Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 18.08.2011 o 21:02, Net_com napisał:

Czy na dsi da się przeglądać zdjęcia i obrazy w formacie jpg , nagrane na kartę pamięci
?


Oczywiście. Procedura jak na 3DS. Wejdź w aparat i tam wybierz oglądanie zdjęć.
http://www.nintendo.com/consumer/systems/dsi/en_na/camera.jsp#viewAlbum
Co do rejestracji to niestety mogę CI polecić jedynie skorzystanie z pomocy, bo nie wiem jak iproblem mógł wystąpić. Pamiętaj, że jeśli po wpisaniu kodu pojawia Ci sięankieta to, aby punkty otrzymać musisz ją wypełnić. Upierdliwe to, no ale cóż, dają za darmo później bajery. Jak punkty, które można wymienić na gry.

EDIT: ach, myślałem że mówisz o tych z samego aparatu. No, ale to ponownie wychodzi na problem taki jak w 3DSie. Poza plikami 3D to nie można tych wsadzonych przeglądać, choć nie wiem czemu, jedno mi wyświetla.

EDIT2: jeśli ktoś poza Hellmutem jest na forum Nintendo, to ja tam jestem pod nickiem Scirm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 11:11, Net_com napisał:

Czy Acekard jest nielegalny ( nie chodzi mi o używanie go do grania w piraty , ale do
odpalania programów i zmieniania skórek) ?


Programator taki jak Acekard jest legalny. Nielegalne jest uzywanie go do odpalania nielegalnych plików. Bo jeśli np. uzyskasz .rom s swojego kardridża to używanie go już jest legalne. Nielegalne będzie rozpowszechnianie.
Sam Acekard jest legalny, bo służy do odpalania homebrew czy fanowskich gier.
Polecam stronę gbatemp. Tam jest dużo fanowskich programów i zero romów, bo taka jest podstawowa zasada użytkowania tej strony.
Polecam Ci też moje ulubione homebrew:
http://colors.collectingsmiles.com/

I wiem co mówię o legalności, bo przeszukałem Internet, aby udowodnić, że ban mi się nie należy za posiadanie programatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 11:50, Ichibanboshi-kun napisał:

> Czy Acekard jest nielegalny ( nie chodzi mi o używanie go do grania w piraty , ale
do
> odpalania programów i zmieniania skórek) ?

Może kiedyś kupie ten programator , trochę wkurza mnie , że nie mogę sobie za bardzo zmienić wyglądu menu.
Ps. Udało mi się zarejestrować Dsi w angielskim klubie. Rozumiem , że żeby korzystać z DsiWare musze kupić tą kartę z Dsi punktami za 400 gwiazdek ? Czy są jakieś gry warte uwagi w tym sklepie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Update.
W kwestii wyciągania romów do własnego użytkowania muszę sprostować to co napisałem. Nintendo nie pozwala grzebać w plikach gry, ale teżnie jasnym jest co myślą o kwestiach kopii zapasowej. Ciężko powiedzieć. No, ale i tak w Polsce urządzenia do tego nie zdobędziesz ani też nie ma po co się w to babrać. Ja też tego nie robię, bo po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram sobie naprzemiennie w Pokemon White oraz Dead or Alive i jedna rzecz zaczyna mnie zastanawiać. Jak wytrzymałe są kartridże na takie codzienne wkładanie i wyjmowanie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 17:20, Kadaj napisał:

Ostatnio gram sobie naprzemiennie w Pokemon White oraz Dead or Alive i jedna rzecz zaczyna
mnie zastanawiać. Jak wytrzymałe są kartridże na takie codzienne wkładanie i wyjmowanie?
;p

Dwa razy miałem niepokojący przypadek, kiedy włożony kartridż nie był wykrywany bez wyjęcia i ponownego włożenia. Jednak to było dawno i po przeczyszczeniu styków już się nie zdarzyło.
Kartridż na pewno jest bardziej trwały od płyty DVD, a jako że wkładanie i wyjmowanie go jest normalną czynnością eksploatacyjną (której nie można przeprowadzić "brutalnie", tak jak np. operowanie rysikiem po ekranie dotykowym), to prędzej nawali Ci cała reszta konsoli niż gniazdo czy kartridż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki. W sumie z kartridżami mam do czynienia od kilku miesięcy (nie licząc tych do Pegasusa sprzed kilkunastu lat :p) i wolałem się zapytać, bo jak do tej pory bawiłem się jedną grą przez kilka tygodni.

Dnia 19.08.2011 o 17:40, Hellmut napisał:

to prędzej nawali Ci cała reszta
konsoli niż gniazdo czy kartridż.

Utrata cennych Pokemonów może być niekiedy bardziej bolesna niż wysłużonej konsoli. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2011 o 11:56, Net_com napisał:

Ps. Udało mi się zarejestrować Dsi w angielskim klubie. Rozumiem , że żeby korzystać
z DsiWare musze kupić tą kartę z Dsi punktami za 400 gwiazdek ? Czy są jakieś gry warte
uwagi w tym sklepie ?


http://www.youtube.com/watch?v=1PcWoEq0hIw

http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/dsiware/tales_in_a_box_hidden_shapes_in_perspective_18156.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy serwis uznaje na gwarancji obluzowane zawiasy ? W moim 3ds lewy zawias jest troszkę obluzowany , gdy poruszę konsolą zaczyna lekko ''pukać'' co czuć na całej konsoli , trochę to denerwujące .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 09:23, Etnies napisał:

Czy serwis uznaje na gwarancji obluzowane zawiasy ? W moim 3ds lewy zawias jest troszkę
obluzowany , gdy poruszę konsolą zaczyna lekko ''pukać'' co czuć na całej konsoli , trochę
to denerwujące .


Myślę, że tak, w końcu tak być nie powinno. Dla pewności polecam napisać tutaj:
http://www.nintendo.pl/contact
Odpisują szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno wróciłęm z dnia Pokemon w Warszawie, no i cóż powiedzieć, było fajnie, lecz później jakoś się stawało coraz nudniej i nudniej, lecz ogólnie nie żałuje czasu ( i tak wyszedłem wcześniej ).
Było mówione, że to odbędzie sie w pub''ie Marilyn, więc myślałem, że będzie sala wynajęta, jakieś żarcie itd., lecz okazało się, że to się odbywa na zewnątrz.
A i jeszcze jedno, przeszedłem się koło wszystkich osób, które były na tym spotkaniu i złapałem 10 StreetPassów na 3DS''ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka spolszczeń do gier na ds''a (pokemony platinum ,jakaś castelvania i parę innych) jak je zainstalować ? Planuję zakup jakiś poków ( kiedyś grałem w żółte i czerwone na gameboyu) i chyba wezmę właśnie platinum ze względu na spolszczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 12:05, Etnies napisał:

Jakie gry jRPG polecacie na NDS''a ?


The World Ends With You, to jest obowiązek, a oprócz tego to Finale na NDS''a nie są złe ;)

Net_com ---> Litości... spolszczenia do Poków? Tam wystarczy język angielski ze szkoły podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 12:14, Piotrbov napisał:

> Jakie gry jRPG polecacie na NDS''a ?

The World Ends With You, to jest obowiązek, a oprócz tego to Finale na NDS''a nie są
złe ;)

Net_com ---> Litości... spolszczenia do Poków? Tam wystarczy język angielski ze szkoły
podstawowej.

No wiem , radze sobie z laytonem i innymi , ale możliwość zagrania po polsku jest dość ciekawa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 12:14, Net_com napisał:

Znalazłem kilka spolszczeń do gier na ds''a (pokemony platinum ,jakaś castelvania i parę
innych) jak je zainstalować ? Planuję zakup jakiś poków ( kiedyś grałem w żółte i czerwone
na gameboyu) i chyba wezmę właśnie platinum ze względu na spolszczenie.


Spoiler

W legalny sposób się nie da. To znaczy, inaczej.

Nintendo nie pochwala takich praktyk, bo wiąże się to z grzebaniem w plikach gry
Spoiler

. Dlatego też tutaj nikt Ci powiedzieć nie może jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 12:05, Etnies napisał:

Jakie gry jRPG polecacie na NDS''a ?


Dragon Quest IX. Totalne odświeżenie skamieniałej mechaniki i jedna z najlepszych gier jRPG. Poza tym Shin MEgami Tensei Devil Survivor. jRPG taktyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, właśnie odkryłem bajer związany z stroną 3dporch.com

Gdy przeglądacie tę stronę na 3DSie i wybierzecie jakieś zdjęcie to odpala się podgląd w 3D i możecie od razu je pobrać jeśli się wam spodoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować