Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2015 o 20:44, maniekk napisał:

Właśnie początek mnie irytuje, zwłaszcza zwierzaki, które mają umiejętność "counter"
i zawsze zapominam, że po skosie nie można atakować.

Hmmm nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam ale chyba każda postać kontruje atak o ile nie jest atakowana od tyłu... ale może coś mylę XD
A co do atakowania po skosie to w większości taktycznych RPG tak jest, musisz się przyzwyczaić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 21:32, Kosmitus napisał:

Hmmm nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam ale chyba każda postać kontruje atak o ile
nie jest atakowana od tyłu... ale może coś mylę XD
A co do atakowania po skosie to w większości taktycznych RPG tak jest, musisz się przyzwyczaić
;p


No właśnie o to chodzi, że nie ;) właśnie dzięki kontrom mój team zwykle ma problem z niektórymi bestiami. One po prostu mają tą umiejętność już na lv 2, a może i wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po sieci krąży pierwszy trailer Fire Emblem x Shin Megami Tensei.
Kurna jak ja lubię tak stylowe gry . Co prawda nie wiem jak dokładnie będzie się gameplaye odbywał ale jaram się .
Nintendo dobrze pogrywa ale pewnie jeszcze daleko do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 18:02, SiDi napisał:

Mówiąc szczerze to wolałbym PS3/PS4. Albo na samo PS3 :P


No wiadomo ze na konsole Sony :) Ale chciałbym jakieś fajne powody aby się wreszcie w nową generację zaopatrzyć .

BTW. Mialem się pytać . Fairy Fencer F jest na wyprzedaży . Pamiętam ze grałeś . Przede wszyskim czy fabuła się kupy trzyma . System walki przyjemny ? Chyba ze coś ostatnio ciekawego ograles i polecasz ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano grałem. Jeśli lubisz Visual Novel i gry, w których stale masz 20 FPSów to możesz wziąć. Dla mnie wielki średniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2015 o 19:00, SiDi napisał:

Ano grałem. Jeśli lubisz Visual Novel i gry, w których stale masz 20 FPSów to możesz
wziąć. Dla mnie wielki średniak.


To podziękuję . Mam średniaka Lightening Returns od roku na półce i jeszce nie zdążyłem porządnie pograć . Chyba nadszedl czas z tych nudów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=d_20jbPxLrM na 3DS :/

I z lepszych informacji - Star Ocean 5 zapowiedziano na PS3/PS4:
http://gematsu.com/2015/04/star-ocean-5-announced-for-ps4-ps3#Jo8iSSBvq1DiL7m0.99
Oby to nie była powtórka kiepskiego The Last Hope, przy którym zatrzymałem się gdzieś w połowie. Ciekawą informacją jest to, że gra wychodzi na PS3 i będzie robiony port na PS4 :D
Stara generacja ciągle żywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jupii jupii jej :) Dzięki za info . W sumie kilka dni temu myślałem na temat ewentualnego SO5 a tu taka zapowiedź. Co prawda jak zwykle muszą się pojawić jakieś dziecięce postacie niestety . Liczę na fajny system walki i jakąs wciągającą fabułę . Uwielbiam space opery. A w postaci dobrego jrpg to jak marzenie.
Musze wreszcie skończyć 4 ale już 4 razy próbowałem i się odbijałem jak od ściany . A trójkę uwielbiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2015 o 14:14, SiDi napisał:

I z lepszych informacji - Star Ocean 5 zapowiedziano na PS3/PS4:
http://gematsu.com/2015/04/star-ocean-5-announced-for-ps4-ps3#Jo8iSSBvq1DiL7m0.99
Oby to nie była powtórka kiepskiego The Last Hope, przy którym zatrzymałem się gdzieś
w połowie. Ciekawą informacją jest to, że gra wychodzi na PS3 i będzie robiony port na
PS4 :D
Stara generacja ciągle żywa.


Poprawiłeś mi dzień, super info...SO3 to do dziś dla mnie jeden z lepszych jRPG. The Last Hope bylo juz duzo gorsze i oby tylko z racji tego że gra wychodzi na ps3 nie bylo podobnie jaz z czwórką. Czekam na PS4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że twórcy będą wzorować się na świetnej SO3, w którą de facto nigdy nie grałem i nie miałem z nią styczności, a nie z kiepskim The Last Hope. Jest nadzieja.

Niby w 30% skończona, ale cholera go wie, czy w kilka miesięcy tę 1/3 zrobili czy dłuższy okres. Jeśli to pierwsze to szykuje się znakomity rok dla fanów jRPG - Persona 5 oraz SO5 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no napewno SO5 nie wyjdzie w tym roku . A już na pewno nie na zachodzie .
SO3 ma chyba tyle samo fanów jak i przeciwników . Szczególnie chyba fani jedynki i dwojki nie przepadają za Till the End of Time.
Nie wiem nie grałem więc spierać się nie zamierzam . Najbardziej spodobał mi się ogrom opcji zarówno w grze jak i po . Na samą syntezę zmarnowałem kupę czasu . Była to jedna z pierwszych gier w które grałem ze swoistym systemem osiągnięć . Szkoda ze nie mogę ich przenieść na PS3 . Pokonywanie bossów w 60 sekund i bez obrażeń naprawdę motywowalo . Fabuła przyjemna z jednym kontrowersyjnym momentem który był lekkim obuchem w głowę dla mojej osoby . Muzyka klasa .
Minus niestety średnio napisani bohaterowie . Do tego bym się przyczepił tylko .System walki trochę prosty ale miał kilka fajnych trików . Ogólnie na PS2 jeden z najlepszych jrpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:31, SiDi napisał:

Dodam jeszcze, że twórcy będą wzorować się na świetnej SO3, w którą de facto nigdy nie
grałem i nie miałem z nią styczności, a nie z kiepskim The Last Hope. Jest nadzieja.


Poprawiasz mi humor coraz bardziej ;) jeśli nie grałeś to polecam ogromnie. Świetna gra ;)

Dnia 14.04.2015 o 18:31, SiDi napisał:

Niby w 30% skończona, ale cholera go wie, czy w kilka miesięcy tę 1/3 zrobili czy dłuższy
okres. Jeśli to pierwsze to szykuje się znakomity rok dla fanów jRPG - Persona 5 oraz
SO5 :D

W takim razie prosilbym jeszcze o Rogue Galaxy 2 i Fajnala XII na PS4 😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 18:51, LastOrder napisał:

Nie no napewno SO5 nie wyjdzie w tym roku


No panie, tego nie możesz być pewny. Nic poza "The game is currently 30 percent complete." nie wiemy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2015 o 19:12, SiDi napisał:


No panie, tego nie możesz być pewny. Nic poza "The game is currently 30 percent complete."
nie wiemy ;]


30% to wiele nie jest, dolicz betatesty ogólne szlifowanie raczej cieżko bedzie ;) ale może to lepiej, już wiele gier bylo z tego gatunku czy klasycznych erpegow gdzie pośpiech nie przyniósł niczego dobrego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:12, SiDi napisał:

No panie, tego nie możesz być pewny. Nic poza "The game is currently 30 percent complete."
nie wiemy ;]


Koniec końców i tak interesuje nas zachodnia premiera więc swoje poczekamy :) Mam nadzieję ze dadzą opcje zmiany dubbingu bo chyba w czwórce była taka opcja ale nie pamiętam .
Ściągam teraz Resonance of Fate z PSN. Liczę na dobrą zabawę na jakiś czas.

Edit. Teraz skojarzylem :) Ten tajemniczy projekt od Namco to była X Zone 2 ? Ehhh. Czegoś innego oczekiwałem ale to Namco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2015 o 19:32, LastOrder napisał:

Edit. Teraz skojarzylem :) Ten tajemniczy projekt od Namco to była X Zone 2 ? Ehhh. Czegoś
innego oczekiwałem ale to Namco .


Tak, to to ;]

@Longer
Jeśli SO3 kiedykolwiek pojawi się jakoś na PS3 (jak to było w przypadku Person 3 i 4 oraz Wild Arms) to pewnie zagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować