Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Witam. Jestem nowy w temacie, niedawno kupiłem okazyjnie DS''a. Skusiłem się, bo to nówka z tylko zniszczonym trochę opakowaniem (znajomy pracuje w sklepie z takim sprzętem, i dostali 2 sztuki do prezentacji, jedną używali w tymże celu, a druga leżała dość dlugo w magazynie, i właśnie tą magazynowaną udalo mi się kupić :)). I teraz mam pytania dotyczace oczywiście gier- co najlepiej kupic na początek? Oczywiscie Pokemony wezmę na pewno, od czasów Gameboya jestem fanem tej serii, zastanawiam się tylko kturą wersję (wyszły bodaj jakieś Black, i Black 2, i chyba co jeszcze- nie jestem w temacie). A poza tym jakie gry jeszcze warto nabyć? I czy lepiej kupować nówki czy używane tytuły?

Jakieś akcesoria, pokrowce są warte kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach

Co do gier, to trochę tego jego ;)

Ghosttrick (bardzo polecam), gry z serii Legend of Zelda, Professor Layton, Phoenix Wright, FInal Fantasy: The 4 Heroes of Light, Advanced Wars, gry z serii Etrian Oddysei

Dnia 28.06.2015 o 10:32, KofeinowyPablo napisał:

Jakieś akcesoria, pokrowce są warte kupna?


Jak to jest dość stara, używana konsola itd. to imho akcesoria są bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 12:53, Piotrbov napisał:

>ciach

Co do gier, to trochę tego jego ;)

Ghosttrick (bardzo polecam), gry z serii Legend of Zelda, Professor Layton, Phoenix Wright,
FInal Fantasy: The 4 Heroes of Light, Advanced Wars, gry z serii Etrian Oddysei

> Jakieś akcesoria, pokrowce są warte kupna?

Jak to jest dość stara, używana konsola itd. to imho akcesoria są bez sensu

Konsola nieużywana, ale długo leżała w magazynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 13:19, KofeinowyPablo napisał:

Konsola nieużywana, ale długo leżała w magazynie.



No spoko tak czy inaczej akcesoria nie są aż tak potrzebne.

No dobra jest kilka rzeczy. Załatw sobie jakąś folię na ekrany (zwłaszcza dotykowy) i może jakiś pokrowiec, w którym gry będziesz mógł przechowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 13:21, Piotrbov napisał:

> Konsola nieużywana, ale długo leżała w magazynie.


No spoko tak czy inaczej akcesoria nie są aż tak potrzebne.

No dobra jest kilka rzeczy. Załatw sobie jakąś folię na ekrany (zwłaszcza dotykowy) i
może jakiś pokrowiec, w którym gry będziesz mógł przechowywać.

Dzięki, postaram się kupic na allegro troche gier i te akcesoria, przy cenie jaką zapłaciłem za sama konsolę sporo z budżetu na to zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 10:32, KofeinowyPablo napisał:

Witam. Jestem nowy w temacie, niedawno kupiłem okazyjnie DS''a. Skusiłem się, bo to nówka
z tylko zniszczonym trochę opakowaniem (znajomy pracuje w sklepie z takim sprzętem, i
dostali 2 sztuki do prezentacji, jedną używali w tymże celu, a druga leżała dość dlugo
w magazynie, i właśnie tą magazynowaną udalo mi się kupić :)).

Gratuluję zakupu ;]

Dnia 28.06.2015 o 10:32, KofeinowyPablo napisał:

I teraz mam pytania dotyczace
oczywiście gier- co najlepiej kupic na początek? Oczywiscie Pokemony wezmę na pewno,
od czasów Gameboya jestem fanem tej serii, zastanawiam się tylko którą wersję (wyszły
bodaj jakieś Black, i Black 2, i chyba co jeszcze- nie jestem w temacie).

Jest jeszcze SoulSilver/HeartGold które stanowią wcześniejszą generację. Mi w Heart Gold grało się naprawdę fajnie gdyż oprócz nowych stworków są też stare, te które wszyscy dobrze znają ;]

Dnia 28.06.2015 o 10:32, KofeinowyPablo napisał:

A poza tym
jakie gry jeszcze warto nabyć?

The World Ends With You - jeden z najlepszych jRPG na NDS. Brać w ciemno ;] I jeszcze ten ost https://www.youtube.com/watch?v=i0569Wt-cZ0
Dragon Questy - bardzo fajna seria jRPG w starym dobrym klasycznym stylu
Chrono Trigger - klasyk nad klasykami. Jeśli nigdy nie grałeś w tę grę to teraz masz idealną okazję. https://www.youtube.com/watch?v=vVl6Ue9r-Oo
Seria Profesor Layton - gra w której zajmujemy się rozwiązywaniem rozmaitych łamigłówek. Nie ma nic lepszego gdy masz ochotę trochę połamać sobie łepetynę.
Seria Phoenix Wright - mix przygodówki i Visual Novel w którym wcielamy się w rolę tytułowego prawnika-detektywa. Genialne, brać w ciemno (chyba że tego typu gry to zupełnie nie twój gust). Mała próbka tego czego się spodziewać https://www.youtube.com/watch?v=hSyYps8xJfs
999 - podobnie jak Phoenix jest to połączenie przygodówki i vn, tyle że utrzymane w nieco mroczniejszym klimacie. Wcielasz się w jedna z 9 osób uwięzionych na tonącym okręcie i zmuszonych do udziału w dziwnej grze przez jakiegoś psychopatę. Ogólnie jedna z najlepszych historii jakie można dorwać na NDS. https://www.youtube.com/watch?v=LfioFxOEHKA
Advance Wars Days of Ruin - absolutne mistrzostwo jeśli chodzi o turowe strategie. W przeciwieństwie od innych odsłon serii, ta jest dużo poważniejsza i mniej infantylna, co jak dla mnie wyszło grze zdecydowanie na plus. Ma też całkiem niezła historię.
Obie Legend of Zelda - tu nie ma co się rozpisywać. Legend of Zelda nigdy nie zawodzi ;]

Dnia 28.06.2015 o 10:32, KofeinowyPablo napisał:

I czy lepiej kupować nówki czy używane tytuły?

Wydaje mi się, że kiedy tylko się da to możesz spokojnie brać używane.

Dnia 28.06.2015 o 10:32, KofeinowyPablo napisał:

Jakieś akcesoria, pokrowce są warte kupna?

Obowiązkowo folia na ekran dotykowy, bo przy intensywnym użytkowaniu łatwo go zmasakrować. Na górny tez możesz założyć bo i tak kupuje się komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy folię Hori można przyciąć? Wysłali mi nie taką jak trzeba, a nie chce mi się bawić w reklamację dla takiej pierdółki. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2015 o 18:04, Kadaj napisał:

Czy folię Hori można przyciąć? Wysłali mi nie taką jak trzeba, a nie chce mi się bawić
w reklamację dla takiej pierdółki. ;p

Nigdy tego nie robiłem bo zawsze miałem odpowiednie, ale myślę że jeżeli dotniesz ją równo i tyle ile trzeba to nie powinno być problemu. Ja bym ciął ;p
Gorsze jest zakładanie bo byle paproch wpadnie i problem jest ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2015 o 18:04, Kadaj napisał:

Czy folię Hori można przyciąć? Wysłali mi nie taką jak trzeba, a nie chce mi się bawić
w reklamację dla takiej pierdółki. ;p


Biorąc pod uwagę, że to przecież taka przezroczysta naklejka, to jak ją przytniesz to nie powinno być problemu, nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby już nikt nie odpowiadał: faktycznie da się przycinać, ale akurat mój pacjent zmarł. ;d

Nie polecam wyrównywania o ułamki milimetra, lubi się wtedy rozwarstwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech! Nie grałem w żadną Zeldę! Chyba czas nadrobić zaległości i w końcu coś kupić na 3DS, tylko którą? Słyszałem, że wyszła jakaś odświeżona wersja Majora''s Mask, ale ogólnie rzecz biorąc to Ocarina of Time zbiera najbardziej pochlebne recenzje w sieci. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mi doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 00:12, Zabujca_Smokuf napisał:

Ech! Nie grałem w żadną Zeldę! Chyba czas nadrobić zaległości i w końcu coś kupić na
3DS, tylko którą? Słyszałem, że wyszła jakaś odświeżona wersja Majora''s Mask, ale ogólnie
rzecz biorąc to Ocarina of Time zbiera najbardziej pochlebne recenzje w sieci. Byłbym
wdzięczny gdyby ktoś mógł mi doradzić.


Nie ma nic lepszego jak odpalić sobie wieczorkiem w pokoju ze zgaszonym światłem konsolkę, założyć słuchawki, położyć w łóżeczku z herbatą i odpalić zeldę, ahhh, te przygody! Mi się najbardziej podobał Wind Waker i Twilight Princess ale to już na Wii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2015 o 00:12, Zabujca_Smokuf napisał:

Ech! Nie grałem w żadną Zeldę! Chyba czas nadrobić zaległości i w końcu coś kupić na
3DS, tylko którą? Słyszałem, że wyszła jakaś odświeżona wersja Majora''s Mask, ale ogólnie
rzecz biorąc to Ocarina of Time zbiera najbardziej pochlebne recenzje w sieci. Byłbym
wdzięczny gdyby ktoś mógł mi doradzić.


Bo Ocarina of Time to najlepiej oceniana gra wszech czasów :D Zatem jak najbardziej warto się zapoznać. Jeśli jednak boisz się "dużej" Zeldy, to polecam też The Legend of Zelda: A Link Between Worlds.
Zelda w stylu starych części na GameBoya, gdzie widok jest od góry, ale klimat serii jak najbardziej zachowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że jego stan jest tak zły, nie tak dawno zapewniał, że czuje się dobrze. Szkoda, był jeszcze młody i jeszcze dużo dobrego dla Nintendo i graczy mógł zrobić. Ciekawe kto obejmie teraz dowodzenie w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to brzmi sensownie w związku z baterią w DSi?

"Konsola była naładowania, ale nie zadjęta z ładowarki.
Była wcześniej po ładowaniu uruchamiana min do zdjęć i ponownego zainstowania karty z grami.
Po 2 h i 15 minutach- mario kart (demo rozgrywki w tym jakies 20 min mojej gry) bateria wskoczyła na 50%
Tym czasem - dobranoc :-)

PK z Commodore 6,3" ;-)"

Dostałem taką odpowiedź na zapytanie w aukcji. To dobry wynik, czy bateria już lekko agonalny stan? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem właśnie The Legend of Zelda: Link between Worlds i muszę przyznać, że gierka była bardzo fajna. Na początku trochę mnie męczyła, bo miałem wrażenie, że gra będzie króciutka (bardzo szybko dostaje się Master Sworda w tej części), ale okazała się całkiem długa, bo zabrało mi ponad 18h jej całkowite zaliczenie (robiąc znaczną większość małych pobocznych pierdółek, jak wyzwania, ulepszenie miecza, czy jaskinie-zagadki ze skarbami). Też miałem na początku taką myśl że "to tylko popierdółka, a nie pełnoprawna Zelda", ale to uczucie szybko minęło i mogłem w pełni cieszyć się grą. Jest to naprawdę solidna produkcja na 3DSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2015 o 16:55, maniekk napisał:

Dostałem taką odpowiedź na zapytanie w aukcji. To dobry wynik, czy bateria już lekko
agonalny stan? :D

Nikt się nie odzywa to ja odpowiem. Nie mam 3DSa, ale czytałem gdzieś, że w pełni naładowana bateria powinna wystarczyć na ok 3-5 godzin grania. Trochę więcej jeśli nie używa się 3D. Myślę więc, że wynik nie najgorszy.
Gdy już będziesz miał konsolkę, to pamiętaj tylko by nigdy nie rozładowywać baterii do końca, bo to szkodzi jej najbardziej ;)
Edit: Oż, ty pytałes o DSi XD Wybacz, mój bład ;p Jeśli chodzi o DSi to na mojej konsolce mogę grać spokojnie przez jakieś 5h. Nigdy w sumie dokładnie nie mierzyłem ale ponad 2h do 50% to i tak nie tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować