauczyć GFa jakiejś kozackiej umiejętności. Z najrzadszych kart są naprawdę mega bajery.

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

I właśnie drawem się jej wysysa? Skąd mam wiedzieć kiedy został wyssany, a kiedy nie(nowy
summon)?

No zobaczysz summona na liście czarów przeciwnika (będzie normalna nazwa pokazana, a nie "????", jak to bywa z czarami, których nie jeszcze nie znasz). Normalnie jak każdy inny czar, wskazujesz go kursorem, wybierasz stock i jest taka sama animacja jak wysysanie czaru, a na górze ekranu zobaczysz wiadomość "Acquired [nazwa GFa]!"
Napisałeś, że widziałeś scenę balu, w takim razie już był jeden boss, który miał GFa (i to jednego z najlepszych), mam nadzieję, że go nie ominąłeś :P

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

> Najlepiej żebyś jak najszybciej pokonał Diablosa.
;(

Diablos jest mega mega prosty i można pokonać go najsłabszą drużyną bez kłopotu, walka jest po prostu długa, bo gość ma kupę HP. Ale warto go mieć jak najszybciej i nauczyć unikalnych go dla niego umiejętności, takich jak Mug (kradzież przedmiotów w walce) czy Enc-None (żadnych losowych walk po drodze). Sam jego atak w walce jest na początku beznadziejny, ale im dalej, tym jest mocniejszy (Diablos zawsze zabiera z HP wroga taki %, ile wynosi jego poziom, oczywiście do maks. 9999 obrażeń).

Dnia 20.04.2014 o 18:43, nightfaler napisał:

P.S. główny bohater całą grę będzie taki antyspołeczny?

Odpowiedź na to pytanie byłaby wielkim spoilerem i zdradzeniem poważnego twistu fabularnego, także lepiej nie wchodź w ten temat na razie (albo w ogóle) ;P Swoja drogą, to był u mnie pierwszy powód, za który pokochałem tę grę - ja byłem kiedyś dokładnie taki sam, jak Squall i świetnie mi się grało takim protagonistą. A potem były dziesiątki innych powodów; ogólnie IMO to jest część serii FF, która ma bohaterów z najgłębszymi, najbardziej złożonymi i odmiennymi osobowościami (czasem aż do przesady). Dla mnie mistrzostwo wszechświata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 19:54, Siriondel napisał:

Tak, standardowo załączają się, kiedy postać ma poniżej 1/3 HP, czasem już poniżej 1/2,
kiedy jest obłożona kupą niemiłych statusów. Jak Ci się nie pokaże w okienku komendy,
możesz szybko klikać trójkąt żeby zmienić postać i tak do oporu, aż pojawi się limit.
Im mniej HP, tym większa szansa na limit i tym mocniejsze jego działanie.

A ten śmieszny patent z kliknięciem "g" (wersja steam) w chwili kiedy ląduje atak(coś a''la kryty) działa na wszystkich postaciach?

Dnia 20.04.2014 o 19:54, Siriondel napisał:

No co Ty, domyślne nazwy są zajebiaszcze! ;P

No na główny bohaterze to mus. W jakiś sposób muszę się utożsamić z MC:P

Dnia 20.04.2014 o 19:54, Siriondel napisał:

No zobaczysz summona ......mam nadzieję, że go nie ominąłeś :P

SHIEEET!
Pewnie nie chodzi o

Spoiler

Siren

?

Dnia 20.04.2014 o 19:54, Siriondel napisał:

> > Najlepiej żebyś jak najszybciej pokonał Diablosa.
> ;(
Diablos jest mega mega prosty i można pokonać go najsłabszą drużyną bez kłopotu,

W sensie od razu po otrzymaniu lampki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 22:16, nightfaler napisał:

A ten śmieszny patent z kliknięciem "g" (wersja steam) w chwili kiedy ląduje atak(coś
a''la kryty) działa na wszystkich postaciach?

Niestety nie, tylko Squall i Seifer takie coś potrafią. I to właściwie są pełnoprawne krytyczne ciosy i znacznie słabsze od krytyków innych postaci, dlatego że można je na zawołanie robić właśnie. Grasz w wersję Steam? Jeśli tam jest ten upośledzony midi OST, to współczuję :P

Dnia 20.04.2014 o 22:16, nightfaler napisał:

Pewnie nie chodzi o

Spoiler

Siren

?

Nie no, chodzi. Także jak masz, to spoko jest :P

Dnia 20.04.2014 o 22:16, nightfaler napisał:

W sensie od razu po otrzymaniu lampki?

Tak. Wyjaśnię dlaczego, ale zasłonię, gdybyś jednak nie chciał mieć wyłożonego rozwiązania na tacy :P

Spoiler

Diablos sam sobie kręci bat na dupę, dlatego że wali atakami grawitacyjnymi, które zabierają określony % HP zawsze, a związku z tym nigdy nie mogą zabić drużyny. A jak masz minimalne HP, to masz też mega limity, którymi możesz spamować caluteńką walkę. Problemem mógłby być atak fizyczny, ale nie jest, dlatego że Diablos jest podatny na Darkness. Jak masz Siren, to ona ma ability Status-J, czyli dołączenie statusu do zwykłego ataku. Podłączasz pod to 100 szt. czaru Blind, raz go takim atakiem hukniesz i do widzenia, Diablos nie ma jak cię zabić, chyba że ten atak fizyczny mu fuksem wejdzie raz na 50 prób. A ponieważ w FF8 Darkness jest statusem, który nie przeminie sam, jeśli nie zostanie wyleczony... sam widzisz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 22:40, Siriondel napisał:

zawołanie robić właśnie. Grasz w wersję Steam? Jeśli tam jest ten upośledzony midi OST,
to współczuję :P

Oj zaciekawiłeś mnie, zaraz poszukam oryginałów i porównam;p Chociaż miałem wrażenie, że ost trochę słabizną zalatuje ;p

Dnia 20.04.2014 o 22:40, Siriondel napisał:

Nie no, chodzi. Także jak masz, to spoko jest :P

Defacto między nią i Diablosem mam jeden wolny odstęp czyżbym jednak coś ominął?

Dnia 20.04.2014 o 22:40, Siriondel napisał:

Tak. Wyjaśnię dlaczego, ale zasłonię, gdybyś jednak nie chciał mieć wyłożonego rozwiązania

Udało mi się wcześniej. Na zmianę ciągłem heala i ten atak od % potem wykończyłem zwykłymi atakami ;p Jakoś poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2014 o 23:32, nightfaler napisał:

Oj zaciekawiłeś mnie, zaraz poszukam oryginałów i porównam;p Chociaż miałem wrażenie,
że ost trochę słabizną zalatuje ;p

Uhh, chyba faktycznie coś musi być nie tak z ta steamową wersją, skoro tak mówisz. IMO ost z FF8 jest jednym z najlepszych, jaki można usłyszeć w grach w ogóle.
https://www.youtube.com/watch?v=fvhuIY8HcgE
I człowiek od razu ma ochotę zaszarżować na wroga ;p

Dnia 20.04.2014 o 23:32, nightfaler napisał:

Defacto między nią i Diablosem mam jeden wolny odstęp czyżbym jednak coś ominął?

Jeśli dobrze pamiętam, to pomiędzy nimi powinien być The Brothers, którego zdobywa się w ruinach niedaleko Deling (miasto, gdzie drużyna miała za zadanie

Spoiler

wykończyć Edeę

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wersja pc na moje to samo midi :D
To chyba wiadomo od dawna, ze dzwiek jest "slaby"? gdzies w recenzjach na steamie przy FF8 sa wyszczegolnione minusy za dzwiek. Zreszta wersja steam to chyba ta sama co PC wydana lata temu czy jakies ma poprawki? Slaby dzwiek byl przy 7, ale juz wydali patcha.


Tak ogolnie o grach to po jakims czasie grania to zwykłe walki widze jako czasowe zagadki "logiczne";) a walki z bossami jak egzamin z znajomosci mechaniki gry lub test czy masz opowiedni level/sprzet. itd. ech... dziwnie sie gra z myślą, np. przy wchodzeniu do lochow, wiem, ze to loch i na 100% bedzie boss, a jak teren ognisty i zwykle jednostki wrazliwe na lod to boss tez. Daliby twista i boss mialby druga forme z wrazliowscia na co innego. Ot taki bajer- a moze zaskoczyc, ale i tez denerowac w zaleznosci od gry. (za duzo widzialem walk z wykorzystaniem zywiolow i "motyw" staje stary jak swiat;) )


Widziadzial ktos trailer exstetra ? Troche "zabawny" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że wyszedł Agarest Generation of War Zero (prequel do Agarest Generation of War) na PC. Na pewnym portalu aukcyjnym można kupić sam klucz za ~55 złoty, zamiast na steamie po 20 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2014 o 11:03, nightfaler napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=O3R0lqXJgnI
https://www.youtube.com/watch?v=WRbktEG8TJM
Jak ja do cholery to przechodziłem, że tego nie miałem? o_0

WHO THE HELL IS METIS!?!

STAHP!

To jest w pewnym sensie "dodatek" to Perosny 3. Z tego co pamiętam Atlus wydał coś takiego jak Persona 3 FES, i jest tam taki rodział jak Answer (dzieje się po ukończeniu głównego wątku) i praktycznie jest tam wyjaśnione wszystko, wszystkie dziury fabularne, niedopowiedzenia itd, a nawet momenty kiedy inni przebudzili swoją personę. A sama Metis z tego co pamiętam to jest siostra Aigis czy coś takiego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Persona 4 skończona. Prawie 90 godzin mi zajęło ukończenie jej. 10/10. Zabieram się teraz za Personę 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2014 o 21:22, SiDi napisał:

Persona 4 skończona. Prawie 90 godzin mi zajęło ukończenie jej. 10/10. Zabieram się teraz
za Personę 3.


Mam na liczniku około 33 godziny w P3 i z całą przykrością stwierdzam, że ta gra jest słabiutka w porównaniu do następczyni - czwórki. Ten cały Tartarus i częste do niego wypady tylko mnie zniechęcają, a brak możliwości sterowania pozostałymi osobami często kończy się śmiercią - albo ich, albo (o zgrozo!) moją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 21:14, SiDi napisał:

Mam na liczniku około 33 godziny w P3 i z całą przykrością stwierdzam, że ta gra jest
słabiutka w porównaniu do następczyni - czwórki. Ten cały Tartarus i częste do niego
wypady tylko mnie zniechęcają, a brak możliwości sterowania pozostałymi osobami często
kończy się śmiercią - albo ich, albo (o zgrozo!) moją.


Częsty błąd w przypadku kolejności zagrania. Nie wiem dlaczego w ogóle nie dodali możlwości sterowania wszystkimi.
Cały system jest dużo słabszy. Przez to można się zmęczyc. Ale chyba nikt nie ukrywa że fabuła trójki zdecydowanie zjada całościowo na śniadanie młodzego brata. Czwórka jest bardziej przystępna. Ja zaczynałem od 3 właśnie. Do mnie akurat Tartarus trafił. Czułem się trochę zasztuty. Ja sam z ekipą w wielkiej wieży bez końca. Ja do dziś się nie zdecydowałem co było dla mnie lepszym doświadczeniem. Wiem tylko że przy obydwu grach w ostatnich chwilach uraniałem łzę wiedząc że to koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2014 o 21:14, SiDi napisał:

Mam na liczniku około 33 godziny w P3 i z całą przykrością stwierdzam, że ta gra jest
słabiutka w porównaniu do następczyni - czwórki. Ten cały Tartarus i częste do niego
wypady tylko mnie zniechęcają, a brak możliwości sterowania pozostałymi osobami często
kończy się śmiercią - albo ich, albo (o zgrozo!) moją.


Mnie też męczy Tartarus. Często sobie myślę, że fajniej by było gdyby P3 było VNką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować