Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Czy ja dobrze czytam? n3DS ma być tańszy od obecnych modelów na rynku... WAT?

Zastanawiam się coraz mocniej nad maszynką jakąś od Nintendo - i myślę nad klasycznym Wii (używka) albo 2DSem, ale skoro ten nowy 3DS ma być tańszy,.. chyba poczekam na premierę. Zresztą nową konsolę i tak chce kupić dopiero blisko listopada/grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 18:47, PAPISHON napisał:

Czy ja dobrze czytam? n3DS ma być tańszy od obecnych modelów na rynku... WAT?

Takie słuchy chodzą po forach, bo policzono że japońska cena wychodzi mniejsza niż teraz kosztuje zakup obecnego 3DSa.

Dnia 29.08.2014 o 18:47, PAPISHON napisał:

Zastanawiam się coraz mocniej nad maszynką jakąś od Nintendo - i myślę nad klasycznym
Wii (używka) albo 2DSem, ale skoro ten nowy 3DS ma być tańszy,.. chyba poczekam na premierę.
Zresztą nową konsolę i tak chce kupić dopiero blisko listopada/grudnia.

A jak już wspomniano, premiera w 2015 (pewnie koło marca), więc zdążysz sobie kaskę odłożyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat tym newsem nieco czuje się wydymany w kakało prze wielkie N. Sam kupiłem ich kieszonsolkę jakoś miesiąc temu i gry na wyłącznąć tylko dla nowego 3ds jest iście chamska. Zmiany na plus ale mam nadzieje że takich "exów" póki co będzie niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 16:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeszcze nie wiadomo co i jak, ale upgrade to normalna kolej rzeczy. Jakoś ludzie mogą
kupować jajfona rok w rok, a tutaj od prmeiery pierwszego 3DSa miną 4 lata.


Wiem, pamiętam chociażby jak to było z DSi, którego posiadałem. Sytuacja niby podoobna, ale tam nie było żadnego exclusive''a pokroju Xenoblade, który by (przynajmniej dla mnie) robił taką różnicę.

Dnia 29.08.2014 o 16:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Inaczej się będzie miała sprawa gier 1st party czy 2nd. Bardzo możliwe, że sytuacja jak
z Xenoblade będzie miała miejsce z.. daj Haruhi.. Bayonettą na 3DSa czy Super Mario Galaxy.
Nie sądzę by zaryzykowali taki myk z nowymi grami z serii Mario. Co innego Metroid lub
nowe IP.


Marian i jego pochodne to nie ta półka to fakt, wydanie wersji tylko na n3DS byłoby strzałem w stopę. Sam Wii nigdy nie miałem i wiele gier z tej platformy z chęcią bym ograł, zwłaszcza gdyby się pojawiły na handhelda. A IP to skrót od jakiej serii, jakoś nic nie przychodzi mi do głowy?

Dnia 29.08.2014 o 16:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Nowy procek to też może być efekt zmian, które mają miejsce od 1,5 roku, a o których
nie miałem czasu na blogasku napisać. Ogromne wsparcie Unity Eng. przez Nintendo. Nie
zdziwię się jak na n3DS pojawi się "Gone Home" czy "Teslagrad".


Nie pisałeś, ze stronki D-serious nie kojarzę nic z tego tematu, chyba że się w jakimś podcascie pojawiło, a tych nie przesłuchuję za często, więc o tym nie mam najmniejszego pojęcia :).

Dnia 29.08.2014 o 16:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale nie ma co się specjalnie martwić. 3DSów sprzedano dziesiątki milionów, więc jest
większa baza konsumentów, a i drugi zespół specjalnie pod n3DSa kosztuje. Bez obaw ludziska.
Przez najmniej rok/dwa lata od premiery nie będzie ciosu w posiadaczy pierwszego 3DSa/3DSXL.


O nagły, a nawet następujący powolnymi krokami spadek wsparcia dla kieszonsolki się nie martwię, tylko czuję się trochę oszukany tym, iż będę posiadając aktualny sprzęt nie będę w stanie cieszyć się tym co będzie zarezerwowane dla nowej konsolki.

Dnia 29.08.2014 o 16:08, Ichibanboshi-kun napisał:

Tako przewiduję jo.


I wypijmy za to by tak było! :)

PS. Cóż doczytałem, że możliwy będzie system transfer z 3DS/3DS XL na nowe wersje (odwrotnie już nie, co oczywiste). Miałem kupować w tym roku PS4, ale że brak na to fajnych gier + nowy Metal Gear wyjdzie na PC, sprawia że zakup zostaje odłożony do premiery Kingdom Hearts 3 :D. Podsumowując będzie kasa na upgrade konsolki N, damn.
PS2. Odbiegając od tematu, po kilku miesiącach powróciłem do HM: A New Begining i pytanie dla tych, którzy już wszystko/prawie wszystko odblokowali- czy jest jakiś sposób by załatwić sobie pomoc przy pracach na farmie? Coś jak skrzaty z Friends of Mineral Town?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 19:59, Hacket napisał:

Akurat tym newsem nieco czuje się wydymany w kakało prze wielkie N. Sam kupiłem ich kieszonsolkę
jakoś miesiąc temu i gry na wyłącznąć tylko dla nowego 3ds jest iście chamska. Zmiany
na plus ale mam nadzieje że takich "exów" póki co będzie niewiele.


Tylko wiesz... Wygląda na to, że gdyby nie ten New 3DS to ten port Xenoblade''a by się nie pojawił, normalny 3DS jest za słaby po prostu.
Więc to za exlusive''a nie uważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 19:23, Ichibanboshi-kun napisał:

Takie słuchy chodzą po forach, bo policzono że japońska cena wychodzi mniejsza niż teraz
kosztuje zakup obecnego 3DSa.

Teraz to sprawdziłem, i faktycznie nowy LL jest tańszy... o 100 jenów. O dolara. Czyli tą "niższą cenę" możemy pominąć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 20:22, drblase napisał:

Wiem, pamiętam chociażby jak to było z DSi, którego posiadałem. Sytuacja niby podoobna,
ale tam nie było żadnego exclusive''a pokroju Xenoblade, który by (przynajmniej dla mnie)
robił taką różnicę.

Tego kalibru nie, ale jak na tamte czasy to posiadaczom DSL musiała cieknąć ślinka na myśl o DSiWare i kupnie Cave Story+ za 20 zyli albo ciekawej serii Rabby Land za 8 złotych od części (były dwie) albo fantastyczny sequel Shantae. Naturalnie to nie to samo co Xenoblade, ale jak powiedziałem, wydaje mi się że Xenoblade to będzie Exclusive, nie będzie ich wile, ale będa must havem dla fanów porządnych gier.

Dnia 29.08.2014 o 20:22, drblase napisał:

Marian i jego pochodne to nie ta półka to fakt, wydanie wersji tylko na n3DS byłoby strzałem
w stopę. Sam Wii nigdy nie miałem i wiele gier z tej platformy z chęcią bym ograł, zwłaszcza
gdyby się pojawiły na handhelda. A IP to skrót od jakiej serii, jakoś nic nie przychodzi
mi do głowy?

IP to seria, mówiąc nowe IP mam na myśli nową serię, o której jeszcze nie wiemy albo taką o której już wiemy (żeby daleko nie szukać, Splatoon).

Dnia 29.08.2014 o 20:22, drblase napisał:

Nie pisałeś, ze stronki D-serious nie kojarzę nic z tego tematu, chyba że się w jakimś
podcascie pojawiło, a tych nie przesłuchuję za często, więc o tym nie mam najmniejszego
pojęcia :).

Z całym szacunkiem dla D-Serious, piszą newsy, ale nie interesują się drobnymi szczegółami które tworzą coś większego jak wsparcie właśnie Unity :) Też nie słucham ich podcastów, bo najnormalniej się nie da. Wydaje mi się, że w ogóle nie obrabiają swoich nagrań.

Dnia 29.08.2014 o 20:22, drblase napisał:

O nagły, a nawet następujący powolnymi krokami spadek wsparcia dla kieszonsolki się nie
martwię, tylko czuję się trochę oszukany tym, iż będę posiadając aktualny sprzęt nie
będę w stanie cieszyć się tym co będzie zarezerwowane dla nowej konsolki.

Prawda i myślę że wszyscy jesteśmy ofiarami złej nazwy i zaskoczenia. Zaskoczenie jest dobre, ale dodanie NEW sprawia, że czujemy się jakbyś mieli gorszy produkt. Co innego jakby dodali, np. SUPER. Nie tylko taki przedrostek nie wprowadzałby w błąd potencjalnych konsumentów, ale i my wiedzielibyśmy podświadomie, że dostajemy nową wesję, a nie upgrade. Tak mi się wydaje. Boli mnie to, że nie mogę sobie z miejsca pre-ordernąć nowej wersji, ale młody jestem i pojadę sobie na zachód zapracować na nową konsolę, więc nie boli mnie to tak bardzo :)
Zaboli mnie wtedy, gdy okaże się, że kupuję nową konsolę dla kilku większych gier (czyt. pełniaki pokroju Xenoblade) i eShopowych indyków.

Dnia 29.08.2014 o 20:22, drblase napisał:

I wypijmy za to by tak było! :)

Živeli! :)

Dnia 29.08.2014 o 20:22, drblase napisał:

PS. Cóż doczytałem, że możliwy będzie system transfer z 3DS/3DS XL na nowe wersje (odwrotnie
już nie, co oczywiste). Miałem kupować w tym roku PS4, ale że brak na to fajnych gier
+ nowy Metal Gear wyjdzie na PC, sprawia że zakup zostaje odłożony do premiery Kingdom
Hearts 3 :D. Podsumowując będzie kasa na upgrade konsolki N, damn.

Tak, naturalnie. Taka sama opcja istnieje między DSi a 3DSem. Szkoda, że u nas nie ma sieciówek z grami takimi jak GameStop, gdzie można sobie wejść, poprosić o możliwość transferu, następnie zrobić trade-in i kupić konsolę taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 22:36, Dared00 napisał:

Teraz to sprawdziłem, i faktycznie nowy LL jest tańszy... o 100 jenów. O dolara. Czyli
tą "niższą cenę" możemy pominąć ;D


Haha! Wiele to nie jest, ale pokazuje jak w ciągu kilku lat potaniały części wykorzystywane do skonstruowania takiego cacka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 22:07, Ichibanboshi-kun napisał:

Warto, same giery to ponad 100 złotych, ciekawe tylko jak ekran z bliska wygląda, czy
się spód nie odbił.


Byłem na miejscu w sklepie, zawias jest cały, nie popękany. Ramka dolnego odbiła się na górnym, ale po włączeniu nie było nic widać? Jest to wada, czy po prostu defekt kosmetyczny? 3D działało bez problemu. Palcem dotyk łapał bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2014 o 22:17, maniekk napisał:

Byłem na miejscu w sklepie, zawias jest cały, nie popękany. Ramka dolnego odbiła się
na górnym, ale po włączeniu nie było nic widać? Jest to wada, czy po prostu defekt kosmetyczny?
3D działało bez problemu. Palcem dotyk łapał bez problemu.

Defekt kosmetyczny.
No to cacy, nic tylko brać :) Muszę przyznać, ze gier z eShopu zazdroszczę :D same dobre i kolor 3DSa świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 15:46, Inferno0009 napisał:

Już zakupiłem. Akurat miałem 50 zł przeznaczone na jakąś grę.


Udało Ci się świetnie, bo cena naprawdę wariacka, a gra tylko z roku na rok obrasta legendą. Ja bym chiał Chrono Triggera w wersji z DSa wyrwać w takiej cenie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 18:06, Inferno0009 napisał:

Zakup się udał dzięki tobie, więc bardzo dziękuję.

Nie ma za co, szkoda żeby takiej okazji nie wykorzystał ktoś z gramowego kręgu ;)

Dnia 09.09.2014 o 18:06, Inferno0009 napisał:

O samej grze już trochę słyszałem, ale zbyt dużo o niej nie wiem.

Wow! No to Ci zazdroszczę, bo jest to najciekawsza gra Square Enixu od czasów Chrono Triggera. Z początku trochę trudna, ale szybko zaczyna wciągać i rekompensować początkowe trudności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twety było kozackie sam teraz skończyłem fire emblema na 3ds całkiem niezła ale oczekawiałem nieco więcej pewnie dlatego tak było bo grałem na normalnym poziomie a zmienić w trakcie nie można.
No ale mam też bravely default to sobie to pocioram. Tylko jeszcze muszę mariana 3d land wymienić ale jakoś nikt się nie zgłasza :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2014 o 18:52, Hacket napisał:

No ale mam też bravely default to sobie to pocioram. Tylko jeszcze muszę mariana 3d land
wymienić ale jakoś nikt się nie zgłasza :(.


Próbowałeś na gametrade? Mi się udało wymienić za pierwszym podejściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować