Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Ciągle zadaje w tym temacie jedno pytania - jak postępy z polskim przedstawicielstwem? Mam nadzieje, że za 5-6 miesięcy nie będę musiał pytać znowu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2014 o 20:34, Boguslav4 napisał:

Ciągle zadaje w tym temacie jedno pytania - jak postępy z polskim przedstawicielstwem?
Mam nadzieje, że za 5-6 miesięcy nie będę musiał pytać znowu :/

Chyba w tej chwili zajmuje tym się czeski dystrybutor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 10:00, Martius0 napisał:

> Ciągle zadaje w tym temacie jedno pytania - jak postępy z polskim przedstawicielstwem?

> Mam nadzieje, że za 5-6 miesięcy nie będę musiał pytać znowu :/
Chyba w tej chwili zajmuje tym się czeski dystrybutor.


Znaczy można będzie kupić pokemony po czesku? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2014 o 13:56, Boguslav4 napisał:

Znaczy można będzie kupić pokemony po czesku? :D


Nie. Po prostu od dobrych kilku miesięcy dystrybutor Nintendo w Czechach CQE, również zajmuje się dystrybucją gier w Polsce, jak i również reklamą.

Dla przykładu, że ich w Polsce widać:
Zorganizowali w Polsce minimum 5, jak nie więcej turniejów w Mario Karty, gdzie można było wygrać, między innymi, Edycję Kolekcjonerską Mario Kart 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus zadziwiająco - jak na Polskę - dobrze rozwija się scena Pokemonów. Już kilka turniejów większych było. Szkoda tylko, że wciąż są one kalką Smogona, nie ma polskiej mety*, a istnieje jedynie internetowa.

Swoją drogą, macie wszyscy Nintendo Network ID? Możemy się wzajemnie pododawać :) mój nick to https://miiverse.nintendo.net/users/BartekG


*meta - jeśli ktoś nei wie to jest to określenie na opisanie stanu środowiska danej gry, np. jakie karty i decki (w przypadku Magic the Gathering) są popularne albo jakie teamy pokemonów są najczęściej używane, które wygrywają, które są defensywne, a które ofensywne, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2014 o 21:58, Dared00 napisał:

Wstępnie się zastanawiam nad zakupem 3DSa i mam jedno pytanie: co jest nie tak z różowymi
XL-kami, że chodzą o 200 zł taniej?


Chyba przez to że kolor ludzi odrzuca ;]. Ja tam swoją czarną kieszonsolkę w wersji xl kupiłem za 439 ziko nówkę sztukę zaplombowaną przez tablice.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze by zrobili, zeby przyciski dzialaly tak na w starym NDS, a nie, ze maja wyrazny opor co sprawia, ze dluzsze partie u mnie nie wchodza w gre, bo mnie palce zaczynaja bolec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 14:03, Dared00 napisał:

NOWE 3DSY!

Druga gałka!
Nowe przyciski!
Lepsze 3D!
Micro SD!
Szybszy procesor!
Nowe menusy!

http://www.reddit.com/r/3DS/comments/2ewr38/two_new_nintendo_3ds_revisions_with_a_second/


Ciężko nazwać to gałką, ale pojawia się parę obaw. Skoro teraz 3DS ma nowe przyciski, to czy nie bedą one konieczne do niektórych gier?

http://www.joystiq.com/2014/08/29/nintendo-unveils-new-3ds-3ds-xl/ tutaj można zobaczyć jak się prezentują nowe 3DSy. Żegnaj 3DS classic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi się nie podoba, że nowy 3DS jest większy od starego, wolałbym coś o takiej samej (a nawet odrobinę mniejszej) długości i szerokości, ale cieńszego.

Z drugiej strony cała reszta wygląda zachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 14:33, Ichibanboshi-kun napisał:

Ciężko nazwać to gałką, ale pojawia się parę obaw. Skoro teraz 3DS ma nowe przyciski,
to czy nie bedą one konieczne do niektórych gier?

Będą. Zapewne do tych, które i tak będą exclusiveami na New (3DSn? trzeba wymyślić skrót), na przykład Xenoblade''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 14:41, Dared00 napisał:

Będą. Zapewne do tych, które i tak będą exclusive''ami na New (3DSn? trzeba wymyślić skrót),
na przykład Xenoblade''a.


Kurde, będzie trzeba więc wybrać się do anglii i zrobić trade-in ;) n3DS wygląda świetnie i bardzo mi się podoba, że ktoś tak zaczął myśleć w ostatnim czasie. Dobrze, że nie zdecydowali się na osobne premiery wersji classic i XL. Możliwe, że pod wpływem komentarzy trochę powiększą ten c-stick. Martwi mnie trochęjego wielkość, ale z drugiej strony analog w PSP spisuje się bez zarzutów.

Jako że obecnie ubóstwiam handheldy, bo na nie zawsze mam czas, a z stacjonarnymi różnie bywa (wyjątkiem pewnie byłoby WiiU ze względu na gamepad) to bardzo mnie cieszy lepszy procek i gra z Wii na n3DSie. Świetna sprawa, bo od MGS3D i Zeldy OoT marzy mi się możliwość grania w tytuły pokroju Xenoblade na handheldzie.

Nie ukrywam, podjarałem się n3DSem :D wiadomość spadła jak bomba, normalnie. A gram.pl milczy, normalka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 15:18, Ichibanboshi-kun napisał:

Kurde, będzie trzeba więc wybrać się do anglii i zrobić trade-in ;)

Jeszcze masz czas, premiera w Europie w 2015.

Dnia 29.08.2014 o 15:18, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie ukrywam, podjarałem się n3DSem :D wiadomość spadła jak bomba, normalnie. A gram.pl
milczy, normalka ;]

Yup, ja mam tak samo. Byłem już bardzo blisko zakupu XLa, ale teraz myślę że poczekam, dozbieram gotówki i kupuję n3DSXL na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 15:31, Dared00 napisał:

> milczy, normalka ;]
Yup, ja mam tak samo. Byłem już bardzo blisko zakupu XLa, ale teraz myślę że poczekam,
dozbieram gotówki i kupuję n3DSXL na premierę.


Tym bardziej, że n3DS/XL ma być tańszy od obecnych modelów! :D
Jeszcze obrazki theme''ów http://imgur.com/a/i1qUj

No i jakby ktoś z gramu (ww3pl ;>?) się jednak tym zainteresował, to w tych kilku naszych postach ma WSZYSTKIE informacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 15:43, Ichibanboshi-kun napisał:

Tym bardziej, że n3DS/XL ma być tańszy od obecnych modelów! :D

Łoh, to teraz tylko czekać na różowego, będzie jeszcze taniej xD

Dnia 29.08.2014 o 15:43, Ichibanboshi-kun napisał:

Jeszcze obrazki theme''ów http://imgur.com/a/i1qUj

Ten z Zeldy... mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry, które będzie w stanie pociągnąć tylko ulepszona (szału nie ma) wersja aktualnych 3DSów? W tym momencie mogę tylko rzucić niezbyt miłą wiązanką pod adresem N. A potem jeszcze kilkoma.

Jeśli N powiąże gry z eshopu z kontem gracza a nie konsolką to może taki zakup w przyszłości przemyślę. A na razie pozostaje mi przeklinać ludzi, którzy są odpowiedzialni za n3DSy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2014 o 15:49, Dared00 napisał:

> Tym bardziej, że n3DS/XL ma być tańszy od obecnych modelów! :D
Łoh, to teraz tylko czekać na różowego, będzie jeszcze taniej xD

Kurde, żebyś wiedział :D! Jeśli jednak będę kupował w Polsce to tylko różowego i case jakiś! Cena nawet do 200 zyli mniejsza a jakość ta sama ;]

Dnia 29.08.2014 o 15:49, Dared00 napisał:

> Jeszcze obrazki theme''ów http://imgur.com/a/i1qUj
Ten z Zeldy... mniam.

Prawda, fajnie by było jakby można było wybrać część, którą chcemy zmienić. Lubię obecny wygląd i chętnie bym tylko umieścił marianowe chmurki u góry :) Jak nie to biorę Zeldowy i basta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera, wcisnąłem "odpowiedź" zamiast "edytuj". Sorki modki, zaraz zgłoszę post do usunięcia.

@drblase
Jeszcze nie wiadomo co i jak, ale upgrade to normalna kolej rzeczy. Jakoś ludzie mogą kupować jajfona rok w rok, a tutaj od prmeiery pierwszego 3DSa miną 4 lata. Wątpię też że twórcy rzucą się na silniejszy procek. Wystarczy spojrzeć na precedens PS4 i XO. PS4 ma lepsze bebechy, a niemalże nie ma różnicy między grami.
Gier korzystających z zalet n3DSa będzie albo znacząco mniej albo będą miały łatkę do pobrania z eShopu, która doda przyciski i takie tam.
Inaczej się będzie miała sprawa gier 1st party czy 2nd. Bardzo możliwe, że sytuacja jak z Xenoblade będzie miała miejsce z.. daj Haruhi.. Bayonettą na 3DSa czy Super Mario Galaxy. Nie sądzę by zaryzykowali taki myk z nowymi grami z serii Mario. Co innego Metroid lub nowe IP.
Nowy procek to też może być efekt zmian, które mają miejsce od 1,5 roku, a o których nie miałem czasu na blogasku napisać. Ogromne wsparcie Unity Eng. przez Nintendo. Nie zdziwię się jak na n3DS pojawi się "Gone Home" czy "Teslagrad".

Ale nie ma co się specjalnie martwić. 3DSów sprzedano dziesiątki milionów, więc jest większa baza konsumentów, a i drugi zespół specjalnie pod n3DSa kosztuje. Bez obaw ludziska. Przez najmniej rok/dwa lata od premiery nie będzie ciosu w posiadaczy pierwszego 3DSa/3DSXL.
Tako przewiduję jo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować