Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 18:49, EmperorKaligula napisał:

> Bo tak mówi ustawa! W takim przypadku nielegalny jest program który łamie te zabezpieczenia,
> a nie sama nagrywarka, bo to nie ona je łamie.
to samo z programatorem - bez odpowiedniego programu (ktory musisz sam wgrac) na nim
nic nie uruchomisz, czyli to program jest nielegalny, tak ?

Jeśli program (firmware) jest integralną częścią urządzenia i bez niego nie będzie działać to urządzenie będzie wtedy nielegalne, jeśli to jest dodatkowy program jak np. shackowany program do DVD to wtedy nielegalny jest program, bo to on obchodzi zabezpieczenia.
Nie napisałem też z całą pewnością, że programator nielegalny, bo to zależy jak dokładnie działa, a tego nie jestem pewien. Ale obstawiam, że jakieś tam exploity wykorzystuje.

Dnia 27.06.2009 o 18:49, EmperorKaligula napisał:

> Widzę, że nawet młode osoby z forum mają blizny z czasów komunizmów (pewnie odziedziczone
> po rodzicach) i niechęć do "milicji". To co wszyscy "chwdp"?
nie kocham sluzb mundurowych - za to jak pracuja i czym sie zajmuja, chwdp? daj spokoj
za stary jestem zeby kryc sie za takimi sloganami.

Ja również ich nie kocham, tylko szanuje i przestrzegam prawo które obowiązuje nas wszystkich.

Dnia 27.06.2009 o 18:49, EmperorKaligula napisał:

> Ale zgadzam się w tej chwili jest martwy, może niedługo się "ożywi". Zobaczymy ...
a jak ma sie odrodzic ? nagle ktos go przeczyta na glownej komendzie i zacznie zamykac
sklepy ? nie widze szans na ozywienie

Czasem tak jest, że wprowadzone prawo jest stosowane dopiero po czasie jak np. zniknie bariera społeczna, czy właśnie ktoś po prostu zacznie je stosować.

Dnia 27.06.2009 o 18:49, EmperorKaligula napisał:

> Jeszcze nie ale są już sprawy o przerabianie konsol. Programatory mogą być następne
;)
czekam z niecierpliwoscia, przy nastepnej generacji jakos moze do tego dojda ;] bo przerabianie
konsol (flash, chipy) to ingerowanie w solftware lub hardware - zabronione przez licencje

Wg. prawa przestępstwem jest tylko modyfikacja, która "pozwala na obchodzenie skutecznych zabezpieczeń technicznych" (cytat z pamięci). Czyli pozwalająca odpalać piraty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 00:05, zbysheck napisał:

Poleci ktoś jakąś dynamiczną grę, najlepiej nie wykorzystującą jakoś szczególnie ekranu
dotykowego

GTA: Chinatown Wars (IMHO troszkę słabsze niż miało być, ale ok)
dowolna Castlevania na DSa, dobre są

Jeżeli wyścigi też wchodzą w skład dynamicznych gier, to Trackmania DS jest całkiem fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 14:39, Cmq napisał:

GTA: Chinatown Wars (IMHO troszkę słabsze niż miało być, ale ok)
dowolna Castlevania na DSa, dobre są

GTA jak dostałem to zaliczyłem w 2 dni, a Castlevanie fakt, są świetne, ale nie tak dynamiczne. Sporo akcji, ale jest raczej wolna.

Dalej szukam dynamicznych gier typu contra, bleach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Castlevani na DSa w jaką grałem to Portrait of Ruin, jednie co w niej szwankuje to trochę zachowanie pobocznej postaci nie mówie że jest złe, bo potrafi jak my dobrze walczyć, ale kiedy np w etapie z wagonikiem na torach woła o pomstę, my sobie stoimy w wagoniku a poboczna postać za nami próbuje wskoczyć :D i tak do końca trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zainteresował mnie nowy Star Wars na DSka, a mianowicie Star Wars The Force Unleashed : ). Prześledziłem jakieś gameplaye na YT, ale są one mało wyraźne i niewiele można z nich wywnioskować. Testował już ktoś może ten tytuł? Opłaca się za niego dać te ~100zł? Zależałoby mi głównie na fabule (mam nadzieję, że ta jest taka sama na każdej platformie [nie wliczając PC bo jak wiadomo LA nie podołał ... niewybaczalne, ale tutaj nie o tym]) i dłuższym czasie przejścia nić 5h. Da rade? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 23:42, Damianuss1 napisał:

Ostatnio zainteresował mnie nowy Star Wars na DSka, a mianowicie Star Wars The Force
Unleashed
: ). Prześledziłem jakieś gameplaye na YT, ale są one mało wyraźne i niewiele
można z nich wywnioskować. Testował już ktoś może ten tytuł? Opłaca się za niego dać
te ~100zł? Zależałoby mi głównie na fabule (mam nadzieję, że ta jest taka sama na każdej
platformie [nie wliczając PC bo jak wiadomo LA nie podołał ... niewybaczalne, ale tutaj
nie o tym]) i dłuższym czasie przejścia nić 5h. Da rade? :>

Przeszedłem i wg mnie się nie opłaca. 5h może i będzie, fabuła też jest niezła, ale gierka ogólnie przeciętna. Pożyczyć od kolegi i zaliczyć - jak najbardziej, ale samemu bym nie kupił

Co do Raymana - mi się podoba =) bardzo fajny port z trochę zubożoną grafiką, ale gać się jak najbardziej da.

A sam poszukuję jakiejś gry opartej na anime ale nie takim 200+ odcinkowym typu Bleach albo Naruto. Doradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 00:22, zbysheck napisał:

A sam poszukuję jakiejś gry opartej na anime ale nie takim 200+ odcinkowym typu
Bleach albo Naruto. Doradzicie coś?


Fullmetal Alchemist - przyjemny fighter, Pokemony - wiadomo co, Dragon Ball: Origins i nadchodzace Dragon Ball Kai Saiyajin Raishu no i oczywiscie beznadziejne gierki Bleach i Naruto...

wiecej mi do glowy nie przychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 23:42, Damianuss1 napisał:

Ostatnio zainteresował mnie nowy Star Wars na DSka, a mianowicie Star Wars The Force
Unleashed
: ). Prześledziłem jakieś gameplaye na YT, ale są one mało wyraźne i niewiele
można z nich wywnioskować. Testował już ktoś może ten tytuł? Opłaca się za niego dać
te ~100zł? Zależałoby mi głównie na fabule (mam nadzieję, że ta jest taka sama na każdej
platformie [nie wliczając PC bo jak wiadomo LA nie podołał ... niewybaczalne, ale tutaj
nie o tym]) i dłuższym czasie przejścia nić 5h. Da rade? :>


wg mnie nie, gralem w to troche i sterowanie troche szwankuje, a grafika jest bardzo slaba - typowy multiplatformer na dsa, nie wart zadnych pieniedzy - tylko dla fanatykow star warsa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 14:05, EmperorKaligula napisał:

Fullmetal Alchemist - przyjemny fighter, Pokemony - wiadomo co, Dragon Ball: Origins
i nadchodzace Dragon Ball Kai Saiyajin Raishu no i oczywiscie beznadziejne gierki Bleach
i Naruto...

Dzięki, oblukam FMA. Irytuje mnie jednak że wszystkim się wydaje że pokemon jestna podstawie anime :P to odwrotnie przecież wszystko =P

4ny4 >> wg mnie kilka wartych uwagi

Castlevanie - takie sidescrollowane Diablo wg mnie najlepsze RPG na DS
Final Fantasy 4 - BARDZO typowy jRPG, świetna grafika
Chrono Trigger - chyba nie trzeba przedstawiać
The World Ends with You - coś niestandardowego, świetny system walki
Pokemon - jak chcesz coś prostego =)
Pokemon Mystery Dungeon - jak lubisz rogaliki

tutaj masz listę co lepszych, ale nie miałem z nimi do czynienia niestety
http://www.gamespot.com/games.html?platform=1026&category=Role-Playing&type=games&mode=all&sort=score&sortdir=asc#

powodzonka w poszukiwaniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 18:37, xD_ominik napisał:

Czy na programator muszę władować jakiś system czy od razu mogę wsadzać muzę i inne darmowe
gry?


Nie wiem jak w tych nowych programatorach jest, lecz w tym, którym mam R4DS do karty microSD trzeba wrzucić kilka plików umożliwiających działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 19:23, Piotrbov napisał:

> Czy na programator muszę władować jakiś system czy od razu mogę wsadzać muzę i inne
darmowe
> gry?

Nie wiem jak w tych nowych programatorach jest, lecz w tym, którym mam R4DS do karty
microSD trzeba wrzucić kilka plików umożliwiających działanie.

Ja mam acekard 2.1. Właśnie wsadziłem 2 darmową grę na próbę i jest napisane cały czas "loading" ? Jakiś link do oprogramowania? Wpisuję "oprogramowanie nintendo DS" i inne możliwości to nic nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować