Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2014 o 23:02, Outlander-pro napisał:

Przyznam, że jakoś tak mi to pytanie wpadło do głowy [cut]


Jak zadałeś to aż z ciekawości poszperałem żeby się dowiedzieć :).

Dnia 11.10.2014 o 23:02, Outlander-pro napisał:

A tak poza tym to teraz rozkminiłem, że na 3DSie jest kontynuacja Luigi''s Mansion! Łaaa,
jak ja się zagrywałem w tą grę na Gamecubie, była rewelacyjna, a tu kontynuacja :D


Podobno bardzo fajne, sam jeszcze nie grałem.

Dnia 11.10.2014 o 23:02, Outlander-pro napisał:

Tak w ogóle to może ktoś chciałby się pokusić o wypisanie paru gier "must have" z DS/3DS?
W ogóle się nie orientuje, najlepiej zaczynając od tych z DSa, bo pewnie kosztują już
grosze :D


Jakimś super znawcą nie jestem, tak na szybko: The World Ends With You, seria Ace Attorney, Zeldy, które wyszły na DS i przede wszystkim odświeżona Ocarina oraz A Link Between Worlds na 3DS (przegenialna część), Devil Survivor/Devil Survivor Overclocked, w zasadzie wszystko co ma Mario w nazwie ;), Pokemony ( oczywista oczywistość), Advance Wars Days of Ruin oraz Dual Strike. Na 3DS prócz Zeld, Fire Emblem: The Awakening, Bravely Default podobno bardzo dobre, dla lubiących Harvest Moona polecam część A New Begining, Kid Icarus.

To tak na bardzo szybko, na pewno inni odwiedzający ten temat więcej polecą.

PS. Otworzyli mi w Częstochowie games4you i dzisiaj odwiedzając ich stoisko zgarnąłem Kingdom Hearts 3D hell yeah :D. Kocham tę serię i od dłuższego czasu chciałem część na 3DSa kupić. A musiałem wybierać między tym a Smashem z nieśmiertelnikiem. Do tego zamówiłem Poki szafirowe w steel case'ie z figurką :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje na kardridżu. Z tym, że idąc za drugą połową żywotu GBA, teraz jest na małej karcie wewnątrz karta zapisywana rozgrywka. Stare gry niestety mają bateryjkę, która róznie trzyma. Można ją wymienić spokojnie, ale problem że nie wiadomo jak dlugo będzie sejw trzymał. Na pirackich pokach z GBA (niestety nie wiedziałem dawniej, że takie coś w ogóle istnieje gdy kupowałem grę na allegro) jak już bateria się rozładuje to kaplica na amen. Nie wiem jak z oryginałami. Można spróbować.

Dnia 11.10.2014 o 23:02, Outlander-pro napisał:


> A jeśli chodzi o ekran dotykowy to przyznam, że sam stylusa w ogóle nie używam na
moim
> 3DS XL.
To super, dzięki za odpowiedź :)

Ja tak samo :) W ekstremalnych przypadkach jak do Kirby Mass Attack czy The World Ends With You używam stylus :)

Dnia 11.10.2014 o 23:02, Outlander-pro napisał:

A tak poza tym to teraz rozkminiłem, że na 3DSie jest kontynuacja Luigi''s Mansion! Łaaa,
jak ja się zagrywałem w tą grę na Gamecubie, była rewelacyjna, a tu kontynuacja :D

Must Have :)

Dnia 11.10.2014 o 23:02, Outlander-pro napisał:

Tak w ogóle to może ktoś chciałby się pokusić o wypisanie paru gier "must have" z DS/3DS?
W ogóle się nie orientuje, najlepiej zaczynając od tych z DSa, bo pewnie kosztują już
grosze :D

Kurka wodna :D

DS:
Na wstępie możesz zajrzeć do mojego wpisu, http://gramowisko.wordpress.com/2014/09/29/p-p-potwor-nie-konsola-nintendo-ds/ , gier na wiele godzin :) tak poza tym to wszystko co już wymienił @drblase a sam dodałbym,
- Hotel Dusk: Room 215,
- Last Window,
- wszystkie gry z Professorem Laytonem,
- Rhythm Heaven/Paradise,
- SOLATOROBO!!!,
- Star Wars LEGO: Complete Saga,
- 4 Heroes of Light,
- Dragon Quest IX,
- Animal Crossing,
- Mario Kart,
- Picross 3D,
- New Super Mario Bros.,
- 999,
- Super Scribblenauts.

3DS:
Wszystko co już wymienił @drblase a sam dodałbym,
- Zero Escape Virtue''s Last Reward,
- Steamworld Dig,
- Resident Evil Last Revelation,
- Monster Hunter 3G Ultimate,
- Face Raiders (zainstalowana na każdym 3DSie, ale naprawdę warto zagrać!),
- AR Games (to samo, ale to potraktuja jako WiiSports 3DSa),
- Inazuma Eleven w wersji na 3DS,
- Attack of the Friday Monsters,
- wszystkie Professory Laytony,
- Mighty Switch Force,
- Pushmo/Crushmo,
- Gunman Clive,
- Crimson Shroud,
- Cave Story - w większości to gierki za max. 20 złotych, ale waaaarto! Często są na nie promocje po byku.
- Super Mario 3D Land!!!! Wyśmienita gra,
- Mario Kart 7,
- Metal Gear Solid 3D Snake Eater,
- Animal Crossing New Leaf,
- Etrian Odyssey IV,
- Ghist Reacon Shadow Wars - bardzo zapomniana dzięki czemu niesamowicie tania, świetna gra taktyczna na 3DSa,
- Kingdom Hearts 3D aka Dream Drop Distans,
- Picross e1-4, które wolisz.
Póki co chyba wystarczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2014 o 23:16, drblase napisał:

PS. Otworzyli mi w Częstochowie games4you i dzisiaj odwiedzając ich stoisko zgarnąłem
Kingdom Hearts 3D hell yeah :D. Kocham tę serię i od dłuższego czasu chciałem część na
3DSa kupić.


Kupiłeś? Bo ja miałem tę grę, ale skuszony Tales of the Abyss zamieniłem się i do teraz żałuję. Mam booster z kartami pomocników do KH3D. Raczej przez długi czas nie dorwę tej gry, więc mogę Ci to po powrocie ze stypendium przesłać. Jeśli chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 01:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Nie wiem jak z oryginałami. Można spróbować.

Tak, są nawet tutoriale na YT jak bateryjkę wymienić i nie jest to przesadnie trudne, ale jakoś nie chciało mi się tego robić :P W każdym razie po wymianie znowu można grę zapisywać.

Dnia 12.10.2014 o 01:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Kurka wodna :D

Wiem jakie implikacje ma taka prośba :D Ale najprawdopodobniej niedługo będę miał 3DSa (skusiłem się jednak, stara miłość do Nintendo od najmłodszych lat nie rdzewieje ;_;) to muszę wiedzieć w co tu można dobrego pograć :)

Dnia 12.10.2014 o 01:49, Ichibanboshi-kun napisał:

DS:
Na wstępie możesz zajrzeć do mojego wpisu, http://gramowisko.wordpress.com/2014/09/29/p-p-potwor-nie-konsola-nintendo-ds/

O, trzecia część Mario&Luigi - grałem w Superstar Saga na GBA i Partners in Time na DSa i były rewelacyjne (choć partners w porównaniu do Superstar o wiele krótsze, zatem jednak gorsze :P) to chętnie przywitam kolejną odsłonę, bo bardzo lubię tą koncepcję Mario RPG. A nie ma czasem jakiegoś Paper Mario na 3DSa? :P (A Thousand Year Door z GC RLZ!).

Dnia 12.10.2014 o 01:49, Ichibanboshi-kun napisał:

Póki co chyba wystarczy :)

Dzięki za listę, będzie z czego przebierać! Pewnie w pierwszej kolejności zajmę się Mario, Zeldami i Pokami, bo do tego ciągnie mnie najbardziej, ale widzę że mam sporo dobrych gierek w zanadrzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie post pod postem, ale pytanka jeszcze:
jak rozumiem efekt 3D działa jedynie w grach przeznaczonych na 3DSa?
I jak tam z multi w różnych grach, np. Mario Kart? Trzeba stać obok innej osoby z tą grą fizycznie, czy można grać przez internet, podłaczając się do wifi? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś Paper Mario na 3DSa jest, bo widziałem w eshopie. Nie grałem w niego więc nie powiem czy warto.

Efekt 3D działa tylko w grach przeznaczonych na 3DSa, ale też nie wszystkich (np. w Pokémonach efekt 3D jest tylko w trakcie walk 1vs1 i w niektórych lokacjach).

Jest wiele gier w które warto zagrać na tej konsoli. Wszystko zależy od tego jaki typ lubisz - ale ogólnie polecić mogę Fire Emblem: Awakening, Pokémon XY, Legend of Zelda: Ocarina of Time, Mario Kart 7 i Bravely Default - taki dobry start:)

Grać z innymi można zarówno lokalnie jak i przez WiFi (np. w Mario Kart 7), ale trzeba pamiętać, że gier z multiplayerem nie ma aż tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 01:52, Ichibanboshi-kun napisał:

Kupiłeś? Bo ja miałem tę grę, ale skuszony Tales of the Abyss zamieniłem się i do teraz
żałuję. Mam booster z kartami pomocników do KH3D. Raczej przez długi czas nie dorwę tej
gry, więc mogę Ci to po powrocie ze stypendium przesłać. Jeśli chcesz.


Z chęcią przyjmę jeśli rzeczywiście Tobie się nie przydadzą :). Pograłem chwilę i gra się zupełnie jak na ps2, a dzięki flowmotion nawet lepiej.

Niestety mam słabą wolę, dzisiaj znowu będąc w pobliżu sklepu skusiłem się na kolejną pozycję:

:D

20141012173531

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 17:35, drblase napisał:

Niestety mam słabą wolę, dzisiaj znowu będąc w pobliżu sklepu skusiłem się na kolejną
pozycję:


Ja z kolei czekam na wersję na WiiU :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 17:43, Oxva napisał:

Ja z kolei czekam na wersję na WiiU :D


Nie mam tej konsoli więc jestem skazany na przenośną wersję :). Przymierzam się powoli do zakupu używki Wii co by ograć kilka interesujących mnie gier. Ale to kiedyś ... .

Meanwhile czas dostać lanie w pierwszej grze online :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2014 o 17:35, drblase napisał:

Niestety mam słabą wolę, dzisiaj znowu będąc w pobliżu sklepu skusiłem się na kolejną
pozycję:


Haha, tylko uważaj i nie rozwal sobie analog sticka! Bo trochę fotek widziałem jak ludzie od grania w Smash właśnie porozwalali sobie konsolki :P

Sam ostatnio odświeżyłem sobie Super Smash Bros Melee na GC i trochę z kumplem pograłem, chętnie popykałbym zatem też i w wersję 3DSową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 18:32, Outlander-pro napisał:

Haha, tylko uważaj i nie rozwal sobie analog sticka! Bo trochę fotek widziałem jak ludzie
od grania w Smash właśnie porozwalali sobie konsolki :P


To samo mi sprzedawca mówił kiedy brałem grę :). On sam czeka na 3DS XL, od razu będzie brał SSB i już zaczął szukać gdzie ew. naprawiają takie uszkodzenia w Polsce.

Dnia 12.10.2014 o 18:32, Outlander-pro napisał:

Sam ostatnio odświeżyłem sobie Super Smash Bros Melee na GC i trochę z kumplem pograłem,
chętnie popykałbym zatem też i w wersję 3DSową :)


Ja muszę potrenować sporo na kompie bo na multi na razie co najwyżej 2 miejsce. Brak znajomości combosów swoje robi, a to nie SF IV gdzie randomowe naciskanie klawiszy potrafiło dać łatwego wina ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 17:35, drblase napisał:

Z chęcią przyjmę jeśli rzeczywiście Tobie się nie przydadzą :). Pograłem chwilę i gra
się zupełnie jak na ps2, a dzięki flowmotion nawet lepiej.

Sprawdź sobie na gamefaq listę materiałów i jak tworzyć niektóre pety ;) Pewnie, jak wrócę do Polski podasz tylko adres i Ci prześlę. Mnie już niepotrzebne. Swoją drogą te karty dla Nintendo robi Panini, co mnie zdziwiło, a z drugiej strony jest to logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 10:29, Outlander-pro napisał:

Tak, są nawet tutoriale na YT jak bateryjkę wymienić i nie jest to przesadnie trudne,
ale jakoś nie chciało mi się tego robić :P W każdym razie po wymianie znowu można grę
zapisywać.

Można, tylko że na tych spiraconych wersjach pojawił się problem. Po wymianie bateria trzymała bardzo, bardzo krótko.

Dnia 12.10.2014 o 10:29, Outlander-pro napisał:

Wiem jakie implikacje ma taka prośba :D Ale najprawdopodobniej niedługo będę miał 3DSa
(skusiłem się jednak, stara miłość do Nintendo od najmłodszych lat nie rdzewieje ;_;)
to muszę wiedzieć w co tu można dobrego pograć :)

To jest najważniejsze :) Nintendo wbrew dezinformacji jest teraz w świetnym stanie - jeśli chodzi o pomysły. WiiU jeszcze kuleje, ale BigN odzyskuje straty a WiiU zyskuje zaufanie.

Dnia 12.10.2014 o 10:29, Outlander-pro napisał:


O, trzecia część Mario&Luigi - grałem w Superstar Saga na GBA i Partners in Time na DSa
i były rewelacyjne (choć partners w porównaniu do Superstar o wiele krótsze, zatem jednak

W 4. część jeszcze nie grałem, ale z tych które znam to Bowser''s Inside Story jest najlepsze. Zresztą i recki zgarnęla ta część najlepsze :)

Dnia 12.10.2014 o 10:29, Outlander-pro napisał:

gorsze :P) to chętnie przywitam kolejną odsłonę, bo bardzo lubię tą koncepcję Mario RPG.
A nie ma czasem jakiegoś Paper Mario na 3DSa? :P (A Thousand Year Door z GC RLZ!).

Jest! Sticker Stars, sam nie grałem ale wszelkie trailery zapowiadają obłędną grę w stylu Mario RPG
https://www.youtube.com/watch?v=3U2cTOnhMmU
Chociaż mnie to jeszcze bardziej się podoba Mario&Luigi RPG 4 :)
https://www.youtube.com/watch?v=BYlT4_A8U4Q

Dnia 12.10.2014 o 10:29, Outlander-pro napisał:


Dzięki za listę, będzie z czego przebierać! Pewnie w pierwszej kolejności zajmę się Mario,
Zeldami i Pokami, bo do tego ciągnie mnie najbardziej, ale widzę że mam sporo dobrych
gierek w zanadrzu :)

Polecam też ogarnąć te taniutkie tytuły z eShopu, szczególnie Gunman Clive za 7 zyli, który jest takim Mario na dzikim zachodzie.


W końcu jest, DEMO Z NAJNOWSZYCH POKEMONÓW! :)
https://www.youtube.com/watch?v=BqiTEkj2xds

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 02:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Można, tylko że na tych spiraconych wersjach pojawił się problem. Po wymianie bateria
trzymała bardzo, bardzo krótko.

Kminię. Na szczęście wszystkie moje gry są oryginalne :)

Dnia 15.10.2014 o 02:06, Ichibanboshi-kun napisał:

To jest najważniejsze :) Nintendo wbrew dezinformacji jest teraz w świetnym stanie -
jeśli chodzi o pomysły. WiiU jeszcze kuleje, ale BigN odzyskuje straty a WiiU zyskuje
zaufanie.

Już czekam na przesyłkę, wylicytowałem na allegro używkę w idealnym stanie (żadnych rysek), z folią ochronną na ekranach, pokrowcem, ładowarką i grą Crush. I co ważne z nieużytym kodem do klubu Nintendo, zatem będę mógł zarejestrować konsolkę i skorzystać z tej promocji o której wcześniej pisałeś. Muszę tylko kupić jeszcze i zarejestrować Super Smash Bros albo Poki nowe? Wszystko za 510zł, zatem chyba całkiem opłacalnie.

Dnia 15.10.2014 o 02:06, Ichibanboshi-kun napisał:

W 4. część jeszcze nie grałem, ale z tych które znam to Bowser''s Inside Story jest najlepsze.
Zresztą i recki zgarnęla ta część najlepsze :)

No to git :) Bardzo lubię te Mario RPG.

Dnia 15.10.2014 o 02:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Jest! Sticker Stars, sam nie grałem ale wszelkie trailery zapowiadają obłędną grę w stylu
Mario RPG

No to świetnie, mam czego chciałem :D Choć widzę po zwiastunie, że tym razem mario biega sam, wcześniej miał drużynę.

Dnia 15.10.2014 o 02:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Chociaż mnie to jeszcze bardziej się podoba Mario&Luigi RPG 4 :)

O, wygląda dokładnie jak wszystkie inne Mario&Luigi, tylko w stylistyce 3D - wygląda miodnie!

Dnia 15.10.2014 o 02:06, Ichibanboshi-kun napisał:

Polecam też ogarnąć te taniutkie tytuły z eShopu, szczególnie Gunman Clive za 7 zyli,
który jest takim Mario na dzikim zachodzie.

Obczaję, obczaję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2014 o 19:11, Ichibanboshi-kun napisał:

Sprawdź sobie na gamefaq listę materiałów i jak tworzyć niektóre pety ;) Pewnie, jak
wrócę do Polski podasz tylko adres i Ci prześlę. Mnie już niepotrzebne. Swoją drogą te
karty dla Nintendo robi Panini, co mnie zdziwiło, a z drugiej strony jest to logiczne.


W wolnej chwili, czyt. jak skończy się ten tydzień nocek w robocie to zrobię. I będę czekał na Twój powrót :).

Btw. Już nieważne, przed chwilą otrzymałem kod z Amazona za zakup Poków X :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 18:17, drblase napisał:

Btw. Już nieważne, przed chwilą otrzymałem kod z Amazona za zakup Poków X :D.


Dostałeś demo poków :)?


Swoją drogą, śmeiszną informacje w Wikipedii zauważyłem.
http://en.wikipedia.org/wiki/New_Nintendo_3DS
Naprawdę w listoapdzie będą mieli premierę New Nintendo 3DS w Australii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 15:33, Ichibanboshi-kun napisał:

Naprawdę w listoapdzie będą mieli premierę New Nintendo 3DS w Australii?

Naprawdę, naprawdę ;)

Co ciekawe, w Australii mają PAL, więc najbardziej zdesperowani mogą już sprowadzać sobie do Europy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2014 o 15:42, Dared00 napisał:

Co ciekawe, w Australii mają PAL, więc najbardziej zdesperowani mogą już sprowadzać sobie
do Europy ;D


No właśnie, dlatego mnie to zdziwiło. Cholera jasna, ja jestem zdesperowany! Ale kaski niet :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z konsolką ostatecznie zgarnąłem dodatkowo Crush, LEGO Chima i Picross 3D.
Sprzedawca twierdził, że jest jeszcze jakaś gierka z eshopu, ale konsola była zresetowana jak ją dostałem, zatem jej nie było niestety.
Poogrywam te nowe gierki i parę starszych, które mam (czas zaliczyć po raz enty Super Mario 64), a potem chętnie bym się powymieniał.
Czy można w tym temacie rzucać oferty, czy jest to niemile widziane i lepiej pisać w wątku o ogłoszeniach? Pewnie też najlepiej na tym gametrade się ogłaszać jak zgaduję, choć większe zaufanie miałbym do gramowiczów, niż do randomów :p

PS: ściagam sobie właśnie demo Super Smash Bros :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja uważam, że to kwestia osób wypowiadających się na forum. Jest wątek z ogłoszeniami, ale niejednokrotnie się tutaj ogłaszaliśmy. Ja się od razu zgłaszam do wymiany za Picross 3D! Boska gra i patrząc na Picross e zawsze się pytam, czemu jeszcze na 3DSie nie ma Picross 3D!

Ograj sobie też demo Bravely Default i Etrian Odyssey. To co zrobisz w tych demach możesz potem przenieść do pełniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować