Zaloguj się, aby obserwować  
YOLOfddsfd

Nintendo DS oraz 3DS - temat ogólny [M]

5809 postów w tym temacie

@Rizzan: bardziej skłaniałbym się ku DS Lite z wejściem na gry GBA.

A propo tego - czy kupując używaną konsolę, może się zdarzyć, że będzie miała ona jakieś nieoryginalne części? Np. wymieniony ekran na jakieś badziewie, albo obudowę? Pytam, bo już kilka razy miałem nieprzyjemność kupienia PSP, gdzie ekran i obudowa to były zwykłe, chińskie i dużo tańsze zamienniki - ekran z gorszym podświetlenie, kolory DUŻO bladsze niż w oryginale, a obudowa z 2 razy cieńszymi, gorzej wykonanymi i wyblakłymi logami SONY i resztą napisów tyou "Power", "Hold" itp. Nie wspominając już o fakcie, że pod czarną farbą na przedniej części obudowy było widać wypukłości po jakichś pyłkach kurzu i innych śmiechach - czyli typowe podrobione części. Dlatego strasznie nie chciałbym kupić Nintendo DS Lite z czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, może się zdarzyć, że konsolka będzie miała wymieniane części. Na Allegro czasami zdarzają się takie aukcje, ale sprzedawcy wspominają, że konsola była przerabiana. Z DS Lite może być ten problem, że ta wersja konsolki jest już dosyć stara więc trochę trudno będzie o ładny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 09:18, SplitGrave napisał:


Ta naklejka na pewno nie jest oryginalna. Co do podróby, to to nie są podróby. Tak zwane refurbrished. Używane konsole złożone na nowo i póki co wszystkie refurbrished jakie widziałem były w porządku, a przeszkadzała jedynie świadomość, że to nie jest oryginał w 100% :D

DS lite szybko idzie rozpoznać po śrubkach. Odkryte śrubki na tyle (poza klapką baterii) są na taki śmieszny śrubokręt http://ecx.images-amazon.com/images/I/41HqBuLsv-L._SY300_.jpg W refurbrished często jest już wstawiony krzyżak.

Jeśli chodzi o wybór DS lite > DSi to się zastanów ile oryginalnych gier GBA posiadasz. Allegro jest zalane podróbkami, które DS lite szybko doi, bo bateryjki od save''ów nie wytrzymują. Oryginalne śmigają bez problemu. Ja miałem taką sytuację z pokemonami. NA GBA śmigały bez problemu, a po włożeniu do DS lite bateria została raz dwa zdojona i mój shiny Camerupt poszedł w piz... No właśnie. DS lite ma i inną zaletę, którą ma i DSi, ale i tak musiałbyś posiadać oryginalne gry do tworzenia sam-wiesz-czego plus dodatkową pamięć do slotu-2 (to nawet wykorzystuje przeglądarka opery wydana na DS i DS lite).

Ogólnie polecam DSi ze względu na DSiWare Shop. Za grosze można kupić bardzo fajne gierki, jak na przykład Rabi Labi za 8 zyli. Czy Cave Story za 29.90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 09:53, Ichibanboshi-kun napisał:

> http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/50/50/47/15/5050471526_1

Ta naklejka na pewno nie jest oryginalna.


Mógłbyś sprecyzować dlaczego? Mam identyczną naklejkę na swoim ds lite (różni się oczywiście kodem na białym prostokącie) i nie wydaje mi się, żeby była ona nieoryginalna. Teraz jak popatrzyłem na zdjęcia innych DS Litów, to ta naklejka wygląda akurat identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2015 o 21:12, Hommicide napisał:

Mógłbyś sprecyzować dlaczego? Mam identyczną naklejkę na swoim ds lite (różni się oczywiście
kodem na białym prostokącie) i nie wydaje mi się, żeby była ona nieoryginalna. Teraz
jak popatrzyłem na zdjęcia innych DS Litów, to ta naklejka wygląda akurat identycznie.


Zasugerowałem się brakiem kodu kreskowego. Moje DSy mają nad ciągiem liter+cyfr kod kreskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2015 o 08:04, Rizzan napisał:

> SoulSilver w końcu ogarnięte, teraz zastanawiam się jeszcze nad tym, którą wersję
Nintendo
> DS lepiej kupić - DS Lite czy DSi? Która bardziej się opłaca?

DSi ma lepszego procka i więcej RAMu oraz baterię działającą ok 9-14h, natomiast DS Lite
ma wejście na cardridge GBA i lepszą baterię (15-19h). Jeśli chcesz to mogę ci sprzedać
DSi lub 3DS XL (po 13 lutego). Jeśli byłbyś zainteresowany to pisz na

Spoiler

rizza8@gmail.com



Dalej zainteresowany sprzedażą DSi?

@wszyscy

Jest jakiś oficjalny polski dystrybutor nintendo i co za tym idzie serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2015 o 23:39, maniekk napisał:

Jest jakiś oficjalny polski dystrybutor nintendo i co za tym idzie serwis?


Tu się zapytaj: petr.rohr@cqe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mnie podkusiło, ale planuję zakupić sobie tego nowego 3DSa XL. Tyle że nie wiem skąd. Może ktoś polecić jakiś dobry sklep? Niby są oferty na allegro, ale jakoś nie przepadam za myślą o kupnie przez ten serwis całkiiem nowej konsolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 08:57, Reffan napisał:

Nie wiem co mnie podkusiło, ale planuję zakupić sobie tego nowego 3DSa XL. Tyle że nie
wiem skąd. Może ktoś polecić jakiś dobry sklep? Niby są oferty na allegro, ale jakoś
nie przepadam za myślą o kupnie przez ten serwis całkiiem nowej konsolki.


konsoleigry.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć DS Lite na allegro w dobrym stanie. Jest trochę aukcji ale większość to te od zasyfiałych lombardów i innych komisów, gdzie "konsola w dobrym stanie" = konsola składana z części od innych, wielokrotnie serwisowanych konsol i włożona nową, nieoryginalną obudowę (chiński zamiennik). Albo aukcje z dopiską "konsola posiada ślady użytkowania", co w 99% oznacza ekrany porysowane jak się tylko da.

Za ponad 300zł koleś sprzedaje NDSL w niby "prawie idealnym stanie", ale dziwi mnie dlaczego na tyle obudowy nie ma tego kodu, który powinien się znajdować na białym tle?

http://s5.galerieallegro.pl/zdjecia/z479/4798148/big/3.jpg?screen

Podróbka, czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2015 o 17:07, SplitGrave napisał:

Podróbka, czy co?

Na moim DSi ten kod i cyfry są już dosyć mocno wyblakłe/wytarte, na tyle, że z pewnej odległości ledwo je widać (wydaje mi się że kiedyś były ciemniejsze), więc możliwe że tutaj zbladły na tyle, że nie widać ich na zdjęciu. Głowy jednak nie daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2015 o 16:19, maniekk napisał:

Hmm, czyżbyś się pozbywał swojego? ;)


Haha, nie nie :D O DSi marzyłem, ale nim zdążyłem to ziścić to pojawił się 3DS :) Po prostu pomagam w kwestiach nintendowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu reklamowek http://www.gram.pl/news/2015/02/13/nowe-znaczy-lepsze-przekonuje-nintendo-w-reklamowkach-odswiezonego-3ds-a.shtml
naszla mnie mysl, ze 3ds wczesniej wyprodukowane byly "skopane" jezeli ktos nahypepowal sie na tryb 3d? (Jak kto jest, ze nie widzialem negatywnych komentarzy na ten temat? - Takla nisza, ze nikogo? a moze bylo, ale tego nie widzialem?)
I nie wiem jak odbierac reklamowke z c-stick ? Guzik w New3ds spelnia taka sama funkcje jak ten wczesniejszy, do nabycia osobno(nie znam nazwy) a moze ten w NEW jest lepszy? Bez c-stick by obrocic kamere, trzeba obrocic cala postac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2015 o 18:10, SplitGrave napisał:

Jak zmienić podświetlenie ekranu w nintendo ds lite?


Jak włączasz konsolę to w menu głównym powinieneś mieć w jednym z rogów taką ikonkę słońca, ona zmienia podświetlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U was też DS Lite podczas działania wydaje dźwięk irytującego piszczenia? Najbardziej słychać to od strony ekranów dotykowych. I nie wiem czy to jakaś wada konsoli (kupiona za 140zł na allegro), czy tak po prostu jest w tych modelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować