Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2015 o 21:55, Kosmitus napisał:

Nikt się nie odzywa to ja odpowiem. Nie mam 3DSa, ale czytałem gdzieś, że w pełni naładowana
bateria powinna wystarczyć na ok 3-5 godzin grania. Trochę więcej jeśli nie używa się
3D. Myślę więc, że wynik nie najgorszy.
Gdy już będziesz miał konsolkę, to pamiętaj tylko by nigdy nie rozładowywać baterii do
końca, bo to szkodzi jej najbardziej ;)
Edit: Oż, ty pytałes o DSi XD Wybacz, mój bład ;p Jeśli chodzi o DSi to na mojej konsolce
mogę grać spokojnie przez jakieś 5h. Nigdy w sumie dokładnie nie mierzyłem ale ponad
2h do 50% to i tak nie tragicznie.


Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zostałem właścicielem czerwonego DSi, czy są rzeczy jakie powinenem wiedzieć? Muszę jakieś konto zakładać? Kupować karty SD itp?

No i czy ewentualnie mogę grać w gry/dema ze sklepiku nintendo, póki nie zakupię sobie czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2015 o 09:35, maniekk napisał:

Właśnie zostałem właścicielem czerwonego DSi, czy są rzeczy jakie powinenem wiedzieć?
Muszę jakieś konto zakładać? Kupować karty SD itp?

Wiedz, że gry w DSiWare są taniuśkie, to najważniejsze :D Zainteresuj się, np. Rabi Labi lub Cave Story (duuuuh). Niestety cena jest w durnych pointsach, ale na 3DSie są już podane w złotówkach, więc przeciętny koszt gry na DSiWare to 8 złotych z wyjątkami jak Puzzle Quest za 32 chyba (warto).

Dnia 06.08.2015 o 09:35, maniekk napisał:

No i czy ewentualnie mogę grać w gry/dema ze sklepiku nintendo, póki nie zakupię sobie
czegoś?

Nope, możesz jedynie sprawdzić czy poprzedni właściciel (chyba że to nówka, ofc) nie usunął/przeniósł na 3DSa swoich danych, a co za tym idzie gier, które zakupił. Chyba, że się mylę to ktoś mnie wyprowadzi z błędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 05:18, Ichibanboshi-kun napisał:

Korzystasz jeszcze z gg, albo można z Tobą się jakoś kontaktować inaczej? google hangouts?
Prawdopodobnie stanę się właścicielem Ni no Kuni i chętnie bym poszykał od czasu do czasu
wsparcia ;)


Ostatnie siedzę głównie na gtalku, tam się da. Z braku laku GG też może być.

BTW. Dzięki za przypomnienie, dawno nie siedziałęm w Ni no Kuni a mam jeszcze chyba sporo do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jako kompletny laik rozumiem, że potrzebuję tej karty SD? Dziękuję za informacje na temat ceny gier:) Jak sprawdzić, czy poprzedni właściciel miał konto? Ewentualnie jak usunąć i założyć swoje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola już w domu. Chyba trafił mi się dobry egzemplarz, bo ekran nie był zajechany, tylko jedna mała ryska. Co do gier: są jakieś dla pań nie znających angielskiego?
Szukam też jakiegoś rpg, ale chyba właśnie tymi grami stoi DS. Jest może coś w stylu: Tales of...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 17:53, maniekk napisał:

Konsola już w domu. Chyba trafił mi się dobry egzemplarz, bo ekran nie był zajechany,
tylko jedna mała ryska.

Gratulacje ;]

Dnia 11.08.2015 o 17:53, maniekk napisał:

Co do gier: są jakieś dla pań nie znających angielskiego?

Hmmmm, o ile owa pani lubi gry logiczne to do głowy przychodzi mi tylko Picross.

Dnia 11.08.2015 o 17:53, maniekk napisał:

Szukam też jakiegoś rpg, ale chyba właśnie tymi grami stoi DS. Jest może coś w stylu:
Tales of...?

Jeśli chodzi o system walki to do Talesów chyba najbliżej The World Ends With You. Walka jest dynamiczna i mocno zręcznościowa, tyle że wykorzystuje dotykowy ekran DSi. A gdybyś chciał coś bardziej klasycznego to Chrono Trigger albo Drgon Questy które polecałem kilka postów wyżej. Jeszcze Radiant Historia też była niczego sobie.

Btw. Kupiłem sobie nowe folie na kran do DSi bo naszło mnie żeby znów w coś pograć. Folie są niby marki HORI ale chyba trafiłem na jakieś podróbki bo ta na ekranie dotykowym jest cała zrysowana (na tyle ze bardzo widać to podczas grania) po paru godzinach gry z użyciem stylusa ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady :) Zobaczę Chrono Trigger, skoro na tylu platformach jest, a ja jeszcze się nie zapoznałem. Czy to nie przypadkiem ta gdzie przenosisz się w czasie, pamiętam coś takiego na snesie. Było jakieś targowisko na początku, albo lunapark.

Dnia 11.08.2015 o 18:15, Kosmitus napisał:

Btw. Kupiłem sobie nowe folie na kran do DSi bo naszło mnie żeby znów w coś pograć. Folie
są niby marki HORI ale chyba trafiłem na jakieś podróbki bo ta na ekranie dotykowym jest
cała zrysowana (na tyle ze bardzo widać to podczas grania) po paru godzinach gry z użyciem
stylusa ;c


Czyli warto zainwestować w folię na ekran?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 18:36, maniekk napisał:

Dziękuję za porady :) Zobaczę Chrono Trigger, skoro na tylu platformach jest, a ja jeszcze
się nie zapoznałem. Czy to nie przypadkiem ta gdzie przenosisz się w czasie, pamiętam
coś takiego na snesie. Było jakieś targowisko na początku, albo lunapark.

Mhm, to właśnie ta gra. Klasyk nad klasykami i naprawdę warto zagrać ;]

Dnia 11.08.2015 o 18:36, maniekk napisał:

Czyli warto zainwestować w folię na ekran?

Wydaje mi się że tak. Ja używam ich cały czas bo boje się by nie zmasakrować dotykowego wyświetlacza. A tak wymienię folię i po rysach ani śladu ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2015 o 19:14, Kosmitus napisał:

> się nie zapoznałem. Czy to nie przypadkiem ta gdzie przenosisz się w czasie, pamiętam
> coś takiego na snesie. Było jakieś targowisko na początku, albo lunapark.
Mhm, to właśnie ta gra. Klasyk nad klasykami i naprawdę warto zagrać ;]


Coś tak właśnie mi się kojarzyło. Chyba zrezygnowałem jak się w przyszłości zaciąłem, chociaż walka była niezła.

Dnia 11.08.2015 o 19:14, Kosmitus napisał:

> Czyli warto zainwestować w folię na ekran?
Wydaje mi się że tak. Ja używam ich cały czas bo boje się by nie zmasakrować dotykowego
wyświetlacza. A tak wymienię folię i po rysach ani śladu ;p


Te Hori są aż tak dobre? Widziałem firmy Hama i były zdecydowanie tańsze. No chyba że Hori jest grubsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 18:07, maniekk napisał:

Coś tak właśnie mi się kojarzyło. Chyba zrezygnowałem jak się w przyszłości zaciąłem,
chociaż walka była niezła.

Jesli chodzi o walkę to faktycznie jest naprawdę fajna, choć jak dla mnie mogłaby być trochę trudniejsza. Z drugiej strony jednak ciężko się do tej gry zniechęcić, bo rzadko kiedy można przegrać ;p No i świetnie się nadaje by przedstawić ją komuś kto nigdy w jRPG nie grał.

Dnia 12.08.2015 o 18:07, maniekk napisał:

Te Hori są aż tak dobre? Widziałem firmy Hama i były zdecydowanie tańsze. No chyba że
Hori jest grubsza?

No właśnie sam nie wiem. Teraz mam niby Hori, ale jak pisałem nie wiem czy to nie jakaś podróbka bo zrysowała się po paru godzinach. Wcześniej miałem jakąś inną ale nie pamiętam jaką i była chyba nieco lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2015 o 18:07, maniekk napisał:

> Mhm, to właśnie ta gra. Klasyk nad klasykami i naprawdę warto zagrać ;]

W razie czego uprzedzam byś nie pytał o niekończący się portal ;) - wygoogluj, bo tutaj jeszcze spotka nas nieszczęscie za taką rozmowę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w sume po roku skończyłem bravely default gierka niezła ale druga cześć mimo kilku niezłych zwrotów jest mocno męcząca by dojść do prawdziwego zakończenia. Ponoć 2 cześć jest mocno podobna pod tym względem to chyba se odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 09:28, Ichibanboshi-kun napisał:

> > Mhm, to właśnie ta gra. Klasyk nad klasykami i naprawdę warto zagrać ;]
W razie czego uprzedzam byś nie pytał o niekończący się portal ;) - wygoogluj, bo tutaj
jeszcze spotka nas nieszczęscie za taką rozmowę ;D


Obawiam się, że utknąłem gdzieś w pierwszych godzinach gry, także na portal nie trafiłem. Podejrzewam, że chodzi o zakończenie gry, tak? :)

Poza tym zanim się zabiorę do tego, to jeszcze muszę poki czarne skończyć :) Może się skończyć tak, że będę musiał drugą konsolę zakupić - dla dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2015 o 17:08, maniekk napisał:

Obawiam się, że utknąłem gdzieś w pierwszych godzinach gry, także na portal nie trafiłem.
Podejrzewam, że chodzi o zakończenie gry, tak? :)

Nope, chodzi mu chyba o swego rodzaju bug przy przenoszeniu się w czasie, czyli już na samym początku ;p
Jak chcesz to napisz na

Spoiler

moim MAL http://myanimelist.net/profile/Kosmitus to przekażę ci pewną tajemną wiedzę

;p

Dnia 13.08.2015 o 17:08, maniekk napisał:

Poza tym zanim się zabiorę do tego, to jeszcze muszę poki czarne skończyć :) Może się skończyć
tak, że będę musiał drugą konsolę zakupić - dla dziewczyny ;)

To kupuj, miłość nie ma ceny jak to się mówi XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2015 o 19:16, Kosmitus napisał:

Nope, chodzi mu chyba o swego rodzaju bug przy przenoszeniu się w czasie, czyli już na
samym początku ;p
Jak chcesz to napisz na

Spoiler

moim MAL http://myanimelist.net/profile/Kosmitus to przekażę
ci pewną tajemną wiedzę

;p


A cóż to za tajemna wiedza? ;) Chciałem napisać, ale nie bardzo widzi mi się zakładanie konta, aby stworzyć wiadomość ;)
To jest tak tajne, że smutni panowie ze square przyjdą w czarnych płaszczach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można bezprzewodowo, mając konsole blisko siebie lub przez internet, łącząc się przez WiFi i znając friend code osoby, z którą chcesz handlować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewien dzadyga, który jest tutaj moderatorem, sprawił, że pożałowałem sprzedaży Mario Kart 7. Dziadyga ów (Outlander, żeby nie było wątpliwości kogo unikać), nacisnął na moją dumę i chcę mu złoić du.... Zadek.
Nikogo nie namawiam do popełnienia błędu sprzedaży MK7, ale chętnie bym tę grę odkupił za rozsądną cenę ;)

Wolałem spytać tutaj, w 3DSowym towarzystwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować