Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 28.03.2011 o 22:45, Krzycho napisał:

Kingdom Hearts 358/2 Days!


Spodoba się gościowi,któremu nie spodobało się Brith by Sleep z PSP, nienawidzi jRPG i średnio zna angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2011 o 23:10, bobobo napisał:


> Kingdom Hearts 358/2 Days!

Spodoba się gościowi,któremu nie spodobało się Brith by Sleep z PSP, nienawidzi jRPG
i średnio zna angielski?

Kurde nienawidzisz jRPG? Szkoda, na DSie ich pełno więc jest w co grać jak się je lubi. ;p
W Birth by Sleep nie grałem ale mechanika gry chyba podobna... Jeśli chodzi o angielski to też raczej przydałoby się dobre ogarnianie bo fabuła moim zdaniem ciekawa. To może jednak lepiej zostać przy GTA CW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja tam zmienię temat.

W ostatnią niedziele miałem okazję zorganizować 3 osobowe pokemo-dsowe spotkanie w Warszawie w KFC. Zaprawdę, nie sądziłem, że SS i HG pokemon mogą sprawić tak ogromną frajdę trzem osobą. Niestety w potyczce z żywym graczem jestem uber noob, bo głównie swoje poki dostosowuje pod głupie boty, które spotykam na swej drodze. A jak żywy gracz zaczął mi rzucać "protection" jak użyłem "fly", albo zaczął mi spowalniać ataki innymi dodatkami, czy robić inne rzeczy to z 6, tylko 2 stworki zdołałem obalić, a sam, pomimo, że trzymałem się z 10 minut to padłem. No ale zabawa na tym stadionie pokemonowym we trzech jest naprawdę klawa. Nigdy, ale to nigdy jeszcze tak się świetnie nie bawiłem! Nie ma to jak, kiedy każdy nawala piórkiem w ekranik, aby zaraz zobaczyć, że i tak głupi bot, który w drużynie miał magickarpa, pichu i odisha (my to sobie legendy braliśmy ;D albo inne z wywalonymi statsami) okazywał się mieć lepszy wynik od nas :D. Po prostu fail. Czy też niezapomniany widok jak w konkurencji dwie lugie oraz mew gryzą się o złapanie talerza, a pod nimi biega jakiś magickarpik, który nie wie co robić.

W każdym razie w planach na pewno mamy na powtórkę z rozrywki, ale pewniej byłoby zabawniej jakbyśmy mieli czwartą osobę z HG lub SS, aby móc np. pobawić się w potyczkę 2 vs 2 czy też we czterech bez botów zabawić się na tym stadionie. No i też pewno znów powymieniać się pokami, bo z ostatniego spotkania zdołałem parę starterów dostać.

Oczywiście jestem z nas miał wersje Black, miałem okazję zobaczyć. Zaprawdę, świetnie to to graficznie wygląda, ale i tak jakoś nie jest mi spieszno z kupnem. SS póki co mi naprawdę wystarcza, w szczególności, że cały czas znajduję sobie w tej grze coś do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jeśli chodzi o 3DS. Orientuje się ktoś, w związku z blokadą regionalny, czy gra razem w multi mając dwie konsole(i gry) z różnych regionów jest możliwa(np. japońska + europejska)? Zdrowy rozsądek podpowiada, że powinna, ale może ktoś zna jakieś fakty na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze: Czy wy nie kochacie Nintendo za swój stosunek do graczy? Powiedzmy sobie szczerze: X360 i PS3 to tylko Xbox i PS2 tylko z lepszą grafiką. A Nintendo nie idzie w kopiowanie tego samego,o nie. Nintendo ZAWSZE szło w innowacje: Nintendo DS miało 2 ekrany w tym jeden dotykowy. Wii miało nowatorski system celowania (nie wiem jak to sformułować,wiecie o co chodzi ;)),no a teraz 3DS i jego 3D bez okularów. Mam nadzieję,żę następna konsola także będzie innowacyjna,bo po prostu to nie było by podobne do Wielkiego N,gdyby zrobili Wii 2 z lepszą grafiką,czyż nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 14:09, Nvaier napisał:

A ja mam takie pytanko jeśli chodzi o 3DS. Orientuje się ktoś, w związku z blokadą regionalny,
czy gra razem w multi mając dwie konsole(i gry) z różnych regionów jest możliwa(np. japońska
+ europejska)? Zdrowy rozsądek podpowiada, że powinna, ale może ktoś zna jakieś fakty
na ten temat.

Jest na pewno możliwa, bo w multi w SSF4 trafiam co jakiś czas na Japończyków.


Poza tym chciałbym zdementować plotki, że granie w 3D w podróży jest niemożliwe. Dziś podczas 4godzinnej podróży autobusem bez problemu grałem w tym trybie i małe wstrząsy podczas jazdy nie powodują utraty ostrości obrazu. Nie ma się co obawiać, że konsola nie będzie się nadawała do gry w czasie podróży, jeżeli będziemy chcieli korzystać z wyświetlania obrazu w 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2011 o 13:25, Piotrbov napisał:

Kurczę, jak robisz takie rzeczy to zapraszaj na forum. Ja bym z chęcią przyszedł.


Czyli jak znów bym się zbierał ze swoją trójką znajomych w stolicy na pokemonowe spotkanie, to bezpośrednio uderzać do Ciebie? Nie wiem kiedy znów by to się zorganizowało, ale mam nadzieje, że udałoby się jakoś w bliskiej jeszcze przyszłości. Bo prócz świetnej zabawy, chciałbym skorzystać i pozdobywać kolejne startery, oraz samemu przekazać poki, jakie mogę (może uda mi się pokonać reda do kolejnego małego meetu i mógłbym rozpocząć produkcje bulbasaurów : P) oraz poewoluować niektóre stwory po przez wymianę (Machoke, Scyter i coś jeszcze muszę znaleźć, bo na ostatnim w końcu mam Alakazama, Gengara oraz Stelixa i Golema).

No i pokewalkery też wchodzą w grę.

W sumie takie wymiany, nie po przez internet, chyba są o wiele ciekawsze ;D.


Zmieniając temat, długo trzymałem się tego, że na swojego DS kupię tylko Soul Silver oraz Super Mario 64 DS, oba tytuły już mam, ale zaczynam coraz bardziej interesować się GTA Chinatown Wars. Poza tym cena jak widzę spadła do 99zł...choć ktoś tu napisał, że i za 60zł można gdzieś dostać. Naprawdę gra jest tak bardzo fajna i wystarczy mi na długo jak np. Pokemony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać jakiegoś co-opa z kimś z gramu w Resident Evil: The Mercenaries ;) Byłoby czadowo. Kurde,mam nadzieję,żę albo konsola,albo gry stanieją do roku szkolnego,wtedy może bym kupił ;) Tera sprzedaje wszystkie moje gry,a myślę czy by nie sprzedać Xboxa... chociaż,to jest już trochę trudniejsza decyzja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2011 o 23:08, Narmo napisał:

Czyli jednak nie ma co się spieszyć z kupnem :)

Do tego samego wniosku doszedłem ;] 3DS! 3DS! Ale fajnie, zaraz po premierze będę grał w... <404 object not found>.
No właśnie, w co? Na razie nie ma tytułów, które by mnie zainteresowały. DSa kupiłem skromne 5, 6 lat po premierze... Nie spieszy mi się do nowości.

@Krzycho

Dnia 29.03.2011 o 23:08, Narmo napisał:

Dlaczego w Pokemonach japońskie nazwy pokemonów są zmieniane gdy gra zostaje wydana w reszcie świata?

Nie wiem, zapytaj Game Freak :) Najwyraźniej uznano, że nazwy również wymagają lokalizacji wraz z nazwami lokacji i postaci, co by anglojęzyczni nie musieli łamać sobie języka na Futachimaru, Fushigibana tudzież innym Jiguzaguma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 16:37, Krzycho napisał:

Dlaczego w Pokemonach japońskie nazwy pokemonów są zmieniane gdy gra zostaje wydana w
reszcie świata?

Pewnie dla skojarzeń. Skoro taki Squirtle to żółw z ogonem wiewiórki, to ma imię będące połączeniem słów squirrel i turtle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi uzyskanie 92.4% ''przejscia gry'' (lacznie z dodatkowymi znajdzkami, misjami, itp) zajelo troche ponad 32 godziny. Jak dla mnie gra jest naprawde warta swojej ceny, tym bardziej jesli uda Ci sie wyrwac ja za stowke czy mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2011 o 16:55, Hellmut napisał:

Do tego samego wniosku doszedłem ;] 3DS! 3DS! Ale fajnie, zaraz po premierze będę grał
w... <404 object not found>.
No właśnie, w co? Na razie nie ma tytułów, które by mnie zainteresowały. DSa kupiłem
skromne 5, 6 lat po premierze... Nie spieszy mi się do nowości.

A co miało PSP na starcie i ma NGP zapowiedziane?
Na 3DS masz:
SF IV
Nintendogi i catsy
Pilotwings
Asphalt 3d
Combat of Giants
Rabbids 3D
Tom Clancys Ghost Recon: Shadow Wars
Tom Clancys Splinter Cell 3D
LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Rayman 3D
Ridge Racer 3D
Sims 3 - wersja 3DS

+ jakieś 6tyś tytułów z NDS.

Mało? tak, fakt, na NGP na pewno będzie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 21:14, loczyn napisał:

A co miało PSP na starcie i ma NGP zapowiedziane?

Oj, ale kto tutaj wspominał o PSP czy NGP? Odpowiedziałeś trochę na zasadzie "a tam to murzynów biją". Faktem jest, że na razie na 3DS nie ma system sellera i nie ma co o to kruszyć kopii. Takowe się mam nadzieję wkrótce pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2011 o 21:23, maurras napisał:

Oj, ale kto tutaj wspominał o PSP czy NGP? Odpowiedziałeś trochę na zasadzie "a tam to
murzynów biją". Faktem jest, że na razie na 3DS nie ma system sellera i nie ma co o to
kruszyć kopii. Takowe się mam nadzieję wkrótce pojawią.

Trochę tak, ale mogę się założyć, że przy Soniaczu nie podniosą się głosy, że mało tytułów startowych. Z resztą wystarczy prześledzić historie różnych konsol, by zauważyć, że na 3DSie jest na prawdę w co grać i bibliotek jest pionierska, chociażby z racji tego, że czyta gry z DSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie sobie start DSa, z ciekawych chyba tylko Super Mario 64 które i tak było portem. A po jakimś czasie twórcy zauważyli potencjał, się rozkręciło i sami spójrzcie ile świetnych gier wyszło. Z 3DSem pewnie będzie nawet lepiej bo już mamy pozapowiadane Zeldę, Dream Drop Distance czy Layton vs Attorney.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować