Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2013 o 20:53, Kadaj napisał:

Taki tam późnowiosenny dylemat:
Fire Emblem Awakening czy Shin Megami Tensei: Devil Survivor Overclocked?

Priorytetami są dla mnie storytelling i fajne postacie. ;p


Jeśli masz kasę tylko na jedną to bierz Shin Megami, bo Fire Emblem chyba można kupić w eShopie, jednakże jeśli ineteresuje Cię tylko fizyczna kopia to Fire Emblem, ponieważ może zniknąć, a później być koszmarnie drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 14:57, Boguslav4 napisał:

Prawie wszystkie aukcje "dosyć tanio" DSów nie mają w pakiecie ładowarki. Hm.
To jakieś liczenie na to, że jeśli nie działa to już nie mój problem, czy ludzie faktycznie
tak gubią ładowarki? :)


XL po prostu nie ma w zestawie ładowarki by było taniej, a można korzystać chyba z ładowarki z DSi, więc nie jest to duży problem dla większości świata, bo posiadają i DSi i 3DSa, więc po zamianie 3DSa na XL ładowarkę i tak mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2013 o 21:32, Ichibanboshi-kun napisał:

Fire Emblem, ponieważ
może zniknąć, a później być koszmarnie drogą.

A gry od Nintendo nie są przypadkiem długo na rynku? Ja bym się raczej spodziewał, że to Shin Megami będzie za jakiś czas znacznie trudniej dostępny. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 00:13, Kadaj napisał:

> Fire Emblem, ponieważ
> może zniknąć, a później być koszmarnie drogą.
A gry od Nintendo nie są przypadkiem długo na rynku? Ja bym się raczej spodziewał, że
to Shin Megami będzie za jakiś czas znacznie trudniej dostępny. ;p


Sprawa ciężka jest o tyle, ze cholera wie, bo z Fire Emblemem były na początku te problemy, że byłskawicznie zniknęly ze sklepów. Zarówno w US jak i Jap, nie wiem jak w Europie. Może teraz już nie będzie problemów, a początkowe były spowodowane tym, że nie oczekiwali wysokiego zainteresowania, nawet istniała szansa, że to będzie ostatnia część serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zaopratrzyć się w 3ds''a i teraz mam dylemat czy wybrać używamego XL''a czy nowego 3ds''a ? Mam do wydania około 600zł. Czym różni się edycja standardowa od Xl''a oprócz wielkości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 12:27, Net_com napisał:

Mam zamiar zaopratrzyć się w 3ds''a i teraz mam dylemat czy wybrać używamego XL''a czy
nowego 3ds''a ? Mam do wydania około 600zł. Czym różni się edycja standardowa od Xl''a
oprócz wielkości ?

Lepsza bateria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie ponieważ nie ukrywam, że od czasu do czasu myślę nad zakupem konsoli przenośnej np. 3DS natomiast odrzuca mnie jeden fakt. Poziom intelektualny gier ? Sam nie wiem jak to określić. "Potworki", "Różowe cukieri", "Książniczki" itp. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi, nie chce tutaj niczego ani nikogo krytykować tylko zastanawiam się czy są jakieś poważne tytuły na tą konsolę ? Coś w co dwudziestoparoletni facet może grać z chęcią i bez obciachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=1tqyH7AZRd0

To taki przykład jeden, a poza tym, wierz mi, że granie w Fire Emblem 3DS jest dalekie od obciachu. Poza tym są Professor Layton, czy inne gry, które pojawiają się w eShopie. Poza tym Resident Evil: Revelations jest fantastyczny, straszny i mroczny. Jeśli nigdy nie byłeś przekonany do Mario, to polecam zagrać w Super Mario 3D Land. Ja nigdy nie lubiłem tej serii tak jak większość ludzi, ale grając w tę grę zrozumiałem dlaczego to jest tak dobre. Na pewno zaraz dostaniesz kolejne przykłady :) No i najważniejsze jest to, że 3DS ma jeszcze wsteczną kompatybilność, na domiar 3DS zdobywa w zawrotnym tempie kolejne tytuły, a każdy warty jest uwagi(Shin Megami Tensei IV, Devil Survivor 1 i 2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 21:36, 4ny4 napisał:

Mam takie pytanie ponieważ nie ukrywam, że od czasu do czasu myślę nad zakupem konsoli
przenośnej np. 3DS natomiast odrzuca mnie jeden fakt. Poziom intelektualny gier ? Sam
nie wiem jak to określić. "Potworki", "Różowe cukieri", "Książniczki" itp. Mam nadzieję,
że rozumiecie o co mi chodzi, nie chce tutaj niczego ani nikogo krytykować tylko zastanawiam
się czy są jakieś poważne tytuły na tą konsolę ? Coś w co dwudziestoparoletni facet może
grać z chęcią i bez obciachu.

Shin megami tensei i spinoffy od atlusa( tez 999: Nine Hours, Nine Persons ale to już z 3ds), monster hunter i Ace Attorney od capcomu tak na przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na konsole Nintendo mają specyficzna estetykę itd pod którą czesto znajdziesz niebanalne historie. Tak przynajmniej miałem z masą produkcji na Ds''a. Oczywiscie jest też cała masa gier nastawionych na typowy dla nintendo fun z gry i mnie nigdy nie odrzucała w tym przypadku oprawa audiowizualna czy cukierkowatość. Nie wyobrażam sobie też, żeby pokemony nie były kolorowe ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 21:46, Ichibanboshi-kun napisał:

Doznania i 3D są jeszcze lepsze. Wierz mi, gra się niesamowicie dobrze na tak wielkim
ekranie.

A rozdzielczość nie przeszkadza przy tak duzym ekranie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 21:52, 4ny4 napisał:

Fire Emblem i Monster Hunter wyglądają ciekawie. Ceny mocno odstraszają. Nówki na allegro
po +150zł.

Jeśli masz dostęp do karty kredytowej albo wirtualnej polecam przejrzec brytyjskiego amazona. Nowe tytuły kosztuja około 150zł, darmowa wysyłka od 25 funtów więc nawet na jednym tytule na tym oszczędzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 21:52, Net_com napisał:

A rozdzielczość nie przeszkadza przy tak duzym ekranie ?


Nie, rozdzielczość jest bez zmian. To znaczy, że w przypadku XL wcale nie ma pixelozy, a jest nawet lepiej bo jest widoczne więcej szczegółów. Dodatkowo w takiej tytuły jak MGS3 SNake Eater gra się wygodniej, bo już połowy ekranu nie zasłania trawa, a jedynie dół ekranu. Ponadto, ze względu na t, że ekran jest większy to i 3D widać lepiej, z tego też powodu nie ma już tego czarnego, błyszczącego tła wokół ekranu.
http://kotaku.com/5935578/the-nintendo-3ds-xl-the-kotaku-review
No i jest lepsza bateria.
Szczególnie bajecznie się prezentuje 3D gdy oglądasz zdjęcia zrobione nie 3DSem a aparatem 3D, który serwuje zdjęcia w dużo większej rozdzielczości, niestety na 3dsporch nie ma już tych najfajniejszych, ale zawsze moge je podesłać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 21:52, 4ny4 napisał:

Fire Emblem i Monster Hunter wyglądają ciekawie. Ceny mocno odstraszają. Nówki na allegro
po +150zł.


Polecam zapoznać się z serwisem gametrade, nie dość że wytawianie własnych gier ni nie kosztuje, to można znaleźć je taniej lub po prostu się za coś zamienić, żeby daleko nie szukać:
http://gametrade.pl/szukaj?main_search=true&query=Monster+Hunter+3+Ultimate
Już nie za 150, a za 129, to zawsze dwie dychy w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie gry polecacie na początek na 3DS? Szczególnie te tanie/najlepsze/pokemonowe :)
Czy 3DS ma konto powiązane z konsolą, na co trzeba byłoby uważać, jeśli zamierza się odsprzedać konsolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2013 o 21:06, Boguslav4 napisał:

Jakie gry polecacie na początek na 3DS? Szczególnie te tanie/najlepsze/pokemonowe :)

Najlepsze gry za tanie nie są, zwykle dość długo trzymają swoją cenę.

Ja ze swojej strony polecam:
-Laytona
-Virtue''s Last Reward
-Fire Emblem: Awakening
-Tales of the Abyss

Pokemony już niedługo.

Dnia 04.07.2013 o 21:06, Boguslav4 napisał:

Czy 3DS ma konto powiązane z konsolą, na co trzeba byłoby uważać, jeśli zamierza się
odsprzedać konsolę?

Nie ma żadnego konta, wszelkie cyfrowe wersje są przypisane do konsoli, więc albo sprzedajesz je razem z handheldem, albo przenosisz na inną konsolę (musisz mieć w tym momencie obie).
Pudełkowe gry nie przypisują się do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować