Zaloguj się, aby obserwować  
Mohair

The Lost Room - oficjalny wątek

37 postów w tym temacie

Witam.
Jako że 13 grudnia (ok. 20.20 ) ma mieć miejsce premiera świetnego serialu, jakim jest "The Lost Room" postanowiłem trochę o nim opowiedzieć , dla tych, który wcześniej z serialem się nie zetknęli - a dużo stracili ;)
Na początku przybliżę fabułę:
Serial opowiada głównie o detektywie Joe Millerze , który trafia w posiadanie klucza, do pokoju który... nie istnieje.
Dzięki niemu można dostać się wszędzie tam, gdzie tylko są drzwi - wydawałoby się, coś idealnego.
Niestety, dzień po tym, jak Klucz trafił do rąk detektywa (notabene, Klucz wart był ok. 1,5 miliona $ ) jego życie ulega zmianie - zmianie na gorsze. Jego córka znika w Pokoju, on sam zostaje posądzony o zabójstwo i porwanie...
A to tylko początek zdarzeń. Bowiem Klucza szukają inni ludzie, Zbieracze (The Collectors ) - ludzie, którzy kolekcjonują Obiekty (tak nazywa się przedmioty, które były w pokoju motelowym numer 10 (to ten , który zniknął) , lecz po tym dziwnym zdarzeniu rozpłynęły się w nicość, razem z pokojem), na pozór zwykłe rzeczy, takie jak np. grzebień do włosów, lecz w rzeczywistości Obiekty potrafią "zmieniać rzeczywistość"! I tak, Grzebień zatrzymuje czas na 10 sekund, kiedy się nim przeczesze włosy, Ołówek wytwarza pieniądze, Zegarek gotuje jajka (!) ... To tylko kilka przykładów, gdyż wszystkich obiektów jest około setka... Mało tego, niektóre zdolności obiektów są ukryte, ujawniają się tylko w pobliżu innych Obiektów, tak więc np. The Watch przy połączeniu z Pilnikiem daje telepatie - a to tylko początek zabawy.
Jednak najpotężniejszym z nich, i za razem najbardziej pożądanym Obiektem jest The Key (Klucz) .
Joe musi więc uciekać, gdyż nie tylko stał się wyjętym spod prawa, szukają go też ludzie, którzy zrobią wszystko, by mieć władzę nad Motel Room'em .
Serial ten jest ogólnie bardzo dobry (ja już go oglądałem ze 4 razy :P ) , podzielony na 3 (w rzeczywistości na 6 ;) ) odcinki...
Niektórzy powiedzą, że to źle, ale przy Lost Room to zaleta, gdyż każdy odcinek został maksymalnie dopracowany i każdy z nich , aż do końca, serwuje dawkę mocnych wrażeń i emocji ;)
(Czasem chciałoby się jednak więcej i więcej, więcej ... ;P )
Polecam do obejrzenia wszystkim, gdyż po wejściu do Pokoju nr 10 wcale nie ma się ochoty z niego wyjść ;)
Ps. Mam nadzieję, że dubbing będzie dobry, najlepiej jednak ogląda się go w wersji oryginalnej, po angielsku, jednak AXN (tam serial już był i teraz też będzie) trzymało poziom... Jak będzie z TVP?... Zobaczymy ;)
A więc...

Some doors are better to left closed ;)

Pozdrawiam.
Mr.M
...
Do zobaczenie w Pokoju ;>

.
Tutaj macie oficjalny opening http://www.youtube.com/watch?v=fgo60evE-5Q ;)
Mnie melodia zassała na dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 16:03, dambialko napisał:

nie znam serialu.


W Polsce emitował go tylko AXN, to tej pory, puszczany był m.in. w przerwie nadawania LOST ;)
Ale szczerze polecam, warto 13 grudnia go zobaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladałem jeden odcinek w TV1(nie cały) i przyznam, że ten pomysł z przedmiotami i zagubionym pokojem jest...hmm, powiem, że fascynujący:). Czekam, jak sie rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 21:38, jasiu ciast napisał:

mnie też wessało/szkoda że tylko 3 odcinki są


ee... To słabo, byłem pewien, że wszystkie, do końca TVP wyemituje... ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 20:56, Mr.M napisał:

> mnie też wessało/szkoda że tylko 3 odcinki są

ee... To słabo, byłem pewien, że wszystkie, do końca TVP wyemituje... ;-/

znaczy sie są po dwa odcinki w postaci 2h wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:02, jasiu ciast napisał:

znaczy sie są po dwa odcinki w postaci 2h wersji


Tzn. Ja nie oglądałem pierwszego (a szkoda, byłem ciekaw jak to na TVP wygląda :] ) i na czym on się skończył? Tzn. Był The Clock ?
Jak tak, to ok, jak nie, to skończy się na The Comb ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:29, Mr.M napisał:

> znaczy sie są po dwa odcinki w postaci 2h wersji

Tzn. Ja nie oglądałem pierwszego (a szkoda, byłem ciekaw jak to na TVP wygląda :] ) i na czym
on się skończył? Tzn. Był The Clock ?
Jak tak, to ok, jak nie, to skończy się na The Comb ;/

skończyło się na śmierci tego jego partnera the clock był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 21:29, Mr.M napisał:

> znaczy sie są po dwa odcinki w postaci 2h wersji

Tzn. Ja nie oglądałem pierwszego (a szkoda, byłem ciekaw jak to na TVP wygląda :] ) i na czym
on się skończył? Tzn. Był The Clock ?
Jak tak, to ok, jak nie, to skończy się na The Comb ;/

Był jakiś zegar a skończyło się tak,że ten detektyw od nich z pracy zwariował i zastrzelił partnera tego kolesia,potem ten go uśpił nożem,a potem tamten zadzwonił na Policję i powiedział,że to ten koleś zastrzelił partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serial absolutnie wymiatający. Szkoda , że pod koniec zostawiono furtkę do zrobienia całego sezonu a nie skorzystano z niego.... ubóstwiam melodię z openingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 19:32, Asthariel napisał:

Serial absolutnie wymiatający. Szkoda , że pod koniec zostawiono furtkę do zrobienia całego
sezonu a nie skorzystano z niego....


No, szkoda... Może kiedyś? ;)

Dnia 17.12.2007 o 19:32, Asthariel napisał:

ubóstwiam melodię z openingu.


Nie ty jedyny ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No muzyka początkowa jest genialna. Wciągnęła mnie bardziej niż ta z Lost. Ja oglądnąłem już 4 z 6 odcinków (oglądam na AXN). I jak narazie jest to serial doskonały. Trzyma w napięciu, zagadkowy, idealny. Nie wiecie nic o powstaniu 2 sezonu (chyba, że serial definitywnie się skończył na szóstym odcinku, ale o tym jeszcze nie wiem ;])??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 09:08, Leslaw555 napisał:

No muzyka początkowa jest genialna.

Popieram ;)

Dnia 21.12.2007 o 09:08, Leslaw555 napisał:

Ja oglądnąłem już
4 z 6 odcinków (oglądam na AXN).


Ja oglądam podajże 5 raz serial, teraz na TVP, ale lektora lekko zjechali...

Dnia 21.12.2007 o 09:08, Leslaw555 napisał:

I jak narazie jest to serial doskonały. Trzyma w napięciu,
zagadkowy, idealny.


Znowu popieram ;>

Dnia 21.12.2007 o 09:08, Leslaw555 napisał:

Nie wiecie nic o powstaniu 2 sezonu (chyba, że serial definitywnie się
skończył na szóstym odcinku, ale o tym jeszcze nie wiem ;])??


No właśnie - tu jest problem. Bo widzisz, twórcy zostawili sobie furtkę do drugiego sezonu, sporo kwestii jest niewyjaśnionych (Nie podam przykładów, żeby nie spoilerować :> ) , ale jakoś nie słychać o drugim sezonie... Może poszperam dziś w sieci, coś wynajdę ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować