Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2015 o 14:28, JEDIDJ napisał:

Witam

Może mi doradzicie co zrobić. Uzbierałem sobie już troche kasy i chciałbym kupić new
3DS XL albo WiiU. Nie mogę się zdecydować. Co myślicie?


Jak masz kaskę to bierz WiiU. Chociaż kocham mojego 3DSa to WiiU jest wspaniałym urządzeniem, które ma bogata ofertę eShopową, świetne tytuły już teraz do ogrania w wersji fizycznej i digital, a najlepsze dopiero nadchodzi. Pikmin 3, Wonderful 101, Super Mario 3D World, Smash Bros., Bayonetta 1 i 2, Mario Kart 8, Nintendo Land (bardzo, bardzo udany zestaw minigierek stylizowany na gry Nintendo), Donkey Kong Tropical Freeze, Wind Waker, Deus Ex w najlepszej wersji, ZombiU i kurna wiele innych. Do tego dodaj Virtual Console i gry z SNESa, GBA, NESa, N64.
WiiU to obecnie konsola stacjonarna o najlepszej bazie gier i Nintendo po prostu daje czadu swoim debiutem w erze HD.

Kończąc, kocham 3DSa i jest to moja ulubiona konsola ever, ale na start nawet bym się nie zawahał i brał WiiU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 14:28, JEDIDJ napisał:

Witam

Może mi doradzicie co zrobić. Uzbierałem sobie już troche kasy i chciałbym kupić new
3DS XL albo WiiU. Nie mogę się zdecydować. Co myślicie?


Na n3ds''a właśnie złożyłem pre-order więc tu nie pomogę, ale WiiU ma moja siostra, więc jak bywam w rodzinnym domu to mam okazję pograć i powiem szczerze, że to bardzo dobra konsola. Grałem u znajomych na ps4 co prawda krótko, ale wystarczyło mi to żeby stwierdzić, że to konsola jak każda inna. Praktycznie nie zauważyłem przesiadki z ps3. Jasne grafika lepsza, menu lepsze, ale doświadczenia z grania te same, a gier mało i drogie. Na WiiU czujesz, że masz przed sobą coś oryginalnego, czego nie zapewni Ci konkurencja. Natomiast za 3dsem przemawia fakt, że konsolka nawet używana nie spada strasznie na cenie gdybyś chciał ją odsprzedać. Używane vity chodzą na allegro zazwyczaj z jakąś grą w zestawie za około 400zł. Ciężko kupić w takiej cenie 3ds''a xl, ewentualnie zwykłego 3ds''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mając ostatnio więcej wolnego czasu chciałem zagrać w odświeżoną wersję gry z mojego dzieciństwa, czyli Pokemon Heart Gold/Soul Silver. Tylko dlaczego tej gry nie ma w ogóle na allegro? Jeszcze gdyby nie było samych NÓWEK to bym zrozumiał, ale nie ma nawet używanych - NIC, jakby ta gra w ogóle nie istniała. Ja czegoś nie wiem, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest tak dobra, że nikt nie chce się jej pozbyć.

Jeszcze rok temu jak przeglądałem aukcje to było nawet sporo, chociaż 80% aukcji to były gry sprowadzane z Niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 15:34, SplitGrave napisał:

Czyli mówisz, żebym się lepiej nie nastawiał na kupienie używki po angielsku na allegro?

Jak będziesz cierpliwy, to prędzej czy później na coś trafisz. Tylko nie spodziewaj się, że będzie tanie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 15:34, SplitGrave napisał:

Czyli mówisz, żebym się lepiej nie nastawiał na kupienie używki po angielsku na allegro?

Coś trafisz, ale przygotuj się na cenę 160 złotych w górę. Po pierwsze jest to bardzo udany remake, a po drugie komplet jest sprzedawany z PokeWalkerem (krokomierz x tamagochi, mówiąc bardzo ogólnie). Jeśli masz kogoś w anglii to poproś o sprawdzenie sklepów z używanymi grami/filmami/etc. Tam tego widziałem calkiem dużo (chociaż to już będzie prawie dwa lata temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten remake jest mega udany i teraz żałuję, że nie kupiłem go 2 lata temu, kiedy na allegro dało się bez problemów znaleźć aukcje z angielską wersją. Przed chwilą patrzyłem na allegro i znalazłem jedynie dwie aukcje z Soul Silver, ale niestety po niemiecku i francusku. Na tej stronie -

http://robson.pl/produkt,11053,pokemon_heart_gold_version___poke_walker.html

niby czekają na sprowadzenie produktu, ale nie wiadomo czy to tylko taka "notka", czy na serio coś zdziałają i będzie dostępny.
Z ebaya nie kupię, bo nie mam i nie zamierzam używać paypala. Póki co jestem w szoku, że gra, która 2 lata temu była na wyciągnięcie ręki (eng wersja) teraz jest mega unikatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Póki co jestem w szoku,

Dnia 05.02.2015 o 20:35, SplitGrave napisał:

że gra, która 2 lata temu była na wyciągnięcie ręki (eng wersja) teraz jest mega unikatem.

W ogóle używki gier na DSa i nawet na 3DSa na allegro rzadko się pojawiają i praktycznie trzeba cały czas sprawdzać. Ja rozumiem, że to mało popularne w naszym kraju, ale nawet by kupić grę nie starszą niż rok używaną jest często mega ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2015 o 20:40, Outlander-pro napisał:

W ogóle używki gier na DSa i nawet na 3DSa na allegro rzadko się pojawiają i praktycznie
trzeba cały czas sprawdzać. Ja rozumiem, że to mało popularne w naszym kraju, ale nawet
by kupić grę nie starszą niż rok używaną jest często mega ciężko.


Niestety mało rzeczy wychodzi do Internetu, bo ludzie w swoim otoczeniu gry opychają. Szczegolnie to widać na FB po grupach streetpassowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 09:36, SiDi napisał:

Ja korzystałem. Jednakże zakup dotyczył gry na PS3 - korzystniejsza cena niż na allegro.


Jak wygląda tam płatność i wysyłka? Po zakupie jakieś gry, sprzedający podaje nam numer konta, na który mamy wpłacić kasę, czy trzeba korzystać z jakiegoś systemu pokroju PayU, albo PayPal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jest napisane na danej aukcji lub umawiasz się ze sprzedającym. To nie allegro, więc nie masz tam żadnych PayU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej mała szansa, że w najbliższym czasie wyhaczę grę na allegro po angielsku. Jeśli ktoś z forum ma Heart Gold''y / Soul Silver''y do sprzedania, to niech da znać - kupię nawet po wyższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2015 o 09:45, SplitGrave napisał:

Jak wygląda tam płatność i wysyłka? Po zakupie jakieś gry, sprzedający podaje nam numer
konta, na który mamy wpłacić kasę, czy trzeba korzystać z jakiegoś systemu pokroju PayU,
albo PayPal?


Po zakupie/wymianie masz taki ekran w swojej zakładce, a w niej wszystkie potrzebne dane. Sam też korzystam z tego serwisu i już 33 razy coś kupiłem/wymieniłem. Najlepiej napisz najpierw do gostka, jeśli ma konto powiązane z facebookiem to szybko dostaniesz odpowiedź :) ja tam ten serwis polecam, bardzo dobra opcja dla graczy i poza sklepami często jest z kim i pogadać o grach.

btw. zastanów się czy chcesz tę wersję. W opisie jest, że chłopak nie ma PokeWalkera, więc albo kupił oryginał bez pokewalkera (co nie jest takie dziwne, bo są na allegro/ebayu bardzo drogie) lub biedak kupił pirata i o tym nie wie, poproś go o zdjęcie kardridża, to zweryfikujemy ;)

20150207144524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, tam właśnie postaram się kupić grę. Napisałem już 2dni temu do wszystkich ludzi z gametrade, którzy mają do sprzedania HG/SS, ale póki co zero odpowiedzi. Co gorsza, te osoby ostatni raz logowały się na stronie ponad tydzień temu, albo i dłużej, więc póki co czekam na odp z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoulSilver w końcu ogarnięte, teraz zastanawiam się jeszcze nad tym, którą wersję Nintendo DS lepiej kupić - DS Lite czy DSi? Która bardziej się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2015 o 23:30, SplitGrave napisał:

SoulSilver w końcu ogarnięte, teraz zastanawiam się jeszcze nad tym, którą wersję Nintendo
DS lepiej kupić - DS Lite czy DSi? Która bardziej się opłaca?


DSi ma lepszego procka i więcej RAMu oraz baterię działającą ok 9-14h, natomiast DS Lite ma wejście na cardridge GBA i lepszą baterię (15-19h). Jeśli chcesz to mogę ci sprzedać DSi lub 3DS XL (po 13 lutego). Jeśli byłbyś zainteresowany to pisz na

Spoiler

rizza8@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Panowie kto będzie grał w nowego Monster Huntera? Bo można by zebrać się czasem do wspólnej gry :). Dla mnie będzie to pierwsze zetknięcie z serią, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować