Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Niah, niah, niah ]:-> Widzę, że duma została zraniona xD Tak to jest jak się zadziera z ubermasterem Mario Kart! Jeśli ktoś jeszcze chce ze mną przegrać, to zapraszam xD Anyway trzymam kciuki za szybkie dorwanie MK7, to znowu pogramy :D Jakbym coś wyczaił, to też Ci dam znać.

20150825184323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 18:43, Outlander-pro napisał:

Niah, niah, niah ]:-> Widzę, że duma została zraniona xD Tak to jest jak się zadziera
z ubermasterem Mario Kart! Jeśli ktoś jeszcze chce ze mną przegrać, to zapraszam xD Anyway
trzymam kciuki za szybkie dorwanie MK7, to znowu pogramy :D Jakbym coś wyczaił, to też
Ci dam znać.


No, no, no. Niezapominajmy o ograniczeniach narzuconych dla graczy bez kopii gry ;) Lepiej módl się bym nie znalazł tej gry... Dziadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2015 o 18:52, Ichibanboshi-kun napisał:

No, no, no. Niezapominajmy o ograniczeniach narzuconych dla graczy bez kopii gry ;) Lepiej
módl się bym nie znalazł tej gry... Dziadu.


Chyba proponowałem zamianę konsolek. Chyba.

;]

Czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2015 o 19:12, Outlander-pro napisał:

Chyba proponowałem zamianę konsolek. Chyba.

Nope, byłeś w trybie zwyciężcy i nawet Ci to przez głowę nei przeszło ;D Swoją drogą, nie obraź się, ale życzę Ci by Fire Emblem spodobał Ci siętak jak Layton. Jest pierwszy w kolejce do odkupienia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! :)
Pograłem już ciutkę w Fire Emblem: Awakening (zaliczyłem na razie 5 chapterów), jest to mój pierwszy kontakt z serią. Ogólnie całkiem fajniutka gierka, przyznam, że połączenie Advance Wars i jRPG jest udane. Szkoda tylko, że Ninny nie dodaje do gry instrukcji - na początku sporo rzeczy jest nieczytelnych dla nowego gracza, np. już przy tworzeniu postaci trzeba wybrać do czego dostanie bonus, a do czego mniejsze staty ... tylko nigdzie nie jest wytłumaczone co te staty robią i jakie bonusy dadzą :P I na początku nie wiedziałem, czy w tej grze są jakieś klasy postaci, czy będę mógł jakoś personalizować postać, czy będzie się rozwijała po myśli twórców (no a jest to drugie).
Na początku pograłem z godzinkę-dwie w trybie Classic Hard, ale gdy w walce padła mi jakaś postać, to wiedziałem, że ten tryb nie jest dla mnie. Jestem typem gracza, który straty postaci by nie zdzierżył, zatem bym musiał powtarzać każdą walkę po pare razy, by nikt mi nie padł ... a mechanika rodem z Advance Wars przecież nie jest stworzona do tego, by grać bitwy bez strat xD Zatem zacząłem grę od nowa, bo wolę sobie oszczędzić stresu i nie przejmować się śmiercią postaci i jest git :) Wiem że może niektórzy puryści serii się łapią za głowę, że tak grać nie należy, ale hej - twórcy dali taką możliwość, to korzystam :P No i dla kompensacji dałem poziom trudności Hard ^^

Ogólnie do tych co mają FE:A w małym paluszku: jakieś rady? No i pytanka: czy gdzieś się dostaje kasę, czy pochodzi ona jedynie ze sprzedaży przedmiotów? Czy istnieje coś w rodzaju buildów na postaci/team? Ile jakiego typu postaci brać, kogo rozwijać? Bo widzę, że expa się dostaje tylko, gdy się tłucze kogoś. Teraz często latam tak, że na początku bitwy łączę sobie Chroma i swoją postać, oraz np Sully i Stahla i sobię radzę (Frederick jest OP lol, on samemu bitwy może wygrywać). Widzę, że broń się psuje - jak użycia zejdą do zera to broń znika? Czy da się ją jakoś naprawiać? Na razie chyba tyle, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2015 o 19:23, Outlander-pro napisał:

/cut/


Mniej więcej wszystko na steamie napisałem, ale walnę też tutaj co by się zachowało :). Ja korzystałem głównie z http://uk.ign.com/wikis/fire-emblem-awakening (zwłaszcza część o klasach i ich zmianie), do tego http://www.gamefaqs.com/3ds/643003-fire-emblem-awakening/faqs + kiedy przychodziło do zmiany klasy to radziłem się wątków utworzonych na forum gamefaqs (ludzie mają tam dobre pojęcie co jest najlepsze dla danego bohatera :)).

Złoto zdobywa się ze sprzedaży przedmiotów (zwłaszcza bulliony, których poźniej dropi całkiem dużo). Broni zresztą też za bardzo kupować nie trzeba bo sporo tego leci z przeciwników, na początku golda wydawałem tylko na pieczęcie do zmian klas bohaterów. Używaj tych najlepszych broni, sam chomikowałem do końca i większości nie zużyłem :). I nie zapominaj co jakiś czas sprawdzić jak się ma stan uzbrojenia, raz czy dwa okazywało się że nie mogłem atakować bo broń/czar się zużył. Co do bohaterów to 2 dobrych lataczy (u mnie Cordelia i Cherche), Virion jako obrona przeciwlotnicza, 2-3 magów (Tharja, Henry, ew. Ricken), na hardzie pewnie healer a reszte wg gustu :) (ale taki Lon''que to imo koks). Frederick jest OP na początku,potem dość wolno zdobywa poziomy i zaczyna odstawać od reszty. Odpowiednie parowanie bohaterów też może się przydać w późniejszych etapach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze jakichś fanów Mario Kart 7 na pokładzie? Zaczęliśmy się ostatnio razem z Ichibanboshim ścigać po multi i ownić nubów, jak ktoś chce dołączyć, to niech daje znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak się ustawia domyślną twarz w "Face raiders", która będzie widoczna z wyboru gier (z systemu)? Miałem jedną fajną twarzyczkę, do czasu jak kolega się nie dorwał i nie fotografował ściany i ta ustawiła się jako podstawowa, co mnie irytuje. Usunięcie jej nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nice, very nice :). Miło będzie zagrać znowu w poki, w których walki z npc potrafiły być jakimś wyzwaniem.
Ciekawe jaka będzie cena. Teraz tylko muszę skończyć w końcu Alpha Sapphire bo od premiery prawie nie ruszone. W sumie niedawno wróciłem z postanowieniem ukończenia gry, ale Fallout 4 mi zepsuł plany :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii pokemon (X, Y, AS, OR), ktoś chce poochyena (lv1 z ice fang, thunder fang, fire fang i poison fang, ilość nieograniczona) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 09:44, Kosmitus napisał:

Professor Layton and the Unwound Future

To zakończenie <obrazek>


Witaj w paczce. Cieszę się, że w końcu dotarłeś :D


Trochę to trwało, ale w końcu @Piotrbov nie jest jedynym właścicielem Ni no Kuni na DSa ;) I WOW! Tak ogromnej paczki się nie spodziewałem, ja wiedziałem, że tam jest księga czarów, ale nie myślałem, że naprawdę jest dodana do gry książka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 15:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Trochę to trwało, ale w końcu @Piotrbov nie jest jedynym właścicielem Ni no Kuni na DSa
;) I WOW! Tak ogromnej paczki się nie spodziewałem, ja wiedziałem, że tam jest księga
czarów, ale nie myślałem, że naprawdę jest dodana do gry książka!


Miłej przyspieszonej nauki nihongo xD
Ja w końcu się bardziej przyłożyłem do gry i ukończyłem wczoraj w nocy Fire Emblema ;) Milutko się grało, naprawdę, fajnie że poznałem tę serię w końcu, choć i tak z tego co kojarzę to Nintendo bardzo długo zwlekało z wypuszczaniem tej serii do Europy (bo chyba jest tego kilkanaście części, a pierwszy raz postaci z serii w Europie pojawiły się chyba w Super Smash Bros Melee na GC a nie we własnej grze xD). Anyway siła tej gry to z pewnością mechanika gameplayu (wspomniany styl Advance Wars) i bawienie się w budowanie relacji pomiędzy postaciami. Fabuła jest raczej prosta jak drut z typowym podziałem na dobrych i złych co to chcą zniszczyć świat, nie ma tu miejsca na odcienie szarości. Też mogłoby być więcej porządnych cut scenek (te co są, są super), bo jest ich malutko. No i czasem widać, że skoro twórcy uparli się, by prawie każda postać mogła z prawie każdą zbudować relację, to niektóre są na maksa spłycone, albo wyglądają kuriozalnie (vide: och, walczyliśmy razem przez 3-4 walki ramię w ramię, ale super, to tego weźmy ślub może, kk? tak? to fajnie). Ale ogólnie zdecydowanie na plus i nie żałuję też gry w trybie Casual, bez permadeathu - było w ten sposób o wiele wygodniej i frajda z gry większa. Choć nie mogę powiedzieć, by było przesadnie trudno, najgorsze są początki, potem bohaterowie się kokszą i jest spoko (taki Lon''Qu może zsolować całą grę, no problemo, taki jest OP o.O). A grałem od początku na hardzie. Widziałem w necie, że ludzie dużo nerdzą odnośnie buildów, dziedziczenia zdolności specjalnych i jak najwyższych statystyk, ale to ewidentnie musi być tylko przydatne na najwyższym poziomie trudności, bo ja minimalnie się w to bawiłem (tylko jednej postaci chyba zmieniałem klasę więcej niż raz za radą gamefaqowych ekspertów) a problemów nie było. Anyway jakby ktoś się zastanawiał nad zagraniem - jak najbardziej warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2015 o 15:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Witaj w paczce. Cieszę się, że w końcu dotarłeś :D

Nom, w końcu :D

Dnia 14.12.2015 o 15:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Trochę to trwało, ale w końcu @Piotrbov nie jest jedynym właścicielem Ni no Kuni na DSa
;) I WOW! Tak ogromnej paczki się nie spodziewałem, ja wiedziałem, że tam jest księga
czarów, ale nie myślałem, że naprawdę jest dodana do gry książka!

Zaciekawiło mnie o jakiej książce mówisz więc pogooglowałem trochę i... to wygląda niesamowicie! *_* Niczym podręcznik do jakiejś gry fabularnej typu D&D. Te niesamowite ilustracje, i nie tylko czary tam są, jest bestiariusz, mapy i inne rzeczy. Genialne, naprawdę genialne ;]

Swoją drogą pytanie - czy Ni no Kuni na DSa i Ni no Kuni na PS3 to mniej więcej ta sama gra, czy dwie różne historie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2015 o 11:43, Kosmitus napisał:

Zaciekawiło mnie o jakiej książce mówisz więc pogooglowałem trochę i... to wygląda niesamowicie!
*_* Niczym podręcznik do jakiejś gry fabularnej typu D&D. Te niesamowite ilustracje,
i nie tylko czary tam są, jest bestiariusz, mapy i inne rzeczy. Genialne, naprawdę genialne
;]

Muszę teraz tylko pobrać jakieś tłumaczenie, albo nauczyć się jap ;D

Dnia 15.12.2015 o 11:43, Kosmitus napisał:

Swoją drogą pytanie - czy Ni no Kuni na DSa i Ni no Kuni na PS3 to mniej więcej ta sama
gra, czy dwie różne historie?


Te gry dosyć mocno się różnią. Ogromna jest różnica graficzna (ale DS się broni bez problemu), trochę jest inna fabuła no i dwa różne systemy walki. DSowej wersji chyba bliżej do Yokai Watch. Z tego co się tylko domyślam po przekartkowaniu książki, wygląda na to, że złapane postacie można ewoluować w inną, potężniejszą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować