Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Niedawno zamówiłem sobie NDS z tej aukcji http://allegro.pl/nowa-konsola-ds-lite-gra-gratis-gwarancja-i1763433009.html i męczy mnie jedna sprawa. W zestawie jest tylko jeden rysik, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, jednak właśnie przeglądałem fora z wątkami o DS-ie i dowiedziałem się o tych śrubkach, foliach na górnym ekranie i właśnie jednym stylusie zamiast dwóch. Jeżeli przysłany sprzęt okaże się podrabiany, to zażądam zwrotu pieniędzy i dam znać. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam za sobą kilka godzin testowania 3DSa. Na razie bez gier, te dotrą jak uporam się z Amazonem bądź znajdę inny sklep. ;p

Tak w skrócie:
-efekt 3D - wygląda rewelacyjnie, dużo lepiej niż się spodziewałem - no i nie odczuwam żadnego dyskomfortu
-opcje sieciowe - konsola się ładnie zaktualizowała, przeglądarka internetowa działa całkiem sprawnie, za to eShop się nie uruchamia wypluwając błąd - może to wina komórkowego internetu, jak wrócę do domu to sprawdzę
-karty AR - bardzo fajnie to wygląda, chciałbym zobaczyć jakieś "duże" gry oparte o te opcje
-aparat fotograficzny - zdjęcia jak na taką marną rozdzielczość całkiem ładnie wyglądają (3D :D), jak przestanie padać to wybiorę się w teren i sprawdzę jak tak się sprawuje
-bardzo dobra jakość wykonania samego sprzętu
-przyzwyczajenia z DSi sprawiają, że szukam rysika z boku, trzeba się przestawić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim przedziale cenowym szukać nowego lub używanego Dsi ? Czy będzie to opłacalny zakup w stosunku do Ds Lite lub 3ds''a ? Ile trzyma bateria w poszczególnych modelach : Ds lite , dsi , 3ds ? I co sądzicie o tej aukcji :
http://allegro.pl/nintendo-dsi-nowa-gratis-i1760121110.html Warto się zainteresować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

-aparat fotograficzny - zdjęcia jak na taką marną rozdzielczość całkiem ładnie wyglądają
(3D :D), jak przestanie padać to wybiorę się w teren i sprawdzę jak tak się sprawuje
-bardzo dobra jakość wykonania samego sprzętu
-przyzwyczajenia z DSi sprawiają, że szukam rysika z boku, trzeba się przestawić ;p


Szybko się przestawisz, po tygodniu i luz, ja tak miałem a przechodzilem to już z dwoma DSami ;)
Jeśli chodzi o zdjęcia, to co ty na to, że Ci prześlę zapakowane pliki .mpo i sobie obejrzysz moje fotki z dzisiejszej wyprawy do Londynu? Może to zwiększy Twój apetyt na wybranie się w teren :)
I odwiedź stronę 3dporch.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 22:57, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeśli chodzi o zdjęcia, to co ty na to, że Ci prześlę zapakowane pliki .mpo i sobie obejrzysz
moje fotki z dzisiejszej wyprawy do Londynu?

Póki co jestem na długim weekendzie w górach, więc i tak byłyby problemy z rozpakowaniem i obejrzeniem, ale po powrocie się po nie zgłoszę. ;p

Dnia 13.08.2011 o 22:57, Ichibanboshi-kun napisał:

Może to zwiększy Twój apetyt na wybranie
się w teren :)

Przestało padać (na chwilę), byłem. Z tego co zauważyłem - rozległe krajobrazy wychodzą niespecjalnie, pewnie przez brak wyraźnego pierwszego planu. Za to koniki już super :D

Dnia 13.08.2011 o 22:57, Ichibanboshi-kun napisał:

I odwiedź stronę 3dporch.com

Dzięki za linka. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 23:19, Kadaj napisał:

Póki co jestem na długim weekendzie w górach, więc i tak byłyby problemy z rozpakowaniem
i obejrzeniem, ale po powrocie się po nie zgłoszę. ;p

Spoko, mam trochę pościąganych i walsnych. Jest co oglądać :)

Dnia 13.08.2011 o 23:19, Kadaj napisał:

Przestało padać (na chwilę), byłem. Z tego co zauważyłem - rozległe krajobrazy wychodzą
niespecjalnie, pewnie przez brak wyraźnego pierwszego planu. Za to koniki już super :D

Taki sam problem mają aparaty 3D. Im dalej, tym gorzej. Dlatego najlepiej jest jak dodasz do obrazu jakieś elementy, drzewa, ludzi, cokolwiek.

Dnia 13.08.2011 o 23:19, Kadaj napisał:

Dzięki za linka. ^^

No problemo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dziś. Swoje Friend Cody, jeśli zechcecie, zamieszczajcie tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=70137&u=1
A tutaj bedą się pojawiać wszelkie newsy powiązane z Nintendo. Gry na DSa, Wii, 3DSa oraz homebrew, a także hardware.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=70138&u=1

Przypinam - Isildur - 2011-08-13 -- 23:27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:19, Net_com napisał:

W jakim przedziale cenowym szukać nowego lub używanego Dsi ? Czy będzie to opłacalny
zakup w stosunku do Ds Lite lub 3ds''a ? Ile trzyma bateria w poszczególnych modelach
: Ds lite , dsi , 3ds ? I co sądzicie o tej aukcji :
http://allegro.pl/nintendo-dsi-nowa-gratis-i1760121110.html Warto się zainteresować ?

Powiem Ci, ze aktualnie to sie oplaca wziac po prostu 3DSa, bo cena DSi a 3DSa jest aktualnie zblizona.
Poczytaj sobie jak Kadajowi[\b] sie spodobala ta konsola. Za 600 zlotych naprawde warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

No i mam za sobą kilka godzin testowania 3DSa.

Konsolka kupiona w day one...

Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

Tak w skrócie:
-efekt 3D - wygląda rewelacyjnie, dużo lepiej niż się spodziewałem - no i nie odczuwam żadnego dyskomfortu

Bo nie grales w zadna ''wieksza'' pozycje. W przypadku Zeldy koniecznym dla mnie stalo wylaczanie sie w niektorych momentach 3D, bo sie obraz mi rozmazywal jak ruszalem ekranem ;)...

Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

-karty AR - bardzo fajnie to wygląda, chciałbym zobaczyć jakieś "duże" gry oparte o te opcje

Z tego co wiem to na razie brak takowych. AR Shooting 2 za to rewelacja :)

Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

-aparat fotograficzny - zdjęcia jak na taką marną rozdzielczość całkiem ładnie wyglądają (3D :D)

Ale juz zalosne jest to, ze od kilku lat caly czas trzymaja sie tej KOSZMARNEJ rozdzielczosci 0.3mpix. Ja rozumiem, ze to mial byc tylko gadzet, ale z powodu slabej rozdzielczosci przestalem robic tym ''czyms'' zdjecia, bo juz w mojej komorce sa DUZO lepsze zdjecia - nawet w starusienkim Samsungu U-600 byly lepsze...

Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

-bardzo dobra jakość wykonania samego sprzętu

:D. Raczysz zartowac ;). Zaczynajac od samego faktu, ze w pierwszym polozeniu ekranu (pod katem) od poczatku ekranik sie rusza (co w NDS Lite zaczynalo sie robic dopiero po jakims roku ostrego korzystania i wyrobienia sie zawiasu i mnie WKURZA niemilosernie, bo srednio sie wtedy konsolke trzyma nad glowa), poprzez wprowadzenie dosyc nieprzyjemnego skoku klawisza (co powoduje meczenie sie palcow po 20 min, a co nie potrafilo mi sie zdarzyc w NDS Lite nawet po kilku godzinnej grze) czy odbijaniu sie rogow dolnego ekranu na gornym, a skonczywszy na fakcie, ze krzyzak zaczal skrzypiec bodajze po 2 miesiacach - nie wystapilo to nigdy w przypadku NDS Lite''a. Do tego dochodzi fakt, ze niektorzy wspominaja o pekajacym lakierze na przyciskach. JAKOSC pierwsza klasa... NOT.

Dnia 13.08.2011 o 13:05, Kadaj napisał:

-przyzwyczajenia z DSi sprawiają, że szukam rysika z boku, trzeba się przestawić ;p

Bo jest to pozycja bardziej przystepna i latwiejsza niz szukanie rysika z tylu...

Zapomnij tez na razie o duzej bazie gier na ta konsole - nie ma w co grac w przeciwienstwie do DSi/Lite''a gdzie tych pozycji jest sporo i nadal wychodzi wiecej ciekawszych pozycji na starsze konsolki...

Wszystko to sprawia, ze konsola lezy na polce, a Lite jest caly czas w uzytku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Bo nie grales w zadna ''wieksza'' pozycje. W przypadku Zeldy koniecznym dla mnie stalo
wylaczanie sie w niektorych momentach 3D, bo sie obraz mi rozmazywal jak ruszalem ekranem
;)...

No cóż, w przyszłym tygodniu będą gry, to się zweryfikuje. ;p

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Ale juz zalosne jest to, ze od kilku lat caly czas trzymaja sie tej KOSZMARNEJ rozdzielczosci
0.3mpix. Ja rozumiem, ze to mial byc tylko gadzet, ale z powodu slabej rozdzielczosci
przestalem robic tym ''czyms'' zdjecia, bo juz w mojej komorce sa DUZO lepsze zdjecia
- nawet w starusienkim Samsungu U-600 byly lepsze...

Jakieś 8 lat temu miałem telefon z dołączanym aparatem 0,3mpix (Sony Ericsson T300), tam to dopiero zdjęcia wyglądały koszmarnie. ;p
IMO na ekranie konsoli jest ładnie.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

:D. Raczysz zartowac ;).

Oceniam sprzęt, który mam dopiero od 2 dni i według mnie sprawia solidniejsze wrażenie niż mój smartfon od Samsunga, o elektronicznej tandecie no name nie wspominając.
Mi ekranik póki co się nie rusza - a co będzie się działo po dłuższym użytkowaniu, nie wiem. ;p

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Bo jest to pozycja bardziej przystepna i latwiejsza niz szukanie rysika z tylu...

To fakt.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Zapomnij tez na razie o duzej bazie gier na ta konsole - nie ma w co grac w przeciwienstwie
do DSi/Lite''a gdzie tych pozycji jest sporo i nadal wychodzi wiecej ciekawszych pozycji
na starsze konsolki...

Konsolę kupowałem będąc w pełni świadom tego, co obecnie jest na rynku i co ukaże się w ciągu najbliższych miesięcy, rozczarować mogę się co najwyżej jakością tych gier.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Wszystko to sprawia, ze konsola lezy na polce, a Lite jest caly czas w uzytku...

Heh, ciekawe co ja będę myślał za te pół roku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wykonanie 3ds''a jest naprawdę mierne . niecałe 2 miesiące a już pęka lakier na krzyżaku :\

u was też przyciski L i R wciskają się strasznie lekko ? nie ma w nich prawie żadnego oporu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

:D. Raczysz zartowac ;). Zaczynajac od samego faktu, ze w pierwszym polozeniu ekranu
(pod katem) od poczatku ekranik sie rusza (co w NDS Lite zaczynalo sie robic dopiero /.../

to współczuję felernego egzemplarza, ja nie mam żadnych problemów i również uważam, że jest to bardzo porządny sprzęt, z kolei właśnie moj Lite szybko odmówil posłuszeństwa i nawet jeśli wielu tyt. 3D nie ma, to przestąłem używać DSa, bo i tak 3DS odpala gry z niego, a te paski zlewają się z tłem, więc na tym polu również zero problemów.

Niestety umiejscowienie stylusa jest z rzyci wzięte.

Szanujecie odpowiednio te konsole? Mój egzemplarz jest cały czas jak nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 10:41, Kadaj napisał:

Jakieś 8 lat temu miałem telefon z dołączanym aparatem 0,3mpix (Sony Ericsson T300)

O kurde! Moja pierwsza w zyciu komorka! ;-)

Dnia 14.08.2011 o 10:41, Kadaj napisał:

IMO na ekranie konsoli jest ładnie.

Coz, lubie chyba jednak inny standard i troche wiecej szczegolow i wieksza rozdzielczosc :). A i przy sztucznym swietle jest BARDZO slabo :/

Dnia 14.08.2011 o 10:41, Kadaj napisał:

Oceniam sprzęt, który mam dopiero od 2 dni i według mnie sprawia solidniejsze wrażenie

Wyglad to nie wszystko :). Choc rzeczywiscie sprawia niezle wrazenie - ale jak czlowiek zacznie korzystac dluzej to wychodza drobne mankamenty, ktore sprawiaja, ze konsolka fajniejsza jak jest zamknieta/lezy na polce...

Dnia 14.08.2011 o 10:41, Kadaj napisał:

niż mój smartfon od Samsunga, o elektronicznej tandecie no name nie wspominając.
Mi ekranik póki co się nie rusza

A masz go tak otwartego: http://www.finalsmash.com/wp-content/uploads/2011/05/500x_metalgear3d.jpg ?
Czy na plasko?


PS. Mowilem juz, ze rozmazanie tytulow DS na 3DS tez wola o pomste o nieba? Choc wiem, ze chodzi tutaj o roznice w rozdzielczosci ekranikow :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 10:50, Ichibanboshi-kun napisał:

to współczuję felernego egzemplarza

To nie jest felerny egzemplarz. 3DS tak po prostu ma. Tylko dla niektorych nie bedzie to stanowilo problemu, dla innych bedzie ciezkie do przyzwyczajenia, a innym bedzie jeszcze dodatkowo skrzypial zawias ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 14:38, Piotrek_K napisał:

O kurde! Moja pierwsza w zyciu komorka! ;-)

Moja trzecia, za to pierwsza z aparatem. ;p

Dnia 14.08.2011 o 14:38, Piotrek_K napisał:

> IMO na ekranie konsoli jest ładnie.
Coz, lubie chyba jednak inny standard i troche wiecej szczegolow i wieksza rozdzielczosc
:). A i przy sztucznym swietle jest BARDZO slabo :/

Od prawdziwych zdjęć mam lustrzankę. Tu może po prostu za wiele nie oczekuję i dlatego tak oceniam.

Dnia 14.08.2011 o 14:38, Piotrek_K napisał:

Wyglad to nie wszystko :).

Ale na razie innych danych niż dwudniowe używanie konsoli nie mam. ;p

Dnia 14.08.2011 o 14:38, Piotrek_K napisał:

Różnie, w zależności od tego, jak akurat jest wygodniej. I dalej nie wiem jak ten ekran miałby się ruszać. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, że odpiszę mimo, iż wiadomość nie była skierowana do mnie.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Konsolka kupiona w day one...


Ja kupiłem tydzień po premierze.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

W przypadku Zeldy koniecznym dla mnie stalo
wylaczanie sie w niektorych momentach 3D, bo sie obraz mi rozmazywal jak ruszalem ekranem
;)...


To chyba logiczne, że obraz będzie się rozjeżdżał gdy poruszysz ekranem w 3D.
Wynika to z zasady działania całego tego cudactwa. Sam efekt jednak w grze wygląda rewelacyjnie, musisz przyznać.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Ale juz zalosne jest to, ze od kilku lat caly czas trzymaja sie tej KOSZMARNEJ rozdzielczosci
0.3mpix.


Rozdzielczość nie ma tu nic do rzeczy tak na prawdę. Z takiego obiektywu i takiej matrycy więcej
byś nie wyciągnął. Ale mniejsza o szczegóły - zgadzam się, że zdjęcia są fatalnej jakości.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Raczysz zartowac ;). Zaczynajac od samego faktu, ze w pierwszym polozeniu ekranu
(pod katem) od poczatku ekranik sie rusza


Chodzi o to, że nawet gdy się "zablokuje" to nadal minimalnie rusza się w tył i przód? Miałem tak samo
w Lite od początku. Dopóki nie powiedziałeś nawet nie zwróciłem na to uwagi. :P

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

poprzez wprowadzenie dosyc nieprzyjemnego
skoku klawisza (co powoduje meczenie sie palcow po 20 min, a co nie potrafilo mi sie
zdarzyc w NDS Lite nawet po kilku godzinnej grze)


Przepraszam, ale dla mnie to bzdura. Ręce mi się dużo szybciej i dużo bardziej męczyły grając na Lite(dochodziło nawet do tego, że mi drętwiały :/).
A sam skok przycisków jak dla mnie jest przyjemny - lubię czuć kiedy je wciskam, ale widać kwestia gustu.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

a skonczywszy na fakcie, ze krzyzak zaczal skrzypiec bodajze po 2 miesiacach


To u mnie nie występuje. Nie wiem co robisz z tą konsolą, że jest w takim stanie :F

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Do tego dochodzi fakt, ze niektorzy
wspominaja o pekajacym lakierze na przyciskach.


Też o tym słyszałem, dotyczy to niebieskich egzemplarzy konsol. Nie zdarza się to zawsze, osobiście znam 1 przypadek, ale takie rzeczy dziać się nie powinny.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

JAKOSC pierwsza klasa... NOT.


Jeśli traktujesz 3DSa jak Lite''a to wcale się nie dziwię, że dochodzisz do takiego wniosku. To widać na pierwszy rzut oka - 3DS jest o wiele delikatniejszą konstrukcją. Nawet biorąc ją do ręki od razu to czuć. To jest cena, którą się płaci za wciskanie większej ilości opcji do sprzętu, który gabarytowo ma być taki sam jak poprzednik.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

-przyzwyczajenia z DSi sprawiają, że szukam rysika z boku, trzeba się przestawić
;p
Bo jest to pozycja bardziej przystepna i latwiejsza niz szukanie rysika z tylu...


PODPISUJĘ SIĘ DWIEMA RĘCYMA! Nie wiem kto wpadł na kretyński pomysł umieszczenia rysika z tyłu - na prawdę - w żaden sposób nie jest to wygodne i zawsze, ale to zawsze szukam go z boku. :P

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Zapomnij tez na razie o duzej bazie gier na ta konsole - nie ma w co grac


Nie będę porównywał bazy gier konsoli 6 letniej do tej, która wyszła kilka miesięcy temu.
Na pewno brakuje mi produkcji dedykowanych - i to mnie najbardziej boli. Nie ma RPGów, ani przygodówek, a to w nich najwięcej spędzam czasu grając na DS. Jest kilka gier, które mi się podobają i w które aktualnie gram dość regularnie, ale nadal brakuje jakiegoś wyraźnego "system seller''a". Zelda jest fajna, ale nie zapominajmy, że to tylko remake. Tak, że częściowo się zgadzam, ale nie jest też tak, że ZUPEŁNIE nie ma w co grać.

Dnia 14.08.2011 o 09:18, Piotrek_K napisał:

Wszystko to sprawia, ze konsola lezy na polce, a Lite jest caly czas w uzytku...


Ja tam gram w gry z Lite na 3DS bo wygodniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu to obserwuję i wygląda coraz lepiej. Nie wrzucałem linka, żeby apetytu na coś niepewnego nie wzbudzać, ale widzę, że cały czas jest to aktualizowane, więc oto link:
http://gbatemp.net/t300847-minecraft-ds-in-3d?
Prowadzi on do tematu na GBAtemp, gdzie zaprezentowany jest DScraft. Czyli DSowa wersja Minecrafta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować