Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Bebechy konsola ma podobne do tych z PSP. Żyroskop gryzie się trochę z jakże rozreklamowanym efektem 3D (niby gry w 3D, a zły kąt patrzenia wszystko psuje), przeglądarka internetowa to bajer, który i tak masz w co drugim sprzęcie elektronicznym dzisiaj. Co do nakładki, nie napisałem, że Niny strzeliło sobie w stopę, lecz się pogrążyło. To dwie odmienne rzeczy. Bo widać ewidentnie na przykładzie chociażby Wii, Wii U i 3DS, że firma chce się jeszcze bardziej otworzyć na zachód, a mimo wszystko pewnych rzeczy nie przemyśleli do końca. A przecież to już PSP od czasu swej premiery był krytykowany za brak drugiego analoga. Teraz Vita ma dwa analogi, ekran dotykowy oraz touchpad z tyłu, a także stertę innych funkcji (w tym żyroskop). Co ma 3DS? Dwa ekrany i 3D?

Wkraczamy na niebezpieczny temat wojenek konsolowych, ale generalnie dążę do tego, że choć Sony zarzuca się ściąganie od konkurencji pewnych rozwiązań, to przynajmniej uczą się oni na błędach. Nintendo sztywno trzyma się "oryginalnych" metod, bądź też swych kluczowych czy ikonicznych elementów. A z taką strategią po prostu sobie nie poradzą z konkurencją. Fakt wydania nakładki z analogiem to tylko przykład nieprzemyślanych decyzji, które dopiero teraz są "naprawiane". W cudzysłowie, gdyż nie jestem przekonany czy zarówno producenci jak i gracze dadzą się na ten addon nabrać by zainwestować kolejne pieniądze.

Mówisz, że Tobie to nie jest potrzebne, ale patrzmy na szerszy obraz sytuacji. Konsole "dedykowane" są w coraz gorszej sytuacji. Fani Zeld, Metroidów, Marianów i Pokemonów albo innych Wii-Fitów w końcu też się wypalą i Nintendo zostanie z niczym. Zaryzykuję stwierdzenie, że Wii jest tego idealnym przykładem, gdyż ze swoją garstką unikatowych tytułów nie do końca trafiło w gusta masowego odbiorcy. Jako konsola rodzinna czy towarzyska - jasne, fajnie, super. Nikt tego jednak nie kupi dla jednego FPSa czy lepszej ścigałki, co sam zaznaczyłeś. I Wii U oraz 3DS miały sytuację zmienić, według obietnic Nintendo, a koniec końców widać, że firma nie nadąża. Próbuje się za to zasłaniać kolejnymi patentami czy zabawkami - tam pady z tabletami, tu ekrany dotykowe, tam kontrolery ruchu, jeszcze gdzie indziej efekt 3D. I raz jeszcze, wszystko fajnie, ale o ile rozwiązania tego typu sprawdzają się nieźle w jednych grach, tak w innych - szczególnie gdzie są wrzucane na siłę - już nie do końca. Osobiście lubię porównanie z QTE, nierzadko wrzucanymi do gier na siłę, wymagających od gracza żmudnych czynności. NDS miał zwyczaj robić coś podobnego, tylko jeszcze gorzej, bo ze stylusem, oprócz zwykłych przycisków (patrz Chinatown Wars).

Sam fakt, że pomimo specyficznego gustu posiadam NDS ze zbiorem naprawdę dobrych gier NIE dedykowanych konsoli świadczy o tym, że platforma ta wcale nie jest skierowana głównie do fanów touchscreena i oklepanych marek Nintendo. Zachód, wschód, bez znaczenia tak naprawdę - gry to gry. Problem pojawia się, gdy przy okazji kolejnych produkcji gdzie patenty zastosowane w konsoli wcale nie sprawdzają się tak do końca, bądź też stanowią w pewnych aspektach problem lub ograniczenie. Wiesz, mówisz BlazBlue, co wielokrotnie zaznaczyliśmy jest multiplatformowe (tak więc nikt nie kupi 3DS tylko dla niego). Pół biedy, że jest to bijatyka, która nie wymaga zbyt wielu przycisków, ale co w przypadku portowania innego typu produkcji? Nie zasłaniaj się proszę tylko własnym gustem, bo raz jeszcze mówimy o ogóle. Ogół może grać w Zeldy i Mariany, ale tak jak w przerwie Ty grasz w BlazBlue, oni mogą woleć FPSa, albo coś jeszcze innego. I tak jak ja marudzę na sterowanie stylusem w Infinite Space, gdyż wolałbym tradycyjny krzyżak + przyciski, tak inni mogą preferować w swej grze drugą gałkę - czy to do obracania postacią, czy to sterowania karą. A i śmiem twierdzić dostęp do reszty przycisków jest wtedy wygodniejszy i szybszy, niż ze stylusem w palcach.

Wydaje mi się, że naprawdę inaczej byśmy rozmawiali w przypadku Wii, gdyż tam prędzej bym był skłonny powiedzieć, iż konsola jest skierowana raczej do mocno specyficznego odbiorcy. Jednak przy ogromnej i zróżnicowanej bibliotece gier NDS już nie do końca mogę to stwierdzić - nawet jeśli przewagę stanowią gry dedykowane. Bo naprawdę nie rozmawiamy w tym przypadku o pojedynczych bublach, które stanowią jakieś wyjątki. Konsola ta otrzymała całą gamę gier, które równie dobrze mogłyby się sprawdzić na innych platformach, w tej czy innej postaci. Nie wspominając nawet o niezliczonych portach i konwersjach. Tylko o ile jestem naprawę pierwszy w kolejce do chwalenia firmy za optymalizację sterowania (np. gdy dano mi wybór gry na przyciskach LUB stylusem), tak w przypadku z góry narzuconych rozwiązań taki entuzjastyczny już nie będę ("proszę wyjąć na 10 sekund stylusa celem stuknięcia w ekran 5x, bo przygotowaliśmy dla ciebie minigierkę").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Ty jesteś nastawiony anty-3ds i pro-vitowo. Spotkałem już kilka osób twojego typu i nie mów, że my wkraczamy na ten temat, bo to Ty sam w nim siedzisz od początku tej bezcelowej debaty. Zaczynam się zastanawiać, czemu ze zwykłego posta informacyjnego musiałeś wszystko ściągnąć do porównania 3DSa z Vitą? I ciągle będziesz się upierał na przy tym, że to równoległe systemy i że Vita miecie bo ma zajebongo grafę i z wszystkich stron obładowali ją dotykowymi ekranami - SUPER(i ma dwa analogi !!!11oneone). Okej rozumiem, że konsola jest fajna, ale mnie nie interesuje. Trzymam się marki, która już raz zagwarantowała mi może nie graficznie zaawansowany system, ale posiadający doskonałą bazę gier. Gier które DO MNIE trafiają.

Ja nie mam już siły, chęci, ani powodu by Cię odciągać od twoich uprzedzeń. Osiągi konsoli... wiesz to ostatnie co mnie interesuje. Bardzo fajnie jest zobaczyć skok jakościowy w grafice, etc, etc, ale nie jestem onanistą jeśli chodzi o te sprawy. Mi wciąż podoba się grafa z NDS(straszne co?) i uważam, że atuty wizualne na przenośnych konsolach to sprawa na prawdę drugorzędna - zdecydowanie najważniejszy jest gameplay. Mi sterowanie w 3DS odpowiada i nie ma sensu o tym dyskutować, bo nie zmieni to faktu, że konsola dobrze mi leży w łapach.

Idę pograć w Saint''s Row.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale wygląda na to, że to Ty jesteś tutaj przewrażliwiony, najprawdopodobniej jako posiadacz 3DS i tym samym jego obrońca. I proszę Cię, nie wmawiaj mi tu po raz kolejny rzeczy, które z moich ust nie padły, gdyż gdybyś czytał uważniej to co piszę, to byś zauważył dokładnie o czym była ta rozmowa. I "rozmowa" była tutaj terminem właściwym, gdyż w przeciwieństwie do Ciebie starałem się nie sprowadzać swoich wypowiedzi na poziom osobisty, niczego ofensywnie nie wytykając, nie wmawiając, a co najwyżej zachować na poziomie gustów. Reszta to obserwacje marki, rynku oraz wynikające z tego wnioski, i jakakolwiek faworyzacja jednego sprzętu ponad drugi nie ma tu nic do rzeczy, co zresztą zaznaczyłem jako posiadacz zarówno PSP jak i NDS. Tymczasem stan 3DS i jego pozycja na rynku to już sprawa znacząca dla graczy ogólnie, a porównania z Vitą są nieuniknione, biorąc pod uwagę, że jest to podstawowy konkurent platformy na chwilę obecną. A jak by nie patrzeć poczynania konkurencji też powinny stanowić jakiś czynnik napędowy firmy, aby mogła się ona utrzymać na rynku i coś sobą prezentować.

Masz w jednej kwestii rację - nie ma sensu tego dalej kontynuować. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy, a ja naprawdę nie mam ochoty po raz kolejny się z kimś użerać po Internecie, a potem czytać jakieś fanaberie. Jak ochłoniesz po tym Saint''s Row i zdecydujesz się na spokojniejsze przeprowadzenie dyskusji, to chętnie się przyłączę, ale na chwilę obecną widzę po prostu nie sposób się tutaj wyrazić o czymkolwiek negatywnie, gdyż albo zostanie to odebrane jako fanboy''izm konkurencji, albo zasłonięte indywidualną preferencją ("bo mi się to podoba/bo mnie to nie obchodzi" - co w sumie bardziej zahacza o ten fanboy''izm).

A tymczasem, miłej zabawy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nudzi mnie rozmowa z kimś kto jest nastawiony na głoszenie swoich sztywnych haseł anty, bez próby zrozumienia, że jego stanowisko nie jest prawdziwe dla każdej osoby jaką spotka. Poza tym tak jak wspominałem, nie jesteś pierwszą, drugą, a nawet dziesiątą osobą od której słyszę dokładnie to samo(i żadna sprzętu nie miała w rękach - hurra). W dodatku nie ma w tym nic ciekawego, bo powiedz - w jakim celu do mnie napisałeś? Żeby się przyczepić... potem czepiactwo przeszło na kolejny poziom - w kontrargumentację, gdy mówiliśmy o rzeczach czysto subiektywnych i na dobrą sprawę po wymianie poglądów mogło się to skończyć... ale nie. Musiałeś wskoczyć ze standardowym tekstem "bo Vita to ma(...)" i nie mów, że tego nie powiedziałeś bo mogę zacytować. A zabieg z umniejszeniem wagi mojej opinii jako użytkownika 3DSa prawie by Ci się udał, gdyby nie był taki oczywisty - i błędny. Bo ja doskonale zdaje sobie sprawę z problemów tej konsoli, ale poza blokadą regionalną, żaden nie skreślał jej dla mnie - zwłaszcza, że szykowało się na nią sporo na prawdę ciekawych gier. I proszę - kreowanie siebie na "elokwentnego specjalistę, który obserwuje rynek i marki" pozbawionego uprzedzeń jest w najlepszym wypadku zabawne. Toć ewidentnie emocjonalnie jesteś nastawiony na duże grube nie do tej konsoli. Do tego stopnia, że nie potrafisz przełknąć nawet jednego dobrego słowa na jej temat.

Co będzie się dalej działo z 3DS zależy od producentów gier bardziej niż od Nintendo. Oni mogą co najwyżej się reklamować i wydawać jakieś dodatkowe peryferyjne urządzonka, których nikt nie chce :F. Zainteresowanie tą przystawką z circle-padem jest żadne i moim zdaniem wydanie go to była pomyłka.

Jeśli czujesz, że piszę nerwowym tonem to wybacz, widocznie tak układam zdania(zawsze miałem dziwny szyk i jeszcze dziwniejszy dobór słów). Ja się nie uprzedzam do osób - nawet teraz osobiście nic do Ciebie nie mam, bo to tylko różnica w poglądach, a czyny się liczą a nie gadanie. Dla mnie dyskusja to rozrywka, ale ta stała się po prostu męcząca, więc chciałem ją skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi kontynuacja gry 999 na 3DS''a i na Vitę ( ccccooooo??? ) http://zendesu.chunsoft.jp/
Premiera w Japonii 16 lutego 2012 roku.

Również będzie się uczestniczyło w Nonary Game, lecz już z innymi postaciami i będą trochę inne reguły. Grafika postaci ma być w pełnym 3D i ma być pełny Voice Acting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 18:36, Cafel napisał:

Nie mogę się doczekać :) Trailer z angielskimi napisami: http://www.youtube.com/watch?v=ZAqGs441qzU


Najbardziej mi się podoba ten tekst "Future choices alter past events", wygląda na to, że to będzie całkiem porządna VN''ka, tak jak poprzedniczka, jeśli naprawdę to będzie miało znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy w jakimś internetowym sklepie wysyłkowym jest jeszcze w sprzedaży DS Lite?
Zależy mi na tej wersji konsoli, ponieważ chciałbym zagrać również w wiele dobrych gier z GBA.
Nie chcę kupować na aukcjach internetowych używek, czy tym bardziej "nówek" z odzysku prosto z Chin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2011 o 17:55, Piotrbov napisał:

Nadchodzi kontynuacja gry 999 na 3DS''a i na Vitę ( ccccooooo??? ) http://zendesu.chunsoft.jp/
Premiera w Japonii 16 lutego 2012 roku.

Również będzie się uczestniczyło w Nonary Game, lecz już z innymi postaciami i będą trochę
inne reguły. Grafika postaci ma być w pełnym 3D i ma być pełny Voice Acting.

Zapowiada się niesamowicie. W grudniu czy styczniu miałem zamiar kupić nowego peceta, ale coraz mocniej zastanawiam się, czy nie odłożyć tego chwilowo na rzecz 3dsa.

I takie pytanko - czy na 3ds da się grać w gry z GBA? Przypuszczałem, że tak, ale post Kopca sprawił, że pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem bo mi ekran nawala i chciałem nowego ale w żadnych sklepach nie ma.
A na allegro wszystkie "nowe" to właśnie podróby z Chin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2011 o 19:27, Kosmitus napisał:

I takie pytanko - czy na 3ds da się grać w gry z GBA? Przypuszczałem, że tak, ale post
Kopca sprawił, że pewien nie jestem.

Wsadzając kartridż z GBA - nie.

Ale słyszałem, że będzie się dało grać w tytuły z GBA na virtual console, czy jak to się zwie, w każdym razie będą dystrybuowane cyfrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypomnijcie mi kiedy jest premiera Devil Survivor 2 ? Słucham obecnie soundtracku i jestem wniebowzięty a do tego dodam moim zdaniem doskonałe projekty postaci .Oj będzie się ostro ciupać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 07:22, Darnok_Rukia napisał:

Przypomnijcie mi kiedy jest premiera Devil Survivor 2 ? Słucham obecnie soundtracku i
jestem wniebowzięty a do tego dodam moim zdaniem doskonałe projekty postaci .Oj będzie
się ostro ciupać :)


Według Gamefaqs, pierwszy kwartał 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już kilkakrotnie w innym temacie :)

Ja aktualnie chciałbym już ręce położyć na nowym Mario, a w przyszłym roku na Laytonie 3D :) - na koniec trailera dostępnego w Nintendo Channel na Wii jest napis, że w ciągu roku od premiery Laytona 4 na DSa, będziemy mogli zwiedzić świat w 3D.
Zresztą, bardzo dużo gier ma wyjść w przyszłym roku i się już zastanawiam, skąd tu wziąć pieniądze? A przecież jeszcze premiera Wii U będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 22:03, Etnies napisał:

Wiem że DS nie jest do gier wyścigowych. No ale czy są jakieś ciekawsze tytuły? Oczywiście
nie licząc Mario Kart.

Race Driver Grid jest w miarę niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"From December 3rd, 2011 to December 31st, 2011, owners of either North American or European copies of Pokemon Black Version or Pokemon White Version will be able to receive a special Victini over WiFi. This Victini comes with the moves V-Create, Fusion Flare, Fusion Bolt, and Searing Shot. As previously reported this is a celebration of the release of the new Pokemon movies, so hurry and get your Victini before it’s too late!"

Fuck yea!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować