Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Możesz obczaić Agarest Generation of War Zero. Ja kupiłem tydzień temu i sobie ogrywam ;) Pierwszą część już tutaj kiedyś polecałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś może w serię Atelier na PS3? Powinienem zaczynać od Rorony i lecieć chronologicznie, czy lepiej zacząć od Atelier Ayesha, a za trylogię Arland plus zabrać się za pare lat na PS Vita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:
1. Persona 3. Jest tam mozliwość randkowania. Kiedy w końcu odkryłem gdzie można spotkać Mitsuru i wejść z nią w rozmowę, gra mi się popsuła. Tyle czasu z braku innych opcji zainwestowałem w Yukari ;/
2. Ni No Kuni. To coś z lampą w nosie jest całkiem żwawe - sądziłem po screenach że to będzie jakiś fafmynta a jest całkiem ok. No i ten młody... Czy ten chłopek dostanie kiedys jakąś zbroję? Niech on do jasnej-ciasnej wyjmie koszule z gaci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 18:10, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Czy ten chłopek dostanie kiedys
jakąś zbroję? Niech on do jasnej-ciasnej wyjmie koszule z gaci!

Zaraz powinieneś biegać w

Spoiler

kąpielówkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 18:10, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Dwie sprawy:
1. Persona 3. Jest tam mozliwość randkowania. Kiedy w końcu odkryłem gdzie można spotkać
Mitsuru i wejść z nią w rozmowę, gra mi się popsuła. Tyle czasu z braku innych opcji
zainwestowałem w Yukari ;/


Żeby porandkować z Mitsuru trzeba mieć 5 poziom Academics. Z byle kim się nie będzie spotykać:P Ale to pewnie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2014 o 23:13, Kopiec napisał:

Angielski patch do Final Fantasy Type-0 w końcu wydany

http://www.skybladecloud.net/projects/final-fantasy-type-0-psp-english-translation/

Wow, świetne info, nie wiedziałem nawet, że powstaje fanowski patch. Będę musiał doprowadzić swoje PSP do stanu używalności (obudowa i analog do wymiany...).


Widzę, że temat coś się ostatnio ożywił. Ja pykałem niedawno w Dragon Questy na DSi. Kiedyś już zaliczyłem V, teraz przyszła kolei na IV i VI. O ile seria na początku wydała mi się średnia, to muszę przyznać że kiedy już się wciągnąłem grało mi się świetnie. Takie adventure fantasy w starym dobrym klasycznym stylu.
Serię można porównać do Final Fantasy, ale pod pewnymi względami diametralnie się od niej rożni. Jest znacznie mniej dialogów i sporo szczegółów historii jest dostępnych jako dodatkowe informacje, które możemy usłyszeć od npc. Dużo większy nacisk jest położony na odkrywanie i eksplorację świata. Do tego dosyć nieliniową. Często sami musimy odkryć gdzie w danym momencie się udać i co zrobić słuchając plotek i zbierając informacje w miastach. Sam świat jest naładowany tajemnicami do odkrycia - gdzieś usłyszymy plotkę o pływającej wyspie, która zabiera ludzi do opływającego w dostatek miasta Slimów, gdzie indziej ktoś powie nam o tajemniczym grajku podróżującym na latającym łóżku, odwiedzimy ruiny zamku, w których znajduje się portal do przeszłości i odkryjemy co też się tam wydarzyło, albo będziemy świadkami jak jakaś tajemnicza postać ciągnąca za sobą trumnę opuszcza twierdzę, do której właśnie przybyliśmy...
Dla niektórych dużym plusem może też być to, że projektowaniem postaci zajął się nie kto inny niż pan Akira Toriyama, czyli twórca słynnego Dragon Balla. Jego styl ciężko pomylić z jakimkolwiek innym.
Mógłbym się przyczepić do tego, że system walki jest nieco zbyt uproszczony i losowe walki najczęściej polegają na odpalaniu w kółko tych samych ataków, ale tak naprawdę nie przeszkadza to aż tak bardzo, zwłaszcza, że potwory czasem potrafią czymś zaskoczyć, a walki z bossami są już całkiem emocjonujące.
Jednym słowem - polecam ;]


Teraz będę musiał zagrać w IX, boję się tylko że grafika 3D może odrobinę popsuć klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 08:33, LastOrder napisał:

Żeby porandkować z Mitsuru trzeba mieć 5 poziom Academics. Z byle kim się nie będzie
spotykać:P Ale to pewnie wiesz.

W Personie 3 trochę bawi mnie to jaki jest cel poszczególnych związków z dziewczynami - wymaksować/doprowadzić do końca, zaliczyć, zapomnieć, zająć się następną XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 09:58, Kosmitus napisał:

W Personie 3 trochę bawi mnie to jaki jest cel poszczególnych związków z dziewczynami
- wymaksować/doprowadzić do końca, zaliczyć, zapomnieć, zająć się następną XD


W sumie cel to wymaksowanie Social Linku. W trójce się jeszcze mogli się obrazać na ciebie jak długo ich olewałeś. W czwórce to już harem można było założyć:) Mam nadzieję że w piątce będzie to trochę bardziej dopracowane. Ale co zrobisz każdy pewnie ma swoją ulubienicę (Mitsuru Senpai) i wątek musi być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 10:21, LastOrder napisał:

W sumie cel to wymaksowanie Social Linku. W trójce się jeszcze mogli się obrazać na ciebie
jak długo ich olewałeś.

Albo gdy umawiałeś się z inną dziewczyną, gdy u którejś miałeś bodajże co najmniej 6 poziom SL, wtedy też się obrażały ;p Ale gdy już wymaksowałes i zaliczyłeś miałeś spokój ^^''

Dnia 09.06.2014 o 10:21, LastOrder napisał:

W czwórce to już harem można było założyć:) Mam nadzieję że w
piątce będzie to trochę bardziej dopracowane.

Argh, muszę w końcu zagrać w tę 4. Zagrałbym na emu zamiast na konsoli bo grafika w wysokiej rozdzielczości to jest to, ale trochę boje się że znów mój komp okaże się za słaby (tak jak miałem z Xenosagą 3, 1 i 2 spokojnie sobie na pc przeszedłem, ale trójki już nie dałem rady, bo przy walkach mechów wydajność była tragiczna ;/), albo w połowie gry wyjdzie jakiś bug i nie będę mógł przejść dalej (co prawda jest sposób na przenoszenie zapisów pomiędzy PC a PS2, ale dużo z tym zabawy).

Dnia 09.06.2014 o 10:21, LastOrder napisał:

Ale co zrobisz każdy pewnie ma swoją ulubienicę
(Mitsuru Senpai) i wątek musi być...

Mhm, ja lubiłem też Aegis ^^ Szkoda, że była robotem, ale liczy się przecież wnętrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli to, że w Personie 3 wielki stół na 135 poziomie jest niemożliwy do pokonania :/ Długi grind mnie czeka.

A co do romansów, to chyba w pierwszym podejściu nie da się zaliczyć trio Mitsuru/Fuuka/Yukari, gdyż każda z nich wymaga odpowiednio maksa w Academics/Courage/Charm.
Mam połowę września i 1 punkt do bycia najmądrzejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 10:43, SiDi napisał:

A co do romansów, to chyba w pierwszym podejściu nie da się zaliczyć trio Mitsuru/Fuuka/Yukari,
gdyż każda z nich wymaga odpowiednio maksa w Academics/Courage/Charm.
Mam połowę września i 1 punkt do bycia najmądrzejszym.

Da się wymaksować wszystkie SL przy pierwszym przejściu, ale z tego co wiem trzeba się dosyć ściśle trzymać odpowiedniego sposobu gry. W sieci można znaleźć szczegółowe poradniki opisujące jak tego dokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 11:57, SiDi napisał:

Tak i jechać całą grę na walkthrough albo innym SL guide. Nein, danke ;)

Nah, nie namawiam żeby z tego korzystać, mówię tylko że jest taka opcja ;p Samemu też w życiu bym tak nie grał. Raz jedynie zajrzałem do tego typu opisu i przynajmniej dowiedziałem się czegoś, o czym nie miałem pojęcia gdy przechodziłem P3 na PS2. Mianowicie to, że jeśli masz przy sobie personę z arcana takiego jak postać z którą właśnie się spotykasz to otrzymasz 50% więcej punktów za dane spotkanie. W sumie nie jestem pewien czy w wersji PS2 było to obecne, czy tyczy się to tylko P3P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Star Ocean: The Last Hope - co powiecie o tej grze? Bo planuje ją załatwić sobie na PS3. Czy można w nią grać nie znając poprzednich części ze starszych konsol ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 15:50, Azazell napisał:

Star Ocean: The Last Hope - co powiecie o tej grze? Bo planuje ją załatwić sobie na PS3.
Czy można w nią grać nie znając poprzednich części ze starszych konsol ?


Aż się zapytam: z jakiego sklepu planujesz? Sam się zaciekawiłem i kolega powiedział, że jest OKEJ. Czyli dał znak dla mnie, że warto w nią zagrać, jednakże po sprawdzeniu allegro i podobnych serwisów to właściwie tylko na XBOXa jest w niskiej cenie. PS3 rzadko albo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 17:20, SiDi napisał:

> Star Ocean: The Last Hope - co powiecie o tej grze? Bo planuje ją załatwić sobie
na PS3.
> Czy można w nią grać nie znając poprzednich części ze starszych konsol ?

Aż się zapytam: z jakiego sklepu planujesz? Sam się zaciekawiłem i kolega powiedział,
że jest OKEJ. Czyli dał znak dla mnie, że warto w nią zagrać, jednakże po sprawdzeniu
allegro i podobnych serwisów to właściwie tylko na XBOXa jest w niskiej cenie. PS3 rzadko
albo drogo.


Tego jeszcze nie wiem ;/ faktycznie wszędzie na ps3 drogo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 15:50, Azazell napisał:

Star Ocean: The Last Hope - co powiecie o tej grze? Bo planuje ją załatwić sobie na PS3.
Czy można w nią grać nie znając poprzednich części ze starszych konsol ?


Fabularnie The Last Hope jest to pierwszą częścią. Więc o to się martwić nie trzeba. W sumie taka space opera w japońskim stylu. Dużo różnorodnych planet do zwiedzania itp. Fabuła nie jest wysokich lotów dodając do tego słabych bohaterów niestety dość skutecznie psuło mi immersję. Na plus można dodać prosty ale przyjemny system walki. I cholernie dużo rzeczy do roboty. Dodatkowe dungeony,bossowie,rozbudowany crafting i masa zadań pobocznych. Aha i muzyka jeśli zwracasz uwagę daje kopa. Ogólnie jeśli nie możesz dorwać trójki(zdecydowanie lepsza) to zagrać można z braku laku. Ale to tylko moja opinia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2014 o 17:20, SiDi napisał:

Aż się zapytam: z jakiego sklepu planujesz? Sam się zaciekawiłem i kolega powiedział,
że jest OKEJ. Czyli dał znak dla mnie, że warto w nią zagrać, jednakże po sprawdzeniu
allegro i podobnych serwisów to właściwie tylko na XBOXa jest w niskiej cenie. PS3 rzadko
albo drogo.

Ostatnio swoją kopie gry oddałem w krakowskim gekonie ;p powinna być za grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 08:33, LastOrder napisał:

Żeby porandkować z Mitsuru trzeba mieć 5 poziom Academics. Z byle kim się nie będzie
spotykać:P Ale to pewnie wiesz.

Zanim ją znalazłem to już postać była wyszkolona. Dosyć dawno grałem, ona jest w jakims mało rzucającym się korytarzu? Na pocieszenie ubrałem ją w "sexi boots". Raczej przebieg znajomości co najwyżej obejrze na youtube, gdyż gra sama w sobie jest monstrualnie długa.
Skoro o randkowaniu mówimy, warto zainteresowac się Catherine? Wiem że były problemy z gameplayem, patche naprawiały zbyt wygórowany poziom trudności, a jak jest z designem? Coś do persony podobne jeżeli chodzi o rozgrywke, klimat, sposób przedstawienia świata?
Ciekawe kto wymyślił motyw w którym by wywołać persone trzeba strzelić sobie w łeb? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować