Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2013 o 11:27, Darnok_Rukia napisał:

Czy Bravely Default jest rzeczywiście tak dobre?? Czy to może być gra dla której fan
japońskich rpg kupiłby konsole waszym zdaniem?

Na eShopie jest demko, sprawdź sam.

Grałem w nie jakieś dziesięć minut, ale póki co przypomina mi nieco Tacticsy na PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 11:32, ww3pl napisał:

Grałem w nie jakieś dziesięć minut, ale póki co przypomina mi nieco Tacticsy na PSP.


Problem w tym że ja konsoli jeszcze nie mam.Ale od jakiego czasu się silnie nad tym zastanawiam.Szukam gier które mogłyby uzasadnić ten zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 11:39, Darnok_Rukia napisał:

Problem w tym że ja konsoli jeszcze nie mam.Ale od jakiego czasu się silnie nad tym zastanawiam.Szukam
gier które mogłyby uzasadnić ten zakup.


Z tego co czytam na metacritic i na r/3DS oraz r/bravelydefault to prawdopodobnie jest to jedna z najlepszych gier na 3DSa obecnie. Must have jeśli lubisz jRPGi i Finale. Dużo osób mówi, że jest to duchowy spadkobierca bodajże Final Fantasy IV.

Co do dema to ono tylko częściowo pokazuje czym jest ta gra. Nie dość, że jest to jeden wielki side quest, który nie jest dostępny w pełnej wersji to jeszcze system jobów jest lekko uproszczony. Jego zadaniem jest mniej-więcej pokazanie jak gra działa i jak wygląda system walki.

A co do zakupu konsoli to już sam musisz zdecydować. Ja kupiłem 3DSa ze względu na nowe Pokemony, ale później dostałem w swoje ręce Fire Emblem: Awakening oraz Etrian Odyssey IV i jestem w niebo wzięty. W 2014 ma wyjść jeszcze kilka dobrze zapowiadających się jRPGów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 12:12, Rizzan napisał:

Z tego co czytam na metacritic i na r/3DS oraz r/bravelydefault to prawdopodobnie jest
to jedna z najlepszych gier na 3DSa obecnie. Must have jeśli lubisz jRPGi i Finale. Dużo
osób mówi, że jest to duchowy spadkobierca bodajże Final Fantasy IV.

Jak już to V, nie IV. To V miała joby, 4 postacie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2013 o 13:29, Piotrek_K napisał:

http://neogaf.com/forum/showthread.php?t=724603

Tytul watku mowi sam za siebie. Sam sie przymierzam jak stanieje mniej wiecej do 100/130PLN
(za duzo gier jeszcze mam do przejscia na kompie/3DSie/PS3, zebym kupowal kolejna pozycje
''na kiedys''.


Dzięki bardzo ładna strona.Pierwsze muszę znaleźć jakąś tanią konsolę.Kiedyś na allegro były używki za 450,na razie nie ma nic ciekawego.Ale wiem że to będzie pierwsza gra jaką bym kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ho w nowym roku.Czy 3DS miało/ma jakieś problemy techniczne? Wiem że to pewnie mało spotykane w przenośnych konsolach ale chcę sobie jakąś używaną na początek.Czy XL oprócz większego ekranu ma jakieś wartości dodane? I ogólnie czy warto i czy będzie dużo premier w tym roku>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 11:21, Darnok_Rukia napisał:

Hej ho w nowym roku.Czy 3DS miało/ma jakieś problemy techniczne? Wiem że to pewnie mało
spotykane w przenośnych konsolach ale chcę sobie jakąś używaną na początek.Czy XL oprócz
większego ekranu ma jakieś wartości dodane? I ogólnie czy warto i czy będzie dużo premier
w tym roku>?

Sporo konsol ma problem z granicami dolnego ekraniku, które, przy niewielkim nacisku na górę konsoli lub jej szybkim/mocnym zaciskaniu, potrafią zarysować ten górny. Spokojnie - folia ochronna lub gumowe nóżki (np. do Xboksa 360) dające przy zamykaniu nieco więcej przestrzeni między dwoma ekranami zawsze dają radę.

Poza tym - sprawdź, czy suwak 3D działa należycie, policz martwe piksele (ja dostałem jeden w nowej konsoli), dowiedz się, czy jakieś przyciski przypadkiem nie nawalają i czy kiedykolwiek były problemy np. z zawieszaniem się konsoli.

XL-ka jest warta swojej ceny już przez same ekrany, bo różnica jest... spora. Gdyby nie one, prawdopodobnie nieco częściej zastanawiałbym się "co by było, gdybym wziął tańszą Vitę", a to by było smutne i mogłoby urazić mojego 3DS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 13:00, ww3pl napisał:

"co by było, gdybym wziął tańszą Vitę"

Hipsterstwo, najdroższa podstawka pod kubek. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 13:21, Kadaj napisał:

> "co by było, gdybym wziął tańszą Vitę"
Hipsterstwo, najdroższa podstawka pod kubek. ;p

No na 3DS-ie kubka nie postawię, bo mi ekrany porysuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 13:00, ww3pl napisał:

XL-ka jest warta swojej ceny już przez same ekrany, bo różnica jest... spora. Gdyby nie
one, prawdopodobnie nieco częściej zastanawiałbym się "co by było, gdybym wziął tańszą
Vitę", a to by było smutne i mogłoby urazić mojego 3DS-a.

Pozwolę sobie wtrącić:) Ale duża różnica bo większy czy jakość wyświetlanego obrazu jest dużo lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo większy. Jakość jest mniej więcej ta sama, ale nikt nie powinien mieć problemów ''z wielkimi pikselami'' - choć może nie wiem co mówię, bo przy zwykłym 3DS-ie spędziłem może pięć, maksymalnie dziesięć minut na którymś GamesComie, więc ciężko tu o jakieś porównanie.

Wiem, że odpalałem na tym Pokemony HeartGold z DS-a i mimo niewielkiego rozmazania, tragedii jakoś nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 13:38, ww3pl napisał:

Bo większy. Jakość jest mniej więcej ta sama, ale nikt nie powinien mieć problemów ''z
wielkimi pikselami'' - choć może nie wiem co mówię, bo przy zwykłym 3DS-ie spędziłem
może pięć, maksymalnie dziesięć minut na którymś GamesComie, więc ciężko tu o jakieś
porównanie.

A może 2ds miałeś styczność? Jest w sumie tanie, wygląda mega tandetnie ale i tak gram w domu.Jakby się wygodnie grało to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien - wielki ekran daje naprawdę sporą wygodę grania, choć ponoć 2DS-a trzyma się znacznie lepiej w samych łapkach. O to powinieneś pytać już Ichibanboshi-kun.

I nie wiem, czy mam się wstydzić tego, że umiem napisać jego ksywkę z pamięci, czy być z tego dumnym.

Sam wiem tyle, że w porównaniu do 3DS-a XL, 2DS ma o wiele mniejsze ekraniki, tandetną w dotyku obudowę (choć 'jakąś' wytrzymałość ma), brak efektu 3D (z którego i tak prawie się nie korzysta, ale czasem masz jednak ochotę go włączyć i cieszysz się, że jednak jest), brak możliwości złożenia (gdzie składanie lubię nie tylko ze względu na mobilność, ale i za to, że zajmuje miej miejsca, gdy odłożę już konsolkę na swoje miejsce). Jest nieco osób, które 2DS-a już mają i są z niego zadowolone, ale mam dziwne wrażenie, że XL-ką by nie pogardziły. A różnica w cenie aż tak ogromna jednak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 13:53, ww3pl napisał:

Nie jestem pewien - wielki ekran daje naprawdę sporą wygodę grania, choć ponoć
2DS-a trzyma się znacznie lepiej w samych łapkach. O to powinieneś pytać już Ichibanboshi-kun.


No właśnie jak to rozłożysz to już taki wielki się robi ale jak z telefonami dla niektórych większy ekran to znaczy lepszy.Żeby na wykładach ładnie się w duży zeszyt schował.

Dnia 01.01.2014 o 13:53, ww3pl napisał:

I nie wiem, czy mam się wstydzić tego, że umiem napisać jego ksywkę z pamięci, czy być
z tego dumnym.

Kojarzę tego pana,więc jak to.zobaczy to miło było by usłyszeć odpowiedź:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie na Allegro i ceny XL nie są jakieś zbyt zachęcające do tego brak ładowarki w zestawie,ludzie drodzy kto to obmyślił.Cholernie się napaliłem na to Bravely Default ale też nie chcę się zrobić w konia.Może za granicą wyszło by taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 20:50, LastOrder napisał:

Patrzę sobie na Allegro i ceny XL nie są jakieś zbyt zachęcające do tego brak ładowarki
w zestawie,ludzie drodzy kto to obmyślił.Cholernie się napaliłem na to Bravely Default
ale też nie chcę się zrobić w konia.Może za granicą wyszło by taniej.


Fakt, 3DS XL tani nie jest, natomiast ładowarka to ok 20zł z przesyłką. Ale konsola jest warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować