Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2016 o 15:16, maniekk napisał:

> /ciach.

To, z tych gier coś można wyciąć? Są zbyt brutalne czy co?


W FE wycięto jedną mini gierkę (w sumie nic wielkiego) oraz nieźle spartolono tłumaczenie.

Co do BS to ocenzurowano artbook z ''nieodpowiednich'' obrazków, zmienionego wygląd jednej klasy z Indianina na kowboja oraz troszeczkę zmodyfikowano inne by postacie nie pokazywały za dużo ciała. Jeszcze, tego nie jestem pewien bo nadal przechodzę grę i nie jestem w stanie potwierdzić, ale w grze są misje poboczne, w których musisz dokonać wyboru. W zależności jaki wybierzesz prowadzą one do dobrego lub złego zakończenia. Natomiast w Europejskiej wersji nieważne co wybierzesz i tak dostaniesz dobre zakończenie. Ale jak mowię to jest mi cieżko powiedzieć teraz, możliwe ze to nie prawda, no trzeba ograć i samemu sie przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2016 o 16:24, DenebV201 napisał:

troszeczkę zmodyfikowano inne by postacie nie pokazywały
za dużo ciała

Nic nowego, już w "jedynce" zmieniono Bravo Bikini. : <

20160301171227953

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim Nintendo Direct podano, ze Fire Emblem Fates w Europie ukaże sie 20 maja, wraz z edycja specialną, która będzie zawierała wszystkie trzy fragmenty tej gry na jednej karcie.

Dodatkowo Nintendo potwierdziło cos co wiemy juz od zeszłego roku, ze Dragon Quest VII ukaże sie w 2016 roku...

Oprócz tego Hyrule Warriors ma mieć season packa, najnowszy Metroid Prime ma sie ukazać na wiosnę tego roku, nowy Monster Hunter w lecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2016 o 16:24, DenebV201 napisał:

Co do BS to ocenzurowano artbook z ''nieodpowiednich'' obrazków, zmienionego wygląd jednej
klasy z Indianina na kowboja oraz troszeczkę zmodyfikowano inne by postacie nie pokazywały
za dużo ciała. Jeszcze, tego nie jestem pewien bo nadal przechodzę grę i nie jestem w
stanie potwierdzić, ale w grze są misje poboczne, w których musisz dokonać wyboru. W
zależności jaki wybierzesz prowadzą one do dobrego lub złego zakończenia. Natomiast w
Europejskiej wersji nieważne co wybierzesz i tak dostaniesz dobre zakończenie. Ale jak
mowię to jest mi cieżko powiedzieć teraz, możliwe ze to nie prawda, no trzeba ograć i
samemu sie przekonać.


Zastanawiam się dlaczego to zrobili? Czy Europa jest bardziej pruderyjna od Japonii, tudzież Ameryki? Chociaż z drugiej strony po akcji z South Parkiem nic mnie już nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2016 o 12:35, maniekk napisał:

Zastanawiam się dlaczego to zrobili? Czy Europa jest bardziej pruderyjna od Japonii,
tudzież Ameryki? Chociaż z drugiej strony po akcji z South Parkiem nic mnie już nie zdziwi.


Amerykańska wersja będzie na pewno taka sama, Nintendo traktuje resztę świata raczej tak samo jeżeli chodzi o tłumaczenie, cenzurowanie. Dlaczego to zrobili? Po prostu uważają ze w ich gry grają małe dzieci, które o świecie i życiu nic nie wiedzą i mogą zostać zgorszeni. Co według mnie jest straszną głupotą, ale nic sie na to nie poradzi.

Fire Emblem Fates zostalo tragicznie przetłumaczone, edycje specjalne są nie do dostania, i trzeba kupić trzy fragmenty tej gry by ogarnąć całość, a mimo to gra sprzedała sie fenomenalnie.

Jak tu teraz powiedzieć Nintendo by bardziej starali sie przy tłumaczeniu ich tytułow na zachód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czołem orientuje się ktoś gdzie można tanio kupić 3ds czy może lepiej 2ds , jak ma się sprawa z grami platformowymi/zrecznosciowymi . logicznymi i rpg sporo z tego gatunku gier jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2016 o 08:28, hammerfall87 napisał:

/.../


Fajna promocja była niedawno na cdp. pl . RPG jesli lubisz jRPG to znajdziesz dużo (choćby Pokemony :D), zręcznościowe/platformowe to Zelda/Mario. Nie wiem jak z grami logicznymi. 2DS jest tańszy, ale nie ma efektu 3D, który o ile się orientuje mało kto lubi (ja lubię ten efekt w grach, ale rzadko z nim gram osobiście). Warto kupić nowego 3DSa, ma poprawione 3D (może da się grać dłużej z tym efektem? sam nie mam jeszcze nowej wersji, to nie wiem), kilka "exclusivów" i jest szybszy (płynniejsza animacja, choć nie zauważyłem z tym jakiś problemów). Jeśli jednak nie przeszkadza Ci grafika to można okazyjnie kupić starego nieużywanego DSa, jasne pogra się tylko w stare gry, ale nie są gorsze. W innym przypadku 2D, 3DS lub nowy; w zależności od tego, ile zamierzasz przeznaczyć na kieszonsolkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2016 o 08:28, hammerfall87 napisał:

czołem orientuje się ktoś gdzie można tanio kupić 3ds czy może lepiej 2ds , jak ma się
sprawa z grami platformowymi/zrecznosciowymi . logicznymi i rpg sporo z tego gatunku
gier jest ?


U mnie można tani kupić 3DSa :D zrobiłem upgrade do New 3DSa, więc swojego 3DS XL ma na odsprzedanie. Dla Gramowicza za 250 złotych ;) z pudełkiem i protektorkami nowymi. Zdjęcia jak coś mogę podesłać.

Gier, o które pytasz jest niesamowita ilość. 3DS ma obecnie tak bogatą bibliotekę, że nei wiem od czego zacząć. Sam ten rok, pod kątem action/rpg, najlepiej podsumowuje nowy materiał promocyjny Nintendo: https://www.youtube.com/watch?v=pDb0WD4VVYk

Kotaku ma bardzo dobrą topkę gier na 3DSa http://kotaku.com/the-12-best-games-on-the-3ds-5878903 przejrzyj też to co powylatywało, bo jest tam sporo świetnych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2016 o 15:03, maniekk napisał:

Czy do 3DS XL i DSi są te same ładowarki? Bo chyba swojej nie dorzucasz.


DSi, 3DS, New 3DS mają takie same ładowarki.
Do New 3DS Nintendo nie dodaje ładowarek, dlatego trzeba kupować oddzielnie jeżeli nie ma sie wcześniejszych wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze szkoda ,że dopiero teraz zobaczyłem , kupiłem sobie edycje limitowaną za 499 zl 3ds super smash bros , nówkę.Potrzebuje tanio kupić gry więc może ktoś polecić jakieś sklepy , nówki czy używki mi nie robią różnicy , ew mogę od kogoś odkupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie wchodzę na gram z taką częstotliwością jak dawniej, sorki za poślizg ;) tak, ładowarki się zgadzają. Stąd cena mojego 3DSa.
Normalnie golasy kosztują na allegro 300+, ale zdecydowałem, że ze względu na brak ładowarki i prawdopodobnie konieczność zakupienia case''a, wypada obniżyć cenę. Plus kocham tę konsolę, nową już mam, i powinien ją mieć każdy :D!
Jest ona w 100% sprawna. Górny ekran wymienił jeszcze Stauldbauer. Jakiś dziwny cień była na ekranie. Prawie niewidoczny, ale jak już się wiedziało, że tam jest... Wiadomo jak to jest ;) Używałem tę konsolę jak należy, czyli nie traktowałem jej po kolekcjonersku, ale uważałem zawsze na nią i starałem się chronić przed ostro zakończonymi przedmiotami i upadkami :)
Dobra, do zdjęć.
Oryginalny ryski błąka się gdzieś po dolnej platformie krakowskiego dworca PKS. W zestawie jest pudełko i paragony z GAME. Gry z DSa w każdym formacie regionalnym śmigają (na zdjęciu NTSC-J, Ni no Kuni), górny ekran bez zarzutów i non stop zabezpieczony folią ochronną.
Do wszystkiego dodaję gratis nowe folijki ;)

20160416213210546

20160416213212921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytam sie jeszcze: Jak z grami cyfrowymi? Trzeba miec kartę pamieci (hmm, a co z sejwami do gier cyfrowych i fizycznych? ) czy moze ma wbudowana mala pamiec z opcja wlozenia wiekszej? Jakie ceny, jak z promocjami? Cos czytalem, ze cyfrowe gry przypisuja sie do konsoli, a nie konta gracza, ale nie wiem o ktora konsole chodzi- czy moze wlasnie o tą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2016 o 23:34, Sarinew napisał:

Zapytam sie jeszcze: Jak z grami cyfrowymi? Trzeba miec kartę pamieci (hmm, a co z sejwami
do gier cyfrowych i fizycznych? ) czy moze ma wbudowana mala pamiec z opcja wlozenia
wiekszej? Jakie ceny, jak z promocjami? Cos czytalem, ze cyfrowe gry przypisuja sie do
konsoli, a nie konta gracza, ale nie wiem o ktora konsole chodzi- czy moze wlasnie o
tą ?


1. Karta pamięci jest dodawana do każdego 3DSa:
- klasyczny, 2GB SD,
- 3DS XL, 4 GB SD,
- 2DS, 4GB SD,
- New 3DS/XL, 4GB micro SD.
Ponadto każda konsola ma 1GB pamięci wewnętrznej.

2. Jeśli chodzi o zapisy gier. Kardridże mają sejwy zapisywane bezpośrednio na kardridżu a wersje cyfrowe na konsoli. Ponadto, jeśli masz zarówno fizyczną kopię gry jak i cyfrową, to wtedy możesz przenieść zapisany stan gry w jedną stronę. (jest to wygodne gdy na przykłąd jest jakaś cyfra na wyprzedaży. Wtedy można fizyczną kopię sprzedać, a sobie zachować tańszą opcję ;) ).

3. Tak, chodzi o tę konsolę. Gry są przypisywane do niej, ale rejestrowane na Twoim koncie (zawsze na swoim profilu w konsoli, a teraz i na stronie MyNintendo można sprawdzić historię zakupów), a dzięki temu można powalczyć z Nintendo o swoje gry (niestety bez sejwów) i wiem, że to działa, bo w wielu podkastach jest to potwierdzane, lecz długotrwałe.

201604192029540

20160419202957687

20160419203000656

20160419203003781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować