Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 07.03.2009 o 19:54, Piotrek K. napisał:

Producenci gier ZAWSZE przed premiera obiecuja, ze gra bedzie super, hiper, cudna i ogolnie
ekstra, a pozniej... pozniej okazuje sie, ze to byly raczej pobozne zyczenia, a nie prawda
;). Coz. Caly czas jednak licze, ze bedzie dobrze.

Jak już wcześniej mówiłem akurat co do rockstara mam zaufanie. Raczej nie produkuje gniotów, gta advance to wyjątek od reguły, ale nie przypominam sobie w sumie jakichś ogromnych zapewnień co do gta advance

Z drugiej strony boję się żeby nie przedobrzyli. Mają byc krótkie szybkie misje, boję się że gra straci na swobodzie rozrywki na rzecz trywialnych misyjek które sie będzie wykonywało z biegu. Obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z premierą wystartował znany przez wszystkich/ lub też nie - Chrono Trigger. Między innymi to dla niego kupiłem swojego DS''a :D. Zamówienie złożone. Szkoda tylko, że twórcy nie pokusili się o chociażby lekkie podrasowanie grafiki lub inne nowości.

PS: Wie ktoś czy da radę kupić w Polsce nową batkę do Lita?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 09:31, Damianuss1 napisał:

PS: Wie ktoś czy da radę kupić w Polsce nową batkę do Lita?

Podejrzewam, że tak. Ciężko w mieście będzie znaleźć, ale na internecie jest trochę tego, chociaż by tu w komplecie z ładowarką biurkową:
http://www.exerion.pl/931_Nintendo_DS___DS_Lite_Akcesoria_Zestawy_DS_Lite_Zestaw_bateria___%C5%82adowarka.html
na allegro tylko jedna pozycja:
http://www.allegro.pl/item571421671_nowa_tylko_rozpakowana_bateria_do_nintendo_ds.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 10:08, Piotrek K. napisał:

Ma przede wszystkim dwukrotnie szybszy procek. Gdzies widzialem porownanie np. przegladarek
internetowych i tego jak dzialaja na DS oraz DSi i plynnosc byla zdecydowanie lepsza
na nowszej wersji konsolki. Coz - pozyjemy zobaczymy

Znajdź dla mnie źródło, gdzie pisze, że DSi ma dwa razy szybszy procesor (czy że w ogóle jest ulepszony). A test, o którym mówisz czytałem na gbatemp, a różnica prędkości wynikała z braku dodatkowego ramu (w oryginalnym DSie nie było packa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 12:50, DragonLord napisał:

Znajdź dla mnie źródło, gdzie pisze, że DSi ma dwa razy szybszy procesor (czy że w ogóle
jest ulepszony). A test, o którym mówisz czytałem na gbatemp, a różnica prędkości wynikała
z braku dodatkowego ramu (w oryginalnym DSie nie było packa).

Tu masz porównanie szybkości przeglądarek

http://www.youtube.com/watch?v=wrzV1zsBSOA&eurl=http://www.skizo.org/news,nds,Porownanie_Opery_na_DSi_i_DS_Lite,4588.html

Tu masz liczby

http://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_DSi#Technical_specifications

mam nadzieję że kojarzysz cyferki ze zwykłego DSa, jeśli nie , też na wiki znajdziesz.

Ogólnie przyspieszenie DSa nie jest po to żeby robić lepsze gry [wtedy lite by troche podupadł] tylko żeby sprzęt uciągnął robienie zdjęć i słuchanie muzyki. Sądzę że framerate nawet jeśli się różni w grach, to niedużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

66Mhz+33hz vs 133Mhz, niestety nie mam zielonego pojęcia jak wpływa na wydajność podzielenie procesora. Ale faktycznie może być trochę lepszy. Za to test Opery, jak mówiłem, widziałem i jest on dla mnie kompletnie bezużyteczny, niech porównają DS + Expansion Pack vs DSi wtedy się okaże, czy te dodatkowe Hz się przydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:01, Damianuss1 napisał:

Ile czasu wymaga ładowanie DS"a? :>


"do pełna" okolo 4h dla zwyklej baterii w DS: Lite - tak mowi instrukcja, imo jest to okolo 3h - ale nigdy nie sprawdzalem z zegarkiem w reku, wiec moge sie mylic ;) Nie wiem jak jest z mocniejszymi bateriami kupowanymi osobno - pewno dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 21:53, Damianuss1 napisał:

Dzięki. Chciałem mieć pewność : ).

Bateria działa około 11 godzin grania. Pewnie to też cię interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 10:41, xD ominik napisał:

> Dzięki. Chciałem mieć pewność : ).
>
Bateria działa około 11 godzin grania. Pewnie to też cię interesuje.

Czytałem, że nawet do 15, ale dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:44, watti napisał:

Zastanawiałem się właśnie czy jak "przykleję" folię ochronną na ekran dotykowy to wszystko
będzie działać poprawnie czy raczej będą problemy z używaniem touch screena.

Nie wyczujesz żadnej różnicy. Chociaż sam nie jestem pewien, bo pierwsze co zrobiłem po zakupie konsolki (jak i większość posiadaczy DSa) to przykleiłem folię. Nie mam problemów z żadną grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:53, DragonLord napisał:

> Zastanawiałem się właśnie czy jak "przykleję" folię ochronną na ekran dotykowy to
wszystko
> będzie działać poprawnie czy raczej będą problemy z używaniem touch screena.
Nie wyczujesz żadnej różnicy. Chociaż sam nie jestem pewien, bo pierwsze co zrobiłem
po zakupie konsolki (jak i większość posiadaczy DSa) to przykleiłem folię. Nie mam problemów
z żadną grą.


Ok,dzięki za szybką odpowiedź ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:53, DragonLord napisał:

> Zastanawiałem się właśnie czy jak "przykleję" folię ochronną na ekran dotykowy to
wszystko
> będzie działać poprawnie czy raczej będą problemy z używaniem touch screena.
Nie wyczujesz żadnej różnicy. Chociaż sam nie jestem pewien, bo pierwsze co zrobiłem
po zakupie konsolki (jak i większość posiadaczy DSa) to przykleiłem folię. Nie mam problemów
z żadną grą.

Ja nie przykleiłem. A poza tym u siebie wyczuwam na touch screenie warstwę ochronną jakiejś folii ochronnej. Mnij więcej coś takiego czym są chronione opakowania płyt z CDA. Na górnym ekranie nic nie mam. Gdzie to można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2009 o 16:58, xD ominik napisał:

Ja nie przykleiłem. A poza tym u siebie wyczuwam na touch screenie warstwę ochronną jakiejś
folii ochronnej. Mnij więcej coś takiego czym są chronione opakowania płyt z CDA. Na
górnym ekranie nic nie mam. Gdzie to można kupić?


Można taką folię nabyć w sklepach fotograficznych,ewentualnie na Allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:44, watti napisał:

Zastanawiałem się właśnie czy jak "przykleję" folię ochronną na ekran dotykowy to wszystko
będzie działać poprawnie czy raczej będą problemy z używaniem touch screena.

Ekranik stanie jeszcze lepszy pod względem użytkowania.Żadnych rys problemów itp.Tylko pamętaj aby nie kupić jakiegoś szajsu podrabianego w dodatku na klej.Najlepiej zamówić z allegro folię HORI od dobrego sprzedawcy koszt z przesyłka wyniesie okoł 15-16 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2009 o 17:24, pawciooo23 napisał:

Ekranik stanie jeszcze lepszy pod względem użytkowania.Żadnych rys problemów itp.Tylko
pamętaj aby nie kupić jakiegoś szajsu podrabianego w dodatku na klej.Najlepiej zamówić
z allegro folię HORI od dobrego sprzedawcy koszt z przesyłka wyniesie okoł 15-16 zł.


Dzięki za radę,przy okazji jakie gry warto kupić na DS''a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2009 o 16:44, watti napisał:

Zastanawiałem się właśnie czy jak "przykleję" folię ochronną na ekran dotykowy to wszystko
będzie działać poprawnie czy raczej będą problemy z używaniem touch screena.


sprawdz co kupujesz: folie ochronne to folie elektrostatyczne - a o tym bylo w szkole - to sie na klej nie trzyma. Nie ma zadnych problemow z uzytkowaniem - ekran jest tak samo wrazliwy jak bez folii.

jakie gry ? a my wrozki jestesmy ze wiemy jakie gry lubisz ? pierwszy lepszy duzy portal o grach i tam sa recenzje, komentarze, trailery, oceny - jest wszytko na wyciagniecie reki.

jak powiem ze obecnie najciekawsza gra na DSa jest Fashion Designer: High Fashion to co ? juz lecisz do sklepu to kupic bo tak powiedziano na forum ? A niektorym ta gra sie moze podobac, a nie ktorym nie i tak bedzie z kazda gra. Google -> czytaj, ogladaj - cos dla siebie znajdziesz. ewentualnie przekartkuj ten temat bo takie pytania czesto padaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować