Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Wolałbym nowego, gwarancja zawsze się przyda, bo na Allegro widziałem zestaw DS z bodajże 5 grami za około 290, ale jakby się miał zepsuć, to raczej wolałbym gwarancję :P.

Nie będę się jeszcze tak spieszył z kupnem gier, jeśli nie mam konsoli :). Mam uzbierane ponad 300 zł, więc jeszcze jakieś 200 +/- 100 na jakieś/ąś grę, jeśli znalazłbym w dobrej cenie :).

EDIT:
@Piotrek K. - ten sklep Robson.pl ma NDSa za 399 ;o. Czym się różni ta zwykła wersja od Lite?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 16:47, mikim napisał:

Wolałbym nowego, gwarancja zawsze się przyda, bo na Allegro widziałem zestaw DS z bodajże
5 grami za około 290, ale jakby się miał zepsuć, to raczej wolałbym gwarancję :P.

Nowy to zawsze nowy ;]

Dnia 25.12.2008 o 16:47, mikim napisał:

Nie będę się jeszcze tak spieszył z kupnem gier, jeśli nie mam konsoli :). Mam uzbierane
ponad 300 zł, więc jeszcze jakieś 200 +/- 100 na jakieś/ąś grę, jeśli znalazłbym w dobrej
cenie :).

Spoko, na pewno nie będę chciał więcj niż na allegro za tego Lethal Alliance (najtaniej używkę ostatnio widziałem za 89 zł). Ja mam w stanie idalenym i, powiedzmy, chciałbym za niego 65 zł ;]

Dnia 25.12.2008 o 16:47, mikim napisał:

EDIT:
@Piotrek K. - ten sklep Robson.pl ma NDSa za 399 ;o. Czym się różni ta zwykła wersja
od Lite?

W 100% zgadzam się z Piotrkiem K. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 17:02, Piotrek K. napisał:

Duzo gorszym wyswietlaczem, jest brzydsza i ogolnie nie warta kupna. Lepiej kupic Lite''a.
Wierz mi. Ta stowka jest tego warta ;)...


Ale za to gry z Advance''a dziwnie nie wystają :D Podobno gra się też wygodniej, ale trudno mi oceniać bo lite''a nie miałem w łapkach. Dochodzi jeszcze sprawa głośników. W classicu nie jest bosko a podobno w lite''cie [czy jak to sie zapisuje] jest jeszcze gorzej.

Ale tak tylko sobie wymieniam pod nosem, bo sam chciałem kupić wersję lite, ale spieszyło mi się i ostatecznie kupiłem za 280 zwykłego z jakimś futerałem i nagrywarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że gry z game boy color chodzą na GB advance. A gry z game boy advance chodzą na nintendo DS, więc gry z GB color pójdą na DSie? Mój kuzyn ma game boy color i się zastanawiam czy mogę je wsadzić do DSa.

Co muszę dokupić aby grać z innymi ludzmi w gry na DSa? Mam wifi w konsoli i internet w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 22:36, xD ominik napisał:

[...] więc gry z GB color pójdą na DSie?

Niestety nie. Dzialaja tylko gry z GBA. Gry z GB czy GBC nie sa obslugiwane

Dnia 26.12.2008 o 22:36, xD ominik napisał:

Mam wifi w konsoli i internet w domu.

Jesli masz tez router z WiFi to jedyne czego Ci brakuje to... konsoli oraz gry, ktora obsluguje rozgrywke przez Nintendo WiFi Connection ;-):
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nintendo_DS_Wi-Fi_Connection_games

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 16:47, mikim napisał:

Wolałbym nowego, gwarancja zawsze się przyda, bo na Allegro widziałem zestaw DS z bodajże
5 grami za około 290, ale jakby się miał zepsuć, to raczej wolałbym gwarancję :P.

Nie będę się jeszcze tak spieszył z kupnem gier, jeśli nie mam konsoli :). Mam uzbierane
ponad 300 zł, więc jeszcze jakieś 200 +/- 100 na jakieś/ąś grę, jeśli znalazłbym w dobrej
cenie :).

EDIT:
@Piotrek K. - ten sklep Robson.pl ma NDSa za 399 ;o. Czym się różni ta zwykła wersja
od Lite?


jeśli chcesz kupić DS''a to na Twoim miejscu poczekałbym te pól roku, do premiery DSi w Europie. Sam mam taką sytuację że chciałem kupić DS''a ae gdy dowiedziałem się że ma wyjść nowa wersja to postanowiłem poczekać.
chyba że bardzo zależy Ci na slocie na gry z GBA - to już inna sprawa.
jednak mi się wydaję iż DS z aparatem i slotem na karty SD to już o dużo lepsza zabawka. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:46, grzesiek_1660 napisał:

jeśli chcesz kupić DS''a to na Twoim miejscu poczekałbym te pól roku, do premiery DSi
w Europie. Sam mam taką sytuację że chciałem kupić DS''a ae gdy dowiedziałem się że ma
wyjść nowa wersja to postanowiłem poczekać.
chyba że bardzo zależy Ci na slocie na gry z GBA - to już inna sprawa.
jednak mi się wydaję iż DS z aparatem i slotem na karty SD to już o dużo lepsza zabawka.
;)

Z tymi kartami SD bym się tak nie podniecał. Wystarczy kupić nagrywarkę i można się bawić z miniSD. Może oprogramowanie nie jest zbyt przyjemne dla oka ale swoje funkcje spełnia. I osobiście wolę slot od GBA od aparatu bo nie sądzę żeby robił zdjęcia jakiejś wspaniałej jakości. Chociaż z drugiej strony ciekawe czy będzie jakoś fajnie wykorzystany aparat w grach tak jak dotykowy ekran i mikrofon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:57, zbysheck napisał:

Z tymi kartami SD bym się tak nie podniecał. Wystarczy kupić nagrywarkę i można się bawić
z miniSD. Może oprogramowanie nie jest zbyt przyjemne dla oka ale swoje funkcje spełnia.
I osobiście wolę slot od GBA od aparatu bo nie sądzę żeby robił zdjęcia jakiejś wspaniałej
jakości. Chociaż z drugiej strony ciekawe czy będzie jakoś fajnie wykorzystany aparat
w grach tak jak dotykowy ekran i mikrofon?


mnie się tam pomysł z aparatem podoba. pewno wykorzystają go w grach(nie chciałbym żeby w przyszłości ominął mnie jakiś tytuł tylko na DSi). poza tym mam starą poczciwą nokię 3410 więc aparacik się przyda.
a co do slotu na gry GBA to sie przyczepie. jak już mówisz o nagrywarce to przecież można przez nią wrzycać gry na GBA. :P (jeśli ktoś ma taką potrzebę). jest już nagrywarka na DSi - acekard DSi (narazie tylko o nim słyszałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0_o!!!

Aparat + jakieś programy do zabawy z rysikiem? :D Może będzie przerabianie zdjęć :D. Mi to pasuje!

A te karty SD po co tak właściwie? :P Do odtwarzania muzyki i oglądania filmów? Bo od tego mam MP4. No chyba, że będą jakieś darmowe fajne mini-gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 09:42, mikim napisał:

A te karty SD po co tak właściwie? :P Do odtwarzania muzyki i oglądania filmów? Bo od
tego mam MP4. No chyba, że będą jakieś darmowe fajne mini-gierki.


ma ruszyc (ruszyla?) platforma do sciagania gier przez neta, cos jak PSP Store czy jak to sie nazywa - po to karty SD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaintrygowaliście mnie, i tak będę musiał jeszcze trochę uzbierać na to, a to trochę zajmie, ale te dwie nowe funkcje - gry na SD i aparat - czekam na nową wersję, dzięki ;].

P.S. A nie wie ktoś, jaka będzie cena tego nowego cuda? Albo chociaż czy większa, czy mniejsza? :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 11:10, mikim napisał:

Ok, zaintrygowaliście mnie, i tak będę musiał jeszcze trochę uzbierać na to, a to trochę
zajmie, ale te dwie nowe funkcje - gry na SD i aparat - czekam na nową wersję, dzięki
;].


aparat slabej jakoscii (pierwsza lepsza cyfrowka robi lepsze zdjecia), a gry na SD mozna miec nawet na DS Fat ;)

Dnia 27.12.2008 o 11:10, mikim napisał:

P.S. A nie wie ktoś, jaka będzie cena tego nowego cuda? Albo chociaż czy większa, czy
mniejsza? :S


http://www.pcworld.pl/news/169330/Nintendo.DSi.w.USA.i.Europie.od.2009.roku.html

mozesz sciagac z japonii za 440pln + transprot :) taniej niz lite w sklepie u nas ;) W tym artykule dobrze pisza, u nas w europie ciagle DS Lite sie swietnie sprzedaje, jeszcze za wczesnie na nowa wersje ;). Ja mojego lite nie mam zamiaru wymieniac na DSi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś, że masz GBA. Może dla Ciebie lepsza będzie wersja standardowa, bowiem w DSi zlikwidowano slot-2, w którym wkładało się gry z GBA, a także kilka "dodatków" do niektórych gier (Guitar Hero, Tony Hawk Motion chyba też coś takiego ma, na DSi w to nie pograsz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 00:24, grzesiek_1660 napisał:

mnie się tam pomysł z aparatem podoba. pewno wykorzystają go w grach(nie chciałbym żeby
w przyszłości ominął mnie jakiś tytuł tylko na DSi). poza tym mam starą poczciwą nokię
3410 więc aparacik się przyda.

Tzn mi też się bardzo podoba, ale nie kosztem slota GBA

Dnia 27.12.2008 o 00:24, grzesiek_1660 napisał:

a co do slotu na gry GBA to sie przyczepie. jak już mówisz o nagrywarce to przecież można
przez nią wrzycać gry na GBA. :P (jeśli ktoś ma taką potrzebę). jest już nagrywarka na
DSi - acekard DSi (narazie tylko o nim słyszałem).

Że można wrzucać to wiem, ale nie wiedziałem że jeszcze działaś będą. Ale skoro tak to fajnie. Popatrzyć na to można też z drugij strony. Mam teraz DSa i GBC więc mogę grać we wszystkie oryginalne gry na handheldy nintendo, a nie googlować za ROMami jak ktoś mi pożyczy grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ceny to prawie na pewno będzie wyższa niż DS lite. ale pomyśl że nawet gdybyś nie skusił się jednak na DSi to prawdopodobnie DS lite potanieje po jego premierze (nieznacznie ale to już coś :)).

ze ściąganiem DSi z japonii bym się powstrzymał, niby nie jest tak drogo ale trzeba trochę pokombinować - chyba że masz tam rodzinę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 14:41, grzesiek_1660 napisał:

co do ceny to prawie na pewno będzie wyższa niż DS lite. ale pomyśl że nawet gdybyś nie
skusił się jednak na DSi to prawdopodobnie DS lite potanieje po jego premierze (nieznacznie
ale to już coś :)).

ze ściąganiem DSi z japonii bym się powstrzymał, niby nie jest tak drogo ale trzeba trochę
pokombinować - chyba że masz tam rodzinę. :P

Jak się w ogóle dogadać z takim Japończykiem? Ja mu może jakoś zapłacę a ten coś w adresie spieprzy. Zresztą DSi ma kamerę, która się polakom i tak nie przyda, bo DSi nie ma w sumie nikt w polsce więc z nikim wideo rozmów nie będzie mógł robić, a 100zł więcej zapłaci. Aparat słaby też ma . A większy ekraj jest o tyle większy że nie widać różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2008 o 14:16, xD ominik napisał:

Jak się w ogóle dogadać z takim Japończykiem? Ja mu może jakoś zapłacę a ten coś w adresie
spieprzy.


rece opadaja, co Ty w sredniowieczu zyjesz ? Sa przeciez sklepy ktore zajmuja sie sprzedaza sprzetu z calej azji na reszte swiata - sklepy w calosci po angielsku itd wpisz sobie w google play-asia No i jak juz ktos handule takim towarem to uzywa miedzynarodowych jezykow a nie swojego ojczystego... dziecko po podstawowce zamowi Ci konsole do polski.

Dnia 29.12.2008 o 14:16, xD ominik napisał:

Zresztą DSi ma kamerę, która się polakom i tak nie przyda, bo DSi nie ma w
sumie nikt w polsce więc z nikim wideo rozmów nie będzie mógł robić, a 100zł więcej zapłaci.
Aparat słaby też ma . A większy ekraj jest o tyle większy że nie widać różnicy.


zapewniam Cie ze w polsce sa setki DSi, importowane z azji... chyba ze masz jakies sprawdzone informacje. Bo dlaczego rozpuszczony bachor ktorego rodzice zarabiaja miesiecznie 30,000pln nie mialby sobie pozwolic na nowa konsole ? Ze w nia nie gra to inna sprawa. Takich osob jest sporo w polsce. No i sa tez fani nintendo, nieliczni ale sa :D

polska to juz nie zascianek europy (swiata) bez problemu kupisz dowolna rzecz na calym swiecie... a co do ceny, razem z cłem i wysylka chyba bedzie taniej niz Lite w polsce - elektornika jest tania w japonii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować