Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2006 o 17:29, 1602 napisał:

> Najwięcej gatunków gier jest na PC, na konsolach sobie w strategie nie pograsz
Na DS''a, bo właśnie o nim jest ten temat powstały lub wkrótce się ukażą takie strategie jak:
Advance Wars, Age of Empiers, Panzer Tactics, The Settlers, SimCity Zoo Tycoon DS, itd., więc
jednak na konsoli da się zagrać w strategie.

> a wolę grać na myszce i klawiaturze niż na padzie, a więc PC RZĄDZI!
Zobaczymy po premierze Wii co będzie rządziło:)

Grafa - PC
strategie - niewygodne sterowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2006 o 18:27, azur64 napisał:

strategie - niewygodne sterowanie.

Zależy na jakiej konsoli, bo w przypadku DS''a sterowanie jest wręcz idealne, a na Wii wszystko się okaże, choć już teraz pojawiają się opinie, że Wii może zapoczątkować prawdziwą rewolucję wśród strategii na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Mam zamiar kupić sobie nintendo DS ( niestety nie lite bo brakuje mi troche kasy ;] ). Czy w ''''zwykłym'''' DS-ie wyświetlacz jest dobrze widoczny także w nocy ?. Pytam się, ponieważ słyszałem, że wyświetlacz w podstawowej wersji jest mało czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DS Lite posiada lepszej jakości podświetlenie przez co kolory wydają się bardziej nasycone, ale już w klasycznym DS''ie jakość wyświetlacza jest bardzo dobra, a obraz czytelny.

Jeżeli chodzi o nocne granie to chyba nie ma lepszych warunków do gry, sam mam zwykłą wersję DSa i jestem z niej bardzo zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 22:18, smackdat napisał:

Ja mam takie pytanie. Mam zamiar kupić sobie nintendo DS ( niestety nie lite bo brakuje mi
troche kasy ;] ). Czy w ''''zwykłym'''' DS-ie wyświetlacz jest dobrze widoczny także w nocy
?. Pytam się, ponieważ słyszałem, że wyświetlacz w podstawowej wersji jest mało czytelny.


Ja bym powiedzial, ze jest czytelny JEDYNIE w nocy. To oczywiscie przesada, bo w dzien da sie rowniez swetnie pograc, ale zalezy to juz troche od gry. Problemy z widocznoscia pojawiaja sie wtedy, gdy jest wszedzie jasno, a gra jest ciemna. Granie w takiego Metroida w autobusie w bialy dzien na zwyklym DSie nie jest specjalnie fajne, na DS Lite to zupelnie inna sprawa - jakos podswietnlenia jest zdecydowanie lepsza. No i w DS zwyklym mozna je tylko wlaczyc/wylaczyc w menu konsoli, podczas kiedy w DS Lite sa cztery poziomy jasnosci, dzieki czemu mozna wybrac odpowiedni kompromis miedzy widocznoscia i tempem zuzycia baterii, a przycisk jest na obudowie, dzieki czemu mozemy jego natezenie zmienic latwo i wygodnie w dowolnym momencie.

Ja szczerze polecam Lite''a, sam bym sie przesiadl, gdyby nie to, ze malo gram i mi specjalnie nie przeszkadaja jego felerki. Naprawde warto dolozyc troche kasy i szarpnac sie na mniejsza wersje, bo jest odczuwalnie przyjemnejsza w uzyciu dzieki licznym poprawkom. A wyswietlacz Lite''a to poezja, czego o wyswietlczu zwklej wersji powedziec niestety nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2006 o 09:08, Blizzard Beast napisał:

DS Lite sa cztery poziomy jasnosci, dzieki czemu mozna wybrac
odpowiedni kompromis miedzy widocznoscia i tempem zuzycia baterii, a przycisk jest na obudowie,
dzieki czemu mozemy jego natezenie zmienic latwo i wygodnie w dowolnym momencie.


nie ma przycisku na obudowie tylko trzeba zmieniac jasnosc w menu konsolki


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.10.2005 o 21:39, Arin napisał:

Po trzecie.
PSP jest kombajnem multimedialnym ale dopiero jak kupisz 1 gigowego Memory Stick`a za 430 zł
a funkcjonalność jest mocno ograniczona z powodu słabej baterii.

Nie będę się bawił w fanboja psp (bo DS też fajne), ale na dziś sytuacja się zmieniła i za tą cenę można kupić 4 giga memorkę i do tego jeszcze 512, więc na dzień dzisiejszy jeżeli o gry i multimedia chodzi to góruje, co do Nowatorskości DSa to touchpad nie jest nowością, mic też nie, a grafika jest taka że ręce opadają i powala na kolana prymitywnością...

Wiem że grafika nie jest najważniejsza , ale po tibii i innych g... dochodzę do wniosku że jest bardzo istotna(jaka grafika tacy użytkownicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 22:58, Narodowiec napisał:

Nie będę się bawił w fanboja psp (bo DS też fajne), ale na dziś sytuacja się zmieniła i za
tą cenę można kupić 4 giga memorkę i do tego jeszcze 512, więc na dzień dzisiejszy jeżeli o
gry i multimedia chodzi to góruje

Jeżeli chodzi o gry to PSP ze swoimii portami niestety ma się kiepsko co widać po sprzedaży gier jak i samej konsoli.

A co do grafiki na DS nie wiem w co grałeś, ale na DS jest wiele bardzo ładnych gier jak chociażby Mario Kart, a najnowsze gry jakie zmierzają na tą konsole prezentują poziom, którego i PSP by się nie powstydziło jak chociażby Dragon Quest XIII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 23:09, 1602 napisał:

> Nie będę się bawił w fanboja psp (bo DS też fajne), ale na dziś sytuacja się zmieniła
i za
> tą cenę można kupić 4 giga memorkę i do tego jeszcze 512, więc na dzień dzisiejszy jeżeli
o
> gry i multimedia chodzi to góruje
Jeżeli chodzi o gry to PSP ze swoimii portami niestety ma się kiepsko co widać po sprzedaży
gier jak i samej konsoli.

Nie wiem czy wiesz - Ale w Polsce JAKO jedynym kraju na świecie lepiej się sprzedaje PSP niż ds...
Trochę posiadaczy DS a nie psp rozumiem, luksus kosztuje...

Dnia 05.01.2007 o 23:09, 1602 napisał:


A co do grafiki na DS nie wiem w co grałeś, ale na DS jest wiele bardzo ładnych gier jak chociażby
Mario Kart,

A przed chwilą mówiłeś o portach na PSP... Super mario 64 to nie port ?
a najnowsze gry jakie zmierzają na tą konsole prezentują poziom, którego i PSP

Dnia 05.01.2007 o 23:09, 1602 napisał:

by się nie powstydziło jak chociażby Dragon Quest XIII.

Oj jednak powstydził by się... Trochę brakuje, ale jest postęp...

Piractwo na PSP jest? TAk, na DS? Też jest podziękujcie supercardowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zapomniałem wspomnieć o Zeldzie, która z pokazu na pokaz prezentuje się coraz lepiej, a znając Nintendo ostateczny efekt będzie nieziemski:)
Na DS są także gry 2D, które wyglądają po prostu świetnie jak Kirby, New Super Mario, Sim City 3000, Yoshis Island.

A co do Touch Screena i mikrofonu są czymś wspaniałym, ale jeżeli lubisz grać w porty z PS2 na małym ekraniku to polecam PSP, ja tam wolę świeże nastawione na maksymalną grywalność gry na DS''a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zapomniałem wspomnieć o Zeldzie, która z pokazu na pokaz prezentuje się coraz lepiej, a znając Nintendo ostateczny efekt będzie nieziemski:)
Na DS są także gry 2D, które wyglądają po prostu świetnie jak Kirby, New Super Mario, Sim City 3000, Yoshis Island.

A co do Touch Screena i mikrofonu są czymś wspaniałym, ale jeżeli lubisz grać w porty z PS2 na małym ekraniku to polecam PSP, ja tam wolę świeże nastawione na maksymalną grywalność gry na DS''a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 23:31, Narodowiec napisał:

Nie wiem czy wiesz - Ale w Polsce JAKO jedynym kraju na świecie lepiej się sprzedaje PSP niż
ds...

Świadczy to tylko o zacofaniu naszego kraju, ludzie po prostu nadal podniecają się grafiką.

Dnia 05.01.2007 o 23:31, Narodowiec napisał:

A przed chwilą mówiłeś o portach na PSP... Super mario 64 to nie port ?

SM64 jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 23:31, Narodowiec napisał:

Nie wiem czy wiesz - Ale w Polsce JAKO jedynym kraju na świecie lepiej się sprzedaje PSP niż
ds...

Świadczy to tylko o zacofaniu naszego kraju, ludzie po prostu nadal podniecają się grafiką.

Dnia 05.01.2007 o 23:31, Narodowiec napisał:

Trochę posiadaczy DS a nie psp rozumiem, luksus kosztuje...

PSP kosztuje niewiele więcej niż DS Lite, więc nie rozumiem o czym piszesz:)

Dnia 05.01.2007 o 23:31, Narodowiec napisał:

A przed chwilą mówiłeś o portach na PSP... Super mario 64 to nie port ?

SM64 jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2007 o 23:39, 1602 napisał:

> Nie wiem czy wiesz - Ale w Polsce JAKO jedynym kraju na świecie lepiej się sprzedaje PSP
niż
> ds...
Świadczy to tylko o zacofaniu naszego kraju, ludzie po prostu nadal podniecają się grafiką.

Tak, tibia jest tego potwierdzeniem...Chyba mówisz o sobie...

Dnia 05.01.2007 o 23:39, 1602 napisał:


> A przed chwilą mówiłeś o portach na PSP... Super mario 64 to nie port ?
SM64 jest wyjątkiem potwierdzającym regułę.


>>ale jeżeli lubisz grać w porty z PS2 na małym ekraniku to polecam PSP
Jeżeli lubisz grać w porty z N64 na dwóch małych(g widać) to polecam DS
A lumines, przecież to taki odgrzewany kotlet, na PCta był na wszystkie konsole...Co za ludzie...

Wiesz, ja wolę grać po części odgrzewanego popa WW na niż całkiem odgrzewanego PoP:2 (chodzi głównie o grafikę)

Dnia 05.01.2007 o 23:39, 1602 napisał:

Trochę posiadaczy DS a nie psp rozumiem, luksus kosztuje...


>PSP kosztuje niewiele więcej niż DS Lite, więc nie rozumiem o czym piszesz:)
Spróbuj bez Supercarda posłuchać mp3 lub obejrzeć filmy, a jeżeli nawet... To te ekraniki...
A mp4 na PSP to poezja... Kino nawet w klozecie...(nie mówię o FILMACH umd bo dla mnie to poroniony pomysł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 00:00, Narodowiec napisał:

Tak, tibia jest tego potwierdzeniem...Chyba mówisz o sobie...

Mówię o takich, którym się wydaje, że kupując PSP otaczają się luksusem, zresztą sam o tym wspomniałeś:)

Dnia 06.01.2007 o 00:00, Narodowiec napisał:

Jeżeli lubisz grać w porty z N64

Na DS są z tego co pamiętam 2 porty z N64, a na PSP cóż już wręcz ciężko zliczyć ile gier jest poratmi z PS2.

Dnia 06.01.2007 o 00:00, Narodowiec napisał:

A lumines, przecież to taki odgrzewany kotlet, na PCta był na wszystkie konsole...Co za ludzie...

Lumines jest na X''a:]

Dnia 06.01.2007 o 00:00, Narodowiec napisał:

Spróbuj bez Supercarda posłuchać mp3 lub obejrzeć filmy, a jeżeli nawet... To te ekraniki...

Nie mam zamiaru oglądać filmów na konsolkach, bo oglądanie filmów na ekranie mniejszym niż telewizyjny uważam za głupotę...
A MP3 słuchałem na DS dzięki Play-Yan i dźwięk jest na dużo wyższym poziomie niż w przypadku PSP, które głośniczki ma na poziomie GameBoya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą niech sprzedaż DS''a świadczy sama za siebie. DS ma już prawie dwukrotnie większą sprzedaż niż PSP (nie wspominając o sprzedaży gier), a część developerów wycofała się z tworzenia gier na PSP właśnie z powodu problemów ze sprzedażą.

Jak zgodnie twierdzą analitycy ten rok jest dla PSP być albo nie być, jeżeli sprzedaż nie ruszy to już po zabawce Sony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to PSP sprzedało sie w ilości 23 milionów a DS 36 milionów, i nie wiem czy to jest x2.Nienazywał bym PSP aż tak wielką porażką to tak jak by porównać że PS2 sprzedało się 111milionów a Gamecubów "tylko" 21. Ale tak czy siak jeśli SONY chce aby kiedys tam pojawił się PSP2 to powini sie wziąść do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 00:39, Sita napisał:

Z tego co mi wiadomo to PSP sprzedało sie w ilości 23 milionów a DS 36 milionów, i nie wiem czy to jest x2.

Masz złe dane. (te 23mln PSP to ilość wyprodukowanych konsol, a nie sprzedanych)
PSP sprzedało się w ilości 20mln, podczas gdy DS już ponad 37mln.

Ale co do tego, że Sony powinno już ostro pracować nad PSP2 nie ma żadnych wątpliwości, bo za rogiem czai się już następca GBA, który podobno ma zadebiutować pod koniec 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 00:17, 1602 napisał:

> Tak, tibia jest tego potwierdzeniem...Chyba mówisz o sobie...
Mówię o takich, którym się wydaje, że kupując PSP otaczają się luksusem, zresztą sam o tym
wspomniałeś:)

> Jeżeli lubisz grać w porty z N64
Na DS są z tego co pamiętam 2 porty z N64, a na PSP cóż już wręcz ciężko zliczyć ile gier jest
poratmi z PS2.

Tylko że mają dużą część różnorakich dodatków...Po za tym nie starczy ci życia by przejść je wszystkie...

Dnia 06.01.2007 o 00:17, 1602 napisał:


> A lumines, przecież to taki odgrzewany kotlet, na PCta był na wszystkie konsole...Co za
ludzie...
Lumines jest na X''a:]

że co? dowód?

Dnia 06.01.2007 o 00:17, 1602 napisał:

> Spróbuj bez Supercarda posłuchać mp3 lub obejrzeć filmy, a jeżeli nawet... To te ekraniki...

Nie mam zamiaru oglądać filmów na konsolkach, bo oglądanie filmów na ekranie mniejszym niż
telewizyjny uważam za głupotę...

Ja mam telewizor mniejszy niż psp czy równy...

A co do sprzedaży może i jest większa, ale chociażby nawet po ALLEGRO nie widać...

http://www.allegro.pl/search.php?string=Nintendo&sourceid=Mozilla-search&category=11681&category=16413
http://www.allegro.pl/search.php?string=PSP&sourceid=Mozilla-search&category=11929&category=16352

Dnia 06.01.2007 o 00:17, 1602 napisał:

A MP3 słuchałem na DS dzięki Play-Yan i dźwięk jest na dużo wyższym poziomie niż w przypadku
PSP, które głośniczki ma na poziomie GameBoya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2007 o 09:48, Narodowiec napisał:

Tylko że mają dużą część różnorakich dodatków...Po za tym nie starczy ci życia by przejść
je wszystkie...

Co z tego skoro to cały czas porty...

Dnia 06.01.2007 o 09:48, Narodowiec napisał:

> Lumines jest na X''a:]
>
że co? dowód?

Bardzo proszę:]
http://xbox360.ign.com/objects/827/827007.html

Dnia 06.01.2007 o 09:48, Narodowiec napisał:

Ja mam telewizor mniejszy niż psp czy równy...

Gratuluję...

Dnia 06.01.2007 o 09:48, Narodowiec napisał:

A co do sprzedaży może i jest większa, ale chociażby nawet po ALLEGRO nie widać...

Jak sam stwierdziłeś w Polsce lepiej sprzedaje się PSP, choć gdyby DS miał lepszego dystrybutora to pewnie nawet u nas sytuacja byłaby całkiem inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować