Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Taka ciekawostka . Tales of Zestiria wyjdzie z możliwością grania z japońskim dubbingiem . Czyżby nowa tradycja . Oby . Niezbyt czekam na tą część ale zagrać to zagram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2015 o 07:34, LastOrder napisał:

Taka ciekawostka . Tales of Zestiria wyjdzie z możliwością grania z japońskim dubbingiem
. Czyżby nowa tradycja . Oby . Niezbyt czekam na tą część ale zagrać to zagram :)


W necie krążą mieszane opinie o tej produkcji. Podobno trzeba mieć DLC, aby zasmakować 100% fabuły. Sam pewnie kupię jak pojawi się na promocji za te 70-80 złoty ;]

edit: https://www.youtube.com/watch?v=5H8bWcwEmGw&feature=youtu.be - Tales of Zestiria z angielskim dubbingiem. "Brotherhood between men!" xD Dobrze, że będzie wybór japońskiego voice actingu.

edit2: https://www.yasub.com/r/RI_FCNlyj2w Star Ocean 5 trailer z angielskimi napisami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2015 o 08:25, SiDi napisał:

W necie krążą mieszane opinie o tej produkcji. Podobno trzeba mieć DLC, aby zasmakować
100% fabuły. Sam pewnie kupię jak pojawi się na promocji za te 70-80 złoty ;]


Ja kupie na premierę . Tales to jednak zawsze przyzwoita dawka zabawy . A dlc jeśli trzeba obejrzę na YT. Dubbing juz usłyszałem i widzę ze kiszka.

Dnia 16.04.2015 o 08:25, SiDi napisał:

edit2: https://www.yasub.com/r/RI_FCNlyj2w Star Ocean 5 trailer z angielskimi napisami.


Ech. Oczekiwałem małej dawki gry a tu krótki recap co było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Podobno trzeba mieć DLC, aby zasmakować

Dnia 16.04.2015 o 08:25, SiDi napisał:

100% fabuły.


Zalatuje trochę metoda sprzedawania dlc jak u bioware, a jeszcze smoki i shepard w jednej grze, hmm;)
A co powiedziec o firmie, ktora na ps3 wydaje gre i iles dlc, a pozniej na vite wydanie plus z wbudowanymi dlc ( a nie wiem czy zawiera tez rzeczy dodatkowe niedostepne dla ps3 nawet jako dlc)

Dnia 16.04.2015 o 08:25, SiDi napisał:


W zwiastunie uzywaja czasami staro-angielski czy cos ?

Widzialem zwiastun persony 5 i duzo elementow przypomina catherine. Czy tak ma byc fabularnie czy z oszczednosci wykorzystuja te same obiekty? Sposob poruszania sie czy siedzenia bardzo podobne sa.


Czy gry atlusa wydaje NISa czy inna firma ? Bo jak patrze na oficjalny sklep nisa z cenami w funtach, (a jesli przy placeniu dowala vatem) to kupno wydania ek czy jakiegos lepszego moze byc droga zabawa, jak w polskich niebedzie dostepne(a ktos sie spodziewa ich dostepnosci?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za drobny spam, ale prowadzę na forum zabawę polegająca na wytypowaniu najlepszych gier w swoich gatunkach. Właśnie trwa (między innymi) głosowanie na jRPG i byłbym wdzięczny, gdybyście zechcieli podzielić się swoimi typami. : >

PS. Post dodany za zgodą Isildura, proszę nie bić. : <

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2015 o 13:54, SiDi napisał:

Okno wydawnicze dla Persony 5 zostało ujawnione:
Październik - grudzień dla US oraz Japonii. Cisza na temat wersji EU. Walić to, zamówię
i tak US wersję, by mieć ją wcześniej.


Daj znać gdzie będziesz kupował :) Ja jeszcze ze Stanów nie zamawiałem ale może rozlozylibysmy ewentualny koszt przesyłki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2015 o 21:41, LastOrder napisał:

Daj znać gdzie będziesz kupował :) Ja jeszcze ze Stanów nie zamawiałem ale może rozlozylibysmy
ewentualny koszt przesyłki .


Dam znać jak już pojawi się możliwość zamawiania. Prawdopodobnie nie z USA będę zamawiał tylko z Chin ;) A konkretniej ze sklepu play-asia.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 16:13, Boguslav4 napisał:

Nadrabiając zaległości : jakie jrpg polecacie na ps3 (poza Finalami)? Są jakieś dobre
gry na podstawie anime/mangi?


Valkyria Chronicles.
Moim zdaniem jedna z najlepszych i świeżych gier która wyszła spod rąk Japończyków w zeszłej generacji . Miks strategii z RPG z przyjemną japońską historią i bohaterami. Oprawa i dźwięk świetne . Do tego nietypowe jak dla gatunku zaplecze historyczne . Grać, szczególnie ze jest tania jak barszcz :)

Hmmm resztę nazwałbym dobrą rzemieślniczą robotą ale niczym więcej :
-Tales of Graces F - za wspaniały system walki i chyba najlepszy Tales od dawna
-Kingdom Hearts 2.5 HD Remix -jeśli nie grałeś na PS2 to warto spróbować


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 16:13, Boguslav4 napisał:

Nadrabiając zaległości : jakie jrpg polecacie na ps3 (poza Finalami)? Są jakieś dobre
gry na podstawie anime/mangi?


- Seria Disgaea - jeśli lubisz taktyczne jRPGi i dużo humoru
- Seria Atelier - jeśli lubisz crafting, łączenie przedmiotów i mało porywającą fabułę
- Ni no Kuni - podobno jedno z najlepszych jRPG ostatnich lat. Często jest na przecenie za ok 40zł w PS store.
- Seria Tales of... - jeśli lubisz bardziej dynamiczne gry (brak walki turowej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 16:13, Boguslav4 napisał:

Nadrabiając zaległości : jakie jrpg polecacie na ps3 (poza Finalami)? Są jakieś dobre
gry na podstawie anime/mangi?

To co koledzy wyżej powiedzieli oraz Persona 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2015 o 23:24, SiDi napisał:

To co koledzy wyżej powiedzieli oraz Persona 4.


Na PS3 jest tylko Persona 3 FES.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 14:19, SiDi napisał:

> > To co koledzy wyżej powiedzieli oraz Persona 4.
>
> Na PS3 jest tylko Persona 3 FES.
Nieprawda. Jest trójka oraz czwarta część. Sam mam obie części. https://www.playstation.com/en-us/games/shin-megami-tensei-persona-4-ps3/


No chyba, że tak. Ja sprawdzałem tylko w europejskim storze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 11:45, Sarinew napisał:

W psn jest promocja na persone 1 ktoś sie odwazy kupic i zagrac? :P


Dzięki za info . Ale dla dzieci części 3 i 4 (do których się zaliczam ) granie w to było by za duzym szokiem. Oczywiście pod względem rozgrywki. Historia słyszałem mrocniejsza to fajnie ale za czasów szaraka było więcej gier potrafiących połączyć przyjemny gameplaye i fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2015 o 12:28, LastOrder napisał:

Dzięki za info . Ale dla dzieci części 3 i 4 (do których się zaliczam ) granie w to było
by za duzym szokiem. Oczywiście pod względem rozgrywki. Historia słyszałem mrocniejsza
to fajnie ale za czasów szaraka było więcej gier potrafiących połączyć przyjemny gameplaye
i fabułą.

Grałem i powiem, że gameplay nie jest zły. W walce kontrolujemy aż 5 postaci, możemy decydować o formacji, mamy do dyspozycji zarówno broń białą jak i palną (która również dzieli się na typy), pole bitwy jest podzielone na pola i różne ataki maja określony obszar działania (nie tak jak np. w 3 gdzie czar trafiał albo pojedynczy cel albo wszystkie). To wszystko sprawia, że jest sporo możliwości w walce przez co starcia potrafią być ciekawe i absorbujące. Sam system person jest w sumie podobny do nowszych części, tyle że nie ma S.Linków. Najbardziej chyba przeszkadzała mi olbrzymia ilość losowych walk, ale to chyba norma w każdej Personie i SMT w ogóle ;p W tej części mamy przynajmniej komendę "Auto" która sprawia że walka toczy się automatycznie w przyspieszonym tempie (nasze postacie wykonują te same komendy których użyliśmy w poprzedniej turze) - bardzo przydatne gdy w kółko walczymy z tymi samymi przeciwnikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować