Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 06.08.2008 o 23:06, kubeq24 napisał:

Ostatnimi nowymi cRPGami są według mnie Oblivion i Gothic.


A co to ma znaczyć, że są nowymi cRPGami? Nie widzę związku z rzekomą śmiercią gatunku, skoro piszesz o dwóch słabych hack''n slashach/action rpgach.
King''s Bounty będzie bliżej do cRPG niż tym dwóm tytułom.

A jeżeli ktoś uwielbia bulić stówę za 15h fabuły i 20h nudnych zadań pobocznych to szczerze gratuluję. ME i JE wpierw tworzone były na konsolę Xbox i to się czuje na odległości, fabuła może i dobra, lecz cała jest rozgrywka nudna i monotonna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Zdaj sobie pytanie - czym jest RPG? Role Playing Game - odgrywanie ról. W jakiej grze lepiej niż w Gothicu i Oblivionie można się wczuć w rolę. Kamera TPP (no dobra, FPP byłaby jeszcze lepsza, jak jest np. w Deus Ex) daje znacznie realniejsze wrażenia niż typowa izometryczna, pojawiająca się w nowych grach. To rozwiązanie lepsze. A postawienie na akcję? To rozsądny wybór - nadal wcielamy się w postać. A, że mamy ciekawsze wrażenia (może i są osoby, które nad walkę bardziej doceniają wielogodzinne rozmowy z towarzyszami, pozdrawiam!), ale to właśnie walka jest najbardziej satysfakcjonująca - vide Jade Empire i pokonanie pierwszego ważniejszego bossa - wodza kanibali.

Notabene, nie wiem, czy kupno Mass Effect i Jade Empire jest błędem...Oba oferują świetne wrażenia, łatwo wczuć się w postać (zwłaszcza w Mass Effect!). Pierwszy z ww. tytułów moim zdaniem wyprzedza nawet Deus Ex-a (chyba nie będziemy się spierać, on jest RPG-iem). Oferuje bardzo intensywną rozgrywkę, którą naprawdę się pamięta. Odwiedź wątek o Mass Effect i spójrz jak trwają dyskusje o postaciach pobocznych, fabule itd... Co do Jade Empire - to bardziej nowoczesna gra niż BG2 i to się widzi - znów położono nacisk na akcję i fabułę. A że samodzielne "przemeblowanie" twarzy wrogowi zamiast klikania na atakuj jest lepszym rozwiązaniem (bardziej realistycznym i pozwalającym wczuć się w postać) chyba nie będziemy dyskutować...

A, zeby nie było offtopu (w końcu to temat o jRPG-ach) - perspektywę trzeciej osoby zastosowano w Final Fantasy już dawno temu. I dobrze gra na tym wyszła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podzielić się ze mną wrażeniami z gry Lost Odyssey na X''a? planuję zakup tej gry, a recenzje prezentują pełen przekrój opinii.

Aha, i square, kocham cię za FF XIII na Xboxa 360! teraz nie muszę przynajmniej kupować sobie dodatkowo ps3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 23:13, Mistic napisał:

> Ostatnimi nowymi cRPGami są według mnie Oblivion i Gothic.

A co to ma znaczyć, że są nowymi cRPGami? Nie widzę związku z rzekomą śmiercią gatunku,
skoro piszesz o dwóch słabych hack''n slashach/action rpgach.
King''s Bounty będzie bliżej do cRPG niż tym dwóm tytułom.

A jeżeli ktoś uwielbia bulić stówę za 15h fabuły i 20h nudnych zadań pobocznych to szczerze
gratuluję. ME i JE wpierw tworzone były na konsolę Xbox i to się czuje na odległości,
fabuła może i dobra, lecz cała jest rozgrywka nudna i monotonna.


Bulić?Mass Effect w prowadza pewną rewolucję
SPOJLER
Główny antagonsita po raz pierwszy w historii gier"video" poełnia samobójstwo
KONIEC
A co Jade Empire.Genialna fabuła bijąca wiele jRPGów .i nie mów mi że nie lubisz zadań pobocznych.No cóż wolisz być prowadzony za rączkę przez twórców pamiętaj że tak w cRPGach nie będzie.W cRPGach jesteś sobą
,sam kształtujesz swoją postawę wobec różnych rzeczy.I własnie to uwielbiam.Szczególnie KOTORZE 1 było genialnie z realizowane (w jaki 1 i 2).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2008 o 17:59, Tyron napisał:

A co Jade Empire.Genialna fabuła bijąca wiele jRPGów

Hahah teraz naprawdę mnie rozbawiłeś,że niby Jade Empire(nie ukrywam grałem podobała mi się nawet)ma lepszą fabułę niż np:Final Fantasy VIII czy nawet troszkę gorszej X?Może nie zachwycają grafiką ale to też są świetne gry i w porównaniu do JE są dużo dłuższe i ciekawsze.Eh zrobiły Ci coś konsole czy JRPG?Pobiły Cię czy co?Pamiętaj że każdy ma swoje gusta i niektórzy lubią według Ciebie:dojrzałą,epicką grę z dobrą fabułą(cRPG) a inni Japoński kicz prostą grę z fabułą dla małych dzieci(jRPG).Więc najeżdżanie na ludzi którzy wybrali jRPG i na sam gatunek gier w temacie o nim poświęconym jest nie za bardzo na miejscu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:13, pawciooo23 napisał:


> A co Jade Empire.Genialna fabuła bijąca wiele jRPGów
Hahah teraz naprawdę mnie rozbawiłeś,że niby Jade Empire(nie ukrywam grałem podobała
mi się nawet)ma lepszą fabułę niż np:Final Fantasy VIII czy nawet troszkę gorszej X?Może
nie zachwycają grafiką ale to też są świetne gry i w porównaniu do JE są dużo dłuższe
i ciekawsze.Eh zrobiły Ci coś konsole czy JRPG?Pobiły Cię czy co?Pamiętaj że każdy ma
swoje gusta i niektórzy lubią według Ciebie:dojrzałą,epicką grę z dobrą fabułą(cRPG)
a inni Japoński kicz prostą grę z fabułą dla małych dzieci(jRPG).Więc najeżdżanie na
ludzi którzy wybrali jRPG i na sam gatunek gier w temacie o nim poświęconym jest nie
za bardzo na miejscu.



Stwierdzam tylko proste fakty ,ale niestety dla was one są nie zrozumiałe.

Dnia 05.09.2008 o 18:13, pawciooo23 napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 18:24, Tyron napisał:

Stwierdzam tylko proste fakty ,ale niestety dla was one są nie zrozumiałe.

My też stwierdzamy fakty które jak widać są dla ciebie niezrozumiałe.... Nie wiem czemu co chwila tu wpada jakiś fanboy(bo normalny fan nie kłuci się jak maniak) RPG i zaczyna że jego ukochane cRPG są lepsze, jeszcze nie widzałem żeby jakiś fan FF wlazł o tematu np. o baldurze i zaczął go mieszać z błotem.

A tak wracając do tematu, słyszałem że Last Remnant ma wyjść też na pc co jest wspaniałą wiadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i temat o najwspanialszym gatunku gier umarł.Szkoda.
Jednak z nadzieją że ktoś tu zajrzy przychodzę z prośbą o pomoc a mianowicie:
Jakie gry jRPG na konsolę PlayStation 2 polecacie?Przeszedłem już:
Final Fantasy:VIII(no może nie jest to bezpośrednio na PS2 ale można odpalić)X,XII,Dragon Quest VIII,Kingdom Hearts I i II,Valkyrie Profile 2 i Okami.
Więc co jeszcze polecacie?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut
To ja ci polecej jeszcze: Final Fantasy VII którą większość osób uważa za najlepszą z serii(osobiście stawiam jednak VIII), seriie Breath of Fire,Parasite Eve (PSX), Vagrant Story(też PSX), serie Suikoden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może Rogue Galaxy, bitwy jak w Valkyrie Profile ale bez przechodzenia na arenę, ot tak od razu na mapie wyskakują przeciwnicy. Walka trochę bardziej zręcznościowa niż turowa, ale gra całkiem ciekawa.

Tyrona, świątynie wiedzy o cRPG, proponuje ignorować, nazywanie fabuły Jade Empire genialną to przegięcie, tak jak nazwanie polonizacji Mass Effect "jedną z najlepszych w dziejach CDP" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dorzucę Final Fantasy X (koniecznie) i Star Ocean III Till the end of time.

A na pana Tyrona najlepiej nie zwracać uwagi, bo nie wie o czym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2008 o 17:33, pawciooo23 napisał:

No i temat o najwspanialszym gatunku gier umarł.Szkoda.
Jednak z nadzieją że ktoś tu zajrzy przychodzę z prośbą o pomoc a mianowicie:
Jakie gry jRPG na konsolę PlayStation 2 polecacie?Przeszedłem już:
Final Fantasy:VIII(no może nie jest to bezpośrednio na PS2 ale można odpalić)X,XII,Dragon
Quest VIII,Kingdom Hearts I i II,Valkyrie Profile 2 i Okami.
Więc co jeszcze polecacie?
Pozdrawiam.


No to " Koniecznie Persona 3, przez wielu uznana za najlepszy RPG 2007 roku (byłaby uznana za najlepszy przez jeszcze większą ilośc osób gdyby nie Eternal Sonata), najlepiej jeżeli znajdziesz ją z rozszerzeniem Fes, możesz bra w ciemno bo gra jest naprawde bardzo dobra. Kolejny must have dla wielbiciela RPG to Suikoden V, pograsz to sam się przekonasz. Polecic moge jeszcze Odin Sphere, ale tutaj poogldaj sobie screenz lub gameplaze bo gra jest 2D i nie kademu przyzpasuje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię gry RPG, ale w wydaniu europejskim i chciałbym się wreszcie przekonać do tych japońskich "dziwactw". Co byście polecili dla osoby która nigdy nie grała w jRPGi ? Tytuł musi być na PS3 i ma mnie do tego gatunku przekonać, a nie zniechęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 20:22, Dandelion1 napisał:

Lubię gry RPG, ale w wydaniu europejskim i chciałbym się wreszcie przekonać do tych japońskich
"dziwactw". Co byście polecili dla osoby która nigdy nie grała w jRPGi ? Tytuł musi być
na PS3 i ma mnie do tego gatunku przekonać, a nie zniechęcić.


Dużo gier jrpg na PS3 nie wyszło. Ja kojarzę tylko średnie Enchanted Arms, najważniejsze tytuły jrpg, Final Fantasy XIII i White Knight Chronicles, dopiero wyjdą. Możesz spróbowac pobrać Final Fantasy VII z PSS, ale jest to gra jeszcze z czasów PSX z niezmienioną grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 20:22, Dandelion1 napisał:

Lubię gry RPG, ale w wydaniu europejskim i chciałbym się wreszcie przekonać do tych japońskich
"dziwactw". Co byście polecili dla osoby która nigdy nie grała w jRPGi ? Tytuł musi być
na PS3 i ma mnie do tego gatunku przekonać, a nie zniechęcić.

Na ps3 masz choćby(FF XIII):
- Tales of Vesperia http://www.youtube.com/watch?v=B9vI-J9QtCE
- wyśmienite Valkyria Chronicles, jest nieco inne od reszty bo bardziej taktyczne ale stylizacją(tu imo najlepszym) i historią jest jednym z lepszych tytułów na ps3 http://www.youtube.com/watch?v=1nH0OhEaK3A
- dość orginalne Eternal Sonata http://www.youtube.com/watch?v=EPIthYJXZxI
- Disgaea 3(ją trzeba traktować z przymrużeniem oka) http://www.youtube.com/watch?v=SV5sRVnGoJ4
- Folklore http://www.youtube.com/watch?v=3yRI8zWx0h8
- White Knight Chronicles http://www.youtube.com/watch?v=OubNHZ7Nmdg

Teraz całkiem sporo ich nadchodzi choćby: Resonance of Fate, FF Versus XIII czy Ar tonelico 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

Na ps3 masz choćby(FF XIII):

Gra nie jest nawet w ułamku tak zajebista jak poprzednie części (nie wliczając FFXII)

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

ToV nie wyszło jeszcze na PS3 :)

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

- wyśmienite Valkyria Chronicles, jest nieco inne od reszty bo bardziej taktyczne ale
stylizacją(tu imo najlepszym) i historią jest jednym z lepszych tytułów na ps3 http://www.youtube.com/watch?v=1nH0OhEaK3A

VC jest naprawdę bardzo dobre, i szczerze można polecić ale to bardziej tactical RPG, cos jak Advance Wars

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

- dość orginalne Eternal Sonata http://www.youtube.com/watch?v=EPIthYJXZxI

Eternal Sonata jest boska :) wspaniała grafika, niezła fabuła i rewelacyjny system - można polecać każdemu

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

- Disgaea 3(ją trzeba traktować z przymrużeniem oka) http://www.youtube.com/watch?v=SV5sRVnGoJ4

D3 ma tragiczny system, odrzucił mnie po 2h grania, padaczna praca kamery nie pozwala grać

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

to w sumie gra akcji z elementami rpg, ale wygląda bajecznie i ma fajny klimacik, no i fabula tez niezla

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

- White Knight Chronicles http://www.youtube.com/watch?v=OubNHZ7Nmdg

to jedynie dla uber fanow jrpgow :)

Dnia 27.01.2010 o 20:51, Tomoya-kun napisał:

Teraz całkiem sporo ich nadchodzi choćby: Resonance of Fate, FF Versus XIII czy Ar tonelico
3.


z tych trzech wyszło póki co RoF i z tego co czytałem jest bardzo dobre, tylko trudne do ogarniecia dla kogos kto nie gral w jrpgi


tak wiem ze odpowiadam na półrocznego posta, ale to takie odświeżenie tego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie panie mam pytanie jakie gry jrpg oprocz tych podanych przez was pojawily sie na ps3 czy cos wam wiadomo kiedy pojawi sie wkc 2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę przycichł więc może warto go rozruszać;)

Który z tych jRPG polecacie najbardziej na PS3 i dlaczego? Liczę na waszą pomoc;)
Ehh brakuje mi tych genialnych ergegów z czasów szaraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poprzednikowi nikt nie odpowiedział ale pytanie zadam. Którą konsolę waszym zdaniem warto kupić dla jRPG ,już trochę szukałem po necie i wygląda że 360 ma większy wybór (strasznie się napaliłem na Tales of Vesperia ) natomiast PS3 ma chyba tylko Valkyria Chronicles jako tytuł ekskluzywny .Z drugiej strony to właśnie na PS3 będzie prawdopodobnie Persona 5 (4 rządzi ) oraz Kingdom Hearts 3 ,specjalnie nie wspominam o XIII-Versus .Ma ktoś zdanie na ten temat ,gatunek cieszy się widocznie mniejszym zainteresowaniem na obecnej generacji .Jakieś sugestie ,przemyślenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować