Zaloguj się, aby obserwować  
Taikun

jRPG (temat ogólny)

820 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2011 o 16:46, Darnok_Rukia napisał:

Widzę że poprzednikowi nikt nie odpowiedział ale pytanie zadam. Którą konsolę waszym
zdaniem warto kupić dla jRPG ,już trochę szukałem po necie i wygląda że 360 ma większy
wybór (strasznie się napaliłem na Tales of Vesperia )

Tales of Vesperia wyszło na PS3 w wersji lekko bogatszej niż na xbox360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dość późno to zauważyłem ale czy to prawda że Persona 4 doczeka się wersji na PS VITA ??? Powiedźcie że to nieprawda ,myślałem że chociaż kochanej czwórki nie będą mielić jak trójki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 17:13, Darnok_Rukia napisał:

Kurczę dość późno to zauważyłem ale czy to prawda że Persona 4 doczeka się wersji na
PS VITA ??? Powiedźcie że to nieprawda ,myślałem że chociaż kochanej czwórki nie będą
mielić jak trójki :(

O, pierwsze słyszę. Dzięki za info :)
Ja tam nie mam nic przeciw robieniu takich "remaków" na nowsze konsole. Przyznam że choć trójkę przeszedłem na PS2 to wersja Portable i tak mnie kusi (jeszcze nie zagrałem ale przyjdzie i na nią czas :)). Jest żeńska postać i masę innych bonusów, więc czego tu się czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 18:01, Kosmitus napisał:

Ja tam nie mam nic przeciw robieniu takich "remaków" na nowsze konsole. Przyznam że choć
trójkę przeszedłem na PS2 to wersja Portable i tak mnie kusi (jeszcze nie zagrałem ale
przyjdzie i na nią czas :)). Jest żeńska postać i masę innych bonusów, więc czego tu
się czepiać?


Głównie boli mnie to że Atlus zawsze powtarzał że czwórkę zostawią w spokoju i nie będą przy niej kombinować .Niestety wygląda na to że chcą wyciągnąć więcej kasy z fanów (mam nadzieję że chcą się odkuć na piątkę ) .Inna sprawa ,uwielbiam PS2 i szkoda mi takich wspaniałych tytułów które są przenoszone na inne platformy .

Looknij na na drugą część tego traileru ,bijatyka Persona !!! Co ty na to ? :)

http://www.youtube.com/watch?v=awMQP1O-GrI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie FF X-2! To najgorsza odsłona FF jaka dotychczas wyszła! Jeśli twoja czarnulka ma wsteczną kompatybilność, to polecam FF IX, istne cudo jRPG. Im nowszy FF, tym gorszy, tak to dla mnie wygląda. Może i grafa lepsza, jakość muzy lepsza, ale wrażenia z gry? Niekoniecznie...
Must-play to FF od I do IX, potem EWENTUALNIE FFX i XII. A jak ktoś ma PS3, to jest też FFXIII (nie grałem, nie oceniam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 18:13, Darnok_Rukia napisał:

Głównie boli mnie to że Atlus zawsze powtarzał że czwórkę zostawią w spokoju i nie będą
przy niej kombinować. Niestety wygląda na to że chcą wyciągnąć więcej kasy z fanów (mam
nadzieję że chcą się odkuć na piątkę ).

Naprawdę tak mówili? Być może zainteresowanie P3 Portable było większe niż się spodziewali i zdecydowali się jednak zająć też czwórką? W każdym razie, nikt nikogo do kupna nie zmusza, kto chce niech kupuje, a pewnie znajdą się i tacy którzy na PSV zagrają w to pierwszy raz.

Dnia 28.09.2011 o 18:13, Darnok_Rukia napisał:

Inna sprawa ,uwielbiam PS2 i szkoda mi takich
wspaniałych tytułów które są przenoszone na inne platformy .

Również uwielbiam PS2 ale tak samo lubię PSP. Oprócz samych gier na PSP, emulacja starych konsol, czyli PS1, GBA, NES, SNES, czytanie ebooków, muzyka, filmiki... Taki przenośny kombajn ;) Akurat przechodzę na niej stare Suikodeny z PS1. Jedynkę przeszedłem, a dwójkę zacząłem. Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu że dobra gra broni sie sama i w takim przypadku grafika nie znaczy nic (nie mówiąc już o tym że ja lubię takie oldschoolowe 2D ;)). Uwielbiam taki typ fabuły: bohater staje na czele jakiejś małej grupki rebeliantów/żołnierzy, prowadzi bitwy, pozyskuje nowych towarzyszy, rozbudowuje armię, zdobywa twierdze... ach, nie ma to jak stanąć na czele małej wojenki ;]

Dnia 28.09.2011 o 18:13, Darnok_Rukia napisał:

Looknij na na drugą część tego traileru ,bijatyka Persona !!! Co ty na to ? :)

http://www.youtube.com/watch?v=awMQP1O-GrI

Wow! Dla mnie miód ;] Autorami maja być twórcy BlazBlue - akurat mam to od paru tygodni na Xboxa. Nie grałem w to jeszcze jakoś szczególnie długo ale jak na razie gra się naprawdę przyjemnie. A jak jeszcze dojdą postacie z Persony to będzie jazda na całego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2011 o 18:25, Richmond94 napisał:

Nie, nie, nie FF X-2! To najgorsza odsłona FF jaka dotychczas wyszła!

FF X-2 nie jest takie złe. Fabuła jest jaka jest, ale niezły system walki i podział na krótkie przyjemne questy sprawiają że jako niezobowiązujący spinoff serii sprawdza się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hell yeah !! Pamięta jeszcze ktoś że Tales of Graces F wychodzi wreszcie zrozumiałej wersji .Dopiero dziś zauważyłem ten filmik z elementami Angielskiego dubbingu z pięknym openingiem który jest tak samo dobry jak w oryginale .Z wielu źródeł jak i moich obserwacji wychodzi że Graces > Xillia także czekam z niecierpliwością .Mam nadzieję że grę będzie można zakupić w Polsce no i że doczekam się własnej PS3 .

http://www.youtube.com/watch?v=_dP0XsM23j0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde naprawde jest tak niewielu fanow jRPG na gramie? Gral ktos w Xenoblade Chronicles? Dla tej gry zastanawiam sie nad kupnem Wii. Podobno jeden z najlepszych jerpegow ostatnich lat. Obejrzalo sie troche ''''let''s play'''' i strasznie napalilem sie na ten tytul :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 22:20, Longer napisał:

Kurde naprawde jest tak niewielu fanow jRPG na gramie? Gral ktos w Xenoblade Chronicles?
Dla tej gry zastanawiam sie nad kupnem Wii. Podobno jeden z najlepszych jerpegow ostatnich
lat. Obejrzalo sie troche ''''let''s play'''' i strasznie napalilem sie na ten tytul
:)

Dorzuć do tego The Last Story i Pandora''s Tower ;p. Osobiście już któryś miesiąc przekładam kupno Wii, pewnie zaopatrzę się w jakąś używaną na allegro w najbliższym czasie, w sumie gdybym tylko nie rozkurzył na takie pierdoły przez ostatni tydzień kasy to mógłbym już ją mieć.... eh człowiek to się jednak lubi zabawić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 22:32, treek napisał:

Dorzuć do tego The Last Story i Pandora''s Tower ;p. Osobiście już któryś miesiąc
przekładam kupno Wii, pewnie zaopatrzę się w jakąś używaną na allegro w najbliższym czasie,
w sumie gdybym tylko nie rozkurzył na takie pierdoły przez ostatni tydzień kasy to mógłbym
już ją mieć.... eh człowiek to się jednak lubi zabawić ;/


Na ta chwile Xenoblade to numer 1, bardzo ten tytul przypomina mi FFXII co jest wielkim plusem. The last Story jakos mi sie nie podoba, Pandora''s Tower juz dluzej siedzi mi w glowie choc gameplayowo przypomina slashera. Ja jednak cierpie na brak prawdzwiych jRPG. Ostatni wielki to Rogue Galaxy i Final Fantasy XII, z RPGow Knights of the Old Republic. Obydwa gatunki mocno podupadly ostatnio.
Z kasa to nie ma problemu, jest praca to i zarobki sa :p Problem w tym czy nie wiem czy mam miejsce na kolejny kawalek zlomu w domu :D
Najwazniejsze jest rowniez to, ze nowe Wii U bedzie mialo wsteczna kompatyblinosc wiec moze dobrze jest poczekac i miec konsole na czasie:p Mnie jednak tak ciagnie do tej gry, ze masakra. Na Gamerankings ma srednia ponad 90% wiec jest bardzo dobrze. Az dziwne, ze o samej grze na gram.pl jest cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja akurat najbardziej jestem nakręcony na Last Story ^^ I to on mnie najbardziej nakręca. Z czekaniem na WiiU raczej sobie głowy nie zawracam;p, anyway były już jakieś plotki na temat startowej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja czasem pogrywam w jrpg, ale tylko Final Fantasy no i któraś z części Tales of... na PSP, niestety wolę walkę turową, a Talesy są trochę za szybkie jak na mnie ;)
No i jeszcze Blue Dragon jak jeszcze miałem x360.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2012 o 14:53, maniekk napisał:

Hmm, ja czasem pogrywam w jrpg, ale tylko Final Fantasy no i któraś z części Tales of...
na PSP, niestety wolę walkę turową, a Talesy są trochę za szybkie jak na mnie ;)
No i jeszcze Blue Dragon jak jeszcze miałem x360.

Pozdrawiam.

Jeśli wolisz walkę turową to na PSP masz kilka naprawdę świetnych tytułów.
Przykładowo Legend o Heroes: Trials in the Sky. Gierka maksymalnie sielankowa, optymistyczna i ze sporą dawką humoru. Pierwsza połowa to spokojna podróż po królestwie i wypełnianie rożnych questów dla gildii do której należą bohaterowie. Jakaś większa intryga tylko nieśmiało gdzieś mruga w tle i dopiera w drugiej połowie zaczyna się mocniej rozwijać. Świat i charaktery postaci są bardzo szczegółowo zarysowane, jest sporo dialogów i jakichś pobocznych tekstów (np. czasopismo którego kolejne numery można kupić co pewien czas). Walk jest mniej niż w w większości jrpg, a już na pewno nie znajdzie sie tu czegoś takiego jak wielogodzinne expienie czy farmienie itemów ze stworków. Dla mnie gra jest pod tym względem świetnie wyważona. Walki są raczej nietrudne, jedynie niektóre dodatkowe walki z potworami broniącymi skrzyń, kilka bossów z końca gry mogą stanowić wyzwanie, ale i tak jest bardzo łatwo. Ogólnie gra jest bardzo przyjemna i wciągająca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 22:20, Longer napisał:

Kurde naprawde jest tak niewielu fanow jRPG na gramie? Gral ktos w Xenoblade Chronicles?
Dla tej gry zastanawiam sie nad kupnem Wii. Podobno jeden z najlepszych jerpegow ostatnich
lat. Obejrzalo sie troche ''''let''s play'''' i strasznie napalilem sie na ten tytul
:)


Fani są ale w podziemiu albo na bardziej tematycznych stronach :) Podzielam twój optymizm z Xenoblade . Lubie sobie oglądać gameplaye z jrpg i wygląda to więcej niż dobrze .

Wspomnę tylko że Graces F wyszło nareszcie po Angielsku .Dubing jest śmieszny czego nie można powiedzieć o cenie .Prawie 300 zł ale Talesy w Polsce już tak mają .Mam nadzieję że kiedyś znajdę (a to może być cud) i zakupię coś w po promocji jak z Vesperią .

BTW.Star Ocean: Till the End of Time na PS2 wymiata !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/cięcie

To mówisz, że nie ma typowego grindu? A jak z zakupami w sklepach, zwykle kasę na to miało się poprzez monotonne klepanie stworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować