Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Ciekawy temat. NDS jest tylko o 100 zł tańsze od PSP więc to dużo nie jest jeśli ktoś jest zapalony na przenośną konsolę. Inaczej jest z grami na NDS są chyba więcej jak ''''trochę'''' tańsze od tych na przenośną konsolę sony.
Ktoś wyżej wspominał że trzeba uczyć się japońskiego żeby sobie pograć w większość ciekawych gier. Uważam że łatwo można dowiedzieć się o co chodzi w grze patrząc tylko and dziwne znaki, no ale to moje zdanie ;]

Mam pytanie czy można gdzieś dorwać informacje na temat ilości sprzedaży konsoli przenośnych na świecie? Bo jeśli mnie intuicja nie myli to dzięki PSP Sony tak samo jak Nintendo dzięki NDS czerpią największe zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
Dzięki, sprawdzę ;]

Dnia 25.01.2009 o 12:31, EmperorKaligula napisał:

co do Residenta:

http://www.skizo.org/recenzja,nds,Resident_Evil:_Deadly_Silence,551.html#recenzja

amatorska recenzja, nie sponsorowana wiec w miare obiektywna :) Sam nie gralem, ale moze
kiedys znajde na to troche czasu, a no i na komentarze rzuc okiem - wiekszosc wypowiada
sie bez znajomosci gry (gowniarzeria) ale sa tez bardzo dobre i uargumentowane komentarze
ktore pomoga Ci w wyborze

Czytałem wcześniej tą recenzję (w sumie dzięki Tobie znalazłem tą ciekawą stronę, wielkie dzięki :), jednak chciałem znac też opinie innych. Poczytam trochę komentarzy, choc nie będzie to łatwe, bo widzę, że gówniarnia tylko na obrazki patrz i głupkowate komentarze w stylu: Wygląda jak papier do dupy :/ No nic, jak będzie gdzieś okazja to może zakupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:34, driv4r napisał:

Ktoś wyżej wspominał że trzeba uczyć się japońskiego żeby sobie pograć w większość ciekawych
gier. Uważam że łatwo można dowiedzieć się o co chodzi w grze patrząc tylko and dziwne
znaki, no ale to moje zdanie ;]


ale w przygodowki czy gry z bardziej rozbudowana fabula nie pograsz ze 100% funem bo nic nie zrozumiesz ;) Oczywiscie jest tez tak jak mowisz - sa gry gdzie wystarczy nauczyc sie paru slow (potion, atak, magia etc) i mozna skonczyc ;)

bardzo szybko powstaja amatorskie poradniki na forach objasniajace buttony czy mechanike gry (tworza je gracze ktore nie maja problemow z jezykiem japonskim) - zawsze to latwiej niz samemu sie domyslac co jest czym ;) No i do glosniejszych tytulow patche, tylko ze to jest raczej "nielegalne" (ingerowanie w kod gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 11:55, syriusz.b napisał:

tylko jakoś zawszę, jak jest kasa to idzie na coś innego :/

Tez to znam :/. Ale akurat mam troche wydatkow, ktorych juz dluzej odkladac sie nie da ;). Czekam tylko na wyplate...

Dnia 25.01.2009 o 11:55, syriusz.b napisał:

The World Ends with You, Professor Layton, Mario Kart, drugie Guitar Hero ...

Akurat Profesorka i Mario Kart ostatnio w MM widzialem: widac rzucili nowa dostawe pozycji. Choc moglaby juz wyjsc angielska wersja kolejnych przygod Profesorka :(...


>>> Mac Cry
Elite Beat Agents, Zelda, ktoras Castlevania, Ninja Gaiden, N+, Geometry Wars, Viva Pinata, Trackmania DS, Phoenix Wright (zaczynajac od jedynki), Lego Indiana Jones, jakas angrywarka, by moc ruszyc homebrew (czyli np. programy: dslibris, moonshell, dicewars, ds2key) czy Advance Wars. Na start, i najblizsze dwa lata ;), starczy :P...
Aha, jesli chodzi o samachodowki to jedyna godna pozycja jest chyba Mario Kart czy Trackmania DS (ta druga zapewne z sentymentu ;)). Reszta, z powodu slabej fizyki (jestem przyzwyczajony do Richard Burns Rally jak cos ;)) jest po prostu bardzo slaba ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:40, EmperorKaligula napisał:

ale w przygodowki czy gry z bardziej rozbudowana fabula nie pograsz ze 100% funem bo
nic nie zrozumiesz ;)


Jeśli nie rozumie się tekstu czytanego a chce grać się ze 100%-owym funnem to trzeba samemu wymyślać sobie fabułę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto także,którąś część Castlevani taki platformer RPG i zręcznościówka w jednym,Zelde:The Phantom Hourglass też taki nietypowy RPG(o ile można ją tak nazwać),Time Hollow no i jeszcze Locks Quest(gra typu tower defense fajna jednak nie wiem czy dostaniesz ją w Polsce).Shotery to Metroid Prime,Dementium i jeszcze Resident Evil DS a co do Moon nie polecam ponoć bardzo kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądałem sobie allegro i wypatrzyłem parę ciekawych gier w znośnych cenach. Niestety mogę sobie pozwolic tylko na jedną z:

GOLDENEYE - ROGUE AGENT 39,99 zł
RESIDENT EVIL Deadly Silence 55 zł
NEW SUPER MARIO BROS 65 zł
Super Mario 64 DS 69 zł

Wszystko to używki ale w bardzo dobrym stanie z instrukcjami i pudełkami. Najmniej pewny jestem dwóch pierwszych gier, ale są tanie. Super Super Mario 64 DS na 90 % będzie mi się podobac. Oryginał na N64 przeszedłem dwa razy, super gra. Co byście mi radzili? (mam tylko 50 zł, więc bym musiał pożyczyc, a tego nie chcę :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:03, Mac Cry napisał:

Wszystko to używki ale w bardzo dobrym stanie z instrukcjami i pudełkami. Najmniej pewny
jestem dwóch pierwszych gier, ale są tanie. Super Super Mario 64 DS na 90 % będzie mi
się podobac. Oryginał na N64 przeszedłem dwa razy, super gra. Co byście mi radzili? (mam
tylko 50 zł, więc bym musiał pożyczyc, a tego nie chcę :/).


ja bym mimo wszystko wziął Mario 64... ta gra rządzi przecież :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:03, Mac Cry napisał:

Tak przeglądałem sobie allegro i wypatrzyłem parę ciekawych gier w znośnych cenach. Niestety
mogę sobie pozwolic tylko na jedną z:

GOLDENEYE - ROGUE AGENT 39,99 zł
RESIDENT EVIL Deadly Silence 55 zł
NEW SUPER MARIO BROS 65 zł
Super Mario 64 DS 69

Ja na Twoim miejscu brałbym Mario 64.....widziałem na yt filmiki ..gra jest fajna ..z resztą jak każde mario....hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:03, Mac Cry napisał:

Tak przeglądałem sobie allegro i wypatrzyłem parę ciekawych gier w znośnych cenach. Niestety
mogę sobie pozwolic tylko na jedną z:

GOLDENEYE - ROGUE AGENT 39,99 zł
RESIDENT EVIL Deadly Silence 55 zł
NEW SUPER MARIO BROS 65 zł
Super Mario 64 DS 69 zł


wybor jest prosty:

http://www.allegro.pl/item533067312_trauma_center_under_the_knife_wysylka_0zl.html

lub

http://www.allegro.pl/item534785203_metal_slug_7_szybko_tanio_pewnie.html

Mariany kazdy zna (sa swietne, ale nie spieszy mi sie do ich zakupu), RE moze byc niezly (ale nie jestem tego pewien na 100%), a Bonda nie trawie :)

Metal Slug jest krotki, ale nie wyobrazam sobie porannej kawy bez 1 albo 2och plansz (z 15minut gry) - taki rytuał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 20:38, EmperorKaligula napisał:

Oglądłem trailer i zaciekawiła mnie tak samo jak EBA. Jednak mam obawę, że rozczaruje mnie też tak samo jak EBA. Ogólnie wszystko pięknie, ale później nie wyrabiałem z poziomem trudności, a nie chciało mi się siedziec nad tą grą godzinami i poziom soundtracka był taki sobie (daleko mu do GH). Tak więc jak na razie sobie odpuszczę TC :)

Dnia 25.01.2009 o 20:38, EmperorKaligula napisał:

Nie dośc że drogie, to zupełnie nie dla mnie ;]

Dnia 25.01.2009 o 20:38, EmperorKaligula napisał:

Mariany kazdy zna (sa swietne, ale nie spieszy mi sie do ich zakupu), RE moze byc niezly
(ale nie jestem tego pewien na 100%), a Bonda nie trawie :)

Do Marianów jestem bardzo przekonany, jedna z niewielu japońskich gier, które uwielbiam. RE musiałbym się naprawdę zastanowic, aby później tego nie żałowac. Jestem fanem Bonda, ale głównie filmów. Gry nie każde mi się podobały, więc tu pojawia się też niepewnośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:03, Mac Cry napisał:

Super Mario 64 DS 69 zł

Kupuj w ciemno, nie zawiedziesz się. Zaliczyłem Mario 64 na N64 na 100% [ach te czasy, gdy nie było komputera, tylko 3 gry na konsoli i kuuuuuuuuupa czasu =) ] i DSa kupiłem przezde wszystkim dla tego tytulu [no i Zeldy, ale tu sie akurat zawiodłem] Nowe Mario nie dość że dodaje nowe sekrety, nowe gwiazdki ze zdobycia [rośnie bodajże ze 120 do 150] to jeszcze dodaje minigierki i 4 postacie do wyboru w grze. Jedyna wada to brak gałki analogowej, ale na upartego da sie grać tacz-skrinem, a levele są tak zbudowane żeby było grać łatwiej bez gałki. Polecam z całego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 18:50, xD ominik napisał:

Znalazłem na allegro takie coś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=530981538&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
Czy te guitar hero to sama gra bez kontrolera i trzeba mieć kontroler z wcześniejszej
wersji aby grać?


Przeglądając neta zauważyłem , że sprzedawana jest z kontrolerem....więc trudno powiedzieć... napisz emaila do sprzedającego.. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 14:03, Mac Cry napisał:

Tak przeglądałem sobie allegro i wypatrzyłem parę ciekawych gier w znośnych cenach. Niestety
mogę sobie pozwolic tylko na jedną z:

GOLDENEYE - ROGUE AGENT 39,99 zł
RESIDENT EVIL Deadly Silence 55 zł
NEW SUPER MARIO BROS 65 zł
Super Mario 64 DS 69 zł

Wszystko to używki ale w bardzo dobrym stanie z instrukcjami i pudełkami. Najmniej pewny
jestem dwóch pierwszych gier, ale są tanie. Super Super Mario 64 DS na 90 % będzie mi
się podobac. Oryginał na N64 przeszedłem dwa razy, super gra. Co byście mi radzili? (mam
tylko 50 zł, więc bym musiał pożyczyc, a tego nie chcę :/).



Miałem tą pierwszą,nie przypadła mi do gustu.Chyba,że lubisz strzelanki.
Z tych czterech radze Super Mario 64 ew. New Super Mario Bros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2009 o 14:03, Mac Cry napisał:

GOLDENEYE - ROGUE AGENT 39,99 zł


Miałem tą grę, na samym początku - i nie polecam, jakoś nie przypadła mi do gustu, serio nie warto - jest wiele lepszych tytułów, choćby, jeśli chodzi o platformówki, to Kirby: Mouse Attack, serio - ten Kirby bije wszystkich innych na głowę, uwierz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowe aukcje sie pojawily, gry za 50pln, z co ciekawszych:

http://www.allegro.pl/item540212760_final_fantasy_xii_na_ds_wyprzedaz.html

http://www.allegro.pl/item540208128_ninja_gajden_dragon_sword_na_ds_wyprzedaz.html

http://www.allegro.pl/item540222654_final_fantasy_tacticks_a2_na_ds_wyprzedaz.html

http://www.allegro.pl/item539555598_wario_master_of_disguise.html

:] No no, nie wiedzialem ze takie fajne gry mozna wyrwac tak tanio. FF12 szczerze polecam, fajna strategia - prosta, ale baaaaardzo wciagajaca, Ninja Gaidena nie trzeba polecac - swietne, a 2 ostatnie to klasyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 09:14, Piotrbov napisał:

No dobra, za 50 zeta, lecz popatrz na koszt wysyłki - połowa ceny gry.


co i tak daje raptem 75 zlotych za gre, a kolega wyzej szukal gier do 70pln, 2 piwka zawsze mozna poswiecic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować